Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Şehir Magandaları Motorcuyu Feci Şekilde Dövdü

Motovento
    REKLAM ALANI
    DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Adam arabadan inerken o el ne diyor. Motorcu arkadaş harbiden el kol yaptıysa biraz tartışmaya sebep olmuş gibi. Zaten şu kamera takan arkadaşların sırf bişeyler çekebilmek için bazen ekstra aksiyona girdiğini düşünüyorum. O kadar seri selektör yapan aracın içinde acil hasta da olabilir hızlıca çekilmek gerekir kenara. Motosiklet sadece cc kullanım tecrübesi değil olgunluk tecrübesi de gerektirir. Yol vermelerde inatlaşmaya gerek yok. Çoğu videodan izlediğimiz gibi araba arkadan dokunduradabilirdi. Arabadan inen 1 kişiyi 3 kişi darp edenlere hiç sözüm yok zaten. Hepsi allahından bulsun. Ben arabadayken biri el kol hareketi yapsa bu şekilde bende motorcu olmama rağmen durdurup bi bağırıp çağırırdım sanırım.Gereksiz artistliğe lüzum yok.
    Not: Arkadaş denildiği gibi el hareketi çektiyse yorumum geçerlidir. Hiç bişey yok deniliyorsa da emin olamıyorum. Adamlar çünkü el hareketine bilenmişler bence
    Mengu16 ve muvodo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Yoldaki konumlanma şerit, safsatası yok mu ?
    Millet sanki bu bir kanun içtihat miş gibi okuyup bunları uyguluyor.
    Sonrada dayağı yiyor..

Hızına göre şeridini belirleyeceksin.
    Senin solundan senden hızlı biri geçebiliyorsa bil ki yanlış şerittesin ve ısrar etme çekil o şeritten.
    ayzek, muvodo ve yetkina bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı DoLPHiN2306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam arabadan inerken o el ne diyor. Motorcu arkadaş harbiden el kol yaptıysa biraz tartışmaya sebep olmuş gibi. Zaten şu kamera takan arkadaşların sırf bişeyler çekebilmek için bazen ekstra aksiyona girdiğini düşünüyorum. O kadar seri selektör yapan aracın içinde acil hasta da olabilir hızlıca çekilmek gerekir kenara. Motosiklet sadece cc kullanım tecrübesi değil olgunluk tecrübesi de gerektirir. Yol vermelerde inatlaşmaya gerek yok. Çoğu videodan izlediğimiz gibi araba arkadan dokunduradabilirdi. Arabadan inen 1 kişiyi 3 kişi darp edenlere hiç sözüm yok zaten. Hepsi allahından bulsun. Ben arabadayken biri el kol hareketi yapsa bu şekilde bende motorcu olmama rağmen durdurup bi bağırıp çağırırdım sanırım.Gereksiz artistliğe lüzum yok.
    Not: Arkadaş denildiği gibi el hareketi çektiyse yorumum geçerlidir. Hiç bişey yok deniliyorsa da emin olamıyorum. Adamlar çünkü el hareketine bilenmişler bence
    Aynen bende onu söylemeye çalışıyorum en basitinden bak benim eşim hamile düşün fenalaştı acil hastaneye gidicem attık arabaya gidiyoruz yolda böyle bi adam selektör korna yapıyorum adamın umrunda değil bir değil iki değil üstüne el kol bacak yapıyor adam birazcık empati 3 kişi arabadan inip dövecek kadar ileri giden adamların arabanın altına almadığına hatta yandan bariyere yapıştırmadığına dua etmeli o arkadaş hiçde böyle yapıp yapıp ezik vatandaşı oynamaya gerek yok
    bektanist ve muvodo bunu beğendiler.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    CBR 125 R
    burdan kabahat motorcuda , 3 kişi dalmasalarmış iyimiş , sen de şeridi işgal etmeseymişsin diyen organizmalara bir çift lafım var ,
    ulan sizin bu zihniyetiniz o saatte sokağa çıkmasaymış, o saatte öyle giyinmeseymiş vs diyenlerle aynı. hadi diyelim kural hatası yaptı -ki hiç sanmıyorum - o zaman dayak yemesi meşru mu yani ? normal mi ?
    bozmayım agzımı diyom diyom da ulan , biz böyle yaptıkça biz motorcular böyle tepkisiz kaldıkça yarın dayak yiyen yine biz olcaz anlamıyo musunuz?
    elim ayam titriyo nasıl bu kadar miğdesiz, nasıl bu kadar vicdansız olabiliyosunuz lan ?
    bakın o aracı izmirde uygun bi zamanda görsem naparım biliyo musunuz ?

1 - ekibimi toplarım.
    2 - her motora iki kişi biner, plakalar sökülür.
    3 - her motor bir artçı alır. artçıda sopa, demir vs nesneler bulunur.
    4 - araç takip edilir , park halindeyken ve içinde kimse yokken , yanına gidilir cam çerçeve kaporta ne varsa indirilip kaçılır.

savcı mavcı hikaye, bu ülkede adalet ne zaman yerini bulmuş ki şimdi bulsun.

çetecilikse çetecilik, bir atasözü der ki , böyle g.te böyle y...

bir soru , bu adamlar kim ? ben size şıkları vereyim ;

ya torbacı , ya pezevenk , ya küçük disko işletmecisi , ya mafya babası tetikçisi , ya tefeci vs vs vs..

adamın tipine bak havasına bak , sen sanıyo musun ki bu adam dürüstçe işini yapan bi memur esnaf vs ? buna ihtimal verebiliyo musun gerçekten ?

başka bi soru , motorcu kim ?
    abi yapmayın abi vurmayın diyen bi çocuk. çocuk ulan işte sesinden bile belli. en fazla 20 yaşında.
    kardeşim yaşında ulan ,kardeşim olabilirdi o çocugun yerine, senin oğlun olabilirdi , ya da sen olabilirdin...

neymiş kural hatası yapmışmış, siktir lan sanki kurallara uyan var ülkede. sen çok uyuyon di mi kurallara. uymuyosan sen de temiz bi dayağı hakettin o zaman ?

ÖZET : yapmayın etmeyin arkadaşlar bu kadar vicdansız olmayın. biraz empati kurun lütfen yaaa lütfen artık anlayın, biz birlik olmazsak, biz birbirimizi savunmazsak , kimse savunmaz bizi.
    kyagmur, oxus, Erwin ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Yapılabilecek tek şey ; bu videodan ders almak. Motosikletli arkadaşın saldırı anında ki tepkileri yüreğimi sızlatsa da bir olay hakkında hüküm vermek için olayı net bilmek, hatta mümkünse iki tarafı da dinlemek gerekir.

Ha " ne var oglım " diyen tipler değerlendirmeye - 1 ile başlarlar o ayrı ama bence bu video her önüne gelene gider yapan kardeşlerimiz için ufak bir ders/uyarı olsun.

Arkadaşa da geçmiş olsun.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Hastaneye yetişmeye çalışan veya evi yanan vs vs dörtlülerini yakarak gider

Alıntı tmsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüylerim diken diken oldu.
    yapılması gerekeni söylüyorum , motorcular olarak örgütlenip bu adamları linç etmeliyiz arkadaşlar. laftan anlamaynın hakkı kötektir .
    şerefsiz magandalar.
    bakın ben izmirde yaşıyorum , toplanıyoz bu adamları linç edecez deyin atlayıp geleyim. takalım kasklarımızı kimliğimizi de bulamasın. öldürelim şerefsizleri. bu kadar nefretle doldum işte...
    yeter artık
    türkiyenin her alanında her yerinde saygısızlık ,magandacılık , ezileni daha da ezmek !
    trafikte canımızı zor kurtarıyoruz zaten , bu da yetmezmiş gibi böyle şerefsizlerle uğraşıyoz.
    bakınız biz sesimizi çıkarmadıkça artarak devam edecektir.
    hiçbir konuda birlik olamayan, her konuda tartışıp ayrışan türk milleti en azından bu konuda bir araya gelelim ve boyle şerefsizlerin hakkından gelelim artık.
    biz birlik olmadıkça bir hiçiz .
    lanet olsun
    "Kötülük yapan kimse, kötülüğe uğrayandan daha talihsizdir"

Motosikleti
    burdan kabahat motorcuda , 3 kişi dalmasalarmış iyimiş , sen de şeridi işgal etmeseymişsin diyen organizmalara bir çift lafım var ,
    ulan sizin bu zihniyetiniz o saatte sokağa çıkmasaymış, o saatte öyle giyinmeseymiş vs diyenlerle aynı. hadi diyelim kural hatası yaptı -ki hiç sanmıyorum - o zaman dayak yemesi meşru mu yani ? normal mi ?
    bozmayım agzımı diyom diyom da ulan , biz böyle yaptıkça biz motorcular böyle tepkisiz kaldıkça yarın dayak yiyen yine biz olcaz anlamıyo musunuz?
    elim ayam titriyo nasıl bu kadar miğdesiz, nasıl bu kadar vicdansız olabiliyosunuz lan ?
    bakın o aracı izmirde uygun bi zamanda görsem naparım biliyo musunuz ?

1 - ekibimi toplarım.
    2 - her motora iki kişi biner, plakalar sökülür.
    3 - her motor bir artçı alır. artçıda sopa, demir vs nesneler bulunur.
    4 - araç takip edilir , park halindeyken ve içinde kimse yokken , yanına gidilir cam çerçeve kaporta ne varsa indirilip kaçılır.

savcı mavcı hikaye, bu ülkede adalet ne zaman yerini bulmuş ki şimdi bulsun.

çetecilikse çetecilik, bir atasözü der ki , böyle g.te böyle y...

bir soru , bu adamlar kim ? ben size şıkları vereyim ;

ya torbacı , ya pezevenk , ya küçük disko işletmecisi , ya mafya babası tetikçisi , ya tefeci vs vs vs..

adamın tipine bak havasına bak , sen sanıyo musun ki bu adam dürüstçe işini yapan bi memur esnaf vs ? buna ihtimal verebiliyo musun gerçekten ?

başka bi soru , motorcu kim ?
    abi yapmayın abi vurmayın diyen bi çocuk. çocuk ulan işte sesinden bile belli. en fazla 20 yaşında.
    kardeşim yaşında ulan ,kardeşim olabilirdi o çocugun yerine, senin oğlun olabilirdi , ya da sen olabilirdin...

neymiş kural hatası yapmışmış, siktir lan sanki kurallara uyan var ülkede. sen çok uyuyon di mi kurallara. uymuyosan sen de temiz bi dayağı hakettin o zaman ?

ÖZET : yapmayın etmeyin arkadaşlar bu kadar vicdansız olmayın. biraz empati kurun lütfen yaaa lütfen artık anlayın, biz birlik olmazsak, biz birbirimizi savunmazsak , kimse savunmaz bizi.
    Kardeşim kimse adamları savunmuyor farkında mısın? Biz işin motor kısmını sorguluyoruz. Bizde zaten kurallara uymuyoruz. O çocuga orda seri şekilde yol vermek düşer videoyu izleyen herkesin bence anlayabileceği bişey. Seni dövdüler die toplanıp gidip adamı da dövebilirsin haketmiştir ona bişey demiyorum. Ama sen 20 yasındaki cocuga trafiktekilerle dalasma gereksiz heyecan arama diye nasihat etmezsen yarın öbürgün bunun daha beterini yaşar. Başka bi maganda gider arkasında hareket halindeyken vurur. 1 Adamı döverek topluluğu adam edebileceğini mi sanıyosun? Hayatta nasıl kalınır önemli olan mesele o intikam değil
    Mengu16, VESPERA, muvodo ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kötülük yapan kimse, kötülüğe uğrayandan daha talihsizdir"
    demokritosun sözü, demokrasinin babası olur kendisi. fakat günümüzde demokrasi falan kalmadı. ben de nenelerimizden duyduğum bi lafı söyleyim : etme bulma dünyası..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Kardeşim kimse adamları savunmuyor farkında mısın? Biz işin motor kısmını sorguluyoruz. Bizde zaten kurallara uymuyoruz. O çocuga orda seri şekilde yol vermek düşer videoyu izleyen herkesin bence anlayabileceği bişey. Seni dövdüler die toplanıp gidip adamı da dövebilirsin haketmiştir ona bişey demiyorum. Ama sen 20 yasındaki cocuga trafiktekilerle dalasma gereksiz heyecan arama diye nasihat etmezsen yarın öbürgün bunun daha beterini yaşar. Başka bi maganda gider arkasında hareket halindeyken vurur. 1 Adamı döverek topluluğu adam edebileceğini mi sanıyosun? Hayatta nasıl kalınır önemli olan mesele o intikam değil
    mesele intikam değil, ders vermek.
    diğerlerinin bunu yapamaması için. ibret olması için ! bakınız magandalığın her türlüsüne karşıyım motorcuların da magandaları var elbet.
    bak, yazın başıma gelen bir olay, izmir çeşme otobanındayım en sağdan gidiyorum bak , en sağdan . arkamda kız arkadaşım var, yolda çok rüzgar var ve hızım 80-90 civarı, ve diğer şeritler boş. yine böyle bi magandanın biri geldi götüme yapıştı, bak en sağdan gidiom ha, selektör yapıyo o.ç . ambulans şeridine kaçtım geçsin diye... hepimiz yaşıyoz benzer olaylar ve pasif kaldıkça yaşamaya devam edicez...

ama bizler , yani burdaki motorcuların birçoğu çoluğu cocuğu olan , suya sabuna dokunmayan , aman başımıza bi iş gelmesin , aman dayak yemeyelim mantığıyla hareket ettiğimiz için bu olaylar yaşanmaya devam ediyo.

bu adamın yaptığı yanına kar kalıcak, bunu biliyo, en başından beri biliyo, bu adamda devlet korkusu , hukuk korkusu yok, olsa benzinliğe girmez çünkü bin tane kameranın arasına.

bu adam devletten korkmuyosa, devlet bu adamı dize getirememişse halk yapmalı bunu. yoksa anarşi olur, düzen bozulur..
    serkanksk, doghouse ve Yamuk bunu beğendiler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Çok geçmiş olsun, bu olaydan ders çıkartmak lazım.
    Videoyu ilk izlediğimde kendimi tek kalan arkadaşın yerin koydum şöyle düşündüm:ilk aklıma gelen adam mal gibi kafayı sağına eğip gelirken sağ kroşeyi çıkartmak oldu. Çeneye çıkan bir tane adamı yere indirir, buruna çıkan bir direk direk kırardı. ilk adam acısında konsantre olmuşken 2.ye direk kaskla girerim, sonuncusunu artık keyif için şekilli şekilli kırarım diye düşündüm.
    Sonra biraz sakinleşip aslında düşünmediğimi, salaklık yaptığımı farkettim. Bu kavganın bana kazandıracağı bir şey yok. O zaman neden kavga edeyim? Kendimi korumak için mi? Kendimi korumak için o pozisyona düşmemek daha kolay bir yol değil mi? Arkadan selektör yaparak gelen barzo olduğu belli bmw. Çekilsem kenara geçse gitse hiç bu olaylara girmezdim. Çekilecek fırsat da var hem de. Bence arkadaş arkadan selektör yapan barzoya sinir olmuş yol vermemiş. Hadi diyelim yol vermedin, niye benzinciye gidin de durdun.. Bu arkadaş haksız değil kesinlikle haklı ama kendini riske atmış, haklı olmaktansa sağ olmayı tercih etmeliyiz.
    Bir gün inşallah bu herfilerin defterini dürecek, magandalığı, kural tanımazlığı cezalandıracak adam gibi bir hukuk sistemimiz olur. Devlet bu barzoya diyecek hayirdir oglum diye, o zaman düzelecek bu işler. O günleri göreceğimiz hiç sanmıyorum..
    Tekrar geçmiş olsun kardeşim
    DoLPHiN2306 ve ayzek bunu beğendiler.

Motosikleti
    demokritosun sözü, demokrasinin babası olur kendisi. fakat günümüzde demokrasi falan kalmadı. ben de nenelerimizden duyduğum bi lafı söyleyim : etme bulma dünyası..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

mesele intikam değil, ders vermek.
    diğerlerinin bunu yapamaması için. ibret olması için ! bakınız magandalığın her türlüsüne karşıyım motorcuların da magandaları var elbet.
    bak, yazın başıma gelen bir olay, izmir çeşme otobanındayım en sağdan gidiyorum bak , en sağdan . arkamda kız arkadaşım var, yolda çok rüzgar var ve hızım 80-90 civarı, ve diğer şeritler boş. yine böyle bi magandanın biri geldi götüme yapıştı, bak en sağdan gidiom ha, selektör yapıyo o.ç . ambulans şeridine kaçtım geçsin diye... hepimiz yaşıyoz benzer olaylar ve pasif kaldıkça yaşamaya devam edicez...

ama bizler , yani burdaki motorcuların birçoğu çoluğu cocuğu olan , suya sabuna dokunmayan , aman başımıza bi iş gelmesin , aman dayak yemeyelim mantığıyla hareket ettiğimiz için bu olaylar yaşanmaya devam ediyo.

bu adamın yaptığı yanına kar kalıcak, bunu biliyo, en başından beri biliyo, bu adamda devlet korkusu , hukuk korkusu yok, olsa benzinliğe girmez çünkü bin tane kameranın arasına.

bu adam devletten korkmuyosa, devlet bu adamı dize getirememişse halk yapmalı bunu. yoksa anarşi olur, düzen bozulur..
    Senin yaşadığın olayla bu olay bir değil. Anlattığına göre zaten haklısın. Bak bu dünyada korkulması gereken adamlar kaybedecek bişeyi olmayan adamlar. Adam devletten korkmuyosa sence senden yediği dayakla ders alır mı? 2 Gün sonra o da intikam için gelecek belki bi kör kurşuna pisi pisine öleceksin. Eskiden benim de kanım deliydi senin gibiydi ama şimdi olay daha yasanmadan önlem alıyorum. Bu motorcunun yerinde ben olsaydım adam gibi gaz açar mesafeyi açardım ( Motor yanlıs görmediysem 125 cc böle bi şansı yok) veya saga cekilirdim bu kadar oyalanmazdım.İş bu noktalara gelmezdi. Yoksa biraz agresif olsam günde bunun gibi 100 olay yaşar videosunu yayınlarız zor bişey değil.
    yetkina bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Ülkede ki beyaz renkli bmw, yine beyaz renkli şirokko, siyah veya beyaz renkli mercedes kullanıcılarının genel profili bu tarz adamlardan oluşuyor. Parayı alın teri ile kazanmadığı için, dönemin adamı olup inşaat sektöründe para kazanan ailenin; bir meziyeti, becerisi olmayan aile ahlakından dolayı etik değer sahibi olmayan paramla güçlüyüm, arabamla geçerim, nargile kafelerden gezerim delikanlılarından biri daha.

İstanbulun mafyatik,lüks arabalı velihatları. Kendi küçük dünyalarından içinde bulunduğumuz dönemin getiri ve götürüleri sayesinde mal mülk aracılığı ile hayata tutunan kültür, değer, anlayış, sahibi olmayan o. çocukları.

Bir dünya böyle adam var. Karaktersiz, kültürsüz, kolay para kazanan kalitesiz varlıklar. Dünya kadar laf sayasım geliyor. Ama diye bir durum yok arkadaşlar olmuş bir olay bitmiş bir olay, sen daha tutup "ama" diye başlayan yorum yapma. Yapmayacaksın. Aynı durum gerçekten de hiçbir kabahatin olmadığı halde de başına gelebilir. Sen sümüklü bir böceksin onlar için, ezilmen çok mümkün ve kolay. O adamların günlük hayatlarına yer alan etik değerleri olmadığı gibi TRAFİKTE de kural kavramları yok.

60 la gidilen yolda 150 yapar arkadan selektör atar, üzerine doğru sollama yapar, g.tnün dibine girer seni taciz eder, kırmızıda yürür, emniyete girer, zırt pırt şerit değiştirir.

Burda tartışmanız gereken asıl bilinç ve doğru bir insan bir vatandaş olarak kuralların herkez için geçerli olduğu ve doğru yapan kişinin sırtının sıvazlanması (videoda ki arkadaşın bile) Senin motorcu yada olay sonunda mağdur olan herkim için kullandığın "ama" kelimesi bu o.evlatlarının senin ağzından haklı olduğunu gösterir.

Polyannacılık oynamıyoruz. Ama doğru bildiğimiz şeyler üzerinden de artık dayak yicek, endişe duyacaksak (ki duyuyoruz. çoğu doğru artık genel çoğunluk tarafından ezik,komik,abez olan olarak karşılanıyor)s.tirp gidip çolak arazide yaşayalım. Geniş ovalara motor sürelim.

Başlığı gördükten sonra izlemekten tiksindim. İzledim. Backspace kullanmadan bunları yazdım. Nefret ediyorum güçlünün hak hukuk ve insanlık tanımamasından.
    tmsn ve VESPERA bunu beğendiler.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Bende bi motorcuyum, bende yaşayabilirim bu durumu. Gördünüz mü her önünüze gelen adama ahkam kesince ne çıkacağını, köpek yavrusu gibi çenlemek nasıl oluyormuş? Videoyu izlerken ben motorcu elemana deli oldum, ulan vursana iki tane abi abi diye ağlayacağına. Kralınında bir canı var ve herkes babasının oğlu. Gerçekten sinir oldum elemana.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Senin yaşadığın olayla bu olay bir değil. Anlattığına göre zaten haklısın. Bak bu dünyada korkulması gereken adamlar kaybedecek bişeyi olmayan adamlar. Adam devletten korkmuyosa sence senden yediği dayakla ders alır mı? 2 Gün sonra o da intikam için gelecek belki bi kör kurşuna pisi pisine öleceksin. Eskiden benim de kanım deliydi senin gibiydi ama şimdi olay daha yasanmadan önlem alıyorum. Bu motorcunun yerinde ben olsaydım adam gibi gaz açar mesafeyi açardım ( Motor yanlıs görmediysem 125 cc böle bi şansı yok) veya saga cekilirdim bu kadar oyalanmazdım.İş bu noktalara gelmezdi. Yoksa biraz agresif olsam günde bunun gibi 100 olay yaşar videosunu yayınlarız zor bişey değil.
    benden dayak yemicek, zaten ben 70 kilo çelimsiz bi adamım. muhtemelen komaya sokarlar beni... ama arabasına 20bin tl zarar verdiğim zaman , bunu gören diğer magandalar belki de dicek ki bulaşmayalım bu motorcular bizden de psikopat.

bakın biz motorcular olarak avantajlıyız aslında kask takarız, asla kimse kimliğimizi tespit edemez, bu adam beni tespit edemezse nasıl intikam alcak ki,
    ha beni tespit ederse sıçtım zaten ...

biz motorcular neden grup halinde geziyoz, çünkü bulaşmasınlar diye. peki aynı şeyi niye ulusal çapta yapamayalım ki ? herkes desin motorcular serseri şöyle böyle, hiç önemli değil, eğer bizi taciz etmiceklerse varsın bana serseri desinler ...

https://www.youtube.com/watch?v=lFr0ahdkWOE
    MotoCbr
    geçmiş olsun
    bizimle paylaştığın için teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkede ki beyaz renkli bmw, yine beyaz renkli şirokko, siyah veya beyaz renkli mercedes kullanıcılarının genel profili bu tarz adamlardan oluşuyor. Parayı alın teri ile kazanmadığı için, dönemin adamı olup inşaat sektöründe para kazanan ailenin; bir meziyeti, becerisi olmayan aile ahlakından dolayı etik değer sahibi olmayan paramla güçlüyüm, arabamla geçerim, nargile kafelerden gezerim delikanlılarından biri daha.

İstanbulun mafyatik,lüks arabalı velihatları. Kendi küçük dünyalarından içinde bulunduğumuz dönemin getiri ve götürüleri sayesinde mal mülk aracılığı ile hayata tutunan kültür, değer, anlayış, sahibi olmayan o. çocukları.

Bir dünya böyle adam var. Karaktersiz, kültürsüz, kolay para kazanan kalitesiz varlıklar. Dünya kadar laf sayasım geliyor. Ama diye bir durum yok arkadaşlar olmuş bir olay bitmiş bir olay, sen daha tutup "ama" diye başlayan yorum yapma. Yapmayacaksın. Aynı durum gerçekten de hiçbir kabahatin olmadığı halde de başına gelebilir. Sen sümüklü bir böceksin onlar için, ezilmen çok mümkün ve kolay. O adamların günlük hayatlarına yer alan etik değerleri olmadığı gibi TRAFİKTE de kural kavramları yok.

60 la gidilen yolda 150 yapar arkadan selektör atar, üzerine doğru sollama yapar, g.tnün dibine girer seni taciz eder, kırmızıda yürür, emniyete girer, zırt pırt şerit değiştirir.

Burda tartışmanız gereken asıl bilinç ve doğru bir insan bir vatandaş olarak kuralların herkez için geçerli olduğu ve doğru yapan kişinin sırtının sıvazlanması (videoda ki arkadaşın bile) Senin motorcu yada olay sonunda mağdur olan herkim için kullandığın "ama" kelimesi bu o.evlatlarının senin ağzından haklı olduğunu gösterir.

Polyannacılık oynamıyoruz. Ama doğru bildiğimiz şeyler üzerinden de artık dayak yicek, endişe duyacaksak (ki duyuyoruz. çoğu doğru artık genel çoğunluk tarafından ezik,komik,abez olan olarak karşılanıyor)s.tirp gidip çolak arazide yaşayalım. Geniş ovalara motor sürelim.

Başlığı gördükten sonra izlemekten tiksindim. İzledim. Backspace kullanmadan bunları yazdım. Nefret ediyorum güçlünün hak hukuk ve insanlık tanımamasından.
    Ama kullanmaktaki sıkıntıyı anlayamadım Demek istediğim şu motorcu arkadaşa sormak lazım Sen bu barzoya el hareketi çektin mi çekmedin mi önemli olan nokta bu. Ortada kesnliği olmayan bişeyden çıkarılacak ders hayatta kalmak üzerine olmalı. 2 ihtimal üzerinde duralım
    -Çocuk el hareketi çekmiş
    Yapmaması gereken birşeyi yapmıs karşı tarafı tahrik etmiş. Bişeylere altyapı hazırlamış. Darp edilmesi tabiki yanlış. Çıkarılacak ders ne ; El hareketi çekme, inatlaşma
    -Çocuk el hareketi çekmemiş
    Çocuk sucsuz günahsız demi. Gaz acıp kurallar dahilinde hızlanabilirsin doğru. Ama yinede inatlaşma kay sağa hayatta kalma sansını arttır trafikte.
    Yani bu videodan o 20 yasındaki cocugun her türlü ders alması lazım tabi bizimde. İnatın etkisi bunlar olabilir. Sen bu videoyu izleyip cocuga hiç ders vermez anlatmaz %100 haklı gösterirsen yarın öbürgün bu cocugun bi videosu çıktıgında vicdanın sızlar. Aynı şekilde arkadan dokundurmus olursa biri o zmn dersin önemli olan her zaman haklı olmak diil hayatta kalabilmek diye
    Mengu16, G-Strider ve yetkina bunu beğendiler.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar ben kendi açımdan başıma gelen bir olayı yazayım örnek olarak
    O3 Otoyolunda 4 şeritli yolda en sağ şeridin bir solundakinden gidiyordum
    diğer 3 şerit çok hızlı akıyor ama benim önümdeki adamın bir önündeki öküz (öküz diyorum sürü mantığı ile ağırdan alıyordu) arabasını olması gerekenin çok altında bir süraatle sürüp peşine kuyruk gibi bizi takmıştı ve trafiği tehlikeye sokacak derecede ağırdan alıyordu
    adama sellektör yapıyoruz, kornaya basıyoruz falan tınlamıyor benim motosikletim apache RTR 150 öyle 2 saniyede aniden ivmelenip hızlanamayacağım için aşırı süraatli giden araçların bulunduğu şeride o anda geçemedim beni bırakın önümdeki avrupa araç da geçemedi ilk başta sonra ani bir hamle yaptı bir boşluk bulup birden hızlandı ama arkadan gelen araç az daha ona vuruyordu
    Ben aynı riski göze alamadım önümdeki öküze 1-2 defa selektör yaptım olmadı ve nihayet 5-10 dk. peşinde süründükten sonra en sağ şeritte boşluğu yakalar yakalamaz sinyalimi verip şeridimi değiştiridim o öküzün yanından geçerkende küfredip ağzımı yormadım uzuuunca kornaya basıtım gerekli mesajı almıştır o
    Not: Araç Kartal SLX falandı sanırım
    Şimdi motosiklet bile kullansan canını sokakta bulmuyorsun arkadaş bazen trafiğin seyir hızına uymak lazım
    tabakhaneye birşey yetiştirmiyoruz ama böyle adamlarada uyuzum vesselam...

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Bak bunlar anadolu çocuğu dimi. S.kim o yıllardır yere göğe sığmayan anadoluyu.. Al işte anadolunun baba yiGitleri bunlar.. Yeni anadolu bu işte, kültür şoku kazanına düşmüş gibi hepsi. Siz sanıyorsunuz ki anadolu ve doğuda tek sorun terör. Alsana en büyük terör bu işte.

Paşam anadolu çok değişti diyesim geliyor da kime anlatıcan. Hangi beyinsize bu durumu izah edicen. Paraya tapanlara mı iktidara tapanlaramı ?
    tmsn, oxus ve Erwin bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yol kavgasıda olsa başka birşeyde olsa silah çekmekmiş milleti dövmekmiş.Öyle şeyler olmamalı.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Ama kullanmaktaki sıkıntıyı anlayamadım Demek istediğim şu motorcu arkadaşa sormak lazım Sen bu barzoya el hareketi çektin mi çekmedin mi önemli olan nokta bu. Ortada kesnliği olmayan bişeyden çıkarılacak ders hayatta kalmak üzerine olmalı. 2 ihtimal üzerinde duralım
    -Çocuk el hareketi çekmiş
    Yapmaması gereken birşeyi yapmıs karşı tarafı tahrik etmiş. Bişeylere altyapı hazırlamış. Darp edilmesi tabiki yanlış. Çıkarılacak ders ne ; El hareketi çekme, inatlaşma
    -Çocuk el hareketi çekmemiş
    Çocuk sucsuz günahsız demi. Gaz acıp kurallar dahilinde hızlanabilirsin doğru. Ama yinede inatlaşma kay sağa hayatta kalma sansını arttır trafikte.
    Yani bu videodan o 20 yasındaki cocugun her türlü ders alması lazım tabi bizimde. İnatın etkisi bunlar olabilir. Sen bu videoyu izleyip cocuga hiç ders vermez anlatmaz %100 haklı gösterirsen yarın öbürgün bu cocugun bi videosu çıktıgında vicdanın sızlar. Aynı şekilde arkadan dokundurmus olursa biri o zmn dersin önemli olan her zaman haklı olmak diil hayatta kalabilmek diye
    Dostum doğru söylüyorsun. İstanbul da yaşıyorum bende. Yeri geldi adam arabadan inip kaskıma vurdu. Yanında ailesi çoluğu çocuğu varken. Haksız olmasına rağmen. Ben düşünerek hareket ediyorum. Adamla 10 dakika sözlü dalaştık trafikte. Karısı arka koltuktan niye küfür ediyorsun diye kocasına laf anlatamıyor, yan koltuktaki 10 yaşındaki kızı hüngür hüngür alıyor. Ben bildiğin delirdim zor tuttum kendimi. Ders alan biziz ders almamızı sağlayan adamlar kendini eğitici mi zannediyor. Anlamadım. Biz içimize sinmeyi öğreniyoruz resmen.

Bu genç kardeşimiz için zor bir tecrübe olmuş. Onur kırıcı. Eminim kendi de bununla ilgili olarak farklı başka deneyimler elde etmek istemeyecek. Yanlış yaptı ise yanlışlarınıda gözden geçirecek. Oda bahsettiğimiz tüm bu içinde "ama" geçen yorumların bir maduru artık. Bmw den inen doğru sayılan ve ataerkil yöntemlerin mağduru aynı zamanda.

Neyse dostum tahminen zaten yan yana gelsek aynı şeyleri savunucaz bu konu ile ilgili. Biraz karışık ve dağınık işte idare et. Sinir harbi...
    DoLPHiN2306 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)