Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Benzin ve Motorine ZAM (5 ARALIK 2016 GECEYARISI)

Motovento
    REKLAM ALANI
    skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçi reyiz ben çobanınızım dedi,
    bundan haberiniz olmayabilir,
    "Peygamberlerin mesleği olan çiftçilik ve çobanlığı ülkemizde hak ettiği konuma getirmeliyiz. Çobanlık deyip hafife almayın. Çobanlığın felsefesini anlamayan, psikolojisini anlamayan insan yönetemez. Ben de bir çobanım" dedi.

konusu geçtiği için yazdım,
    yoğsa kimseye koyun dediğim yok,
    koyun güzel bir hayvandır,
    insan evladının dostudur.

ne'se,
    bu koyunluk meselesinin benzin zammı ile alakası bireylerin kendilerine yapılan uygulamaya karşı duracak kültüre ve cesarete haiz olmamalarından geliyor.

benzin 10 lira da olsa kimsenin sesi çıkmaz,
    zira faşizmin en nobran halini yaşıyoruz.

pisca araştırmasının sonuçlarının konuşulmasını beklemiyorum,
    en azından hızlı ve istikrarlı olarak türk lirasının değer kaybettiğini anlamanız gerekiyor.
    düşük petrol fiyatları ise artık yükselecek gibi duruyor.
    bu durum tüketim alışkanlıklarınızı değiştirmenize yol açacaktır.

benzini kullandığımız araçlar için alıyoruz,
    araçların döviz kurlarına bağlı yükselişi ile araçların değerleri artacak ve fakat alım gücümüz düşecek,
    dolayısı ile düşük gelir grubundaki vatandaşların taleplerine ulaşımı kısıtlanacak.

ülke fakirleşirken siyasiler burunlarından kıl aldırmıyorlar,
    dün kriz yok denilirken bugün teğet geçecek deniliyor.
    ilgili şekil aşağıdadır.

https://s.instela.com/m/hamdolsun-bi...z--i262882.jpg

şekilde görüleceği üzere kriz teğet geçecektir,
    raat olun.
    reyiz yol ver gidelim krizi ezelim ....

(karne ile ekmek ya da temel ihtiyaç maddesi dağıtılan günler 2. dünya savaşı zamanıdır, şimdi savaşta olan suriye lirasının tl karşısında değer kazanması da açıklamaya muhtaçtır)

kriz medya maymunlarına, vasıfsızca meşur olanlara, tv de salkca kıyafet tartısanlara, ya da politikaya gecmez ama benim bayaa yakınımdan geciyor, elbette bir cok kisi icinde icinden gececek..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse eleştirmeyin demiyor.

Fikrinizi, eksikleri ve yapılaması gerekenleri, önerileriniz lütfen yazın ve tartışalım!

Eleştirin ama körü körüne değil, şu artı, şuna zam geldi, ülke battı, ihracat yok, millet aç gibi değil!

Bu ülkede üretim yok, borç çok, özgürlük yok, adalet yok demeden önce örnekler ve rakamlar ile bunu destekleyin ve açıklayın da muhalefeti ikna etmeye çalışın.

Koyunsun ya da domuzsun demekle olmaz!

Konumuz petrol, evet petrol konusunda maalesef T.C. dış ülkelere bağımlı bir ülke. Peki neler yapılabilir, neler sağlanmalı, neler olmalı?

Kafa değişmeli, mentalite değişmeli. Hem bizlerin, hem yöneticilerin tüm T.C.nin!

Benim akılma gelenler bunlar sizde yazın, bunu birey olarak sağlayalım.

Kafa değişmeli, mantalite değişmeli. Hem bizlerin, hem yöneticilerin tüm T.C.nin!

1)Talebi azaltmak, az yakan ekonomik araç satın almak, fuzuli yere araç kullanmamak.
    Vatandaş hem kendi bütçesini hemde devletin borçlanmasını düşürebilir.
    2)Devletin akaryakıttan daha az vergi alması ( ancak bu kullanımı, dışa bağımlığı azaltmaz)
    3)Toplu taşımayı yaygınlaştırmak
    4)Elektrikli araç kullanmak
    5)Devletin elektrikli araçlara yatırım yapması ve teşvik etmesi
    6)Yine elektik üretimi için petrol, doğal gaz yerine başka daha verimli çözümler geliştirmek( güneş, rüzgar, nükler enerji)
    7)Bisikleti ve motosikleti yaygınlaştırmak
    8)Kendi petrol yataklarını araştırmak varsa çıkarmak için çalışmak
    9)İlla araç ile işe gidilecekse de bir kaç iş arkadaşı ile seyahat etmek( bu Avrupa da yaygın)
    10)
    11)
    12)
    13)
    Bunların çoğu kısa vadeli çözüm. Ayrıca çözüm için öneri yazın diyorsunuz ama arkadaşlar yazıyor zaten. Ama siz kısa vadeli çözüm istiyorsanız ben de ekleyeyim.
    10) Vatandaşa dövizlerinizi bozdurun derken bilmem kaç milyon dolara ihtiyaç yokken uçak alınmaması
    11) Vatandaşa dövizlerinizi bozdurun derken tünel geçiş ücretinin dolara endekslenmemesi
    12) Vatandaşa dövizlerinizi bozdurun derken önce kendi (Cumhurbaşkanı ve tüm TBMM vekilleri) dolarlarını bozdurup dekontlarını bağımsız yayın kuruluşlarına dağıtması

Kalıcı çözüm ise 2-3 tane. Ben gene tabloyu vereyim, detayını uzmanlar düşünsün.
    1-Eğitilmiş bir halk (Amerika'yı tekrar keşfetmeye gerek yok, bunun nasıl yapılacağı gelişmiş ülkelere bakılarak öğrenilebilir. Türk usulü mürk usulüne girerseniz işler cıvır. Standartlar bellidir.)
    2-İyi yöneten, oyverenler için çalışan yöneticiler (Bu da bellidir, vekilleri parti başkanı değil, taban belirlesin. Bunu yapmak için anayasa değiştirmeye de gerek yok)
    3-İyi yönetemeyenleri gönderen bir seçmen kitlesi (Taraf tutar gibi parti tutmayan, iyi yönetemezse tuttuğu partiyi bile sandığa gömebilecek bir seçmen, bu da birinci şarta bağlıdır)
    4-
    5-
    6-
    The Dude bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Hükümet olarak nasıl ki zamanında milleti makarna ile kandırdıysak şimdi de dolarla kandırmaya devam ediyoruz. Ulan arkadaş hangi işimiz yok ki dün kara deyipte tükürüp bugün ak diye yalamadığımız. Mavi marmaradan tutunda, tasarruftan tutunda, çözüm sürecinden tutunda, oslo görüşmelerinden tutunda, adaların Yunanistan'a AB üyeliği peşkeş çekilmesinden tutunda... tutunda tutun. Elde doğru olmuyor eğrilerin çokluğundan. Adam'ın milyon dolarları var 1 sent bozdurmuyor sen elinde olmayan doları borç alıp bozduruyorsun. Bundan garip, komik ve cahilce ne olabilir.

yav 15 kuruş koyarmı yaw :D

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)