Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosikletlere yönelik sıkı denetim talimatı verildi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Katılmıyorum bu şekilde bir savunma olamaz. Bu kanun yanlış mı konulmuş o zaman? Vay efendim beni farketsinler diye kimse kimseyi rahatsız edemez.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..tc verdim sisteme baktı polise mukavemet hakaret asayişi huzuru bozma mala ızrar darp kayıtlarım çıktı...bu ne dedi..aga dedim oluyo bazen bilirsin polis çocukları normal değildir..arama gözaltı uyarısı olur gbt kontrolünde ...aramam yoksa sal beni dedim yorma.. taam ganga dedim... ben roket..
    Birader sen 70 yaşına da gelsen değişmeyecen galiba Koparttın beni...

1hafta 10gün içinde KHK mı ne çıkmış bu mühürsüz app plakalar ile ilgili. 1 senedir denk geldiğim çevirmelerde hiçbir sorun yaşamaz iken dün akşam ki evimin 2-300 metre ilerisindeki çevirmede 412 TL cezayı kitlediler. Normal de çok önemsemezlerdi, ben hiç denk gelmedim ama bir uyarı ile gönderirlerdi(plaka bagajda idi göstermeme rağmen acımadılar) ama bu KHK bahanesiyle hiç acımadan kitliyorlar. (Kime durumu anlatsam yıl sonu yaklaştı, açıkları vardır onları kapatıyorlardır cevabını aldım...)
    Diyeceğim o ki mühürsüz plakanız var ise mühürlüsü ile değiştirin. Benim denk geldiğim acımadı cezayı kitledi , size denk gelecek polis çekici ile bile cektirebilir aracınızı ...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1hafta 10gün içinde KHK mı ne çıkmış bu mühürsüz app plakalar ile ilgili. 1 senedir denk geldiğim çevirmelerde hiçbir sorun yaşamaz iken dün akşam ki evimin 2-300 metre ilerisindeki çevirmede 412 TL cezayı kitlediler. Normal de çok önemsemezlerdi, ben hiç denk gelmedim ama bir uyarı ile gönderirlerdi(plaka bagajda idi göstermeme rağmen acımadılar) ama bu KHK bahanesiyle hiç acımadan kitliyorlar. (Kime durumu anlatsam yıl sonu yaklaştı, açıkları vardır onları kapatıyorlardır cevabını aldım...)
    Diyeceğim o ki mühürsüz plakanız var ise mühürlüsü ile değiştirin. Benim denk geldiğim acımadı cezayı kitledi , size denk gelecek polis çekici ile bile cektirebilir aracınızı ...
    30 senedir ehliyet 25 senedirde otomobil sahibiyim. bu güne kadar bir gün bile app plaka takmadın ve takma ihtiyacıda hissetmedim. nedir sizi app plaka takmaya iten amaç ne. bir de kime sorduysam yıl sonu yaklaştı açıklarını kapatıyorlardır diyeceğine sen niye takıyorsun boyunmu uzadı diye sormuyorlar. enteresan işler
    muvodo ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 senedir ehliyet 25 senedirde otomobil sahibiyim. bu güne kadar bir gün bile app plaka takmadın ve takma ihtiyacıda hissetmedim. nedir sizi app plaka takmaya iten amaç ne. bir de kime sorduysam yıl sonu yaklaştı açıklarını kapatıyorlardır diyeceğine sen niye takıyorsun boyunmu uzadı diye sormuyorlar. enteresan işler
    Bir de bu app plakada harf ve rakamlar daha koyu, daha belirgin. Ne olur ne olmaz. İcabında kaçıp gideceğim bir olayda plakamı alamayacakları yerde, para verip yaptırdığım app plakamdan sebep rahatça plakam alınırsa kendi bacağıma sıkmış olurum. Gereksiz bence de.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni zerre kadar ilgilendirmez, hatta iyi bile olur. Ayıklasınlar ne kadar plakasız, aynasız, egsozu patlak apaçi-arsız-hırsız varsa.
    Çok uzun yıllar (kesinlikle tasvip etmem) ehliyetsiz motosiklet kullandım, bir tane ceza yemedim, çünkü her daim, plaka,muayene,sigorta tam dı, aynalar, sinyaller yerinde, egsoz standartlara uygun, ekipman tamdı.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    şekil şükül için app plaka takıyosunuz ceza yiyincede ağlıyosunuz

yapmayın böyle

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    dün gene durdurdular BEŞİKTAŞ SARIYER İSTİKAMETİ ORTAKÖY VE KURUCEŞMEDE GENELLİKLE KONTROL VAR evrak eksigi olan arkadaslar o yolu kullanmasın . tuttuklarını götürüyorlar

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün gene durdurdular BEŞİKTAŞ SARIYER İSTİKAMETİ ORTAKÖY VE KURUCEŞMEDE GENELLİKLE KONTROL VAR evrak eksigi olan arkadaslar o yolu kullanmasın . tuttuklarını götürüyorlar
    Evrak eksiği olan çıkmasın diyecektin galiba, şöyle bi düşününürsek, motosiklet hırsızlarının da evrak eksiği var çünkü, senin bu uyarından dolayı onlar da kullanmaycak o istikameti.

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Bnm anlamadığım bi konu var şimdi bn motoruma kendi orjinal eksozu dışında akrapovic eksoz vs taktığım zmn 199 TL ceza kesilip trafikten men mi edilecek yoksa bn mi yanlış anladım

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı nihat34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnm anlamadığım bi konu var şimdi bn motoruma kendi orjinal eksozu dışında akrapovic eksoz vs taktığım zmn 199 TL ceza kesilip trafikten men mi edilecek yoksa bn mi yanlış anladım
    Akropoviçin susturucusunu söker ve sesini yükseltirsen evet. Dokunmazsan hayır
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakasını katlıyanlardan bırı benım ve devam edıcem neden mi otoyolda arabala aynı fıyatı odedıgım ıcın koprulerde arabayla aynı fıyatı odedıgım ıcın dogru bırsey yapmıyorum evet ama bunu gerektırıyor sistem polıs durdurursada ceza neyse keserse keser yapcak bırsey yok onuda elım mahkum oderım
    Otoyol ve köprüler (yeni yapılan köprüler hariç) 1 yıla yakındır motosiklete %50 indirimli.

Denetimden korkan adamın eksiği vardır, evrağı tam, motoru sorunsuz adam paşa paşa girer denetime bi şey çıkmadan yürür gider, daha yeni başıma geldi, ehliyete ruhsata baktı, yürü dedi, hatta iki polisin yaşlı olanı beni full kuşam görünce daha eldiveni çıkarırken genç olana "bundan bi şey çıkmaz" dedi, haklıydı çıkmadı. 6 bin liralık motorum var en az onun yarısı kadar da giyim kuşamım tutar. Bunu yapamıyorsan binme bu merete arkadaş, bu iş meşakkatli iş, yeri geldi lastiğimi bile kıt kanaat taksitle aldım ama aldım, kabak lastikle dolanmadım. Motosikletle çetecilik oynayacaksan o senin bileceğin iş ama sonu iç açıcı değil.

Haa benim kişisel görüşüm motosikletler hiç para ödememeli yola köprüye, otomobiller bile ödememeli zaten eşek yüküyle vergi ödüyoruz hepimiz ama bunu şu anda değiştiremiyoruz diye riske girmenin anlamı var mı? Bence yok. Kaçıyorum diyen var, OHAL var adam dur dedim kaçtı bende vurdum derse, arkandan ağlayanları umursamayacak mısın?
    espresso bunu beğendi.

u.d.d. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Bir de şunu düşünmek lazım ki, tecilsiz araçların da karıştıkları kazalardaki maliyetler, bizim sigorta primlerimize yansıyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)