Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

2017 ÖTV zammı belli oldu! İşte ÖTV oranları

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    durmak yok kaktırmaya devam felsefesi

bu yaz araba aldık arabanın net fiyatı 26.500 tl buna ötv+kdv+bandrol vergisi derken 20.000 tl vergi sokup arabanın fiyatı bize 46.500 tlye geldi yani anlayacağınız aldığımız bir ürün 10 tl ise 10 tlde vergi eklenip bize 20 tlye satıyorlar.Aldığımız mazotun tüpraştan çıkış fiyatı 1.59 tl bize 4.17 tl ye satılıyor adamlar bu işi güzel şekilde gerçekleştiriyor vergi üzerinden vergi alma felsefesi... sonra çıkıp yılbaşında işçiye 30-50tl zam yapıyorlar bizde seviniyoruz tabiki ama arka arkaya herşeye zam geliyor çay kaşığınla verip çorba kaşığınla alıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Sıkıntı yok 100ü veren 118ide verir. Olan bizim gibi garibana olur avcumuzu yalamaya devam.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olaganustu zamlari protesto etmek icin $24,000 + %7 vergi + $100 plaka masrafi verip 3.7 litre V6 motorlu sifir Ford Mustang almaktan vazgeciyorum. Gecenlerde beni empati yapmamakla itham eden arkadasa soruyorum, daha ne yapayim? Belki 1978 Reno 12 TSW edinebilirim, ama Renault yok burda... Onunla ayni seviyede eski Camaro'lar burada $500'a, ama onlar da V8...
    Ben sana sigorta ücretleri konusunda empati yap dedim, otomobil fiyatları konusunda istesende yapamıyorsun işte görüldüğü kadarıyla..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    beyler motosikletler için nasıl olacak simdi?*?
    Mamba09 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ne sigortam var ne muayene, birde abart eksoz takılı 1 haftalığına.

bu şekildeki motorumla çevirme yapan bir yunus polisinin yanından geçtim ödüm yüreem yarıldı korkudan :D adamda bir boy pos var görmeniz lazım. allah razı olsun bir çevirse duman oldum gitti.

son zamanlarda rüşvetler artacak ve trafik kuralları daha fazla ihlal edilmeye başlanıcak ve ister istemez devlet bir düzenleme yapacak yine.

parasızlıktan millet ikinci eli bırakın hurda belgeli araba almaya bile yeltenebilir.

yani merak etmeyin inceldiği yerden kopuyor zaten tepki göstermeseniz de o tepki kendisi oluşuyor bir nevi.

Motosikleti
    honda pcx
    Az olmuş , bu millet daha çok ötv artırımını hak ediyor. Lütfen düzeltin % 200 yapın alıp almayanlar belli olsun. Ne işi var memurun arabayla, otobüsle gidip gelsin. Asgari ücret alanda mümkünse işine yakın yerde gecekondu kiralayıp yürüyerek işe gidip gelsin.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Acep istanbulda aldığımız nefese kota koyarlar mı
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

motosiklet alaka?
    orhanay06 bunu beğendi.

Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yok 100ü veren 118ide verir. Olan bizim gibi garibana olur avcumuzu yalamaya devam.
    Şimdilik sizin tabirinizle avucunuzu yalayabilirsiniz peki bir sonraki adımda ne olacak , hiç düşündünüz mü ? Ben size söyleyeyim o kullanmakta olduğunuz eski model araçlarınızın Yıl ve Emisyon değerleri sebebiyle ödediğiniz vergi arttırılacak, hatta extra vergi de çıkartabilirler. Kurun yüksek olması sebebiyle araçta sıkça meydana gelecek olan arızalar yüzünden masrafınız daha da artacak ve sizi yeni araç almaya yönlendirecekler. Eeee ne oldu avuç yalama bitti şimdi kazık ucundan girmeye başladı değil mi

Motosikleti
    SUPERDUKER
    reis en iyisini bilir .verginizi ödeyin herşeye itiraz etmeyin vatan hainliği yapmayın

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdi ben para denkleştirdiğim zaman trafikten çekilmiş motosiklet alacağım. kanunlara uymak isterdim ama uyulacak gibi değil.

trafikten çekilmiş 8 bin liraya falan güzel ss ler var.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Nihat Zeybekci bakanımızın dediği gibi TL nin değer kaybetmesi spekülatiftir.dolar ve euro son yükselişlerini yaşıyor arkadaşlar sonra çakılacak...
    TL çok güçlenecek ,yavaş yavaş güçleniyoruz,lübricant larda zamnalanacak ona göre stockunuzu yapın...

EricCartmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    http://www.haberturk.com/ekonomi/oto...-ile-yapilacak

Maliye bakanı açıklaması var 26. dakikadan itibaren bu konuda açıklama yapmış. yukarıda belirtilen sayıların herhangi bir gerçekliğinin olmadığını söylüyor bakalım netleşince göreceğiz.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Allah zengine daha çok versin ki bu araçları alsınlar,biz de onlardan alabilelim.Yoksa araba falan göreceğimiz yok.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Bende bu isi anlamiyor onun bununcocuklari dayiyo vergiyi acliktan agzi kokan kopekler bunlara hala oy veriyor. Vergiyi zamlayanda degil ona oy veren itkopeklere bakin bence .

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    bu herif trollüyor bence :D yoksa bi insan bu kadar akıl yoksunu olamaz.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Madem vergi koyacaksın arabanın cc ve beygirine göre koy ama araç özelliklerinide hesaba kat öyle geçir

Motosikleti
    MT-07
    Bu getirilen ötv zammını hiç adil bulmuyorum niye; ötv aslında yurtdışına giden parayı denkleştirmek için var ama amacını aşan bir durum söz konusu ve kimse sanmasınki bu para sadece pahalı araba alandan çıkacak! Bu para hepimizden çıkacak lüks araba alamayan orta segmente orta segment alamayanda alt segmente yüklenecek. Ondan sonra 25 yaşındaki arabaya 30 bin isteyecekler. Memleketteki arabaların yarısının hurdaya ayrılması gerekirken ileride bir hurda indirimi yapmakta imkansızlaşacak kısır ettiler kısır.
    Sırf saçma sapan vergi sistemi yüzünden eski püskü araçlara layık görülüyor bu millet. Amaç cari açığı dengelemek gibi görünsede maksat devlet olarak bu işten kar etmeye çalışmaktır. İnşallah birilerinin aklına şu 250 cc üstündekileri motosikletleride arttıralım demek gelmez

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    %74 ÖTV az olmuş üstne bide o %74 ün kdv sini alıyorlar, bence o da az bu millete sabit olsun her arabaya 100 bin tl vergi alsınlar bitsin bu mevzu. Trafik azalır hem

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Çok bencilsiniz, sadece kendinizi düşünüyorsunuz. Siz halk olarak kimsiniz ki ABS,klima,hava yastıkları vs olan can güvenliğiniz olan, az yakan ve sizi yolda bırakmayacak arabalara bineceksiniz? siz gavurmusunuz da normal bir insanın hayattaki haklarına sahip olacaksınız? Ne yani? güney afrikaya özenin biraz.. Almanyaya, italyaya, gavur amerikanyaya falan özenmeyin gavur onlar. Biz müslümanız ve şahine binip bu dandik bozuk yollarda frene basınca topaç gibi olduğumuz yerde dönüp ağaca direğe çarpıp ortadan ikiye ayrılan arabalarda ölmeliyiz çünkü kader, kısmet, nasip, vasip falan..

Belki ölümden sonra tekrar başka bir bedende can bulup millet vekili vs olup dünyaya gelebiliriz.. işte ozaman 17.000 tl maaş alıp devlet bütçesinden ayda 120.000 tl lik kuruyemiş, 150.000tl lik pide falan yiyip son model araçlarla gezeriz. Çünkü ozaman kader kısmet nasip falan hikaye oluyor.. Elhamdülillah müslümanız çünkü sen 1.300 e tırmala ben 17.000 alıp donumu bile devlete kastırayım.. ohh yesss merhaba halkk napıyonuz?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)