Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Emniyet şeridinde motorcunun ölümden döndüğü kaza kamerada

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Fourtyeight
    Pardon da kimse motorculara çamur atmasın. Ben de dahil bir çok insan, sırf daha çabuk iş yerine ya da nereye gidecekse oraya varmak için motosiklet kullanmaya başladı. Yazın sıcağında, kışın soğuğunda, yağmurda çamurda o eziyeti çekiyor ve trafiği bir araç da olsa azaltıyorsak, bizim de haklarımız olmalı.
    Örneğin İngiltere; trafik akışı bize göre terstir ve sol şerit ile orta şerit arasında ki çizgi motor sürücülerine aittir. Sıkıyorsa birisi sinyal vermeden şerit değiştirsin, direk tekmeyi yersin arabana. Bizde böyle bir şey olsa üzerine kırıp öldürürler.

İki sene önce Barselona'ya gittim. Arabadan çok motor vardı yollarda ve dolayısıyla trafik yoktu.

Diyeceğim, motorlar bu hınca hınç trafiği bir nebze azaltıyorsa, bunun da desteklenmesi lazım. Şimdilik emniyet şeridi, belki ileride ince bir ek motor şeridi vs bir şeyler şart.
    Ride the Lightning

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı Oralex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon da kimse motorculara çamur atmasın. Ben de dahil bir çok insan, sırf daha çabuk iş yerine ya da nereye gidecekse oraya varmak için motosiklet kullanmaya başladı. Yazın sıcağında, kışın soğuğunda, yağmurda çamurda o eziyeti çekiyor ve trafiği bir araç da olsa azaltıyorsak, bizim de haklarımız olmalı.
    Örneğin İngiltere; trafik akışı bize göre terstir ve sol şerit ile orta şerit arasında ki çizgi motor sürücülerine aittir. Sıkıyorsa birisi sinyal vermeden şerit değiştirsin, direk tekmeyi yersin arabana. Bizde böyle bir şey olsa üzerine kırıp öldürürler.

İki sene önce Barselona'ya gittim. Arabadan çok motor vardı yollarda ve dolayısıyla trafik yoktu.

Diyeceğim, motorlar bu hınca hınç trafiği bir nebze azaltıyorsa, bunun da desteklenmesi lazım. Şimdilik emniyet şeridi, belki ileride ince bir ek motor şeridi vs bir şeyler şart.
    Gardaş burası Törkey Barcelona değil. Emniyet şeridi de motorcular kullansın trafik rahatlasın diye değil resmi araçların olası acil duruma hızlı müdahele etmesi mantığıyla var yani tam var da sayılamaz da var gibi. Çarpık kentleşmeden dolayı her yerde yokda orası ayrı mevzuu. Trafigi rahatlatmak istiyorsan otobüse de binebilirsin motosiklete binip kuralları çiğneyince trafiği rahatlatmış olmuyorsun haberin olsun.

Sonuç olarak Kanunen Belediye başkanı da olsak sadrazamın sol testisi de olsak motorlu da olsak emniyet şeridi yasssakkk kardeşim yasssakkk. Orayı kullayorsak ki evet hep beraber kullanıyoruz bu şekil durumların sonuçlarına razı olmalıyız. Ya da hep beraber ingiltereye taşınalım

Motosikleti
    gt250r
    Motorcu hatalı,araç isterse 300le gitsin,emniyet şeridine öyle dalınmaz.50ile başka bir motorcu o emniyet şeridini kullanıyor olsa yada siz olsanız sonuç hiç iyi olmazdı. Bu tip denyolar bolca mevcut,boğaz köprüsünde bile sürekli aynı şeyi yapan bi ton motorcu var.değil emniyet şeridi heryerde arkasını,geleni gideni kontrol etmeyen,ezbere kullanan bi ton motorcu var. Ve bunlar motoru hareket haline geçirince motor kullandığını zannediyorlar.Kazaların büyük çoğunluğu da bu gibi insanlar yüzünden oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi hep korktuğum adamın başına gelmiş. Kendi kendime diyorum ulan bu emniyet şeridine giriyorum ama bir gün bir çakarlı audi a6 veya a8 beni sinek gibi ezip durmadan yoluna devam edecek diye.
    Hep korktuğum dediğine göre sende zar atar gibi şeritlere dalanlardansın,kontrollü şekilde hareket edince korkmana gerek kalmaz çünkü insanlar emin olduğu şeylerden şüphe duyamaz.Çok karşılaşıyorum kontrolsüz şekilde önüme atlayan diğer motorculardan ve arabalardan daha sinir bozucu.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu hatalı,araç isterse 300le gitsin,emniyet şeridine öyle dalınmaz.50ile başka bir motorcu o emniyet şeridini kullanıyor olsa yada siz olsanız sonuç hiç iyi olmazdı. Bu tip denyolar bolca mevcut,boğaz köprüsünde bile sürekli aynı şeyi yapan bi ton motorcu var.değil emniyet şeridi heryerde arkasını,geleni gideni kontrol etmeyen,ezbere kullanan bi ton motorcu var. Ve bunlar motoru hareket haline geçirince motor kullandığını zannediyorlar.Kazaların büyük çoğunluğu da bu gibi insanlar yüzünden oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Hep korktuğum dediğine göre sende zar atar gibi şeritlere dalanlardansın,kontrollü şekilde hareket edince korkmana gerek kalmaz çünkü insanlar emin olduğu şeylerden şüphe duyamaz.Çok karşılaşıyorum kontrolsüz şekilde önüme atlayan diğer motorculardan ve arabalardan daha sinir bozucu.
    Evet haklısınız ama tek hatalı olan motorcu değil , o emniyet şeridini kullanan aracın da çakarını yada sirenini kullanıp o şeritten ilerlediğini belirtmesi lazım. Ve bu trafikte bu sürat ile oradan geçilmez.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Motorcuda leyla gibi çıkıyor.. Bilmiyor mu emniyet şeridinin bizim ülkemizde ihlal edildiğini. İyi bari kurtarmış...

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısınız ama tek hatalı olan motorcu değil , o emniyet şeridini kullanan aracın da çakarını yada sirenini kullanıp o şeritten ilerlediğini belirtmesi lazım. Ve bu trafikte bu sürat ile oradan geçilmez.
    o trafikte o şeritten daha hızlıda gidilebilir ve bu emniyet aracı,ambulans vs olmayabilir.Çok sevdiği biri yaralanmış,kalp krizi geçiren,doğumu başlamış eşini hastaneye yetiştirmek isteyen vb. o anki şok la yaptığı hızı düşünemeyen bir çok insan ve sebeb olabilir.Kullanılması normal şartlarda yasak olan emniyet şeridine o şekilde dalan kişi suçludur.Emniyet şeridi bekçisi olmadığımıza göre orayı kimin nasıl kullandığına,doğrusuna yanlışınada bakmayada gerek yok bence.
    Dublebas bunu beğendi.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Adam aracı görüyor sağa bakıp yinede fake atıyor ileri doğru, kazaya sebebiyet verende motorcu bence. Ben yol boş bile olsa 2 defa kontrol ediyorum hızımı neredeyse sıfıra indirip adamdaki tam bir kasaplık. Yasak bir yola gidiyoruz ve hak aramak çok saçma. Dikine şeride girmek ayrı bir saçmalık zaten.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o trafikte o şeritten daha hızlıda gidilebilir ve bu emniyet aracı,ambulans vs olmayabilir.Çok sevdiği biri yaralanmış,kalp krizi geçiren,doğumu başlamış eşini hastaneye yetiştirmek isteyen vb. o anki şok la yaptığı hızı düşünemeyen bir çok insan ve sebeb olabilir.Kullanılması normal şartlarda yasak olan emniyet şeridine o şekilde dalan kişi suçludur.Emniyet şeridi bekçisi olmadığımıza göre orayı kimin nasıl kullandığına,doğrusuna yanlışınada bakmayada gerek yok bence.
    motorcunun suçlu olması arabanın suçunu silmiyor. arabayı süren sürücüde suçlu. acelesi olan siren kullanır, siren yoksa da habire kornaya basar. motorcu suçlu, arabayı süren daha suçlu, aha cevap ver bakalım şimdi ne diyecen o beyaz arabadaki adi herif siren çalıştırmak zoruna mı gitti de şimdi bir kazaya vesile oldu. siren çalsaydı o motorcu duyardı onu ve dikkati düzelirdi de öyle dalmazdı emniyet şeridine. iyi düşünün mantıklı karar verin.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Motosikletlinin manevra kabiliyetini kutlamadan geçmemek lazım ama ...

Paniğe kapılmadan, arka tekeri kaydırıp, motosikleti 90 derece saat yönünün tersine döndürmeyi başarmış.

Bunu başaramasaydı, yapışmıştı zaten...

Boş bir alanda, böyle teker kaydırma çalışmaları yapmak lazım...

Nerede ne zaman lazım olacağı belli olmaz...

Bu arada, aklıma takıldı; ABS olsaydı, arka tekeri bu şekilde kitleyip motosikleti kaydırması mümkün olmazdı herhalde?!

Özetle; hatalı, tamam, ama manevra kabiliyetini ayrıca kutlamak isterim. Motosikleti iyi döndürmüş.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    eyvallah bizde motorcuyuz ama her ikiside aynı derecede hatalı bence

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlinin manevra kabiliyetini kutlamadan geçmemek lazım ama ...

Paniğe kapılmadan, arka tekeri kaydırıp, motosikleti 90 derece saat yönünün tersine döndürmeyi başarmış.

Bunu başaramasaydı, yapışmıştı zaten...

Boş bir alanda, böyle teker kaydırma çalışmaları yapmak lazım...

Nerede ne zaman lazım olacağı belli olmaz...

Bu arada, aklıma takıldı; ABS olsaydı, arka tekeri bu şekilde kitleyip motosikleti kaydırması mümkün olmazdı herhalde?!

Özetle; hatalı, tamam, ama manevra kabiliyetini ayrıca kutlamak isterim. Motosikleti iyi döndürmüş.
    hahahaha bi de abs ye bok atılmış, araba sağa kırıp bariyerlere sürtmese motorcuyu paramparça hala manevra falan diyosunuz. bence motorcu arabayı görmemiş bile.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Emniyet şeridi toplumsal bir sorun. Ceza yok, arayan yok, soran yok. Ben de arabayla takılıyorum bir çakarlının arkasına basıp gidiyorum. Benimki aslında bir protesto. Ceza yemeyeceğimi bildiğim emniyet şeridi protestosu.

Sıradanlık şartları o kadar düşük seviyede ve ağır ki herkes imtiyaz sahibi olmak istiyor. Göreve giden araçlar emniyet şeridini kullanabilir. Evden göreve, görevden eve gitmek çakar kullanma hakkını vermez. Kaldı ki internetten 50 liraya satılıyor bu çakarlar. Alıp kullanan arkadaşlarım var. Biliyorum.

Yapılması gereken, şey hepimize "acıtıcı cezalar"

Devlet, benim canımı ve malımı korumalı. Adaleti ve düzeni sağlamalı. Başka bir görevi yok. BAşka bir beklentim de yok zaten. Gerisini ben hallederim. Toplasan 8-10 görevi var, 4 tanesini yazdım zaten. Bunları bizim devlet yapabiliyor mu sizce? Eğer yapamıyorsa bu devlet neden var? Canımı ve malımı korumaz, adalet ve düzeni sağlamazsa eğer bir devlet, bizim üzerimde bir otorite kurmaya çalışırsa sizce bu otoriteyi kabul etmeli miyiz?

Trafiği gerekli ceza ve denetimle düzene sokmak, ölmemizi engellemek, motorumuz çalınınca başında olduğu emniyet teşkilatı motorumuzu bulma konusunda canla başla çalıştırtmalı.

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Tek kelime ile faciadan dönülmüş, umarım iki tarafa da ders olmuştur!
    Çakar ışıklı araç hadisesi daha öncede yaşanmıştı ve motorculara ciddi korku (geri vites)yaşatmıştı. Burada durum daha ciddi. Umarım motorcuyu hırpalamamışlardır! İnşallah bir daha kimsenin başına gelmez. çok çok geçmiş olsun!
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Büyük şans edilmiş duası çok imiş . Polis yada Polis lambalı davar için söze gerek yok . Emniyet şeridi yasada belirtildiği üzere acil hallerde kullanılmak üzere ayırt edilmiştir .
    Lakin benim öküz milletim orayı boş görünce memuru normali yarış yaparcasına gidiyor .
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)