Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Avrasya Tüneli 20 Aralık'ta Açılıyor. Tünelden Motosiklet Geçişi Yasak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Aralık'ta hizmete açılması için çalışmaların 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ve büyük bir heyecanla yürütüldüğü Avrasya Tüneli'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'dan ve Avrupa yakasına deniz tabanı altından otomobille geçti.

TÜNELDEN HANGİ ARAÇLAR GEÇECEK?

Tünel yalnızca hafif araçların (otomobiller, minibüsler) kullanımına izin verilecek şekilde tasarlandı. Ağır taşıtlar, iki tekerlekli araçlar (motosiklet, bisiklet) ve yayalar tünelden faydalanamayacaklar.

600 METREDE BİR CEP VAR

Tünelde arıza yapan araçlar için her 600 metrede bir cep şeritleri bulunuyor. 7/24 kapalı devre kamera ve olay algılama sistemleriyle izlenecek tünelde, acil bir durumda hızla müdahale edilebilecek.

TÜNELİN GEÇİŞ ÜCRETİ NE KADAR?

Tünel, bittiğinde kara tünelleriyle birlikte 5.4 kilometre olacak. Tünelin en derin noktası ise eksi 106.4 metre. Bu noktada tünel üstündeki örtü kalınlığı 55 metre, denizin en derin noktasında deniz tabanı derinliği ise 62 metre olacak. Milliyet'in haberine göre, tünelde maksimum hız saatte 70 km olarak belirlenirken, geçiş ücretleri otomobil için 4 dolar+kdv, minibüsler için 6 dolar+kdv karşılığı Türk Lirası olacak. Her iki yönde de geçişler ücretli olacak, sürücüler tünel geçiş ücretini HGS ve OGS aracılığıyla ödeyebilecek. Ayrıca bir nakit gişesi bulunmayacak, araçtaki yolcular için ayrıca ödeme yapılmayacak.

Kaynak: Karar.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sebebi neydi ulan Allahsizlar

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Ne olacak? bizler hem çok ağırız..bozarız asfaltı çökertiriz tüneli..hemde şeytan işiyiz..daha ne olsun...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Hizmet diye sunuyosun her seferinde şukadar ücretli diyosun hardaş istanbulda yaşayanınsuçu günahi nedir her oka boka para istiyorsunuz her yol paralı her köprü tünel nedir istanbul yaşayanları çektiği çile

Yakında istanbula özel aldığımız nefese kota koyar ücret taleb edersiniz
    jimi_hendrix, yetkina, Oralex ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

omeroquz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    devletin yeni yönteminde yap - işlet -devret mantığı işlediği için fiyatları yapan firmalar belirtiyor ve bunu devletle ortaklaşa yapıyorlar. 10 yıl sonra devlete teslim ediyorlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Geçiş ücreti dolar üstünden, ne güzel.

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    motosiklet geçişinin neden yasak olduğu hakkında bi fikri olan var mı?

Motosikleti
    speederbike
    Trafiğin %90'ı motosikletli olduğu için kalabalık olur diye düşünmüşlerdir. Açıkçası ben bilmem, büyüklerim bilir.
    Coorai bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu işin sebebi ne acaba
    Motosiklet neden geçmiyor
    Parasını al hafif arac sinifinda geçsin gitsin

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu ücretler neden dolar üzerinden hesaplanıyor.Bize de maaşları dolar versinler o zaman.
    levent3410 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı omeroquz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devletin yeni yönteminde yap - işlet -devret mantığı işlediği için fiyatları yapan firmalar belirtiyor ve bunu devletle ortaklaşa yapıyorlar. 10 yıl sonra devlete teslim ediyorlar.
    Yaw o kadar vergi alıyorlar, motorda 250cc üstünü zaten vergiyle uçurdular... E nereye gidiyor bu paralar.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    speederbike
    Elektriğe.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Çift şerit.Alan dar .Emniyet şeridi yok,bu tünel alttan 2 üstten 2 geliş ve gidiş olarak tasarlanmıştır.Bu durumda motorlar maaaalesef yararlanmayacaktır.Yapı olarak silindir biçiminde olduğundan bar basıncı ve Deniz basıncı gergin biçimde açıkta giden birisi için hoş olmayan sonuçlar doğurur.......

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Ne açıklama be yaahuuu.Harcanıyorum ben burda.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı alpbdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet geçişinin neden yasak olduğu hakkında bi fikri olan var mı?
    Daha önce aşağıda ki linkte nedeni yazılmıştı

http://www.motosiklet.net/forum/moto...gecemeyin.html
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    speederbike
    Aklıma eski bir fıkra geldi, bazıları daha farklı şekilde biliyor olabilir, sorun değil.

Manş Tüneli'nin proje aşaması. Heryerden projeler gelmiş, mülakata alıp değerlendiriyorlar.
    Amerikalılar geliyor, anlatıyorlar: Aynı anda hem İngiltere'den, hem Fransa'dan tünel yapımına başlarız, 10 metre hata payıyla ortada birleşiriz.
    Japonlar geliyor, anlatıyorlar: Aynı anda hem İngiltere'den, hem Fransa'dan tünel yapımına başlarız, 10 metre hata payıyla ortada birleşiriz.
    Sonra bizimkiler geliyor, anlatıyorlar: Aynı anda hem İngiltere'den, hem Fransa'dan tünel yapımına başlarız, ortada birleştik birleştik, birleşmedik o zaman iki tüneliniz olur.

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Tünel neden yapılıyor? Para kazanmak için mi, hizmet için mi? Hizmet için değil mi? Hizmet ne hizmeti? Trafiği rahatlatma, ulaşım süresini kısaltma hizmeti.

Bu tünel otomobil kullanıcılarına zaman kazandıracak.Bunun ücreti de belirlenmiş. Ücreti veren alttan geçiş yapıp zaman kazanacak.

Soruyorum;
    Motosikletli olanlara ne kadar zaman kazandıracak?
    Motosikletlere geçiş serbest ve ücretsiz olsa geçecek misiniz sürekli?
    Kaç bin motosikletli geçecek kaç milyon araç geçecek?
    Motosikletlerin hayatını ne kadar kolaylaştıracak bu tünel?
    Hayatı, ulaşımı, refah seviyesi kolaylaşacak kaç motosiklet sürücüsü olabilir İstanbul'da?

Motosikletlerin geçmesi trafiği rahatlatma açısından etkisi olmadığı için geçişe izin verilmemiştir diye düşünüyorum. Güvenlik, vs. ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Kıta arasında asma köprü olmayıp tek geçiş avrasya tüneli olsaydı motosikletler için özel yol bile yaparlardı bence.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Üstü açık arabayı da mı almıcaklar kafam da deli sorular var
    Coorai bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçiş yasağı motosiklet sürücüsünün sağlığı için varmış, bir çok gelişmiş ülkede de böyleymiş. Ben de yeni öğrendim.
    ramcixx bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    5.5 km civarı ve 70 km hız sınırı olan bir tünel bana göre havalandırma yetersizliğinden dolayı yasaklanmıştır 70 km hız olan kağıthane tünelinde bile akşam iş çıkışı zamanı trafiğinde yoğunlaşması sebebi ile zaman zaman havanın yetersiz kaldığı zamanı yaşadım yerin epey bir altında olması vs bi ihtimal bu sebebdendir diyorum para olayına gelince dikkatimi çekiyorda artık herşey dolar üzerinden olmaya başladı şu asgari ücretide 1300 dolar yapsınlar bari ayrıca motosiklete serbest olsa kışın soğuk ve yağmur dışında asla kullanmazdım ne güzel bütün boğazı göre göre soluya soluya gitmek varken ne işim olur yerin okadar altında
    furkanguvenc bunu beğendi.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçiş yasağı motosiklet sürücüsünün sağlığı için varmış, bir çok gelişmiş ülkede de böyleymiş. Ben de yeni öğrendim.
    ne diyon abi sen? ben anlamadım, espri mi gerçek mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)