Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Apple 2 tekerlekli araç üretmeyi planlıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçtiğimiz günlerde Apple firmasının McLaren'i satın almak için girişimlerde bulunduğu iddia edilmişti. Ortaya atılan yeni iddaa ise 2 tekerlekli araç üreten Lit Motors'u satın almak için görüşmelere başladığı.

New York Times'ın yaptığı haberde Apple'ın kendi ulaşım aracını yapmak için otomobil üreticileri ile temas halinde olduğu, ayrıca 2 tekerlekli sıra dışı bir araç üreten Amerikalı firma Lit Motors'u satın almak için harekete geçtiğini yazıldı.

Lit Motors'un ürettiği 2 tekerlekli aracın en büyük özellik denge sistemi sayesinde 2 tekerlek üzerinde kendi kendine durabilmesi ve hiçbir şekilde devrilmemesi.

Haber fotoğrafı temsilidir
    mehmetenis ve Pisman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aküsünü sürekli şarz etmek gerekecektir.
    Mevcut yakıtların hiçbirisi bu motorda çalışmayacak, muhtemelen bu motora özel benzin appstore akaryakıt istasyonlarından indiril.... Pardon alınacaktır.
    Başlangıç motoru kargaşası sona erecektir.
    Çünkü önce 100'lük appel 1
    Sonra 200'lük appel 2
    3
    4
    5
    Diye motor çıkarırlar ve hiçbirinin aküsü ve benzini diğerinde çalışmaz.
    Hayırlı olsun.
    Atahualpa, fkambay, essegesse ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Androidi beklemek lazım.Gözler Samsungda
    essegesse bunu beğendi.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküsünü sürekli şarz etmek gerekecektir.
    Mevcut yakıtların hiçbirisi bu motorda çalışmayacak, muhtemelen bu motora özel benzin appstore akaryakıt istasyonlarından indiril.... Pardon alınacaktır.
    Başlangıç motoru kargaşası sona erecektir.
    Çünkü önce 100'lük appel 1
    Sonra 200'lük appel 2
    3
    4
    5
    Diye motor çıkarırlar ve hiçbirinin aküsü ve benzini diğerinde çalışmaz.
    Hayırlı olsun.
    Tamamen bunları yazmak için girmiştim benden önce davranmışsın üstad
    Peder ve COQ bunu beğendiler.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Androidi beklemek lazım.Gözler Samsungda
    Samsung, Samsung'u satın aldı! :D

Samsung SM5 (Ya da Renault Latitude)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Apple yaparsa karbüratörlü yapar en yüksek de fiyatı olur ama jet black renge boyar bayıla bayıla alırız )
    COQ bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apple'ın traşlarından nefret eden bir tek ben mi varım?Bu araca öyle civatalar vidalar koyacaklar ki Apple servisleri dışından kimse açamayacak.Yolda bir sorun çıksa zıçtınız.Ayrıca pilleri de büyük ihtimal entegre olur,pil ömrü bittiğinde Apple servisinde aracın yarı fiyatına pilini yenilersiniz.Iphone,IPad,Iwatch bu da Ibike olur herhalde,Ishit,Ifuck diye devam eder bunlar.
    essegesse, Peder ve yürekçe bunu beğendiler.

Millet yine gider alir heralde

Toyota nın da prototipini ürettiği IMOTO diye bir ürünü var. Üstü kapalı bir motosiklet gibi, yani aynen başlığı açan arkadaşın verdiği videodaki gibi. Bu ürün gyro ile çalıştığı için yıkılmıyor,kendi dengesini kendisi sağlıyor. Aslında bir araba. Çünkü motosikletteki kullanım zevki bunda yok. Çünkü dengeyi kendisi sağlıyor. Dört teker olmasından bir farkı yok. Biz görür müyüz bilmiyorum ama bu tip aletlerin yaygınlaşacağını düşünüyorum. Çünkü dünya enerji sarfiyatını azaltmaya çalışıyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    125 cc lik apple motora 20 bin lira vermeye hazır mısınız

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Aypon yAparsa en iyisini yapar

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir apple kullanıcısı olarak gereksiz eleştirilere maruz kaldığını düşünüyorum.

-Evet apple kullananlar olarak hiç birimiz şebeke elektriği kullanmıyoruz telefonlarımızı sadece apple storelarda şarj edebiliyoruz.
    -Hiç bi aksesuar bizim cihazlarımızla uyumlu değil zaten.
    -O kadar bireysel telefonlarki aynı modelin bile şarj aletleri birbirine uyumlu değil

Kesinlikle apple funboyu falan değilim 30 yaşında adamım hangisi işime gelirse onu kullanıyorum açıkçası.

İlk defa akıllı telefon kullanmaya 2012 yılının sonunda başladım. İphone 5 ti. Daha sonraları 2ci telefon ihtiyacı birazda meraktan samsung s3 aldım. Bunlar o zamanın rakip telefonları tabi ki bence gayet başarılıydı.

Sonrası zaten klasik hikaye s3 öldü şuanda kullanmaya kalksan kanserden seni de öldürebilir. Takılmalar donmalar kendini resetlemeler. Benim hatırladığım en son 4.4.2 kitkat güncellemesi aldı. Yani artık bir çok uygulamada çalışmayacak.

Peki iphone 5e noldu geçen mayısa kadar kullandım hiç bir sorunu yoktu ve şuanda babam kullanıyor kendisini (ben 6s aldım). İnanmayanlar olabilir belki ama bu telefon 4 sene boyunca ben kapatmadan kendisini 2 ya da 3 defa resetlemiştir Şuan da son güncellemeyi yani ios 10u da aldı ve sorunsuz çalışıyor. Şimdi bu telefon 4 senedir sorunsuz çalışıyor gerçekten sorunsuz takılma kasma donma çok çok nadir ve muhtemelen 1 sene daha böyle gidecek.

Bilmiyorum tabi herkesin telefondan beklentisi çok farklı olabilir. Ama ben telefonla atom parçalamıyorum. Aldığım telefon sorunsuz olsun kullanımı kolay pratik olsun. En önemlisi stabil olsun 1-2 sene içinde yazılımsal olarak g.tü başı oynamasın androidi kullandığım sure içinde her güncelleme telefonu bir adım daha batırdı. İosta da hızlandırıp mükemmelleştirmedi ama stabilitesini korudu.

Bunun dışında kamera konusunda slr özellikleri var bazı telefonlarda işte diyafram ayarından isosuna deklanşör hızına. İyide ben bunları hayatımda telefon ile 3 veya 5 kere kullanırım en son aldığım 6s gayet güzel temiz fotolar çekiyor ben bu pratikliği seviyorum. Kamera hızını seviyorum. Yani işin özeti sade, basit, kullanışlı stabil bi alet apple.

Yukarıda eleştrilen bir durum var başlangıç modeli kalkar apple 1 2 3 çıkar diye eh babacım ne bekliyosunuz ki anlamadım alet kapitalizmin göbeğinde doğmuş zaten tabi ki böle olacak daha fazla satış daha fazla tüketim. Doğruluğunu tartışmıyorum bakın ama bunu görmemekte biraz saflık. Bugün samsung senede kaç farklı telefon sunuyo piyasaya?

Apple prestij satıyo falan muhabbetine hiç girmiyorum zaten telefonla veya herhangi bi aletle statü bekleyenin mental olarak sağlıklı bi insan olduğunu düşünmüyorum. Apple neden bu kadar çok satıyo çünkü alınca en az 3 sene ilk aldığım gibi kullanıyorum. Güncelleme gelecek mi kaygım yok takılma donma derdim yok vs vs.

Fiyat konusuna gelince yeni çıkanı 3500 civarında falan sanırım acayip uçuk bi fiyat kesinlikle parasını hakediyo falan muhabbeti yapmayacağım. Ama çıktığı ülkede asgari ücretin neredeyse 3te 1i olan telefon neden bu ülkede asgari ücretin 3 katına satılıyor bunu sorgulamak lazım

Kötü yanı nedir şarjı, malesef şarj dayanmıyor.

Bu kadar girizgahtan sonra motosiklet nasıl olur diye düşününce aklıma gelen şey gayet kullanışlı sorunsuz bi alet çıkaracağıdır ortaya. Yani bakımlar dışında yıllarca tık demeyecek bi alet olacaktır(ki bana göre öle bi alet hiç olmayacak). Ama fiyatı özellikle bu ülkede muhteşem olacaktır.
    Oralex bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Buna şimdi koruma kılıfı da almak gerek. Az ucuz bişe değildir sonuçta...

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Bunları da akıllı motosiklet diye dayamaya kalkmasalar bari.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    valla benim motosikletten basit beklentilerim var..
    motosiklet sürüyorum hissi versin
    sorunsuz gidip gelsin
    parçaları ucuz ve bulunur olsun
    tamiri kolay olsun
    az yaksın..

eh yeter..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Pahalı olur diyen arkadaşlara katılmıyorum.
    Fren,gaz,vites,debriyaj,vs. ne varsa hepsini tek bir düğmeye bağlayacaklarından maliyeti ucuz olacaktır.
    Ayrıca itunes den istediğiniz motor sesini yükleyebilir, ses için egzoz derdinden kurtulursunuz.
    Ha!
    Yok ben KTM seviyorum derseniz titreşim özelliği de var.
    chopperrider bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Beniim hala anlamadığım bu motor yana doğru olan enerjiyi o dikey olarak çalışan bloklarla nasıl absorbe ederek dik kalıyor ?

Apple'ın ne tarz bir firma olduğunu tam olarak anlamanız için tamamen gerçek olayları anlatan 2015 yapımı "Steve Jobs" isimli filmi izlemenizi tavsiye ederim.Daha öncede belirttiğim gibi Apple genelde standart vida,civata alyan kullanmıyor,sırf hiç kimse açmasın,kendi servislerinden başka hiç kimse tamir etmesin,kullanıcılar tamamen servislere bağımlı kalsın,sürekli para harcasınlar diye kendi popolarından uydurdukları vidaları kullanıyorlar.Yeni çıkardıkları bilgisayarın sunumu öncesi bilgisayarda sorun çıkıyor ve teknisyenler içini açıp bakmak zorunda kalıyorlar.Ama sunumun yapıldığı yerden Apple'ın özel anahtarlarından olmadığından içini açamıyor.Böylece sevgili Apple kendi tuzağına düşüyor.Apple'ın tarihini incelediğinizde yeni hiç bir şey icat etmediğini,sadece mevcut icat edileni kendine göre allayıp pullayıp imajını geliştirip piyasaya sürdüğünü göreceksiniz.Ama pazarlama,reklam ve imaj konusunda haklarını yememek lazım.Sağlamlık diyorsanız benim evde 13 yaşında Nokia telefonum var hala tıkır tıkır çalışıyor.İki yıl önce aldığım başka bir markanın en alt sınıf android telefonu hala ilk günkü performansı ile çalışıyor.Üstelik pilini kolayca elle çıkarıp değiştirme gibi süper bir özelliği var.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apple genelde standart vida,civata alyan kullanmıyor,sırf hiç kimse açmasın,kendi servislerinden başka hiç kimse tamir etmesin,kullanıcılar tamamen servislere bağımlı kalsın,sürekli para harcasınlar diye kendi popolarından uydurdukları vidaları kullanıyorlar.
    Apple standart dışı şarj aleti kullanıyor ama şarj aleti alırken apple a muhtaç değiliz. Kaliteli bir sürü yan ürün var. Ayrıca bu apple gibi bir firmanın farklı yapalımda açamasın itnecikler mantığıylamı çalıştığını düşünüyorsunuz? Hayvanların klonlandığı bi dünyada bir alyan iki vidanın kopyalanamayacağını mı ve herkesin apple a muhtaç olacağını mı düşünüyorsunuz? Hadi siz düşünüyorsunuz ciddi ciddi apple gibi bir şirket böyle vizyonsuz olabilir mi?

Zaten bugün mahalle arasındaki bir telefoncu bile İphonun içini açıp ekranını bataryasını tuşlarını değiştirebiliyor.

Bir de ios denen bi işletim sistemi var bu da sadece apple'da. Yoksa?

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni çıkardıkları bilgisayarın sunumu öncesi bilgisayarda sorun çıkıyor ve teknisyenler içini açıp bakmak zorunda kalıyorlar.Ama sunumun yapıldığı yerden Apple'ın özel anahtarlarından olmadığından içini açamıyor.Böylece sevgili Apple kendi tuzağına düşüyor.
    Gerçekten bu hikayeye inanıyor musunuz? Zaten saçma olduğu besbelli ama dedim acaba geçmişte promo sırasında bi aksaklık oldu da evrile evrile bu hale mi geldi dedim öle bişey de yok.

Adamlar tanıtım muhabbetine ortalığı ayağa kaldırıyorlar milyonlarca insana sunum yapılacak. Bakkal dükkanı mı arkadaş bu adamlar yanında alyan yokmuş Ne alyanı hocam ne içini açması böle bi durumda adamlar aletin içini açıp tamir mi edecekler sanıyosun gerçekten Dünya devi firma yanında yedek ipad iphone mac vs getirmiyor mu sanıyosun. 1dk sürmez öle bir durumda arızanın giderilmesi emin ol.

Bir de bi ara samsung applea olan tazminatı 30 kamyon 5cent ile ödemişti değil miBuna inanan buna da inandı.

Velasıl android apple hepsinin amacı para kazanmak. Steve jobs dahi falan değil karakterinden banane zaten nikahıma mı alıcam ama pazarlamacı mükemmel pazarlamacı senin o vida değişik şarj girişi değişik diye şikayet ettiğin kısımlar sayesinde biz özeliz imajı yarattı zaten adam. Bakınca herkesle aynı telefonu kullanıyosun ama özelsin. Adam sana bunu pazarladı mı pazarladı markayı bugün ki konumuna taşıdı mı taşıdı. O zaman bu adamın ticari zekasını da inkar edemezsin.

@Terapist Yanında şarj aletin yokken şarj aleti aradığında bulamamak çok ciddi bir sorun bence.Bütün firmalar micro usb kullanıyor herşey standartlaşıyor kullanım kolaylığı olsun diye.Elindeki mevcut aletlerle bir cihazın içini açmak ayrı bir olay sırf o cihaz için ayrı alet takımı almak ayrı bir olay.Bir kaç saniye içinde açıp pili değiştirmek varken neden ayrı alet takımı alıp yarım saat uğraşayım?Mesela telefonlarını yoğun bir şekilde kullanan bir kaç arkadaşım yanında yedek pil taşıyıp gün içinde pillerini sürekli değiştiriyorlar.Kısacası Apple karizma ve ilginçlik yapayım derken kullanıcılarını oldukça sıkıntıya sokuyor.Bir de en son 3.5 jack i iptal ettiler sırf yine ilginçlik olsun diye.

Bu arada o bahsettiğim olay 80 lerde bir bilgisayar lansmanı sırasında oluyor.Apple'ın acemilik zamanlarında...Şahsen ben biyografiden uyarlama filmin yalancısıyım.

Şimdi çıkaracakları bu motosiklette de bu tarz ilginçlikler yaparlarsa pek kullanışlı olmaz,başa bela olur.Bugün Ducati'nin de,Yamaha'nında ve diğer bütün markaların yağ tapasını aynı anahtar takımı ile sökebiliyorsan demek ki markaların bir bildiği var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)