Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yol Vermeyen Arabanın Aynasını Kıran Motorcu (video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Vural3450 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nevşehirde kapadokya riders adında 2 farklı motosiklet grubu var öncelikle bunu belirteyim. Bu şahısların adı kapadokya riders, bizim klübümüzün adı cappadocia riders (ingilizce) Trafikteki diğer sürücülerin hakkına gaspeden bu kişilerin yaptıkları yüzünden bize gelen şikayetler ve küfürlerin haddi hesabı yok. Yıldık! Lütfen tek kulüp zannedilip bizlere mal edilmesin bu olayda. Bu ve bunun gibi durumlar tarafımıza iletildikçe, kanıt ve belgelerle, hakkı gaspedilmiş, maddi zarar verilmiş sürücülerin mağduriyetinin giderilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Hepinizi kapadokyada görmek ve ağırlamak dileğiyle. Güvenli sürüşler.

Vural Demircioğlu
    Cappadocia Riders
    2. Başkanı
    kapadokya gibi güzel bir bölgede motorculuğun bu tırreklerin eline düştüğünü görünce üzülmüştüm.
    İsmi kullanan düzgün bir grup olması sevindirici.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Hak eden kişinin aynası kırılabilir. LAkin bu videoda araç sürücüsünün kabahati yok. İki tane piç (daha önceki videolarından bilirim) kabahatlidir.
    oyunageldim bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çarşamba saat 18 sularında 1000rr ile yan yanayım en önde duruyoruz o gün akşamda trafik sıkışık pek ilerlemiyor 2 dk sür yine takılıyorsun neyse 1000rr bana başta fark attı sonra trafikten dolayı yine yanındayım uluparkın orada adamın biri karşıdan karşıya geçiyor bizim şeritten geçmiş ama karşı şerittekiler yol vermediğinden ortada kalmış 1000rr lı buna kızdı el kol hareketleri neyse arabanın biri yavaş gidiyor diye ona da kızdı en son da karşı şeride çıkıp çok gaz verince mi oluyor bilmiyorum arka tekeri kaydırarak gitti
    2 sn beklemeye tahammülleri yok

O ayna birgün kırılmaz, ters teper ondan sonra vay haline. Kabahati yok adamın, mazlumun ahı tutarsa 2 büklüm olurlar.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ekşi sözlük başlığı açmış ayrıca motorcular topa tutulmuş haklılar mı bence evet orda 2 video çekicem diye adamın malına neden zarar verirsin ortada hiçbir neden yok
    Ayrıca hem araba hem motor kullanırım ama genelde hep motor üzerindeyim özellikle araba kullanırken normal akan bir trafikte 2 araba arasından hızla geçen motorculara çok güzel giydiriyorum o anda motorcuyu görmesem arabayı hafif diğer araca doğru kaydirsam motorcu kaza yapacak ha trafik çok yavaş akıyor o zaman geç kardeşim

Motosikleti
    Kawa versys
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hak eden kişinin aynası kırılabilir. LAkin bu videoda araç sürücüsünün kabahati yok. İki tane piç (daha önceki videolarından bilirim) kabahatlidir.
    Arkadaşa katılıyorum
    Hakedeninki kırılır olayın öncesini bilmiyoruz fakat şu da var ki iki teker kullaniyoruz. Bu gibi durumlarda en iyisi kimseyle dalasmamak. Videodaki arabayi kastetmiyorum ama bazen insani cileden cikaran araclar da haketmiyor degil. Onun aynası max 100 hadi 200 tl canımizin değeri kaç kuruş?

oopss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Nevşehir çok büyük biyer değil, şahsen benim ailemden birinin aynasını kırıp videoyuda youtubea atsa, en geç 1 haftaya bulur kopan aynayı montaj ederim :D iyi cesaret varmış bunlarda...
    Oralex bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dün akşam ekşide de gördüm başlığı.

59 saniye mevzusuna video yüklenmiş. Yani youtube dan videoyu kaldırsalar bile belli ki bir çok mecraya yüklenmiş. Üstünü örtmeleri pek mümkün değil.

Asıl dehşet ise burası da dahil olmak üzere yapılan yorumlar.
    Görülüyor ki aracın aynasını kırmak kimseye tuhaf gelmemiş. Hatta neredeyse bunun normal bir hareket olduğu konusunda çoğunluk hemfikir.

Şimdi diyeceksiniz sen nerenle okuyon?
    Herkes ayıplamış, kınamış.

Acaba o kadar basit mi?
    İyi düşünün!

Ayıplanan şey aynanın kırılması değil. Çoğunluk adamın bir suçu olmadığını düşündüğü için kınıyor eylemi.
    Burada bile aynı itiraz var.

"Adam bişey yapmamış ki!"

Yani bişey yapmış olsa aynayı kırmak normal!

Kimi açık yazmış.
    İşte üstüne sürse haklı.
    Ama burda öyle bişey yapmamış.

Genelde yorumlar böyle.
    Peki o bişey ne?

Bu bişey neye göre belirleniyor?

Mesela x şahsı hareketi kınarken, eğer üstüme sürse tamam kırarım ama bişey yapmamış diyor.

y şahsı da hareketi kınarken, küfür etse anlarım diyor.

z şahsı ise şiddetle kınayıp, parmak hareketi yapsa tamam kıralım ama bikaç saniye sol şeridi işgal etti diye ayna kırılmaz diyor.

Yani ayna kırılması gayet normal. Sadece sebep kişiye göre değişiklik gösteriyor.

Eğer bir suçun cezasını vermeyi kişinin inisiyatifine bırakırsanız ortaya çıkan sonuç tabiki bu olur başka ne olacaktı.

Kimi sıkıştırılınca,kimi parmak gösterilince,kimi küfür edilince,kimi de yol verilmeyince kırar.
    Sonuç aynıdır.
    Ayna kırılır.

Eh videodaki ö.k. ve arkadaşı ü.z. İçin bu eşik yolun bir kaç saniye işgal edilmesi görüldüğü gibi.
    Eşik aşılınca onlarda kırıvermiş aynayı.

Bunca yazıdan bir sonuca varmamı beklemeyin.
    Bireyden topluma detaylı incelenmesi gereken psikolojik bir vak-a bu.
    Toplu terapi seansları mı yapılır, yoksa mevcut insan için yapılacak bişey yok hiç olmazsa gelecek nesilleri kurtaralım deyip eğitime falan mı el atılır bilemem.
    Bildiğim değil ama öngördüğüm; böyle giderse birbirimizi imha etmeye başlayacağınızdır.
    sey_47, Cloud, otopsici ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Hayvanlık başka birşey değil.
    1-Yaşlı adam duymayabilir, sende yaşlanacaksın...
    2-Fark etmemiş olabilir, çünkü 2-3 saniyede arka tampona dayanacak kadar hızlı makinen.
    3-Kul hakkı,milli servet o ayna kaç para haberin varmı? Sana yapılsa sen ne hissedersin?

Ve hakkaten insan fark etmeyip, görmeyebiliyor. Yıllarca bende motosiklet kullandım şimdi evlilik vs derken araba kullanıyoruz haliyle. araba ile bile bazen solda arkasına dayanırsın sellektör yapar beklersin, görmemiştir, o gün işi kötü gitmiştir, sana ve çevresindekilere sıkıntı vermediği sürece koy gitsin, 3 saniye gaza basamadın diye suçu ne?
    Evet gece gece Vites düşürüp ana yol veya biraz gazlanacak yolda Vututu giden motorcular var, çoğu genç "Heyt be bak dinle motosiklet gidiyor ne güzel" derken yaşlılar,hastalar, çocuğunu yeni uyutan anneler "Hay o egsozuna" diyebilir, biride çıkıp senin o egsozunu münasip yerden kırıp montelese hoşuna gider mi?

Düşünmek lazım, dünya kimsenin etrafında dönmüyor sonuçta. İyi ol, saygılı ol, temiz ol,saygılı ve ılımlı ol, Rabbim bir kazadan korur yeri gelince...
    samet10 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ben yorum yapmayayım..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam ekşide de gördüm başlığı.

59 saniye mevzusuna video yüklenmiş. Yani youtube dan videoyu kaldırsalar bile belli ki bir çok mecraya yüklenmiş. Üstünü örtmeleri pek mümkün değil.

Asıl dehşet ise burası da dahil olmak üzere yapılan yorumlar.
    Görülüyor ki aracın aynasını kırmak kimseye tuhaf gelmemiş. Hatta neredeyse bunun normal bir hareket olduğu konusunda çoğunluk hemfikir.

Şimdi diyeceksiniz sen nerenle okuyon?
    Herkes ayıplamış, kınamış.

Acaba o kadar basit mi?
    İyi düşünün!

Ayıplanan şey aynanın kırılması değil. Çoğunluk adamın bir suçu olmadığını düşündüğü için kınıyor eylemi.
    Burada bile aynı itiraz var.

"Adam bişey yapmamış ki!"

Yani bişey yapmış olsa aynayı kırmak normal!

Kimi açık yazmış.
    İşte üstüne sürse haklı.
    Ama burda öyle bişey yapmamış.

Genelde yorumlar böyle.
    Peki o bişey ne?

Bu bişey neye göre belirleniyor?

Mesela x şahsı hareketi kınarken, eğer üstüme sürse tamam kırarım ama bişey yapmamış diyor.

y şahsı da hareketi kınarken, küfür etse anlarım diyor.

z şahsı ise şiddetle kınayıp, parmak hareketi yapsa tamam kıralım ama bikaç saniye sol şeridi işgal etti diye ayna kırılmaz diyor.

Yani ayna kırılması gayet normal. Sadece sebep kişiye göre değişiklik gösteriyor.

Eğer bir suçun cezasını vermeyi kişinin inisiyatifine bırakırsanız ortaya çıkan sonuç tabiki bu olur başka ne olacaktı.

Kimi sıkıştırılınca,kimi parmak gösterilince,kimi küfür edilince,kimi de yol verilmeyince kırar.
    Sonuç aynıdır.
    Ayna kırılır.

Eh videodaki ö.k. ve arkadaşı ü.z. İçin bu eşik yolun bir kaç saniye işgal edilmesi görüldüğü gibi.
    Eşik aşılınca onlarda kırıvermiş aynayı.

Bunca yazıdan bir sonuca varmamı beklemeyin.
    Bireyden topluma detaylı incelenmesi gereken psikolojik bir vak-a bu.
    Toplu terapi seansları mı yapılır, yoksa mevcut insan için yapılacak bişey yok hiç olmazsa gelecek nesilleri kurtaralım deyip eğitime falan mı el atılır bilemem.
    Bildiğim değil ama öngördüğüm; böyle giderse birbirimizi imha etmeye başlayacağınızdır.
    hocam siz motosiklet eğitmeye devam ediniz.
    hak etmemiş diyorsak etmemiştir.
    hak etmişti de emtemiş mi dedik ?
    hak etmemiş ki hak etmemiş demişiz.
    hak etse idi hak etmiş derdik.
    ayrıca kim hak etmiş de biz hak etmemiş demişiz ?
    hak edişlerin dağıtılışında sıkıntı mı var ?
    tahsisat çıkacak ki hakedişleri dağıtalım.

böyle üstün körü eleştiriyi hak etmiyoruz.
    ya motosikletlilerin elinde şemsiye felan olsaydı ?
    bir kaç öfkeli çocuk.
    COQ ve otopsici bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bunlar düpedüz serseri, bu kişileri İstanbulda motor sürmeye davet ediyoruz yollar bomboş, aşırı süratliler, efendim araç neden solda? Ebenin ... diyesiniz gelmiyor mu?

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    hak edenin aynası kırılır diyen arkadaşları aklım almıyor. cidden almıyor.

motor binmeyin siz. adliye sarayına hakim olun memlekete sizin gibi hakimler lazım!!!

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Kesinlikle taviz vermem motorculara yapılanlara ama böyle moturcuların yaptıkları biz diğer motorcuların da başımıza gelenlerin başlıca sebebidir.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Büyük konuşmayayım ama benim arabama yapsınlar tamponu koyduğum gibi yapıştırırım yere itleri.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    adam yol vermiş gördüğüm kadarıyla. sürekli gözü aynada gitmediği için 3-5 saniyeliğine motorları görmemiş olabilir.
    bu iki eleman geçenlerde de bi kıza "ne güzel araba kullanıosun" diye bi video paylaşmışlardı.
    galiba gerizekalı bunlar..
    samet10 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    araba sürücüsü belki onun geldiğini görmedi bile.

çok gereksiz bir haraket. motosiklet sürücüsü cezasını ödemeli. adam senin 200le üzerine geldiğini görmek zorunda değil. 200e çıkıyorsan sürücülerin seni görmeyeceğini hesaplayan sen olmalısın. araç sürücüsünü görmüyo diye cezalandırmak bence çok yanlış. adam hayatında o hıza belki hiç çıkmadı. ne kadar yol kat edildiğini tahmin edemiyo

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bayram arefesinde antalya aksu'daki viyadükte yaklaşık 80 km ile seyrederken yanımdan nerden ve ne zaman geldiğini bile görmediğim 06 plaka bir passat öyle süratli ve yakın geçti ki bastım arkasından selektörü ve Allah belanı versin dedim. 4-5 km ileride baktım trafik durma noktasına geldi. Bir baktım bu yavşak arkadan giydirmiş iki araca. Biri refüje çıkmış diğerini yolun sağına atmış. Bu az önce ben de olabilirdim. Dikkatli bile olsan kendini bilmez bir şerefsiz kaza yaptırır adama. Amcaya yazık olmuş burda. Bu iki apaçi acilen trafikten ömür boyu men edilmeli. Kimse kimseden bu şekilde öc alamaz almamalı. Kanun devleti olabilmenin şartı bu. Sonra üçüncü dünya devleti olmaya devam edersin.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)