Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Velilerden taşımalı eğitime sepetli motosikletle protesto...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde yer alan 5 mahallede ikamet eden 80 öğrenci okul servis araçlarının iptal edilmesiyle mağdur oldu. Kıyafetleri ile okula gitmek için bekleyen öğrenciler ilk günün şokunu yaşarken, öğrencilerini okullara gönderemeyen veliler, mahalle meydanlarında toplanarak, durumu protesto etti.

Manisa Yuntdağ Bölgesi’nde eğitim-öğretim sezonunun başlaması ile birlikte öğrencilerin servis çilesi de başladı. Manisa merkeze 50 kilometre uzaklıkta yer alan Davutlar, Karakılınçlı, Muslih, Örencik ve Karaveliler mahallelerinde taşımalı sistemle okula giden öğrenciler, Manisa’nın büyükşehir olması ile birlikte iptal edilen servis araçları sebebiyle mağdur oldu. Servis araçları iptal edilen 5 mahallede Üçpınar Yıldız Hanım İlköğretim ve Pelitalan İlköğretim Okulu’na gitmek isteyen 80 öğrenci, en az 10 kilometre yürümek zorunda bırakıldı. Uzun bir aranın ardından okul özlemi ile yola çıkan öğrencilerden 15’i bindikleri sepetli motosiklet ile ölüme davetiye çıkarırken, kimi öğrenciler ise beşerli şekilde bindikleri eşek ile okula gitmeyi denedi. Kendi imkanları yetersiz olan aileler, durumu protesto ederek çocuklarını okula göndermeyeceklerini söyledi.

Kaynak: Haberler.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    yurdum goruntuleri... iptal ederken hiç mi dusunmezler benim mantıgım bunu anlamıyor.. bu servisler bişey taşıyordu ama ne dediler sanırım unutup iptal ettiler...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam bisikletle giderdim. manisa gibi güzel bi yerde güvensiz olacağını da sanmam. gelişmiş avrupa ülkelerinde de böyledir, çocuk 5-10 km yolu bisiklete atlayıp sırt çantasını da takarak gider. okula varınca kapıya kitler dersine girer okul taşıtı diye gezen minibüsler göremezsiniz

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Aylık 140 yine başladı..

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam bisikletle giderdim. manisa gibi güzel bi yerde güvensiz olacağını da sanmam. gelişmiş avrupa ülkelerinde de böyledir, çocuk 5-10 km yolu bisiklete atlayıp sırt çantasını da takarak gider. okula varınca kapıya kitler dersine girer okul taşıtı diye gezen minibüsler göremezsiniz
    Bisiklet fikri güzel fakat avrupada bile bisikletin yoğun kullanıldığı yerler engebenin az olduğu şehirlerdir.Fakat bahsi geçen bölge egenin engebesi fazla olan bi bölgesidir. Dünyada bisikletin yoğun olarak kullanıldığı engebeli şehirler var mı? Bence bi araştırın. Bi de o fotoğraftaki çocukların 15-20km yi bisikletle yapabileceğine cidden inanıyormusunuz? Amacım tartışma yaratmak değil. Düz yolda 15-20 km bisikletle yetişkin bi insan için bile zordur. Bide günde en az 20 km yola 4 yıl boyunca dayanabilecek sağlamlıktaki bi bisikletin fiyatını ve bakım maliyetlerini hesaplayabilir misiniz?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet fikri güzel fakat avrupada bile bisikletin yoğun kullanıldığı yerler engebenin az olduğu şehirlerdir.Fakat bahsi geçen bölge egenin engebesi fazla olan bi bölgesidir. Dünyada bisikletin yoğun olarak kullanıldığı engebeli şehirler var mı? Bence bi araştırın. Bi de o fotoğraftaki çocukların 15-20km yi bisikletle yapabileceğine cidden inanıyormusunuz? Amacım tartışma yaratmak değil. Düz yolda 15-20 km bisikletle yetişkin bi insan için bile zordur. Bide günde en az 20 km yola 4 yıl boyunca dayanabilecek sağlamlıktaki bi bisikletin fiyatını ve bakım maliyetlerini hesaplayabilir misiniz?
    düz yolda 10 km bisikletle 20 dk lık yol.
    sağlıklı bir erkek daha önce çalışma yapmamış haliyle günde 100-200 km bisiklet sürebilir.
    engebeli ise tabiki olmaz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet hidrolik frenli falan değilse bakıma fazla ihtiyaç duymaz. 30 vitesli bir mtb dahi olsa servisten ucuza gelir. yetişkin biri çocuktan daha çabuk yorulur. fotoğraftaki çocuklar da sizin bildiğiniz çocuklara ve size benzemiyor ellerinde ipadleri yok. yaparlar

Motosikleti
    benelli tnt 250
    ooo hh'ye bak sen tonlarca yük atsan yine banamısın demez :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)