Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafik sigorta teklifleri için kapı kapı dolaşmaya son

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600

Trafik sigortasında fiyatları düşürmesi beklenen yeni uygulama, 30 Eylül'de başladı. Sürücüler, şirketlerin primlerini tek bir sistemde görüp, en uygun poliçeyi yaptırabilecek.

Geçtiğimiz haftalarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, vatandaşların daha düşük primlerden yararlanması amacıyla trafik sigortasında yeni bir model geliştirdiklerini açıklayarak, tüm sigorta şirketlerine ait fiyatların tek bir sistemde görülebileceğini, buna göre de tüketicinin en düşük fiyat tercihinde bulunabileceğini söylemişti. Amaç neydi? Beklenen seviyeye düşmeyen fiyatları, şirketler arası rekabeti arttırarak, düşürmek.

Yeni düzenleme geçtiğimiz Cuma günü başladı. Kısaca uygulamayı nasıl kullanacaksınız ondan bahsedeyim;

- Sigorta Bilgi Merkezi'nin (SBM) internet sitesine girip https://www.sbm.org.tr/
    - Trafik Sigortası Teklif Alma sayfasına giriyorsunuz.
    - Şahıssanız TC Kimlik Numaranızla, şirketseniz vergi numaranızla plakanızı giriyorsunuz.
    - Trafik sigortası satan 31 firmadan verilmiş tüm fiyatları tek bir listeden görüyorsunuz.

Cümle motosiklet ailemize hayırlı olur inşallah diyorum.

(Metin Hürriyet Gazetesi yazarlarından Noyan Doğan'ın 03.10.2016 tarihli yazısından kısaltılmıştır.)http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/...donem_40237832
    GÖNDEN, fz6_fazer, MANKU ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    sigortası olup yenilemek isteyenlere teklif veriyor. Sigortayı yenileyemeyen yani sigortası olmayanlara teklif vermiyor. Komedi gibi.

Bilgi bulunamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. (KOD: 5004)

Bu site de bi bokluk var çözemedim. Dayım istanbulda oturuyo ve araba aldı. Buradan baktık. Axa sigorta 760 lira diyodu gittik. 540 lira yaptırdı. Gerçeği yansıtmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı halisakal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortası olup yenilemek isteyenlere teklif veriyor. Sigortayı yenileyemeyen yani sigortası olmayanlara teklif vermiyor. Komedi gibi.

Bilgi bulunamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. (KOD: 5004)
    Diyelim benim aracımın sigortası ayın 10. gününde bitti. Ben 12. günü siteye girip teklif alamayacak mıyım yani? Harbiden mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Trafik Sigortası Yenileme Teklifi Al

diye yazıyor

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    sistemdeki eksiklikleri zamanla düzelteceklerini umuyorum ben de sizler gibi... yılın ilk aylarında ödediğim rekor fiyatlardan sonra önümüzdeki seneden korkar oldum...

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yalnız 31 firmadan teklif verilmesi sübliminal mesaj olabilir. Devlet desteğiyle vatandaşa 31 firmadan teklif çekiliyor gibi bir ortam olmuş.
    Mengu16, _kaan_, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Plakadan sorgulama yaptırdım. 32 adet sigorta firmasından sadece 1 tanesinden yanıt alabildim. O da 998 TL çıkıyor. Düz hesap 1.000 TL. Oha diyorum. Geçen sene 265 TL ye sigorta yaptırdıydım.

Motosikleti
    2016 mondial 150 mash
    Merhaba ben motoru geçen hafta sıfır aldım malum ruhsat plaka yok. sigorta olmadan da olmuyor. bu durumda ben neye göre arama yaptırıp fiyat alabileceğim.

Güzel bir uygulama, sigorta fiyatlari konusunda surekli bir calisma vardi lakin hicbir sonuc yoktu. Sistem oturunca kiyaslama yuzunden fiyatlar dusucegi taraftariyim

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fiyatlarda düşme yok. Aksine artmış. Geçen yıl 295TL ye yaptırmıştım şimdi sorgulattım 6 tane teklif çıktı en düşüğü 644TL en yüksek 1,425TL.
    Napacağım bilmiyorum. plakayı değiştirmeyi bile düşünüyorum. Yapacağım masrafa değecek mi ona bakıcam artık.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Garajda yatan eski motoruma trafik sigortası sorgulattım sadece Türk nippon sigorta ile Neova sigorta teklif veriyor. Fiyatlar 1500-1600 liralarda, 3 senedir sigortasız motor.
    Shrieker bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    sigorta var ancak bulamıyor.
    Bilgi bulunamadı. Sigorta şirketinizden ve/veya acentenizden bilgi alabilirsiniz. (KOD: 5006)

diyor

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    (...) Geçen ay aynı sigorta şirketinin aynı araç ve aynı kişi için kestiği poliçe daha ucuz.

Not: Noktalı yerle Faşo Aga tarifi gelecek. Bkz.Kibar Feyzo

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Haziran ayında Ziraat sigortadan 330 liraya sigortalattığım Mondial motorumun sigortası Ziraat'te bile 710 liraya çıkmış. İndirim falan yok kendimizi kandırmayalım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İndirim felan yok bütün firmalar kaldırıma davet ediyor..

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    (KOD: 5001)
    Bilgi veremiyor. Yenileme için teklif veriyormuş ama sistem türlü türlü hata kodları üretiyor

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dört acentadan teklif geldi, en düşüğü sompo, 316 TL. Umarım şirketin sigortacısına bizzat başvurup 250 ye falan inebiliriz.
    Ne acıdır ki bu fiyata bile seviniyoruz, çünkü geçen yıl 121 liraya yaptırmıştım.

Motosikleti
    Chopper
    Bilgi bulunamadı. Sigorta şirketinizden ve/veya acentenizden bilgi alabilirsiniz. (KOD: 5006)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)