Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

H2R ile 391 km sürat .. Kenan Sofuoğlu !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rekoru kenan değil H2 yapıyor o motoru bizim cg ci gençlere ver düzde 450 yaparlar

Şu adamıda bi türlü sevemedim gitti
    Yukaridaki ifadede sorunlu hic bir sey yok. Varsa bunu kabullenemeyip laf edende sorun var...

Perspektif getirsin diye baska bir ornek:

Fazil Say, ulkemizi cok eskik oldugu bir alanda, dunya capinda temsil eden cok onemli bir sanatcimiz. Iyi ki var. Ama sahsen problemli biri oldugunu dusunuyorum. Sevmiyorum kendisini. Olgun biri degil. Olmadik yerde komik sayilabilecek tepkiler veriyor. Belki de yillarini verdigi piyano egitimi, sadece samimi bir arkadas cevresi icinde olmayla gelisebilecek sosyal egitimini engelledi, kim bilir. Bu benim fikrim. Benim boyle dusunuyor olmam Fazil Say'dan hic bir sey eksiltmez. Sanatci yonune saygi duyarim, ulkemizin isminin diger ulkelerle birlikte anilmasini sagladigi icin desteklerim de. Karistirmamak lazim.

Sahsi fikrilere ve tercihlere saygi lutfen. Kimse sizin sevdiginizi sevmek zorunda degil... En azindan tahammul gosterin biraz.
    eren3736 ve snatcher bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Bazı arkadaşlar gpsden felan bahsetmişler. Şuanki gps teknolojisinde sivil kullanıma açık uydular max 400km ölcebiliyor bildiğim kadarıyla. Fakat bu hızlarda gps de düzgün çalışmaz çalışsa bile hata oranı oldukça fazla olacaktır.

Boylesine bir motorda km saatinde mekanik kayıplar vs gibi hatanın dışında bilinçli olarak hatalı göstermesi pek olası değildir. Ve motor üzerindeki sistemin motor hangi hızda giderse gitsin en doğru sonucu verecegi kesindir.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar gpsden felan bahsetmişler. Şuanki gps teknolojisinde sivil kullanıma açık uydular max 400km ölcebiliyor bildiğim kadarıyla. Fakat bu hızlarda gps de düzgün çalışmaz çalışsa bile hata oranı oldukça fazla olacaktır.

Boylesine bir motorda km saatinde mekanik kayıplar vs gibi hatanın dışında bilinçli olarak hatalı göstermesi pek olası değildir. Ve motor üzerindeki sistemin motor hangi hızda giderse gitsin en doğru sonucu verecegi kesindir.
    https://youtu.be/LO0PgyPWE3o?t=4m51s

Tam başlamıyorsa 4:51 e getirebilirsiniz. Bugatti veyronun hız testlerini gps ile yapıyorlar ancak kendi göstergesi daha doğru gösteriyordur tabiki.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Aferim..Başı göğe ermiştir artık...

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300

hiç bir hız rekorunda kıstas aracın göstergesi sayılmaz.

gayet sivil kullanımda olan gps ler ile vboxlar 1600 km hıza kadar ölçüyor.bugatti videosundaki dewetron vgps 500 km hızda 0,1 hata payı veriyor.

nasıl oluyorda 400de bunlar yanılıp kadran doğru gösteriyor?ya da nasıl oluyor da sivil gps ler 400e kadar ölçüyor.uçaklar askeri gps ler mi kullanıyorlar?

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07

Amma yanlış bilgi vermişsiniz.

1- GPS'le hız ölçümünde 400 km/s diye bir sınır yok, olmasının hiç bir mantığı da yok. Bu konuda fikir tartışmasına girmeyelim boşu boşuna, güvenilir bir kaynağınız varsa lütfen paylaşın.

2- Araçlardaki hız göstergeleriyle ilgili Avrupa standardı ECE-R 39. Bu standart der ki: hız göstergesinin gösterdiği değer hiç bir durumda aracın gerçek hızından düşük olamaz, bununla birlikte aracın gerçek hızının yüzde 10'u + 4 km/s'ten fazla da olamaz. Bu standarta uyabilmek için tüm araç üreticileri hız göstergelerini gerçek hızdan daha yüksek gösterecek şekilde ayarlarlar. Genel kabul bir aracın hız göstergesinin yüzde 5 ila 10 yüksek gösterdiğidir.

Özet: GPS'ten okuduğunuz değer gerçek hızdır. Tabi ki GPS hızında da hata payı vardır fakat bu hata araç hız göstergelerindeki %5-10'la karşılaştırılamayacak kadar azdır. Hız göstergelerinin GPS'e göre avantajı da var bu arada. GPS hızı hesaplayabilmek için balli aralıklarla okuma yapar, yani hızı anlık olarak gösterme de son 0.5 saniyedeki ortalama hızı gösterir gibi düşünebilirsiniz.
    initial-D bunu beğendi.

Motosikleti
    FJR 1300
    gps in şaşıracağı en büyük yer iniş ve çıkışlardı.yani düzde 300le giderken rampa aşağı hızın 310a çıkıyorken gps te hızın 295 e düşüyordu(rakamları atıyorum)

artık dikey iniş çıkışlarıda çok çok hassas ölçtüklerinden doğrulamasını yapabiliyor.hızı 0,5 bile değil 0,1 ile ölçüyor. 10hz hız ölçme frekansı var vboxların
    simurgg bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cgci tayfanin zengin versiyonu, parasi olmasa egzos patlatirdi herhalde. Ecnebiler cekemiyor falan denmis, adamin esi hollandali, nasil bir eziklik var oglum sizde adamlar turkiyenin nerede oldugunu bilmiyorlar, yazik yav.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    işte günümüz Türkiyesi ve günümüz insanları,konu yine nerden nereye geldi,herkes çok biliyor en iyiyi o biliyor,eğitim ahlak yerlerde sürünüyor. Allahtan sınırsız internete herkes para verebiliyor...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gps in şaşıracağı en büyük yer iniş ve çıkışlardı.yani düzde 300le giderken rampa aşağı hızın 310a çıkıyorken gps te hızın 295 e düşüyordu(rakamları atıyorum)

artık dikey iniş çıkışlarıda çok çok hassas ölçtüklerinden doğrulamasını yapabiliyor.hızı 0,5 bile değil 0,1 ile ölçüyor. 10hz hız ölçme frekansı var vboxların
    GPS üç boyutlu konumlandırma yapar. İki boyutlu konumlandırma yapmak mümkün değil zaten. Minimum 4 uydu gerekir konumlandırma için. 3 boyut + zaman. Her GPS uydusunda atomik saat varmış bu arada.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Gps'ye herzaman heryerde güvenmeyin, oldukça absürd/yanıltıcı sonuçlar verdiğide oluyor ,extrem koşullar olmazsa bile gps yanılıyor zatihi deneyimlerim..(detay yok.)bilginize.

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GPS üç boyutlu konumlandırma yapar. İki boyutlu konumlandırma yapmak mümkün değil zaten. Minimum 4 uydu gerekir konumlandırma için. 3 boyut + zaman. Her GPS uydusunda atomik saat varmış bu arada.
    biliyorum ve artık hataya daha az pay verecek şekilde çalıştıklarını söylüyorum zaten

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gps'ye herzaman heryerde güvenmeyin, oldukça absürd/yanıltıcı sonuçlar verdiğide oluyor ,extrem koşullar olmazsa bile gps yanılıyor zatihi deneyimlerim..(detay yok.)bilginize.
    arabanın üstünde gelen,telefondan kullandığımız,300-500tl lik gps lere aldanmayın.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukaridaki ifadede sorunlu hic bir sey yok. Varsa bunu kabullenemeyip laf edende sorun var...

Perspektif getirsin diye baska bir ornek:

Fazil Say, ulkemizi cok eskik oldugu bir alanda, dunya capinda temsil eden cok onemli bir sanatcimiz. Iyi ki var. Ama sahsen problemli biri oldugunu dusunuyorum. Sevmiyorum kendisini. Olgun biri degil. Olmadik yerde komik sayilabilecek tepkiler veriyor. Belki de yillarini verdigi piyano egitimi, sadece samimi bir arkadas cevresi icinde olmayla gelisebilecek sosyal egitimini engelledi, kim bilir. Bu benim fikrim. Benim boyle dusunuyor olmam Fazil Say'dan hic bir sey eksiltmez. Sanatci yonune saygi duyarim, ulkemizin isminin diger ulkelerle birlikte anilmasini sagladigi icin desteklerim de. Karistirmamak lazim.

Sahsi fikrilere ve tercihlere saygi lutfen. Kimse sizin sevdiginizi sevmek zorunda degil... En azindan tahammul gosterin biraz.
    Forumda böyle aklı başında, düşünebilen insanlar görmek güzel. Ağzına sağlık

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözüm ona birde yazmış "TÜM GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINARAK.." mış felan..

La sen 400km ile giderken istediğin önlemi al lastiklerden biri kabuk atsa patlasa dağılsa seni toparlayamazlar..
    Güvenlik önlemi aldık demiş azraille pazarlık yaptık dememiş ki Kaskını takarsın, ekipmanını giyersin, motorau gözden geçirirsin güvenlik önlemini böyle alırsın gerisi yaradanla senin aranda

Motosikleti
    2014 ybr esd
    adamın işi bu.tabi ki en hızlı olmak için mücadele edecek....nedir bu muhaliflik anlamadım gitti...yabancı birisi yapsa alkışlarız ama içimizden birisi yapınca sindiremiyoruz,çekemiyoruz...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    400 e çıkınca işte önlem almışmış diyenler için söylüyorum altınızda 600 cc üzeri motorlar var neden alıyorsunuz gayet bir 250 cc de yokuş yukarı 90 dan aşşağı düşmez 600 1000 lik motorlarınızla her yerde hız limitinemi uyuyorsunuz ha 200 le bi yere çakılmışsın ha 400 le ikisindede pert olucaksın sanki tüm herkes tam edebinle kullanıyor motoru aralardan geçmekte tehlikeli bir arabaın arkasında kös kös trafiğin akmasını beklersiniz artık

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    O kadar hız yapmakta cesaret işi ne diyeyim kendisini tebrik ediyorum! Kendi adıma konuşuyorum ben şahsen o kadar hız yapamam.O kadar güçlü motorum olsa da yapamam. Gerçekten Kenan yetenekli bir adam en azından benden yetenekli sonuçta ben şu an klavye başında mabadımın üstünde adamın haberlerine ancak klavye başında yorum yapabiliyorum.

Ama bence ben ondan daha iyiyim. Yeter ki devlet bana yardım etsin!(Nasıl olsa ölçülebilir bir şey değil)
    Bu arada herkes sevdiği benzini alsın kardeşim!

Motosikleti
    gt250r
    Bu forumda özellikle olumsuz yorum yapanlar içinde kaç kişi böyle bir şeye cesaret edebilir? Kenan bu camiada ülkemizde kimsenin ulaşamadiği yerlere geldi hemde o kadar imkân eksikliği varken.

Türkiye'nin en büyük motosiklet forumunda bile hayatini bu spora adayıp şampiyonluklar kazanan kişinin sevilmemesi bu adamın herşeyi tek başına yaptigini gösteriyor. Kendi camiasi sahip çikmazken kim çikacak?

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Şu sahip çıkmak lafınada uyuz oluyorum. Sahip çıkan ne yapıyor arkadaş, sponsor mu oluyor, benzin parası mı gönderiyor, yayınlanan kanaldan yarışını mı izliyor, bayram da tebrik mesajı mı atıyor, lisanslı ürün mü alıyor ne yapıyor çok merak ediyorum.
    denizildir bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sahip çıkmak lafınada uyuz oluyorum. Sahip çıkan ne yapıyor arkadaş, sponsor mu oluyor, benzin parası mı gönderiyor, yayınlanan kanaldan yarışını mı izliyor, bayram da tebrik mesajı mı atıyor, lisanslı ürün mü alıyor ne yapıyor çok merak ediyorum.
    Şahıslarin yani bizlerin sahip cikmasi bu adamin basarilarindan dolayi seven bir kitle yaratiyor,bu kitle ne kadar büyük olursa şirketler,kuruluşlar vb. daha çok bu adama yanaşıyor,birisi reklamını yaparken diğeri destek buluyor. En basitinden saçma sapan uygulamarda ünlü olan saçma sapan kişilerin TV de karşina çikip,reklamda oynayip senin belkide 1 senede kazandigin kadar parayi 1dk.lik reklamdan kazanması.
    simbion bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)