Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobil ve Motorun Çarpışma Anı Kamerada (video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Videoda görüldüğü üzere olayın oluşundan kısa bir süre önce motosikletlerinin bazı hareket ve tavırlarını tamamen kişisel algılayan araç sürücüsü yaklaşık 2 ton ağırlığındaki SUV sınıfı aracını kullanarak motosikletliyi aracın ön kısmıyla çarparak yere seriyor.

Neyseki hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsünün durumu bacağındaki hafif yaralanma dışında gayet iyi. Videoyu paylaşan diğer motosiklet sürücülerinin söylediğine göre ise olayın bir kaza olduğu kanısına varılmış ve kasıtlı yapıldığına dair yeterli delilin olmadığı söylenerek araç sürücüsü serbest bırakılmış. Videoyu izleyin ve buna bir de siz karar verin...

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    SUV sürücüsü hatalı ama bilerek yapan biri durmaz basar gider. Çarptığını farkedince direk sağa geçiyor. Tabi konvoyun ortasına dalması ve adama çarpması tam bir öküzlük. Allahtan hafif yaralanma.
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Arkadaş yanlışkla suv almış ; tam motor almaya giderken biri kanına girip suv aldırmış ama abi farkında değil.. (bilerek hata yapan adamda durur ,bilerek yada bilmeyerek görüpte durmayan baştan adam değildir zaten)
    Bartas3010 bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Suv aracın neden böyle bir atraksiyon yapıp daha sonra kenara çekmesini bir türlü anlayamadım.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suv aracın neden böyle bir atraksiyon yapıp daha sonra kenara çekmesini bir türlü anlayamadım.
    Şöyle ki; adam sinyalini verip sapağa giriyor videonun başında. Motorcular da aralarına başka bir araç girdiği için artisleniyorlar. Aragazlar, yakın geçmeler bilmem neler. Araba sürücüsü de diyor ki, artislik öyle olmaz böyle olur.

Ama salak beceremiyor tabi çarpıyor motorcuya. Sonra da muhtemelen kavga etmek için değil, özür dilemek ve yardım etmek için duruyor.
    G-Strider, 07mehmet07, oxus ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletli Kaplumbağa...

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tr deki land rover ve bmw suruculeri. (Arazi tasiti olan modeller)

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Bakış açınız yanlış daha ilk izlememde farkettim bile.En sol şeritten beyaz bir araç motosikletlerin olduğu şeride girmek üzereyken o en soldaki motorlu aracı sonradan farkedip önüne geçiyor ama jip sürücüsü soldan gelen aracın farkına varamadığından son anda görüp kendini kurtarmaya çalışmış ama tabi öndede motosikletli çok yavaş gittiği için araç mecburen çarpmak zorunda kalmış jip sürücüsünün dikkatsizliği ve motosikletlileri n ağır sürüşünden kaynaklanan sıkıntılar bunlar bende hem araba hemde motosiklet kullanıyorum trafiği en uç noktadan geriye doğru taradığınız zaman kimin ne yapacağını az çok kestirebiliyorsunuz bakış her zaman önemlidir.
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bilerek degil kesinlikle, okuzlugunden carpmis, kendi aracini kurtarmak icin dalmiş, oyka karsisindaki motosiklet jeep en fazla birkac kucuk hasarla kurtulabilirken,motosiklet surucusu olebilirdi.

Salvation - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte dalaşmamak lazım kimseyle SUV'cu kesinlikle kabahatli ama adamın zaten rahatsız bir tip olduğu belli.Apaçi arkadaşlar da adama el kol yapıyor sonuçta adam sıyırdı balataları motorcularda da kabahat var.
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence kamerada gözükmeyen beyaz motor sürücüsü ile araba sahibi arasında bir tartışma münakaşa olmuş

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle ki; adam sinyalini verip sapağa giriyor videonun başında. Motorcular da aralarına başka bir araç girdiği için artisleniyorlar. Aragazlar, yakın geçmeler bilmem neler. Araba sürücüsü de diyor ki, artislik öyle olmaz böyle olur.

Ama salak beceremiyor tabi çarpıyor motorcuya. Sonra da muhtemelen kavga etmek için değil, özür dilemek ve yardım etmek için duruyor.
    Aynen bence de böyle oldu. Yalnız Amerika'da motorcuların bence çok uyuz bir huyları var.
    O da grupta hız denemesi yapmak isteyenler için grubun arkasındaki motorların yolu yavaşlatarak bloke etmesi; böyle durumlarda da araya giren olunca çıldırıyorlar, arıza çıkarıyorlar... Sonuç ortada... Bu gruplar genelde Super Sport ve Naked kullananlar ne yazık ki.
    Okan Sinan Ocan ve MotorKafa bunu beğendiler.
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    bence sağ şeritteki motor çizgiye çok yakın gittiği için ona çarpmamak için sol şeride atlayıp sol şeritteki de yol vermeyince kaza meydana gelmiş.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Videoda kimin suçlu oladuğu açık; araç sürücüsü adamı kasten yolun dışına atıyor. Fakat bunu neden yapıyor onu da sorgulamak lazım. Ben çekimi yapan motorcunun bile sağdan kaçışından rahatsız oldum (bana göre zaten mavi farlarından dolayı apaçinin tekidir), adamın vurduğu motorcu kesin adamla laf dalaşına girdi çünkü o arkadan geliyordu. Ben o motorcunun yerinde olsam eğer sağlamsam o adamı güzelce bir döver, hatta hıncımı alamaz, aracını ateşe verip giderdim. Bunlar kendilerini bilgisayar oyununda sanıyorlar galiba. Bunun adı cinayete teşebbüstür, kasıtlıdır.
    fatih.met bunu beğendi.

trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Malum araçtaki şahsın son pişmalık neye yarar ayarı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben kasıt olmadığını düşünüyorum ama böyle sürmesinede gerek yok

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Burda hatalı olan başta motorsikletliler. Belli bir düzende gitmiyorlar. Çarpılan motorsikletli ile araç sürücüsü arasında bir olay yaşanıyor çünkü araç sürücüsü bu motorcuyu kovalar durumda. Ama ne olursa olsun burda en büyük suçlu araç sürücüsü çünkü oluşabilecek en küçük kazanın bile ölümle sonuçlanacağını düşünmeden şuursuzca davranıyor.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    dayak geliyooor

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kaza geliyorum diyor işte. trafikte her zaman sakin olmaya çalışmak lazım. ama gel gelelim yolda cinayet işleyebilecek insanlarla gidince tedirgin oluyorsun, kızgın oluyorsun.

ben viraj girişlerinde yavaşlıyorum ama arkamda arabalar üstüme çıkıyor nerdeyse, yavaşlamasam virajı alamıyacağım, yavaşlasam arkada araba öldürcek. hangi seçenekle ölmek istersiniz? sonra arabaya el kol yapınca da yine eziyor dengesiz insanlar.

en iyisi dövüş antrenmanı yapıp şöfürleri sağa çektirebiliyorsak dövücez yada güle güle diycez başka seçenek yok.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynı fikirdeyim. ayrıca biraz öz eleştiri yapalım; 3-5 motor bir araya gelince öz güven patlaması yaşamıyor muyuz? sonu böyle olur işte...motorcunun mümkün olduğunca alttan alması gerekiyor tabi yaşamayı seviyorsa. mutlaka bir tepki verilmesi gerekiyorsa da sabırla trafiğin bir yerde sıkışması/durması beklenmeli, yoksa ezip geçerler üzerimizden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)