Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Samsung dan Akıllı Motosiklet Camı (Smart Windscreen)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Samsung akıllı telefonların motosiklet ön camına bağlayabilecek yeni bir ekran teknolojisini tanıttı. Samsung'un Yamaha ile birlikte çalıştığı ve prototipi üç tekerlekli bir scooter olan Tricity üzerinde uyguladı.

Smart Windshield bilgiyi siperin içine yapılmış olan ekrandan gösteriyor. Sürücünün görüş açısını bozmaması için ekran şeffaf bir şekilde yapılandırılmış olup alçak bir şekilde ön cama yerleştirilmiş. Ve telefonla bağlantıyı Wi-fi üzerinden yapıyor. Akıllı telefonda ki uygulama, GPS navigasyon yol bilgisini, elektronik posta ve mesaj bildirimlerini ve gelen aramaları ekrana naklediyor. Aynı zamanda bu uygulama gelen aramalara otomatik geri bildirim olarak mesaj gönderip yolda olduğunuz ve cevap veremediğiniz bilgisini veriyor.

Akıllı ön cam paneli (Smart Windscreen) gelecekte araçtan araca kurulacak iletişimde önemli bir şekilde biçimlendirebilir. Yamaha, BMW ve Honda ile Connected Motorcycle Consortium adı altında motosikletler arası iletişim standardını geliştirmek için birlikte çalışıyor ve bağlantılı ön cam panelinde ki ekranın nasıl bir rol aldığını görmek çokta uzak değil.

"Smart Windshield projesini desteklemekten ve bu girişimi amaçlarımıza en çok hizmet eden Yamaha'nın Tricity modeliyle birleştirmekten son derecede gurur duyuyoruz" diyor Andrea Colombi Yamaha Motorları Avrupa İtalya bölge müdürü ve ekliyor "Bu işbirliği sonucu, yeni akıllı teknolojilerin araçlarda güvenlik için olduğunu görüyor ve yönetimin tamamen Yamaha'nın insanların ihtiyaclarını aşmak ve yeni ihtiyaçlar keşfetmek, hayatlarının tamamlayıcı bir parçası olmak adına yaratıcı ürünler üretmesinde ki görüşüyle aynı yolda.

Şimdilerde ise Samsung Smart Windshield teknolojisi prototip aşamasında. Teknolojinin nasıl geliştiğini ve çeşitli scooter ve motosiklet modellerine uygun olup olmadığını bekleyip göreceğiz.

mehmetenis, A.ŞIK, yusufozugenc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    İyi güzel hoş da bizim vatandaşımız trafikte giderken fb-gs maçını izler KV izler Esra Erol izler ne bilim izler babam izler yani gaza gelir teker yapar uçar yani gerek yok
    burakcvck, TimFx ve sezgingulmez bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Millet güvenli sürüş için hız göstergesini bantlar bunlar ön cama telefon ekranı koyuyor.
    BDmuxer bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O whatsapp orda olmayacaktı.
    Tribi gördükçe basacan gördükçe basacan al başına belayı.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bakacaksın ekrana, mesaj yok hala yok sinirleneceksin, basacaksın gazaaaaa sonra patlayacaksın...
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı KURT-BOZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi güzel hoş da bizim vatandaşımız trafikte giderken fb-gs maçını izler KV izler Esra Erol izler ne bilim izler babam izler yani gaza gelir teker yapar uçar yani gerek yok
    güldürdün ya :D:D
    dundanbiri ve mehmetenis bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kafadan kazalarda hasarın maddi miktarı büyük olur. Sonra klasik türk kafası givi'nin camını takarız. Gene dönüp dolaşıp kürkçü dükkanı...
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    bu teknokoloji sadece tek bir işte çok işlevsel olur, oda yönbulma (navigasyon). Gerisi kazaya davetiye.
    EB61 ve Selcuk89 bunu beğendiler.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Bu olmamış. Geçen hafta sevgilimle telefonla tartıştıktan sonra yola çıktım. 20 km'yi 10 dakikada gitmişim. Bize gelmez böyle şeyler

Whatsapcı,facebookcu otomobilcilerden gına geldi.Şimdi bunların motorcu versiyonlarını çıkaracaklar.Yarım akıllı teknoloji ile olmaz bu işler, tak bluetoth kulaklık gözün yolda olsun.
    dundanbiri bunu beğendi.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Sosyal medya da açsın, maç da izlensin o zaman tamam olur. Allah akıl fikir versin ne diyelim.

1 saniye, sizi hayattan koparacak olan süre gözünüzü yahut dikkatinizi yoldan ayırdığınız an başlayan o 1 saniye... Son yıllarda çıkan motosikletlerin o büyük LCD göstergelerine de gıcığım, bir sürü data, oysa sürücü ve yol arasına bunlar girmemeli...
    EB61 bunu beğendi.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Sakat teknoloji, ister istemez dikkat dagilacaktir.

Ben interkom ile telefon görüşmesi yaparken bile bazen dikkatimin dagildigini fark ediyorum.
    Selcuk89, drtayfun ve EB61 bunu beğendiler.

teknoloji sürücüyle yol arasına girmez...hız sınırı uyarısı kaza anında hemen yardım vs gibi bi düzine iyi tafarını görmeyip mevzuyu esra erola(ne tür proğram yapıyosa artık) bağladınız...hele bi çıksın piyasaya...gerisine sonra karar veririz...

exxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda çoğu arkadaşa katılıyorum. Sakat teknoloji. Şimdi yenilikçi olacağız diye de bazı temel unsurları gözden kaçırmamak gerekiyor. Eğer bu alet motor hareket halindeyken uyarı vermiyorsa o zaman iyi. Aksi halde 1 sn aynaya bakınca bile öndeki araca çarpma tehlikesi yaşadığımız durumları göz önüne alınca pek akıl karı olmuyor bu.

ben beğendim ama gelştirilmesi gereken çok alan var

woowwwwww!

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Telefonlarından hayır görmedik
    Elimdeki telefon 2 yıla dayanılmaz hale geldi güvenemedim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Berkec. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonlarından hayır görmedik
    Elimdeki telefon 2 yıla dayanılmaz hale geldi güvenemedim
    telefonunuz ney ? bendekide 2 yıllık ta halen hiçbir şeyi yok merak ettim
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    kaç para lan bir akıllı cam

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gereksiz
    112ciyiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)