Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

##### Lösemili 4 yaşındaki çocuğa AB Grubu Kan İhtiyacı #####

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşlar,

İş arkadaşım olan Mehpare Özsipahi'nin 4 yaşındaki oğlu Deniz Özsipahi'ye dün LÖSEMİ teşhisi kondu. Arkadaşım perişan durumda. İhtiyaç duyulduğunda çağrılmak üzere, trombosit uyumlu AB(-) veya AB(+) grubu kana sahip olanların Kozyatağı Acıbadem hastanesine gidip Deniz Özsipahi adına Trombosit Testi yaptırması gerekiyor. Hastaneye müsait olduğunuz herhangi bir gün veya saat gidip test yaptırabilirsiniz. Biliyorsunuz AB grubu kan nadir bulunuyor. Lütfen imkanı olanlar yardımcı olmaktan çekinmesin.

Kontak Bilgileri :

Taylan Özsipahi
    Cep Tel : 0532 555 05 18

Acıbadem Hastanesi Ulaşım Krokisi için tıklayınız

KOZYATAĞI ACIBADEM HASTANESİ
    İnönü Cad. Okur Sok. 20 Kozyatağı 34742 İstanbul
    Tel: (216) 571 44 44
    Faks : (216) 571 40 00

Boğaziçi Köprüsü’nden Gelinirse
    Altunizade Girişi Ve Köprüsünü Geçiniz. / Boğaziçi Köprüsünü geçtikten sonra Ankara-Haydarpaşa Çıkışından girip tekrar soldan Ankara çıkışından E-5 Yoluna Geçiniz. E-5 istikametinde ilerleyip Kozyatağı yan yol tabelasından giriniz. Türk Petrol’e gelince ışıklardan sağa dönülür. Yaklaşık 100 metre sonra ilk ışıklardan sola dönülür. Sola dönünce Hastane karşınıza çıkacak. Yol kenarlarındaki aydınlatma direklerinde bulunan Acıbadem yönlendirme tabelalarını takip edebilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Gelinirse
    Kozyatağı’ na kadar gelinip Ankara çıkışından E-5 Yoluna Geçiniz. Alt köprüyü geçer geçmez sağda Kozyatağı yan yol tabelasından giriniz. Türk Petrol’e gelince ışıklardan sağa dönülür. Yaklaşık 100 metre sonra ilk ışıklardan sola dönülür. Sola dönünce Hastane karşınıza çıkacak. Yol kenarlarındaki aydınlatma direklerinde bulunan Acıbadem yönlendirme tabelalarını takip edebilirsiniz.

Pendik-Kartal-Maltepe- Bostancı E-5 Yönünden Gelinirse
    Yolun karşı tarafına geçilebilmesi için Erenköy çıkışından çıkılıp üst yola çıkınız. Ankara çıkışından tekrar E-5 Yoluna geçiniz. Alt köprüyü geçer geçmez sağda Kozyatağı yan yol tabelasından giriniz. Türk Petrol’e gelince ışıklardan sağa dönülür. Yaklaşık 100 metre sonra ilk ışıklardan sola dönülür. Sola gönünce Hastane karşınıza çıkacak. Yol kenarlarındaki aydınlatma direklerinde bulunan Acıbadem yönlendirme tabelalarını takip edebilirsiniz.

Kadıköy E-5 istikametinden Gelinirse
    E-5 istikametinde ilerleyip Kozyatağı yan yol tabelasından giriniz. Türk Petrol’e gelince ışıklardan sağa dönülür. Yaklaşık 100 metre sonra ilk ışıklardan sola dönülür. Sola dönünce Hastane karşınıza çıkacak. Yol kenarlarındaki aydınlatma direklerinde bulunan Acıbadem yönlendirme tabelalarını takip edebilirsiniz.

Minibüs yolu Kadıköy istikametinden gelinirse
    Minübüs yolu üzerinde Göztepe geçildikten bir süre sonra solda Çevre yolu tabelasından sola dönünüz. Yolun sağ tarafından devam ederek İnönü caddesine çıkınız. 5. ışıklara gelindiğinde sağa giriniz, solda hastaneyi göreceksiniz. Yol kenarlarındaki aydınlatma direklerinde bulunan Acıbadem yönlendirme tabelalarını takip edebilirsiniz.

Minibüs yolu Kartal istikametinden gelinirse
    Minübüs yolu üzerinde Tüccarbaşı geçildikten bir süre sonra solda Çevreyolu tabelasından sola dönünüz. Yolun sağ tarafından devam ederek İnönü caddesine çıkınız. 5. ışıklara gelindiğinde sağa giriniz, solda Hastaneyi göreceksiniz. Yol kenarlarındaki aydınlatma direklerinde bulunan Acıbadem yönlendirme tabelalarını takip edebilirsiniz.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Güncel......

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    benim kan gurubum uyuyor dostum iletişim bilgilerim için msn den kontak kur lütfen...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    Boy AB grubu herkesten kana alabilir mesela benim A RH + olmaz mı? bide bu test uzun sürüyor mu? nasıl bi test olduğunu bilmiyorum çünkü. Ayrıca çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum kendi adıma elimden geleni yapıcam.
    [B][I][COLOR="DarkRed"]Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı [/COLOR][/I][/B]

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    güncel...

Alıntı jasmine adlı üyeden alıntı
    Boy AB grubu herkesten kana alabilir mesela benim A RH + olmaz mı? bide bu test uzun sürüyor mu? nasıl bi test olduğunu bilmiyorum çünkü. Ayrıca çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum kendi adıma elimden geleni yapıcam.
    bize öğretilen bilgi aslında teoride, uygulanabilirliği pek yok. ancak çok kısa süreli kan değişimlerinde kullanılabiliyor. bir süre sonra yine çökelme meydana geliyor.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @NicemaN
    benim kan gurubum uyuyor dostum iletişim bilgilerim için msn den kontak kur lütfen...
    Telefonla arayacağım seni. Teşekkürler.

@jasmine
    Kanın içerisindeki trombositlere ihtiyaçları var. O yüzden kan kaybı için kan verilmeyecek sanırım. Sadece AB(-) ve AB(+) kan grupları uyuyor. Test uzun sürmiyor sanırım. Zaten sadece hastaneye gidip kanınızdan örnek vermeniz yeterli, bu da çok sürmez herhalde. Onlar uyumuna bakıyorlar, ihtiyaç durumunda uyumlulardan çağırıyorlar.

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    güncel....
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Ab +

yardım etmek isterim

yarın hastaneye uğrayıp tahlili yaptırırım... 11:00 civarında

telefonum 0535 895 06 14

mert

geçmiş olsun dileklerimi lütfen iletiniz..... diyebilecek bir söz yok malesef...insan kendi başına gelsin çocuğunun başına gelmesin der...okadar...
    [B]Md[/B]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @mertdg
    yardım etmek isterim
    Çok teşekkürler. Az önce aldığım habere göre şu an acil kan ihtiyacı yok. Ancak önceden bu trombosit testinin yapılıp uygun kişilerin belirlenmesi gerkiyor. Şimdiye kadar 10 kişi başvurmuş ama uygun olan ancak 1 kişi çıkmış. O yüzden ne kadar çok kişi bulabilirsek uygun kan bulma olasılığı o kadar artar. Çocuğun kan grubu AB(-) ve şu anda öncelikli olarak bu kan grubundakilerle iletişim kuruluyor. Adınızı listeye aldım, ihtiyaç olduğunda arayabilirim.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "boy"'un işarkadaşı olan Mehpare Özsipahi'nin eşi Taylan Özsipahi ile aynı şirket ve aynı birimde çalışıyorum.Çok üzüldüğümü belirtmek isterim.Bu başlığı sonuna kadar destekliyorum.Ne olur elinden yardım gelen arkadaşlardan çok rica ediyorum.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar, bu durumda gidip kan verilmiyor. Öncelikli olarak Trombosit uyumu testi yaptırılacak. Yani kanınızdan test için çok az kan alınacak. Uyum sağlanırsa, ihtiyaç durumunda kan vermek için çağrılacaksınız. Çünkü bildiğim kadarıyla lösemi hastalığında vücut trombosit üretmiyor. O yüzden aynı kan grubundan trombositler ayıklanarak veriyorlar. Yani herhangi bir ameliyattaki kan ihtiyacından farklı bir olay. Kan uyumu değil trombosit uyumu önemli. O yüzden de aynı kan grubu olsa da uyumsuzluk olabiliyor. Dediğim gibi AB(-) kan grubuna sahip 10 kişi gitmiş ancak sadece 1 kişinin kanındaki trombosit uyumlu çıkmış. Yani olasılığı siz düşünün. Küçücük de çocuk yani. Biz duyduğumuzda şok olduk.

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @mertdg

Çok teşekkürler. Az önce aldığım habere göre şu an acil kan ihtiyacı yok. Ancak önceden bu trombosit testinin yapılıp uygun kişilerin belirlenmesi gerkiyor. Şimdiye kadar 10 kişi başvurmuş ama uygun olan ancak 1 kişi çıkmış. O yüzden ne kadar çok kişi bulabilirsek uygun kan bulma olasılığı o kadar artar. Çocuğun kan grubu AB(-) ve şu anda öncelikli olarak bu kan grubundakilerle iletişim kuruluyor. Adınızı listeye aldım, ihtiyaç olduğunda arayabilirim.
    Lütfen gerekirsem haberdar edin....elimden geleni yapmak isterim......
    [B]Md[/B]

Muzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Güncel......

Malesef uymuyor, Acil Sifalar.....

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allah acil şifalar versin.

Başlığı sabit yapıyorum.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    boy abi eğer B+ olursa ben seve seve veririm burdan izmirden göndeririz acil sifalar
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @mertdg

Dostum çok geçmiş olsun çok üzüldüm

Allah yardımcımız olsun hepimizin.Ben Adana da yaşıyorum.burdada çok arkadaşımız var.kan grubu olarakta bulabiliriz belki ama burdan oraya nasıl yardımcı olabiliriz bilemiyorum.keşke elimizden birşeyler gelebilse o bizimde evladımız.konuyu araştırıp burdan alınan kanlar sana nasıl ulaştırılır, neler gerekir ordaki hst görüşüp detaylı bilgi alabilirsen daha açık olur.kendinize iyi bakın öpün yerimize evladımızı Adanalı abilerinden ablalarından sevgiler
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @kılıçbalığı
    Dostum çok geçmiş olsun çok üzüldüm

Allah yardımcımız olsun hepimizin.Ben Adana da yaşıyorum.burdada çok arkadaşımız var.kan grubu olarakta bulabiliriz belki ama burdan oraya nasıl yardımcı olabiliriz bilemiyorum.keşke elimizden birşeyler gelebilse o bizimde evladımız.konuyu araştırıp burdan alınan kanlar sana nasıl ulaştırılır, neler gerekir ordaki hst görüşüp detaylı bilgi alabilirsen daha açık olur.kendinize iyi bakın öpün yerimize evladımızı Adanalı abilerinden ablalarından sevgiler
    Teşekkürler. Düşünmeniz yeter. Ben de elimden geleni yapıyorum. Birilerini bulmaya çalışıyorum. Adana'dan buraya gönderme imkanı olur mu bilmiyorum. Öncelikli olarak İstanbul içi tercih edilir herhalde. Daha dün teşhis kondu, şu an için aciliyet yok ama duruma göre buradan haberleşiriz. İlginiz için çok teşekkürler.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    ailesinin şimdi ne halde olduğunu düşünmek bile istemiyorum.geçen sene teyzeme lösemi teşhisi konuldu ve yıkıldık.biz şanslıydıkki annemin iliği uydu ve nakil gerçekleşti.senelerce arayıp bulamayan,yurdışından arayan var.neyazıkki bulamadan hayata gözlerini yumanlar var.
    maddi olarakta baya ağır bi hastalık,çok maliyetli ilaçlar,hastane masrafları,uygun ilik için testlerin maliyetleri,işallah bulunursa nakil masrafları..........liste uzayıp gidiyor.işallah ailenin maddi durumu bunları kaldıracak kapasitededir ve en önemlisi gereken ilik bulunabilir.
    ufaklığa şifa ailesinede sabır ve dayanma gücü diliyorum

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Allahtan acil şifalar diliyorum

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Herkese merhaba,
    Kan grubum uymuyor ama bu konuda bildiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.
    2 sene kadar önce, o zaman 27 yaşında olan abim bu hastalığa yakalandı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tedavi gördü. Bu konuda uzman olan diğer hastane ise Çapa Tıp Fakültesi'dir. 1-2 özel hastane dışında maalesef bu hastalık konusunda diğer hastaneler çok başarılı değilir.
    Hastalığa gelince, biraz iç kaartıcı olabilir ama bilgilenmekte fayda var. Ancak çocuklarda tedavisi olan, başarısı yüzdesi yüksek olan bir hastalıktır. Bu hastalık kemik iliğinin kanda buluna hücreleri düzgün bir şekilde üretememesidir. üretilen hücreler olgunlaşamayarak, trombosit veya eretrosit gibi hücrelere dönüşemezler. Olgunlaşamayan bu hücreler ilikten ayrılamayarak, kemik iliğini tıkar ve iliğin gerekli hücreleri üretememesine neden olur. Bu da, özellikle trombositlerde çokhızlı bir düşüşe yol açar.
    Trombositin başlıca işlevi kanın pıhtılaşmasını sağlamaktır. normal bir insanın kanında 120000 civarında bulunur. Lösemi hastalarında bu değer çok düşüktür. 20000'in altına düştüğünde, herhangi bir kanama olması durumunda, kan pıhtılaşmadığından kanamanın durdurulması çok güçtür. 5000 veya 10000 in altına düştüğünde ise iç kanama geçirme riski vardır.
    Neden Trombosit nakline ihtiyaç duyulur?
    Teşhisi konulan hastanın trombosit değerleri çok düşüktür ve vücut üretemediğinden uygun gruptan trombosit nakli yapılır.
    Daha sonraki aşamalarda ise, trombosit değerleri kabul edilebilir sınırlarda olsa bile, hastaya ilk başta çok yüksek dozda kemoterapi verilir. Bu tedavi kan hücrelerinin ölmesine ve tüm kan değerlerinin düşmesine neden olur. Bu sebeple tedavinin ilk bir ayında 1 hafta içinde 3-4 kez trombosit nakline ihtiyaç duyulabilir. Bazen eretrosit nakline d ihtiyaç duyulur, ancak en sık ihtiyaç duyulan trombosittir. Bu ihtiyaç daha sonraki evrelerde tedavinin ağırlığına göre devam edebilir. Trombosit nakli tedavinin her aşamasında gerekli görülür ancak ilk başlardaki kadar sık gerçekleşmez.
    Bu sebeple, kan grubu uyan tüm arkadaşları kan vermeye çağırıyorum. Çünkü bu hastalığa yakalananların günün her saati trombosite ihtiyacı olabilir. İnanın ki kan verecek kişiyi bulmak hiç kolay değildir. Sakın ama sakın, bir kez trombosit verip bir daha ihtiyacı olmaz diye düşünmeyin!!! Size söylemeseler de, bu ahstaların her an trombosite ihtiyacı olabilir. Hatta sık sık arayın, ihtiyacları olup olmadığını sorun. Kan vermek için ahzır beklediğinizi hissettirin. Trombosit veya kan vermenin bir zararı yoktur!!! İnanın ki, o anlarda aranan trombosit veya tam kan, dünyanın bir çok servetinden daha kıymetlidir o insanlar için. Lütfen kan verecekseniz de bunu bir kez yapıp kenara çekilmeyin!!!

Benim bildiğim kadarıyla, ergenlik dönemine ulaşmamış çocukların bu hastalıktan kurtulma şansı yetişkinlere göre daha fazla. O yüzden, dostlarınızı bu konuda teselli etmeye ve yüreklendirmeye çalışın. Lösemi'nin bir çok çeşidi vardır. benim abimde bunlardan kötü bir tanesi olan ALL 'ye yakalanmıştı. Açıkcası bu hastalığın yetişkinlerde kesin tedavisi olarak kabul görmüş bir yöntem yok ancak çocuklarda böyle değil. Onlar çok daha şanslılar!!!
    Bu hastalıkta her zaman ilik nakline de gerek kalmaz. Benim abim ilaç tedavisiyle cevap verdi çok şükür. İlik nakline gerek kalmadı. Ayrıca o kadar aramamıza ve ilik bankasına başvurmamıza rağmen Türkiye'de uygun bir verici bulunamadı. Yurt dışında 1-2 tane bulundu ama gere kalmadı.
    Çok enteresan ama bu hastalık için moral gerçekten çok önemli. Her zaman moralini yüksek tutmaya çalışmak önemli.
    Biraz toplamak gerekirse, çocuklarda tedavi şansı çok daha fazla. Her zama ilik nakline de gerek olmayabiliyor. Tek ihtiyacımız olan, ailesi için sabır ve çok sayıda trombosit verecek gönüllüler..
    Lütfen bir kez kan veya trombosit verip bir kenara çekilmeyelim. Bu küçük kardeşimizin tedavisi boyunca trombosite ihtiyacı olacak. Bu işin peşini bırakmayalım ve onlara kanlarımızla destek olalım!!!

Eksik bildiğim veya yanlış yazdığım yerler varsa bilen arkadaşlarımız düzeltsin lütfen.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler