Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Evlilik teklifi için motosiklet kazalı ilginç bir senaryo hazırladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    bu çocuğa soruşturma açılır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym joymax250i
    güzel seneryo

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:58 ----------

Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooooo! Yedek ambulans demek şimdi çok rahatladım..

Peki O ambulansın mazot parası benim cebimden çıkıyor.
    O ekibin bir saatlik ücreti benim cebimden çıkıyor.
    senin cebinden o kişinin cebine giren meslektaşımın ücreti (mazot dahil) 1 TL etmez. o yüzden hesap numaranı verde ben göndereyim cebinden çıkan parayı sende susuver..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:00 ----------

Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. o ambulansın yaktığı mazot benim cebimden çıkıyor
    2. personelin maaşı benim cebimden çıkıyor
    3. o esnada oluşabilecek bir mağduriyet yine t.c. vatandaşının başına gelecek vs...

farz et bir üsteğmen helikopterle evlenme teklifi yapmış bundan ne farkı var.

görev kutsaldır.

işin kalorifercilik bile olsa mesai dahilinde bununla meşgul olamazsın..

ama düzen bu şekilde işte..

bu işleri savunan arkadaşlar yarın herhangi bir devlet dairesinde son yarım saat kala işlerini halletmeye gider de pasta kesen veya çay sigara yapan memurlar yüzünden işleri görülmezse o zaman durumun vahametini anlarlar..

arkadaş nereye gitsen aynı binbir güçlükle çalıştığın iş yerinden izin alır ptt ye gidersin sistem yok hastanede başhekim yok okula gidersin müdür dişçide randevuda otobüs saatinden 15 dk önce kalkar sallayan yok polis hırsızı elinle getirsen senden önce salar....

...bitik bu ülke bu zihniyet yüzünden bitik..
    senin cebinden o kişinin cebine giren meslektaşımın ücreti (mazot dahil) 1 TL etmez. o yüzden hesap numaranı verde ben göndereyim cebinden çıkan parayı sende susuver..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzelteme yapayım benim itirazım ambulansın meşgul edilmesine vs ye değil zaten yeteri kadar ambulans var ,bu senaryoya bunların çiftleşmesinden çıkacak çocuk bari bu kafada olmasa ,gerçi bana ne ya alan memnun satan memnun tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş ne haliniz varsa görün

ayrıca bu ATT ler kask çıkarma ile ilgili bir eğitim alıyor mu hep merak etmişimdir forumda ATT varsa cevaplasın lütfen
    ATT'ler ve PARAMEDİK'ler boyun stabilizasyonu hakkında eğitim almaktadır. zaten kask çıkarmaktaki asıl amaç boyun stabilizasyonu!

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

SİZ ANANIZ BABANIZ YAKININIZ İÇİN AMBULANS ÇAĞIRILMASI GEREKEN DURUMLARI CİDDEN BİLİYOR MUSUNUZ DA ŞİMDİ GELMİŞ BURADA AHKAM KESİYORSUNUZ?
    HANGİNİZ KIRMIZI ALANSINIZDA AMBULANS ÇAĞIRIYORSUNUZ?
    BUNU YAZANLAR ZATEN GEREKSİZ MEŞGUL EDEN İNSANLARDIR Kİ ZATEN ACİL OLAN DURUMLARDA AMBULANSIN ONLARA GELECEĞİNİ BİLDİRİR!

KIRMIZI ALAN NEDİR?

Kategori 1:Hayatı tehdit eden ve hızlı agresif yaklaşım ve acil olarak eş zamanlı değerlendirme ve tedavi gerektiren durumlar. Bu durumlarda hasta hiç bekletilmeden kırmızı alana alınır.
    * Kardiyak arrest
    * Solunumsal arrest
    * Havayolu tıkanıklığı riski
    * Major çoklu travma
    * Solunum sayısı < 10/dakika
    * Sistolik Kan Basıncı<80 (yetişkin) veya genel durumu bozuk çocuk veya infantlar
    * Sadece ağrıya yanıt veren veya yanıtsız olan hastalar
    * Devam eden veya uzamış nöbet

* İlaç aşırı alımı olan hastanın yanıtsız veya hipoventilasyonda olması
    Kategori 2:Hayatı tehdit etme olasılığı yüksek olan ve 10 dakika içerisinde değerlendirilip tedavi edilmesi gerekli durumlar. * Kardiyak ağrıya benzer göğüs ağrısı
    * Yardımcı solunum kaslarının solunuma katıldığı veya bakılabiliyor ise pulseoksimetri değerinin<%90’nın altında olduğu ciddi nefes darlığı olan hastalar
    *Şiddetli stridor veya yutkunma güçlüğü ile beraber olan havayolu tıkanıklığı riski
    * Dolaşım bozukluğu
    -Nemli, soğuk deri, perfüzyon bozukluğu
    -Kalp hızı<50 veya >150 olması
    -Hemodinamik bulgularla beraber olan hipotansiyon
    * Akut hemiparazi/disfazi
    * Letarji ile birlikte ateş (her yaş)
    * İrrigasyon gerektiren asit/alkali ile göz teması
    * Major fraktür veya ampütasyon gibi ciddi lokalize travma
    * Herhangi bir nedenle olan ciddi ağrı
    -Önemli sedatif veya diğer toksik maddelerin oral alımı

Prm: Emre Can Erdoğan

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)