Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Polis Motorcuyu Tekmeledi. Dava açan motorcu 180.170$ tazminat kazandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABD'nin Oregon eyaletinde 2012 yılında yaşanan olayda motosiklet sürücüsü Justin Wilkens'ın trafikte yaptığı kural dışı sürüşünü gören polis memuru Venta, motoru takip etti ve ona çarparak durdurdu, tekme ve silah zoruyla sürücüyü kelepçeledi. Buraya kadar Amerika'da her zaman yaşanan bir olay gibi görünsede polis memurunun bu takibi sivil bir araç ile siren gibi bir uyarı işareti kullanmadan yapması sonucu motosiklet sürücüsü tarafından dava edildi. Polisin tekme attığı motosiklet sürücüsü davada 180.170$ tazminat kazandı.

İşte 2012 yılında yaşanan o olayın polisin aracındaki kamera kaydı.

ravenrider ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    O polisin münasip bir yerine jop sokmak lazım. Hayır adam durmuş zaten. Sen niye daha gidip ona çarpıyosun. Tamam Motor süren hata da yapmış olabilir ama senin kalkıp da adama terörist muamelesi yapmaya hakkın yok. Kesersin cezasını gönderirsin.
    planet58 bunu beğendi.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Polise birşey söylemenize hiç gerek yok, orası türkiye değil adam dönüp polise gider yapsın. ABD de hergün bunun gibi yüzlerce olay yaşanıyor. Normal karşılanıyor artık bunlar. Biryerde kural varsa cezasıda vardır politikasını izleyen bir ülke

Motosikleti
    Ben adamın polise gider yapmasından falan bahsetmedim zaten. üstelik adamın hiçbir ters hareketi olmadı polise kerşı. Direk polis saldırıya geçmiş. Sanki uyuşturucu baronu yakalamış gibi hareketler yapıyo pezevenk.
    planet58 bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam 180.000 dolar tazminat almış. Bu olayı iyiki yaşadım diyordur.

65 bin dolara 700 beygirlik bir challenger Hellcat

20 bin dolara bir Kawasaki H2

alıp kalan 100.000 dolar ile dünyada görmek istediği 20 den fazla ülkede lüks tatil yapabilir
    schizo, Stunt, mustbe ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Benim merak ettiğim o parayı polis mi ödeyecek yoksa devlet mi?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    "bu takibi sivil bir araç ile siren gibi bir uyarı işareti kullanmadan yapması "

Resmi araçla siren çalarak vurup öldürmesinde bir sakınca olmayan bir ülke orası. Tazminatı vurduğu için aldığını sananlar olabilir. Ama mesel o değil o olağan kısmı işin. Türkiye ile karıştırmayın. Abüü ne yaptımki ben yaw derken silahı alnınıza dayarlar. Öyle elini kolunu oynatamazsın.
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Arkadaslar burda polis sirenleri aciyor dikkat ederseniz onundeki arac bi anda yol veriyor polisin kizdigi nokta sirenler calidigi halde kmlerce sahsin durmayip kendisini kovalatmasi bi arac sahibi sizin araciniza vurup kacsa plakayida alamasaniz dur ikaziniza uymasa ne yaparsiniz yakaladiginizda

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Fatihkjan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar burda polis sirenleri aciyor dikkat ederseniz onundeki arac bi anda yol veriyor polisin kizdigi nokta sirenler calidigi halde kmlerce sahsin durmayip kendisini kovalatmasi bi arac sahibi sizin araciniza vurup kacsa plakayida alamasaniz dur ikaziniza uymasa ne yaparsiniz yakaladiginizda
    videoda ses yok ve hakim cezayı siren çalmadığı ve sivil araç olduğu için vermiş , siz nerden duydunuz sireni . sesli başka bir videomu var başka bir sitede.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı Fatihkjan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öndeki araç ona yol verdi diye siren çalıyor sanıyorsun sanırım sen. Deli gibi kornaya bastığı için öndeki araç ona yol vermiş de olabilir. Ayrıca motorlunun kaçtığını söylüyorsun, peki kaçan adam ışıklarda durur mu? Motor süren ilerdeki ışıkları görünce hız kesip yavaşlamaya başlıyor ve normal bir şekilde ışıklarda duruyor. Dikkat ettiysen ki etmediğin belli, motor süren durduktan sonra arkasına bakmıyor bile. Kaçan adam durduğu bir yerde kovalayan var mı diye bakmaz mı?
    planet58 bunu beğendi.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    az bile o ceza. görevini kötüye kullananlardan tiksiniyorum.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Ulan burda olsa sen kimsin 'devletin' polisine dava aciyosun diye biyerimize jop sokarlar
    hugherlouf ve cozi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bu takibi sivil bir araç ile siren gibi bir uyarı işareti kullanmadan yapması "

Resmi araçla siren çalarak vurup öldürmesinde bir sakınca olmayan bir ülke orası. Tazminatı vurduğu için aldığını sananlar olabilir. Ama mesel o değil o olağan kısmı işin. Türkiye ile karıştırmayın. Abüü ne yaptımki ben yaw derken silahı alnınıza dayarlar. Öyle elini kolunu oynatamazsın.
    Aynen öyle, polisin aracı sivil olduğu ve siren çalmaığı için verilen ceza. yoksa yemişim tekmeyi adamlar dur ihtarına uymayanı hiç erinmeden keklik gibi çekip vururlar hiçbişide olmaz.
    Ayrıca köşedeki masayı duttum bura onlarda/bizde muhabettinden baya geyik kaynatır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öyle bir şey yok. Adama hiçbir şekilde vurup ezemezsin, kendi kafana göre ceza vermezsin. Bu olayda motorcuyu öldürseydi hayatını kaydırırlardı onun. Adam polise hiçbir hareket yapmıyor. Diğer yandan ABD'de polisin elinde silah olan adamı tereddütsüz vurmasını da destekliyorum. Keşke Türkiye'de de olsa da o zaman zaman sağda solda palalarla, silahlarla çıkıp milleti korkutmaya çalışan tipleri yerlere yanyana dizilmiş görsek. Karısını sokak ortasında bıçaklayanların halini izlesek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Polis her yerde aynı. Irkı, dini vs fark etmez. Görünce yolunuzu değiştirin. Daha uzun yaşarsınız. Özellikle diktatörden 3000 tl almak için utanmadan halka saldırdıkları ülkelerde!
    Thracian ve agalar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bazı arkadaşlar polisin motorluyu sanki terörist kovalıyormuş gibi arabayla ezmesini ve tekme atmasını normal karşılamaya çalışıyorlar. Peki soruyorum size O motor süren kişinin yerinde siz olsaydınız ve suçunuz sadece yüksek hız veya hatalı sollama olsaydı, polisin size o şekilde davranmasını yine böyle normal karşılarmıydınız?
    planet58 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz dava etsek. Devlet memuruna mualefetten cezayı biz yeriz be..

Motosikleti
    Türkiyede ki kanunların çok saçma olduğu herkes tarafından biliniyor zaten. Eğer karşı tarafın çevresi biraz genişse Haklı olduğun yerde mahkemede haksız çıkabiliyorsun. Şuanda yürürlükte olan kanunlar toptan silinmeli ve baştan yazılmalı. Özellikle hırsızlar için tek bir kanun olacak. Hırsızlık yaptığın kanıtlandı mı kardeşim? Kolun gider. Bu kadar basit. Bak bakalım ondan sonra bir daha kimsenin hırsızlık yapmaya dötü yiyor mu? Başkasının binbir çabayla biriktirdiği emeği çalan Hırsızlardan Nefret ediyorum. Ölsün gebersin hepsi.
    hugherlouf ve planet58 bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Adalet tecelli ediyor işte ne güzel memleket. Bizim haberlerde de dövülerek sakat bırakılan adam yaşam savaşı veriyor.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı __bakteri__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar polisin motorluyu sanki terörist kovalıyormuş gibi arabayla ezmesini ve tekme atmasını normal karşılamaya çalışıyorlar. Peki soruyorum size O motor süren kişinin yerinde siz olsaydınız ve suçunuz sadece yüksek hız veya hatalı sollama olsaydı, polisin size o şekilde davranmasını yine böyle normal karşılarmıydınız?
    Biz normal karşılamıyoruz abdnin normali olduğunu söyledik. Hoşumuza gitsede gitmesede abdnin gerçeği bu. Allah razı olsun senden sayende artık empati yapabiliyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)