Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Fahiş zorunlu trafik sigortası davalık oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı n_tuncak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mayıs'ta Sigorta sürem doluyor umarım Devlet Halkın tepkisiyle orantılı olarak buna bir el koyar ve fiyatlar geri çekilir...Siyasilerin milyonluk makam arabaları ile her türlü özel işlerini hatta eşlerini kuaförlere taşıttığını biliyoruz.Biraz vijdanları sızlasın.
    Hangi vicdan? pembe rüyalar
    n_tuncak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Siz sigortacisiniz sanırım .size dünyanın her yerinde geçerli bir kaide söyleyim zarar ediyorsan bu işi yapmayacaksin sigortaciligi birakacaksin

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes cebinden çıkan paranın çok olmasından yakınıyor ama sigorta şirketleri açısından durumlar ne vaziyette biliyor muyuz?
    acaba bu fahiş miktarlarda devlet ne kadar kesinti yapıyor, sigortacıya bu paranın ne kadarı kalıyor vs..
    olay sadece fiyat şişirmesinden ibaret değil gibi geliyor bana.
    Yıllarca yaptırdığımız fiyat ne oldu da 3-5 ayda hadi 1 senede 2 katından fazlaşacak kadar arttı. bazı kişiler için 3-5 katı artmış sigorta. şimdiye kadar nerdelerdi de son zamanlarda oldu bu? bunu açıklarmısın?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Türkiyede herkez demiyorum, tüm araçların 4te biri yalnızca 1gün sigortadan dolayı trafiğe çıkmayarak boykot yapsa devlet yakıttan alamayacağı vergiden dolayı trafik sigortasını bile kaldırır....

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllarca yaptırdığımız fiyat ne oldu da 3-5 ayda hadi 1 senede 2 katından fazlaşacak kadar arttı. bazı kişiler için 3-5 katı artmış sigorta. şimdiye kadar nerdelerdi de son zamanlarda oldu bu? bunu açıklarmısın?
    bilsem açıklarım, ben sadece, tek sebep firmalar olmayabilir diyorum.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bütün araç sürücüleri anlaşıcak bir yıl boyunca sigorta yaptırmayacaklar araçlarını kullanmayacaklar.O zaman görürüm hem devletçiğimizi hem sigorta şirketçiklerini.Gerçi 3 kişinin organize şekilde bilet kuyruğuna bile giremediği ülkede milyonların katılacağı bu tarz eylemler hayal.
    gözünü sevdiğim bu senin dediğin devletin o kadar hoşuna gider ki anlatamam
    parayı ithal mala değil yerli betona gömmen için yapılan olaylar zaten
    bak mesela ben motor almadım sigortadan dolayı
    bana satacak olan kişide sıfır motorunu alamadı
    su an o para hala yurt içinde

Sigorta şirketleri bazı marka model arabalara ve motosiklete gerçekten sigorta satmak istemiyorlar.

Nedeni ise şu;sigortalar açık bir şekilde dolandırılıyor.Malum sitede mesela şöyle yazılar görüyorum "Arabada 5.000 TL hasar vardır,ancak onu sigortadan para almak için yüksek gösterdik.Önemli bir hasar yoktur."

O nedenle sigortalar devamlı yüksek fiyat veriyor ki biri demiş ki kazanç elde edemiyorsa o işi yapmayacak.Yapamıyorlar zaten batıyorlar.Batmayanlar devasa şirketler,onlar da tavan fiyat uygulaması olmadığından fiyatı dayıyorlar.4 Milyarlık şahine 1.250 fiyat çıkmasının sebebi bu.Uygun fiyat veren sigorta şirketleri de iflasa sürüklendi.Kaç tane yerli firma var?Ona bakmak lazım.

Bu arada sigorta ile ilgili bir soru sormak istiyorum.Diyelim ki motora sigorta yapıldı.Sonra o motor satıldı ama satılırken hala sigorta var üzerine diyelim.Biz para iadesi mi alıyoruz yoksa sigorta bir süre daha devam mı ediyor motorda?Ben de yeni motor alıyorum inşAllah(hatta aldım sayılır bir gidip teslim almak kaldı) ama o sigorta işinde ne olacak hiç bilemiyorum.Keşke insanlar dolandırmasa,devlet denetlese de böyle olmasa.Kaskodan fazla zorunlu sigorta fiyatı olur mu?Olur.Aslında kasko yapana sigorta muafiyeti verecekler tadından yenmez de işte...Yapmazlar...

Bakana aslında bununla ilgili şikayeti çok kişi iletsek bilemiyorum bir çözüm olur mu ancak şu anda trafikteki araçların yarısı mı ne sigortasızmış.Bir haberde görmüştüm.Doğal yani.Ben zar zor para denkleştirip motor alacağım motorun fiyatı 3.000 TL ama gelip benden 500 TL sigorta parası mı isteyecek yıllık?Çok garip.

Yani vaziyet ne olursa olsun bu fiyatlar saçmalıktır.Ya adam gibi denetim gelsin,sigorta şirketleri dolandırılmasın da böyle olmasın ya da devlet bir oran belirlesin orada kalsın.Hayır bence en fazla olması gereken 200-300 aralığında bir fiyattır.Arabanın sigortası 730 TL şu anda benim.Ufacık motora ne gibi bir fiyat verecek bilemiyorum. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

Alıntı Dağcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözünü sevdiğim bu senin dediğin devletin o kadar hoşuna gider ki anlatamam
    parayı ithal mala değil yerli betona gömmen için yapılan olaylar zaten
    bak mesela ben motor almadım sigortadan dolayı
    bana satacak olan kişide sıfır motorunu alamadı
    su an o para hala yurt içinde
    Hocam o vergiler cebe girmemeye başlasın hiç hoşlarına gitmez. :D

Resmen koca devlet vergiler olmasa ayakta duramayacak halde.Şaka gibi,ama gerçek.Asfalt,yol yapılsın diye vergi veririz.Üzerine köprüden geçerken ek para alırlar,otoyola ayrı para alır,zaten vergisini verdiğin yol düzgün olmaz.Ona rağmen üzerine bir de para verirsin. :(

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı iders adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada sigorta ile ilgili bir soru sormak istiyorum.Diyelim ki motora sigorta yapıldı.Sonra o motor satıldı ama satılırken hala sigorta var üzerine diyelim.Biz para iadesi mi alıyoruz yoksa sigorta bir süre daha devam mı ediyor motorda?
    Sorunuza cevap vereyim,kullanmadığınız gün kadar ödemesini geri alabiliyorsunuz.Ancak bir kez aracımın sigortası 800 civarı çıkmıştı.350 tlye bir şirket teklif vermişti fakat geri ödemesizdi.Yani aracı 1 yıl içinde satarsam hiç sigorta iadesi alamayacaktım.Ki 2 ay sonra sattım öyle de oldu

Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunuza cevap vereyim,kullanmadığınız gün kadar ödemesini geri alabiliyorsunuz.Ancak bir kez aracımın sigortası 800 civarı çıkmıştı.350 tlye bir şirket teklif vermişti fakat geri ödemesizdi.Yani aracı 1 yıl içinde satarsam hiç sigorta iadesi alamayacaktım.Ki 2 ay sonra sattım öyle de oldu
    Anladım hocam teşekkür ederim.Ben de geri ödemesiz uygun fiyatlı çıkarsa alırım çünkü zaten 3.000 TL verip alacağım en az 2 yıl benimle olacak gibi gözüküyor motorum hayırlısıyla.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilsem açıklarım, ben sadece, tek sebep firmalar olmayabilir diyorum.
    hmmm ortalama kaç sebep olabilir pekii

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Bu hafta sonu istanbul'da bütün taksiciler eylem yapacak bu sigorta olayını,maksat farkındalık yaratmak ve ciddi rüzgar alabilirler arkalarına bu noktada.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta sonu istanbul'da bütün taksiciler eylem yapacak bu sigorta olayını,maksat farkındalık yaratmak ve ciddi rüzgar alabilirler arkalarına bu noktada.
    Araç sigortaları düşer ama bunun motorsikletlere yansımama durumuda var.
    Adamlar diyorki motorun 4bin tl ama çarptığında verdiği zarar 5bin tl.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adalet nasıl çalışıyor aklım almıyor benim .Hiç uzağa girmeden :3 liralık mala,5 liralık sigorta mı olur ?
    İnsanlar arasında hakiki adalet diye bir şey yoktur. Herkes kendini seviyor kendini düşünüyor. Üç kağıtçılar üç kağıtları doğuruyor. Sigorta şirketleri, kendisine karşı girişilen üç kağıt olaylardan sıyrılamayınca acısını dünyadan haberi olmayan vatandaşlardan çıkarıyor. ilk zamanlarda sigortayı araçlar arasındaki hukuğun korunması adına gerekli diye düşünürdüm (yani adam haksız yere sana çarptı param yok demeyi ortadan kaldırmak için) ama sigorta işin cılkını çıkarınca, sigorta şirketi sen de yok ol, devlet sen de yok ol, insanlık sen de yok ol, ey dünya sen de yok ol gibi isyanlara sürükledi bizi. Haklı olduğunu bile bile hakkını alamayanlar bu duyguyu çok iyi bilirler. Yine ve yine söylüyorum insanlar arasında HAKİKİ ADALET diye bir şey yoktur.
    computeus bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adalet nasıl çalışıyor aklım almıyor benim .Hiç uzağa girmeden :3 liralık mala,5 liralık sigorta mı olur ?
    Az yukarıda yazdım. Çünkü sigorta sahip olduğunuz aracın değil, çarptığınız aracın hasarını ödemek yükümlülüğünde. Kasko tabii ki aracınızın ederini geçemez. Sigorta çok rahat geçebilir. Çünkü en adi bir scooter bile rahatlıkla sıfır bir S500'ün yan aynasını götürebilir.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Trafik sigortası olayının değişmesi gerek. Ya kalkacak, isteyen kasko yaptıracak, kaza durumunda herkes kendi aracının masrafından sorumlu olacak, ya da kasko kalkacak, trafik sigortası zorunlu olacak ve karşı tarafı değil kendi aracımızı kapsayacak. Başka türlü adil bir sonuç çıkması çok zor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmmm ortalama kaç sebep olabilir pekii
    birden fazla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası olayının değişmesi gerek. Ya kalkacak, isteyen kasko yaptıracak, kaza durumunda herkes kendi aracının masrafından sorumlu olacak, ya da kasko kalkacak, trafik sigortası zorunlu olacak ve karşı tarafı değil kendi aracımızı kapsayacak. Başka türlü adil bir sonuç çıkması çok zor.
    Dediğiniz adil olmaz ama. Mesela:

Güzel sürücüsünüz, yeni de pahalı bir araç aldınız. Derken aceleci ve dikkatsiz bir kurye size çarptı. Çıkan bir sürü masrafı sizin kaskonuz verdi. Risk, hata ve dikkatsizlik kurye'de, ancak masrafa sizin kaskonuz katlanacak. Bilin bakalım kimin aylık ödemeleri artacak kasko yenilerken? Riskin hesabını, riski taşıyan vermeli.

Doğru olan zorunlu trafik sigortası, opsiyonel olarak ta isteyen kasko yaptırabilir. Biri suçlu durumda size çarparsa, sizin sigorta ve kasko masrafınıza birşey olmaz. Ancak siz suçlu olarak birine carparsaniz, hem sigorta, hem de kasko primlerinizin artmasını bekleyebilirsiniz.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    bu konuda avrupanın isveç norveç almanya vs. teki kuralları inceliyip o tarz adil bir düzen yapılması lazım.Kaskoyu,sigortayı tokatlamayı meslek edinmiş servislere ve şahıslarada geriye dönük davalar açılması lazım.Batan sigorta şirketlerinin acısı diğer kullanıcılara bölünüyo (Birçok nedenden biri,yanlış idare hatalı yönetim) Devlet uğraşmıyo tabi askeri mantık bana girerse bende vatandaşa...İlla sesinin çıkması lazım yutturursa devam ediyo, taki vatandaş itiraz edene kadar.Köprüyü nasıl geri çektiler bunuda çekicekler.
    Bu arada köprü geçişi yüksek olmalı bizde arabayız hatta daha fazla vermemiz gerekiyor diyen bu forumdaki koyunlarada selam olsun.(Unutmuştum indirimden sonra yeni aklıma geldi)

Sigortanın fazla olması sebebiyle sigortayı yaptırmadım muayenede olmuyo öyle geziyorum malesef polis görünce aynen kaçıyorum kaçıyorum diye plakayıda söktüm yaptığım doğru değil farkındayım ekipmanım ehliyetim herşeyim var ama 20 yaşındayım diye 600 tl veremem sigortaya. 2.El 1500 tl Motorumun sıfırı 3000 bin zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı puli19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortanın fazla olması sebebiyle sigortayı yaptırmadım muayenede olmuyo öyle geziyorum malesef polis görünce aynen kaçıyorum kaçıyorum diye plakayıda söktüm yaptığım doğru değil farkındayım ekipmanım ehliyetim herşeyim var ama 20 yaşındayım diye 600 tl veremem sigortaya. 2.El 1500 tl Motorumun sıfırı 3000 bin zaten.
    Bir cok kisinin soyledigi gibi "birlik olup sesimizi haksizliga karsi yukseltelim" vs. olmayacak birsey, cunku boyle bir seyde birlik olmasi mumkun degil. Parasi yeten sigortasini alir, almali da. Ancak bir nevi sahsi protesto bu sekilde olabilir, daha dogrusu olmak zorunda kalir. Yanlis anlasilmasin, kimseye "sigorta almayin" demiyorum. Tabii ki herkes almali.

Ancak gercekci olmak gerekirse yuksek fiyatlar, bu arkadasin orneginde oldugu gibi trafikteki sigortasiz arac sayisini arttiracak. Kaza orani dusmeyecegine gore kaza yapan bircok vatandas, sucsuz oldugu halde arabasini kolayca yaptiramayacak. Iste bunlarin sayisi arttigi zaman da toplumdan genel olarak bir memnuniyetsizlik durumu, yani bir birlik cikacaktir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)