Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Fahiş zorunlu trafik sigortası davalık oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı puli19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortanın fazla olması sebebiyle sigortayı yaptırmadım muayenede olmuyo öyle geziyorum malesef polis görünce aynen kaçıyorum kaçıyorum diye plakayıda söktüm yaptığım doğru değil farkındayım ekipmanım ehliyetim herşeyim var ama 20 yaşındayım diye 600 tl veremem sigortaya. 2.El 1500 tl Motorumun sıfırı 3000 bin zaten.
    Allah korusun en ufak bi kaza durumunda hastaneye gittiğinizde sigortanız olmadığı için kaç 600 TL isteyecekler acaba onu hiç düşündünüz mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bomber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R,Yamaha FZ6 Fazer
    1-sahibinden ilanlarına bakın hepsinde sigortadan para almak için hasar büyük gösterilmiştir diyor. Bu bedeller neden denetlenmiyor. Sigorta eksperi kimdir ne iş yapar? Sigorta şirketleri neden bu meblağları servislere ödüyor?
    2-Seçimlerden önce tüm taksicilere, otobüsçülere sigorta limiti sözü verildi uygulandı şimdi. Yani yılda yüzbinlerce km yapan taksici 5000 lira sigorta öderken benim 10 bin km yapan aracımdan 1000 lira alıyorlar. O kaza yapan taksicilerin masrafı bir yerlerden çıkmak zorunda (ipucu:sen ben)

Etrafımdaki bezmiş tepkisiz insanları görünce de aklıma bi fıkranın sonu geliyor..

"Efendim sabahları köprünün başında sıra oluyor, işimize geç kalıyoruz; acaba bir kaç adam daha koyabilir misiniz?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    59 plaka mondial 150zc motorum var, yaklaşık değeri 1500 tl civarı ve sigorta bana yıllık 462 tl teklif etti ama para yok ne yapıcam şimdi? muayene 2017 mart ayına kadar var ama sigorta yok! sigorta yaptıramadığım için binmeyecek miyim? motor aldım ve şimdi işe otobüsle mi gidip gelcem? otobüste binmeye yer yok desek yeridir. ben inşaatçıyım akşama kadar ağır iş beni mafediyor ve akşam bacaklarım her yerim ağrıyor zaten.

hem sigorta yaptırmadığım için motor yattığı yerden ceza yiyor ona ne demek lazım? şimdi 52 gündür sigortasız biniyorum motoruma. keşke diyorum trafikten düşürülmüş bir motor alsaydım.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    42 plaka cg motoruma 250tl çıktı hemen yaptırdım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    42 plaka cg motoruma 250tl çıktı hemen yaptırdım.
    hangi sigorta şirketi o? bende o şirkete gideyim.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Beyler son durum nedir fiyatlarda değişiklik oldu mu...?
    Birde sigorta yaptırmadigımız her an fiyatlar artıyor mu.??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bomber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçimlerden önce tüm taksicilere, otobüsçülere sigorta limiti sözü verildi uygulandı şimdi. Yani yılda yüzbinlerce km yapan taksici 5000 lira sigorta öderken benim 10 bin km yapan aracımdan 1000 lira alıyorlar. O kaza yapan taksicilerin masrafı bir yerlerden çıkmak zorunda (ipucu:sen ben)
    Ciddi misiniz? Desenize taksiciler bosuna boyle kullanmiyor? Hesabini vermedikten sonra ne ala... Resmen rusvet.

Motosikleti
    honda cbf 150 2015 model
    Bende kasimda aldiğim cbf 150 için 590 tl ödedim. Daha önce sahip olduğum arabalardan 2 adet hasarsizlık indirimim gözükmesine rağmen sigorta şirketleri uygulamadilar motosiklet olduğu için herhalde bi anlam veremedim.

Merhabalar

Dün İstanbulda 2012 model Honda Wave aldım 3000 TL ye. satış işlemi için noter 118 tl aldı.

Eve geldiğimde sigorta teklifi toplayan bir firmadan talepte bulundum ve aşağıya yazdığım tutarları verdiler.

ANADOLU SİGORTA: 1039 TL
    HDİ SİGORTA: 1235 TL
    MAPFRE SİGORTA: 1246 TL
    AXA SİGORTA: 1919 TL
    ALLİANZ SİG: 1661 TL
    GENERALİ SİG: 1850 TL
    AK SİGORTA: 9919 TL
    HALK SİGORTA: 2945 TL
    ERGO SİGORTA: 2508 TL
    GROUPAMA SİG: 4011 TL

en uygunu anadolu sigorta olmasına rağmen o bile 1039 TL. peki motor kaç para ? 3000!!! Cebimizde para yok diye gidip en ucuzunu alıyoruz sonuç bu! en komiğide ak sigorta 9919 TL!!!

allah sabır versin herkeze

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)