Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Eski tip sürücü belgeleri 1 Ocak itibariyle yenisi ile değiştiriliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eski tip sürücü belgeleri, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilmeye başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, sürücü belgesi sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak amacıyla online randevu sisteminin hizmete başladığını duyurdu.

Vatandaşlar, Emniyet Genel Müdürlüğüne ait "www.surucurandevu.egm.gov.tr" internet adresinden online randevu aldıktan sonra il/ilçe trafik tescil birimlerinde yeni tip sürücü belgesi işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Sürücü belgeleri 5 yıl içerisinde değiştirilebilecek.

Kaynak: Milliyet

Nuansiyen ve CevatrRider bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shizofren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arıyor..
    Fotoğrafı neden siyah beyaz basıyorlar? Bunun açıklaması ne merak ediyorum.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    burda merak ettiğim konu şudur;

malum nufüs cüzdanlarıda yenileniyor ve buna göre nufus cüzdanına ehliyet bilgileride işlenecekmi yoksa ayrı almak durumu söz konusumu? bir ara hepsi bir arada olacak denildiği için soruyorum?
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Şimdi alsan 5 yıl sonra süresi bitecek C nin.
    2020 de Aralık 15 te giderim acelesi yoq.
    nzm75, TIGERSHARK, xawa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hepimizin A2 si var A almak için tekrar sınava mı gireceğiz yoksa 2 yıl deneyimden sonra talep etmek yeterli olacak mı ?

BE için de aynı şey geçerli Nasıl alacağız bu BE yi ?

şimdi o plastik kartın, resim, sahibinin bilgileri ve sahibi olduğu araç sınıfları, yani bir kişiye ayit değişebilen alanlar haricinde, herşey önceden toplu bir şekilde basılıyor, yani 1milyon adet, bu yukarıdaki saydığım bilgileirn olmadığı, geri kalan arka fon amblemler vs olan basılmış bir kartı hayal edin. emniyet müdürlüklerine bu hali ile toplu olarak geliyor, akabinde bir sipariş geçildiğinde emniyet müdürlüğü

şu tarz bir termal plastik kimlik kartı baskı cihazı ile

size ayit geri kalan bilgileri önceden taslağı basılmış kartın üzerine basıyor.

bu cihazların renkli ve siyah beyaz basan modelleri mevcut, renkli baskı çok daha pahalı bir olay ve
    arkalı önlü renkli baskı dahada fazla pahalı bir olay, hem cihaz, ham sarf malzemesi açısında, üstelik
    baskı süreside çok uzuyor kart başına 1 yüz için.

bu cihazlar aynı şekilde kart daha henüz baskıdan çıkmadan önce, üzerinde varsa data bandı, eprom hafızaya sahip türlü türlü çipleride programlıyabiliyor.

bukartlar kendinden koruma katmanına sahipdir, termal baskı teknolojisi,
    evinizdeki lazer tonerli, ve mürekkepli yazıcılar gibi farklı yeni bir teknolojidir,
    aynı cihazların fotoğraf baskı makineleride vardır, çeşitli ebatlarda 10x15 den 30x40 a kadar,
    inkjet dende kaliteli çıktı verebilmekdeler..

kimlik kartı baskı makinesi termal renk şeritleri, thermal id card ribbon,

benim fikrimi soracak olursanız,
    eski tür üretim laminasyon, ile bunun arasında teknolojik ve üretim hızı açısından elbette fark var, eski üretim şekli daha ucuzdur, son kullanıcıya ise devletin extra para kazanma rantı haricinde, belki otomasyon sistemlerde kullanımı yardımcı olabilir onun haricinde boş işler.

devlet artık kendi işini kendi yapar hale geliyor, ticaret hayatını baltalıyor, ithal üretilmiş mallar için yabancı firmaları besliyor, esasında ben olsam fotoğrafda istemez idim, yazartın alt yapıyı, adam rendevu alırken fotosunuda yüklesin, ne uğraşıyorsun sonra tarayıp karta basmakla, direk web sitesinden çeksin işte resmide..

allahdan bunu yapmayı akıl etmedilerde, fotoğrafçılar biraz daha ayakda kalırlar "oda belki".

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    15 tl banka, 15 tl fotoğraf derken etti 30 TL .. ee sağlık raporu kaç TL? Yani Ekstra olarak kaç TL daha öpüleceğiz?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    2014 verilerine göre Türkiye'deki ehliyetli sürücü sayısı 26.000.000

26.000.000 * 15 = 390.000.000

Güzel para
    braveguy, xawa ve polat1480 bunu beğendiler.

hiç bitmiyor bu devletin istekleri sürekli para sürekli para, ne veriyorsun kardeş de istiyorsun bu kadar çok para..
    Shrieker, osiosborn ve polat1480 bunu beğendiler.

hepsini geçtim, şu fotoğraf olayına acayip taktım arkadaş. halen biyometrik fotoğraf istiyorlar.

yıl 2011,pasaportumu değiştirmeye gittim bulgaristan'a. evrakları verdik gişe görevlisine. sabit dur bakiyim dedi, durdum. çat, çekti resmimi orda,koydu hemen pasaportun üzerine.ne fotografçıya gittik ne bişey.

lan bi kamera alıp görevli polis memurunun bilgisayarına bağlayıp evrakları teslim ederken fotograf çekmek bu kadar zor mu ? bu bulgaristan ekonomik olarak ta teknoloji olarakta bizden geride. biz neden halen biyometrik fotoğrafla uğraşıyoruz arkadaş.
    sinka251 ve Mengu16 bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    O değil de 100 TL'den nasıl bir anda 15 TL'ye düşürdüler tepki görünce. Asrın geri vitesidir benim kalemimde.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda merak ettiğim konu şudur;

malum nufüs cüzdanlarıda yenileniyor ve buna göre nufus cüzdanına ehliyet bilgileride işlenecekmi yoksa ayrı almak durumu söz konusumu? bir ara hepsi bir arada olacak denildiği için soruyorum?
    Resimler renkli. Aynı pasaportunuz gibi olacak. Varsa bakabilirsiniz. Bize verilen gecıcı belgelerdeki siyah beyaz o da emnıyetın yazıcısının renkli basmamasından kaynaklıdır.

aksaraya gidelim, bildiğiniz aksaraya değil aklınıza gelen eski türk filimlerindeki gibi ))
    bu saraya, adalet ve kalkınma partisi sarayına, gezip görmüş oluruz, kendimize hatırlatırız, belki yasa felan çıkar bizi koruyacak..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yeni tip ehliyetler Avrupa'da da geçerli olacak diyolar. O mesele doğruysa ve avrupaya sık sık seyahat ediyorsanız avrupada araç kiralıyosanız ehliyeti şimdiden yenilemek mantıklı. Yoksa ehliyeti değiştirmek için 2020'nin sonbaharını beklememek için hiçbir sebep yok. 31 Aralık 2020'yi beklemek de hata olur şubelerde aşırı yoğunluk olacağından.
    Mitoqondri bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni tip ehliyetler Avrupa'da da geçerli olacak diyolar. O mesele doğruysa ve avrupaya sık sık seyahat ediyorsanız avrupada araç kiralıyosanız ehliyeti şimdiden yenilemek mantıklı. Yoksa ehliyeti değiştirmek için 2020'nin sonbaharını beklememek için hiçbir sebep yok. 31 Aralık 2020'yi beklemek de hata olur şubelerde aşırı yoğunluk olacağından.
    Hakikaten bununla ilgili resmi bir açıklama ben de göremedim. Eğer Uluslararası ehliyet isteyen ülkelere gideceksek bunun bedeli çok pahalı oluyor. 450 TL uluslararası ehliyet bedeli. Yenilemesi de senelik 250 TL. Bu masraftan kurtaracaksa eğer yeni ehliyetler, yaza doğru fırsat buldukça vize ve yeşil sigortayı alıp Yunanistan'a haftasonu gezmesi yapılması daha da kolaylaşabilir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten bununla ilgili resmi bir açıklama ben de göremedim. Eğer Uluslararası ehliyet isteyen ülkelere gideceksek bunun bedeli çok pahalı oluyor. 450 TL uluslararası ehliyet bedeli. Yenilemesi de senelik 250 TL. Bu masraftan kurtaracaksa eğer yeni ehliyetler, yaza doğru fırsat buldukça vize ve yeşil sigortayı alıp Yunanistan'a haftasonu gezmesi yapılması daha da kolaylaşabilir.
    Aynen oyle. EU driving licance diye ararsanız aynı olduğunu göreceksiniz.

http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/SurucuIslem.aspx

burada da hangı ülkelerde geçerli bulabilirsiniz.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye
    22 Ocak 2013

En geç katılan ülke bizim ki

Motosikleti
    Kuba CR1
    arkadaşlar merak ediyorum şimdi ben motosiklet ehliyetimi 17 yaşında aldım ve şimdi ocak 26 da 19 yaşıma giricem yani benim ehliyetim a2 olarak kalıcak mı yoksa a mı olacak arkadaşlar 1.sorunum bu
    2. sorunum ise işlerimizde kullandığımız kamyonetimiz var onu b ehliyeti ile kullanabiliyordum çift teker olmasına rağmen şimdi ne olacak bağlıyacaklar mı beni :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen oyle. EU driving licance diye ararsanız aynı olduğunu göreceksiniz.

http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/SurucuIslem.aspx

burada da hangı ülkelerde geçerli bulabilirsiniz.
    Arabaya römork takınca BE sınıfı ehliyetli olmak gerekiyormuş. Kötü olmuş yok yere ek masraf.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Önce hemen değiştirmeliyin diye düşündüm sonrada , la bunlar 5 yıla kadar ehliyet ile nüfus cüzdanını birleştirir dedim vazgeçtim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)