Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam’dan motokuryelere güvenli sürüş tekniklerini

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerin yoğun trafiğinde motosikletle dağıtım yapan kuryelerin karıştığı kazalara çok sık rastlanıyor. Motokuryelerin genellikle ‘mağdur’ olarak yer aldıkları bu kazalar üzücü can kayıpları ve yaralanmalarla sonuçlanıyor.

Büyük şirketler yollardaki kuryelere dikkat çekmek ve bu gidişe dur demek için kolları sıvadı.

Hazır yemek sektöründeki McDonald’s da AloServis motosiklet sürücülerine yönelik ‘Güvenli Sürüş Gibisi Yok’ başlıklı bir eğitim çalışması başlattı. Çalışma kapsamında, motor severler arasında tanınan ve sevilen Motosiklet ve Model Araç Uzmanı ‘Altın Elbiseli Adam’ ile birlikte güvenli sürüş tekniklerini anlatan bir kitapçık ve film hazırlandı.

Konuyla ilgili olarak konuşan McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek, AloServis çalışanlarının en önemli önceliğinin trafik kurallarına titizlikle uymaları ve başta kendileri olmak üzere trafikteki herkesin can güvenliğini gözetmeleri olduğunu belirtti. Türkiye’de motosiklet kazalarının azalmasına vesile olmak için yola çıktıklarını ifade eden Dölek şöyle devam etti: “Örnek gösterilen bir ekiple çalışıyor olmak bizim için her zaman bir gurur kaynağı oldu. ‘Güvenli Sürüş Gibisi Yok’ çalışmasına imza atmamızın sebebi, sürücülerimizin bu konudaki duyarlılığını sürdürmenin yanı sıra sektöre ve trafikteki tüm sürücülere de örnek olmak”

Dölek, standartlarından ödün vermeden siparişleri doğru ve zamanında teslim edip müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak istediklerini belirterek “Müşteri memnuniyeti işimizin önemli bir kısmını oluşturmakla birlikte insan sağlığı ve can güvenliği konusundaki hassasiyetimizle kıyaslanamaz” dedi.

Altın Elbiseli Adam ise McDonald’s’ın "Güvenli Sürüş Gibisi Yok” çalışması ile ilgili olarak şu sözleri kaydetti: “Eve servis konusunda bu kadar geniş bir filoya sahip bir firmanın, personelinin güvenliğini ve çalışma şartlarını iyileştirmek için çalışması ülkemiz için çok sevindirici bir gelişme. Umarız sektördeki tüm firmalara örnek olur.”

Kaynak: Radikal

qezgin, muvodo, mehmetenis ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Bu adam çok sempatik bir adam gerçekten çok iyi anlatıyor ya.Burger king tercihimdi ama bu video ile Mc Donalds çı oldum diyebilirim cidden. 😀

Motosikleti çalıştırın ve en az 30 saniye yağlandıktan sonra öyle gazlayın diyor ama en son giderken çalıştırdığı anda gazlıyor gözümden kaçmadı. 😎
    Bobbers20 ve muvodo bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda pcx
    Bide adama takmasalar, niye kuryenin sakalına karışıyorsun diye. Adamın ekmeği bu , firma böyle söyle dediyse söyleyecek. Barkın abinin sanki çokta umrundaydı , kurye sakallı gezmiş sakalsız gezmiş vs diye
    CBR-125 bunu beğendi.

Güzel çalışma. Diğer firmalar da örnek almalı.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Çalışanlarını önemsemesi açısından takdirle karsiliyorum Mcdonaldsi. Zaten anadolu grubu diğer hazır yemek şirketlerine gore bu işi her zaman ciddiye almıştır.

Yermiyim ? Yemem ayrı konu

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Barkın gözümden iyice düştü..

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye acaba

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı cbr125ins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye acaba
    işini yaparak para kazanmak ayıp birşey çünkü.
    essegesse, hakikiteker ve CBR-125 bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    tüm firmalar kuryelerine bu tarz eğitimler vermeli bence.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işini yaparak para kazanmak ayıp birşey çünkü.
    İşini yaparak para kazanmak ayıp bir şey mi ? Şaka mı bu?
    Sen bedavaya mı çalışıyorsun, adam odun mu yiyecek, tabi ki parasını alacak. Kaç tane motosiklet eğitmeni gördün ücretsiz eğitim veren ?
    spil bunu beğendi.

arkadaş bunu önceki cevaba alay ederek bir gönderme olarak söylemiş, sen ciddiye almışsın galiba, sakin ol şampiyon
    motorcu adam ve A.Türker bunu beğendiler.

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Ya sen kimsin ki Barkın Bayoğlu senin gözünden düşecek ? kendinizi ne sanıyorsunuz siz ?

Bu güne kadar motosiklet camiası için ve diğer motosiklet kullanan insanlar için zerre kadar bir faydan oldu mu ?

Hayatında kaç tane motosiklet sürdün ?

Kaç markanın lansmanına gittin ?

Kaç ülkede bulundun ?

Kaç motosiklet firması ile görüştün ?

Kaç motosiklet tamir ettin ?

Kaç kez eğitim aldın ?

CSS Eğitimine katıldın mı ?

Bu kadar donanımlı bilgili ve sempatik bir insanı ne hakla yargılarsın sen ? Herif bizim için gün geliyor kendi cebinden para veriyor saçma saçma konuşmayın.

Bakın bu ülkede bizim için canını dişine takıp birşeyler yapmaya çalışan sayılı insan var, onları taşlayacağınıza onlara nasıl daha fazla katkımız olur diye düşünün. Yok yapamıyorsanız eğer daha iyisini ben yaparım diyorsanız buyrun çıkın siz yapın. Bunu da yapamıyorsanız bari köstek olmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adam çok sempatik bir adam gerçekten çok iyi anlatıyor ya.Burger king tercihimdi ama bu video ile Mc Donalds çı oldum diyebilirim cidden. ��

Motosikleti çalıştırın ve en az 30 saniye yağlandıktan sonra öyle gazlayın diyor ama en son giderken çalıştırdığı anda gazlıyor gözümden kaçmadı. ��
    Çünkü motor daha öncesinde ısıtılmıştı, buna dikkat edeceğinizi düşündü ama yanıldı adam Barkın'ın aynı video içinde kendi söylediği ile çelişeceğini nasıl düşünüyorsunuz anlamıyorum valla

Bu arada Burger King bazı ürünlerinde AT ETİ kullandığını itiraf etti, bilginiz olsun
    qezgin ve essegesse bunu beğendiler.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Altın elbiseli adamın da çok şeyindeydi sanki.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı AKIN17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşini yaparak para kazanmak ayıp bir şey mi ? Şaka mı bu?
    Sen bedavaya mı çalışıyorsun, adam odun mu yiyecek, tabi ki parasını alacak. Kaç tane motosiklet eğitmeni gördün ücretsiz eğitim veren ?
    aman be arkadaşım cevabı vermiş.

Alıntı amanbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bunu önceki cevaba alay ederek bir gönderme olarak söylemiş, sen ciddiye almışsın galiba, sakin ol şampiyon
    ahahaha emeğine sağlık kardeşim çok güldüm elemana ya :D

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Duyduğuma göre Barkın da çok üzülmüş bu yorumdan sonra motor olayını bitirmiş...

Senin gözüne çomak girsin! O adam sayesinde kaç kişinin hayatın kurtuldu kim bilir. Kaç kişi motora başladı ve hayalini yaşıyor şuan kim bilir. Sen ne yaptın? Anca boş konuştun! Gece gece sinir ediyorsunuz şu IQ seviyesi ile gezmeyin ortalıkta.

O adam da insan para kazanması geziyor ne bekliyorsunuz başka!!!
    A.Türker ve CBR-125 bunu beğendiler.
    Kısaca ben;

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çünkü motor daha öncesinde ısıtılmıştı, buna dikkat edeceğinizi düşündü ama yanıldı adam Barkın'ın aynı video içinde kendi söylediği ile çelişeceğini nasıl düşünüyorsunuz anlamıyorum valla
    Tamam motor sıcak ama yağ da mı süzülmedi. Yola çıkmadan motora yağın çıkması için bekleyebilir.Ya da vidyodaki zaman kısıtından dolayı kasıtlı beklememiş olabilir vs.
    + Aynı vidyoda kendi ile çelişeceğini nasıl düşünüyorsun? ... insansa yapma ihtimali var : )

Motosikleti
    Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sen kimsin ki Barkın Bayoğlu senin gözünden düşecek ? kendinizi ne sanıyorsunuz siz ?

Bu güne kadar motosiklet camiası için ve diğer motosiklet kullanan insanlar için zerre kadar bir faydan oldu mu ?

Hayatında kaç tane motosiklet sürdün ?

Kaç markanın lansmanına gittin ?

Kaç ülkede bulundun ?

Kaç motosiklet firması ile görüştün ?

Kaç motosiklet tamir ettin ?

Kaç kez eğitim aldın ?

CSS Eğitimine katıldın mı ?

Bu kadar donanımlı bilgili ve sempatik bir insanı ne hakla yargılarsın sen ? Herif bizim için gün geliyor kendi cebinden para veriyor saçma saçma konuşmayın.

Bakın bu ülkede bizim için canını dişine takıp birşeyler yapmaya çalışan sayılı insan var, onları taşlayacağınıza onlara nasıl daha fazla katkımız olur diye düşünün. Yok yapamıyorsanız eğer daha iyisini ben yaparım diyorsanız buyrun çıkın siz yapın. Bunu da yapamıyorsanız bari köstek olmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Bu arada Burger King bazı ürünlerinde AT ETİ kullandığını itiraf etti, bilginiz olsun
    odunluk baki.. daha kemik yok sana şimdi uza
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğuma göre Barkın da çok üzülmüş bu yorumdan sonra motor olayını bitirmiş...

Senin gözüne çomak girsin! O adam sayesinde kaç kişinin hayatın kurtuldu kim bilir. Kaç kişi motora başladı ve hayalini yaşıyor şuan kim bilir. Sen ne yaptın? Anca boş konuştun! Gece gece sinir ediyorsunuz şu IQ seviyesi ile gezmeyin ortalıkta.

O adam da insan para kazanması geziyor ne bekliyorsunuz başka!!!
    Aynen katılıyorum. Beni motosiklet almanın mantıklı bir şey olduğuna doğrudan olmasa da ikna eden kişidir kendisi. Ayrıca keko gibi sadece kaskla dolaşmamı da engellemiştir verdiği bilgiler ve çektiği videolarla. Ondan feyz alıp motosikletle ilgili her şeye merak saldım, hem de küçüklüğümde motosikletten tiksinmeme rağmen. Bana faydası inanılmaz, farkında değil ama benim hayata bakış açımın değişmesine vesile olan insandır kendisi ve bu yüzden saygı duyarım. Bence siz de duymalısınız, insanlara verdiği bilgiler çöp değil. Bir şeyler yapmaya çalışan, hem de gönlünü de bu işe katan bu adama en azından gölge etmeyin...
    AWESQME bunu beğendi.

Motosikleti
    anlama kıtlığı olan herkese gelsin bu lafım.
    Barkın ilk bu işe soyunduğunda motosikletleri tanıtma konusunda baya becerili işler yaptı.
    sonra bir kaç tane sponsor bularak işini rayına oturttu.
    gayette güzel işler yaptı sempatikliği ve bilgisiyle biz kullanıcıları aydınlattı. ( yada biz öyle gördük )
    ne hikmetse Ktm müthiş diğerleride eh idare eder çinli aman sakın haa hintli önce vasat sonra hakediyora döndü.
    elbetteki sponsorlarını kötülesin demiyorum ama yanıltıcı reklam yapmak insanları kandırmaya girer ( 150 Km/h tapa gaz gittim 50 km diğer 50 km 90 100 Km/h hızla gittim 2 kişi 2.9 Lt. yaktı demekki firmanın bahsettiği değerler doğru dedi beyefendi ) yalan.
    şimdi kuryelere güvenli sürüş için eğitim adı altında bir firmanın reklamını yaptı Asgari ücretten sigortası ödendiğini bildiği halde gerçekte rakam farklı olduğunu bildiği halde kuryelerin sürüş güvenliği kadar yaşam güvenliğinden bahsetmedi.
    15 dakika sipariş hazırlanması ürün 30 dakikada ulaşıcak o süre zarfında şiparişin ulaşması önemli yoksa kuryelerin zevkimi yolda cambazlık yapıyor diye düşündü bilinmez.
    ilk bu işe başlarken kullanıcı dostu idi şimdi ise sponsor ve marka dostu olmuş.
    o yüzden gözümden düştü dedim.
    şimdi benim gözümden düşmüşde sizin nerenize düşmüş bilinmez

anlama kıtlığı olan herkese gelsin bu lafım.
    Barkın ilk bu işe soyunduğunda motosikletleri tanıtma konusunda baya becerili işler yaptı.
    sonra bir kaç tane sponsor bularak işini rayına oturttu.
    gayette güzel işler yaptı sempatikliği ve bilgisiyle biz kullanıcıları aydınlattı. ( yada biz öyle gördük )
    ne hikmetse Ktm müthiş diğerleride eh idare eder çinli aman sakın haa hintli önce vasat sonra hakediyora döndü.
    elbetteki sponsorlarını kötülesin demiyorum ama yanıltıcı reklam yapmak insanları kandırmaya girer ( 150 Km/h tapa gaz gittim 50 km diğer 50 km 90 100 Km/h hızla gittim 2 kişi 2.9 Lt. yaktı demekki firmanın bahsettiği değerler doğru dedi beyefendi ) yalan.
    şimdi kuryelere güvenli sürüş için eğitim adı altında bir firmanın reklamını yaptı Asgari ücretten sigortası ödendiğini bildiği halde gerçekte rakam farklı olduğunu bildiği halde kuryelerin sürüş güvenliği kadar yaşam güvenliğinden bahsetmedi.
    15 dakika sipariş hazırlanması ürün 30 dakikada ulaşıcak o süre zarfında şiparişin ulaşması önemli yoksa kuryelerin zevkimi yolda cambazlık yapıyor diye düşündü bilinmez.
    ilk bu işe başlarken kullanıcı dostu idi şimdi ise sponsor ve marka dostu olmuş.
    o yüzden gözümden düştü dedim.
    şimdi benim gözümden düşmüşde sizin nerenize düşmüş bilinmez
    İnsanları hor görmeyi bırakın.Adamın bir canlı yayınında o çinli konusuna çok güzel bir açıklaması var.Zahmet et,bul,ondan sonra gör.Adam açık açık diyor Türk firmaları neden beni çağırmıyor? diye soruyor.Tamamen katakulle ve traş olan konulardan bahsetmiş.Yalan da söylemiyor,ayrıca diyor ki iyi çinli de var biri 70 dolar biri 700 dolara üretim oluyor.Ülkemizdeki çinliler genelde en ucuzu oluyor diye anlatıyor.

Siz insanları böyle aşağı görüyorsunuz anlama kıtlığı vs diyerek,herkes aptal,sizi anlamıyor bir siz zekisiniz değil mi?AEA olmasa gerçekten motora binmekten korkardım.Ön yargılıydım.O adam,internet üzerinden herkesin ulaşabileceği içerikler ile bilgi veriyor.Motor tanıtımlarını izliyorum,o kadar param yok ben de Çin li alacağım(SL200) ama onun verdiği bilgiler ışığında önce ekipmanlarımı topladım.Şimdi bineceğim zaman daha güvenli süreceğim.

Terbiyesiz imaları bırakın nerenize düştü falan...Ayıp oluyor,biraz terbiye! Ne katkınız oldu sizin de bu adamı böyle eleştiriyorsunuz onu merak ediyorum?Kim olduğunuzu merak ediyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)