Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polisler Motosiklet Sürücülerine Göz Açtırmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri kent merkezinde ve kalıcı konutlarda şok uygulamalarla kurallara uymayan kasksız gezen motosiklet sürücülerine göz açtırmıyorlar.

Havaların ısınması ile sayıları bir anda artan motosikletler için polis ekipleri de ekstra tedbir aldı. Trafik ekipleri kent merkezinde ve kalıcı konutlarda şok uygulamalar yaparak kural tanımayan motosiklet sürücülerine göz açtırmıyor. Uygulamalar çerçevesinde polis ekipleri 85 motosiklet sürücüsünü durdurarak ruhsat, plaka ve ehliyet uygulaması yaptı. Yapılan uygulamalarda motosiklet kullananların üçte biri kusurlu görüldü. 31 motosiklet sürücüsüne 35 bin TL ceza kesilirken 7 motosiklet ise trafikten men edildi. Yetkililer şok uygulamaların artarak devam edeceğini söylediler.

Kaynak: Hürriyet
    ctuna81, SUN, leokaplann ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

31 kişiye 35bin tl ceza mı!!! Off anam. Ben ders aldım bu olaydan

Motosikleti
    xmax250
    35 bin in cogu anladıgım kadarıyla ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan.... ders olsun herkese...
    ellaksakir bunu beğendi.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    ataşehir ilçe emniyetten ehliyeti alıp, tem bağlantı yoluna çıkışında ilk çevirmeme girmiştim. hoş ruhsatı verdim ehliyeti istemedi. Bakım sadece motorluları durduruyorlar dedim hayırdır ? Şikayet var, plakasız ve ehliyetsiz kullanıyorlar kaza yapıyorlar vs... daha sonra bostancı sahil yolunda çevirdiler. tem ümraniye katılımında durduracaklardı plakayı görünce devam et dedi. Kim şikayet ettiyse sağlam etmiş.
    selsa bunu beğendi.

tam diyorum alicam motorumu ehliyetsiz sürüyor herkes yine bi korku en iyisi ehliyeti bekliyim :D

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Ulan kessinler tabi altlarından motorunda alsınlar biz enayi gibi mi duruyoruz o kadar süre ehliyet bekle para ver al..
    braveguy, escossie ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Transalp
    Her sene böyle bi terör estirir polis.Bol bol ceza keserler.Ama nasıl oluyosa plakasız kasksız motorlar bi türlü eksik olmuyo.Ceza yiyip tekrar mı aynı apaçiliğe devam ediyolar anlamadım ki.Galiba bu ceza kesmeler kısa süreli gerçekleşiyo.Bi daha dokunmuyolar.Yoksa sürekli devam etse piyasada bu kadar kasksız ve plakasız motoru nasıl görücez?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çok güzel yapıyorlar ehliyet yok kask yok sigorta yok
    O ne ala memleket
    Kurallara uymayan arkadaşları tek tek yakalasınlar bi zahmet
    ceydamer, braveguy, abeciMotoru ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 250R
    Bu kuralların hepsini herkese (otomobil, kamyon, otobüs) uygulasınlar şu otobanda ve d100 de makas atıp gidenlerden usandım çıkıp birini de durduran olmuyor.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Bizim sitede benim ki dahil, 13-14 tane motosiklet var.
    Bunlardan sadece 3 tanesin de plaka mevcut. Diğerleri, ne plaka, ne koruma. Bir kaç tanesini 18 yaş altı çocuk kullanıyor hatta.
    Ana baba sahip çıkmadıktan sonra, eğitimini vermedikten sonra, ben niye üzüleyim ki? İyi oluyor, kessinler cezayı, hatta ceza fiyatları 3 5 katı olsun, böylelikle hem kendi hayatlarını, hem başkalarının hayatlarını amansızca tehlikeye atmamış olurlar.
    SUN, Ertugyigit, MimTolga ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Kask Takmayandann Ceza kesmeye baslasalar iyi olur. Apaçileri Köklesinler!

Yakin zamanda persembe gunu memleketim olan zileye gittim. Memleketimde ilk basta gozum motosiklet aradi. Iki dakika sonra biraz daha ogleye dogru en az 25/30 tane motosikletli gordum. Korumalari, hatta kaski birak; adam gibi giyinen yoktu. bir tanidigimla sohbet ettim ayrica.cocuk 12 yasinda. Motoru varmis. Ama drift alip pistircakmis... (pistirma konusuaklima geldi direk :D) pistiririrsa nolcagini anlattim. Dedi sen ne biliyon gardas. Adam gibi motorlarida az gordum acikcasi 1/2 tane ybr gorebildim. cok fazla kalmadim zaten 5/6 saat felan kaldim.Ha diceksin simdi sen cin mallarina adam gibi degilmi diyosun diye. acikcasi benim orda gordugum sozle modifeyeli motorlar icin diyemem. Saygi duyucagim bikac kisi elbet vardi. Burdan onlarin ellerinden operim. BenAcayip utandim acikcasi. Keske guzel bi cevirme orda olsada bi duzene burunse orasida

Motosikleti
    kuba cg-100
    Gecen hafta usak da 3 dedeye birden yazdilar ehliyetsizlikden adamlar kalpden gidecekdi

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Trafikteki her araç için bu denetimlerin devam etmesi gerekiyor, her fırsatta otomobilleri suçlayan bizler , acaba ne kadar kusursuz kullanıyoruz. 2 Tekere biniyoruz diye , kendimizi yolda kral ilan ediyoruz, tüm yol haklarina sahip olduğumuzu sanıyoruz, kuralları hice sayiyor, korumasiz biniyoruz. Cezayı yedikten sonrda orda burda yaygara kopartıyoruz. Açık açık söylim; egzosu olmayan ( yada soba borusu egzos ile kafa patlatan ) kasksız caddede bir aşşağı bir yukarı fink atan gencleri polise ihbar ediyorum. Bunun duyarlı her vatandasin görevi olduğunu düşünüyorum.. Polislerin İhbar üzerine hareket ettiklerini unutmayın..
    sinka251 ve Palakadir bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen hafta usak da 3 dedeye birden yazdilar ehliyetsizlikden adamlar kalpden gidecekdi

Bizim burada kasksız, büyük ihtimal ehliyetsiz, abart egsozlu bi ton apaçi var. Niyeyse bi türlü yakalandıklarını görmedim arkadaş.
    MustafaErdur bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Her zaman ve her yerde yapılması gerekiyor. Sonra motosiklet kötü, şeytan icadı falan

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Hiçte öyle olmuyor. motosikletliler olarak çok çok çok saygı duyuluyoruz polisler tarafından.
    adamlar resmen herşeyimize göz yumuyor, affediyor. bizi araç sürücüleri gibi sıkıntıya sokmuyorlar. taviz göstermedikleri tek şey ehliyetsiz sürenler.
    kimse kusura bakmasın
    abart egzoz
    plakası olmayan
    kask takmayan
    vb. şeylere çoğu polis taviz veriyor. bence polislerin değerini bilmiyoruz. daha dün, emniyet şeridinden karşıya geçerken tersten gelen( emniyetten ) bir yunus çukura girerek bana yol verdi geçeyim diye.
    kimse kusura bakmasın da, bunu hiç bir araç sürücüsü, hiç bir motosikletli dostumuz bile yapmazdı.
    kimsenin selamını almayan o yunuslar ve trafik, ne zaman motorla geçsem hep selam veriyorlar.

bence taviz çok fazla gösterilmemeli. örneğin evraksız,ekipmansız, vb. büyük şeyler oldumu direk bağlasınlar motoru acımasınlar.
    adamlardan Allah razı olsun fazlasıyla merhamet ediyor motorsikler sürücülerine
    newmoto76, @hmet42, mehmetenis ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Ben birkere söke aydına gittim. Enaz 50 tane cg yada 125 cc çin malı motor. Tişört terlik ve kot ile plakasız açık egzozla geziyor herkes. Ehliyetlerininde olmadıklarını tahmın edebiliyorum. Hiç kimsede bişey demiyor böyle çok yer var ülkemizde bu haber sadece gösteriş..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu kontroller genelde o haftaki trende göre yapılıyor. Amirler çıkıp diyorlar ki "Arkadaşlar bu hafta motorculara ceza haftası yapıyoruz, kesebildiğiniz kadar kesin". Ekipler yollarda tuzaklarını kurup bekliyorlar. Bu arada önlerinden, plakasız, ön koltukta bebekli, direksiyonda çocuklu, emniyet kemersiz sürücülü, farları çakma zenonlu arabalar vızır vızır geçiyor. Onlara ceza kesmiyorlar çünkü o hafta motorculara ceza haftası, başkalarına her şey serbest. Keza başka zamanlarda da plakasız, aynasız apaçilere serbest. Bunlarla ilgili olarak Bursa Trafiğine ağır bir mail yazdım, aynısı valiliğe de gönderdim. Bursa emniyet müdürü beni arayıp yarım saat konuştu. Konuşurken tabi kimlğine ve polis olmasına güvenip ara ara laf sokmaya da çalıştı. Lafı "Bizim kafamız seninkinden daha çok çalışır hiç merak etme" demeye getirdi. Her sene bilmem kaç tane kontrol yapıp, bilmem kaç TL ceza kestiklerini söyledi. Söylerken de sık sık "Notunu aldın mı ? "diye iğneledi aklınca...

Neyse konu dağıldı yine... Cezalar güzel, destekliyorum ama böyle kampanya ile olmasın, her zaman herkese uygulansın lütfen.
    sinka251 ve RmMuR bunu beğendiler.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Biz de bir ara otobanın kenarında on dakika dinleniyorduk, motorsikletli polis denk geldi yanımıza yanaştı, bir sıkıntınız var mı diye sormuştu yok dinleniyoruz teşekkür ederiz dedik ayrıldı, bence güzel bir şey bu.
    mehmetenis ve ellaksakir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)