Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Neden ışıklarda araçların arkasında durmamalıyız

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oooo bayan şoför.. Durmayın vurun, taşlayın..

Açıkcası böyle bir durumda ne yapacağını bilmiyorsa çıkmamalı trafiğe.. En ufak bir kaza olduğunda, veya bir tehlike anında direksiyon bırakıp, gazda ayağı takılı kalan bayan şoförlere sesleniyorum.. Lütfen sizler araç kullanmayın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Ya bu işin kadını erkeği yok ama istatistiklerde ortada şimdi

Bak şimdi olaya birde şu açıdan bak : bu kadın geri vitesde (15-20km) hızda motora vurunca hissedip durduramıyor aracı, 100km hızda olsa ne yapacak ?

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Başlık ve video ilişkisi ilginç olmuş,motorcu orda beklemesinde ne yapsın o da kırmızıda geçip yanında yada önünde mi dursun
    Acil112 bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık ve video ilişkisi ilginç olmuş,motorcu orda beklemesinde ne yapsın o da kırmızıda geçip yanında yada önünde mi dursun
    Bu sadece geyik olsun diye yaptığım paylaşımdı. Sağolsun arkadaşlar haberler bölümüne alıp düzenlemişler. O yüzden dediğiniz gibi biraz garip durdu (:

__________________________________________________ __________________________________________________ ________________________

Alıntı Volteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu işin kadını erkeği yok ama istatistiklerde ortada şimdi

Bak şimdi olaya birde şu açıdan bak : bu kadın geri vitesde (15-20km) hızda motora vurunca hissedip durduramıyor aracı, 100km hızda olsa ne yapacak ?
    Hangi istatistikler? Paylaşabilirmisin?

__________________________________________________ __________________________________________________ ________________________

Bayan sürücüleri eleştirmek için açmadım konuyu. Videodaki sürücünün bayan olduğunu bile tartışmayı okurken farkettim.

İstatistik demişken ben gördüğümü yazayım:

1) Eşim de araba kullanıyor. Ve piyasada gördüğüm bir çok öküzden daha iyi kullanıyor. En azından kurallara uyuyor.

2) Şu ana kadar yaptığım kazaların tamamı hemcinsim olan erkek söförlerin öküzlüklerinden kaynaklı oldu.

3) Yanımda yeğenimle yürürken kaldırımda yanımızdan zart diiye geçip ufaklığın korkmasına ve ağlamasına sebep olan motorsikletli kurye hanzo erkek ti. Biliyorum çünkü aynı yolda dönüşünde denk geldik ve motordan indirip ağzını burnunu kırdım.

4) Trafikte kavga eden iki bayan sürücüye ben hiç denk gelmedim.

5) Trafikte kavga eden bir bayan bir erkek sürücüye ben hiç denk gelmedim.

6) Trafikte denk geldiğim kavga eden sürücülerin tamamı erkekti.

7) Ambulans vs. ye ayrılmış olan emniyet şeridinde yolalan bayan sürücüye hiç denk gelmedim.

8) Bir ambulansın kıçının dibine yapışıp seyir eden bayan sürücüye hiç denk gelmedim.

vs. vs.

Bu liste daha uzar gider. Acemi acemidir. Bayanı erkeği yok.

Ha ama hatalı olayların tamamını karşı cinse, bir gruba vs. yıkmak büyük bir eziklik göstergesidir bence.
    Mechanic01, dundanbiri, junzi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı thebalatt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istisnalar hariç hepsi öyle, çünkü kabiliyet ve hakimiyet yeteneği erkeğe göre az. Bilmiyorum günde ne kadar yol katediyorsunz fakat benim gibi günde saatlerce motor süren biri için kadınların ne yaptığını görüyorum. Şahsen ben kızıma yada eşime araba vermem. Trafikte o kadar hanzo ve gereksizler varken, ben bırakırım nereye gideceklerse gerekirse özel şöforleri olurum. kızmayın ama hakikat böyle
    bayan şoförler 1 metre yeri bile motorlara vermemek için diretiyorlar, ellerinden geldiğince sıkıştırıyorlar, bir de o kararsızlıkları yüzünden ne yapacakları asla tahmin edilemiyor, özellikle köprü gişelerinin birinde yanlamasına duran bir bayan şoförü gördüğümden beri onlar hakkındaki bütün umutlarım yok oldu
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sadece geyik olsun diye yaptığım paylaşımdı. Sağolsun arkadaşlar haberler bölümüne alıp düzenlemişler. O yüzden dediğiniz gibi biraz garip durdu (:

Hangi istatistikler? Paylaşabilirmisin?

Bayan sürücüleri eleştirmek için açmadım konuyu. Videodaki sürücünün bayan olduğunu bile tartışmayı okurken farkettim.

İstatistik demişken ben gördüğümü yazayım:

1) Eşim de araba kullanıyor. Ve piyasada gördüğüm bir çok öküzden daha iyi kullanıyor. En azından kurallara uyuyor.

2) Şu ana kadar yaptığım kazaların tamamı hemcinsim olan erkek söförlerin öküzlüklerinden kaynaklı oldu.

3) Yanımda yeğenimle yürürken kaldırımda yanımızdan zart diiye geçip ufaklığın korkmasına ve ağlamasına sebep olan motorsikletli kurye hanzo erkek ti. Biliyorum çünkü aynı yolda dönüşünde denk geldik ve motordan indirip ağzını burnunu kırdım.

4) Trafikte kavga eden iki bayan sürücüye ben hiç denk gelmedim.

5) Trafikte kavga eden bir bayan bir erkek sürücüye ben hiç denk gelmedim.

6) Trafikte denk geldiğim kavga eden sürücülerin tamamı erkekti.

7) Ambulans vs. ye ayrılmış olan emniyet şeridinde yolalan bayan sürücüye hiç denk gelmedim.

8) Bir ambulansın kıçının dibine yapışıp seyir eden bayan sürücüye hiç denk gelmedim.

vs. vs.

Bu liste daha uzar gider. Acemi acemidir. Bayanı erkeği yok.

Ha ama hatalı olayların tamamını karşı cinse, bir gruba vs. yıkmak büyük bir eziklik göstergesidir bence.

Istatislikler ve kaynak
    http://www.syracuse.com/news/index.ssf/2011/07/women_worse_drivers_more_crashes_than_men_less_dri ving.html

http://www.iihs.org/iihs/topics/t/general-statistics/fatalityfacts/gender

http://www.trafficsafetystore.com/blog/who-causes-accidents

Ozet olarak Erkekler daha fazla kaza yapiyor fakat kadinlardan %40 oraninda daha fazla kullandiklari icin bir kadinin kaza yapma olasiligi daha yuksek

Bu veriler kuzey amerika verileri, assa yukari da erkek ile kadin ayni anda arac kullanmaya basliyor.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığa bak çay demle.
    112ciyiz

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Nerde bir abuk sabuk arac kullanan var bakıyorum bayan
    Yıllardır bu böyle

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Biraz önce Yenikapı sahilden gelirken, sıkışık trafikte normal şeridimde tıngır mıngır gidiyordum. Arkamdaki ablalar dikkatimi çekti. Arabanın içinde değişik dans figürleri sergiliyorlardı. Kendi kendime gülerken 15 sn sonra pat egzozuma geçirdiler. Trafik sıkışık araçlar durmuş durumdayken. Neyse çektim kenara baktım birşey yok. Onlarda birşeyiniz varmı kusura bakma felan derken, ya dedim ablacım birşeyim yokta nasıl bir kafa yaşıyorsunuz dedim :D Ya dedi kardeşimle konuşurken gaza basmışım kusura bakmayın... Öyle olsun dedik yolumuza devam ettik. Kameranında tam şarjı bitmiş, gerçekten komik bir durumdu, verdikleri cevaplar felan
    Şimdi böyle bir şeyi bir erkek yaparmıydı acaba diye düşünüyorum. Yani kadınlara karşı önyargılı değilim ama, insan ister istemez 2 defa düşünüyor.
    EmirŞengezer bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istatislikler ve kaynak
    http://www.syracuse.com/news/index.ssf/2011/07/women_worse_drivers_more_crashes_than_men_less_dri ving.html

http://www.iihs.org/iihs/topics/t/general-statistics/fatalityfacts/gender

http://www.trafficsafetystore.com/blog/who-causes-accidents

Ozet olarak Erkekler daha fazla kaza yapiyor fakat kadinlardan %40 oraninda daha fazla kullandiklari icin bir kadinin kaza yapma olasiligi daha yuksek

Bu veriler kuzey amerika verileri, assa yukari da erkek ile kadin ayni anda arac kullanmaya basliyor.
    Dostum verdiğin linkler senin tam tersini söylüyor ((((((:

Örn:

Men get more DUIs, traffic violations and are deemed responsible for a greater portion of car accidents......

(men) but they are actually less at-risk than women, by a small margin.

__________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________________

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığa bak çay demle.
    Demi ya? ((((:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Kadına karşı yapılan cinsiyetçiliğin her türlüsüne karşıyım ancak araç kullanma konusnda kötü oldukları genellemesi doğru maalesef.
    Çok tehlikeliler çok. çok dikkat etmeliyiz. özellikle sıkışık trafikte araçların arasında geçerken.. Direksiyon hakimiyetleri ve dolayısıyla Şerit takipleri çok zayıf. Sizi sıkıştırmaları an meselesi

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Abi bu kadın sürücülerin hepsinden korkuyorum trafikte sıkıştırıyorlar korna çalmıyorum panik yapıp ezmesin diye
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek olan biz motorculara oluyor, siz motorcusunuz da, bayan motor sürücüleri ne peki ?

Bunlara diye hitap etmeniz bile kötü..Anneniz de bir bayan..

Sürücünün cinsiyeti olmamalı , acemi olduğu belli zaten yanında hocası ile trafiğe çıkmış, hocasında suc , kadının araç kullanma yeteneği bellidir sonucta, trafiğe kapalı alanda çalışma yaptır değil mi.. Hocayı suclayan yok , hemen bayan olunca sürücü , fırlatın okları

Günün birinde kızınız da olabilir,ehliyet almasını araç kullanmasını muhakkak isteyebilirsiniz. Aynı şekilde düşünür müydünüz,sanmıyorum.Genelde erkek çocukları küçüklükten haşır neşir oluyorlar araç kullanımı ile,ancak kız çocukları genelde daha uzak büyüyorlar.. E haliyle, trafikte bir bayan kullanıcı görüldüğünde bayan sürücü dikkat edilmeli,ani frenleme yapabilir,şerit değiştirebilir yargısını doğal karşılarım ama etmeyin , "bunlara ehliyet verilmemesi lazım , kadınlara özel yol yapılsın, yesinler birbirlerini " bunları okumak hoş değil..

Kızmayın bana..
    İki tane kızım var. 3 yaşına geldikleri andan itibaren bisiklet kullanmayı öğretmeye başladım. Birisi şu an 14 diğeri 9 yaşlarındalar. her fırsatta bisikletlerle turlamaya çıkarız. Büyük olana bir yıldır direksiyon eğitimi veriyorum. Hiç acelem yok. TAm iki gün debriyaj kavramasını alıştırmak için kavramada arabayı azıcık hareket ettirip hemen durma çalışması yaptık. Vakit bol. Trafiğe kapalı alanlarımız var. 1 hafta boyunca sadece 1. viteste talim yaptık. Zaman içinde vitesleri yükselteceğiz inşallah. Şu an için sadece 2. vites ile uzun turlamalar yapıyoruz. Bisiklete uzun süre binmek otomobil kullanmaya alışmak için elzem diye düşünüyorum. Dönerken ki refleks yavaşlamalar filan bu sayede otomatikleşti. Küçük olan da maşallah epey dikkatli bir bisiklet sürücüsü oldu. Her ikisini de otomobil ehliyeti aldıktan sonra motosiklet kullanımını da çalıştırmayı düşünüyorum.
    oluroyle, junzi ve odo bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki tane kızım var. 3 yaşına geldikleri andan itibaren bisiklet kullanmayı öğretmeye başladım. Birisi şu an 14 diğeri 9 yaşlarındalar. her fırsatta bisikletlerle turlamaya çıkarız. Büyük olana bir yıldır direksiyon eğitimi veriyorum. Hiç acelem yok. TAm iki gün debriyaj kavramasını alıştırmak için kavramada arabayı azıcık hareket ettirip hemen durma çalışması yaptık. Vakit bol. Trafiğe kapalı alanlarımız var. 1 hafta boyunca sadece 1. viteste talim yaptık. Zaman içinde vitesleri yükselteceğiz inşallah. Şu an için sadece 2. vites ile uzun turlamalar yapıyoruz. Bisiklete uzun süre binmek otomobil kullanmaya alışmak için elzem diye düşünüyorum. Dönerken ki refleks yavaşlamalar filan bu sayede otomatikleşti. Küçük olan da maşallah epey dikkatli bir bisiklet sürücüsü oldu. Her ikisini de otomobil ehliyeti aldıktan sonra motosiklet kullanımını da çalıştırmayı düşünüyorum.
    Trafiğe kapalı alanda beraberce baba kız vakit geçiriyorsunuzdur. Ne eğlenceli, keyiflidir değil mi..
    junzi bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Kuba CR1
    aynısı benimde başıma geliyordu nerdeyse zor kurtarmıştım hayvan arkasına bakmadan geldi eziyordu beni

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bana da dar bir sokakta geri geri gelen bir arac carpmisti, durmustum, kornaya asildim, bagirdim, esnaf disari firladi ama surucunun araci ile park halindeki arac arasinda kalmistim, sehir ici cok tehlikeli, aylarca motor surmemistim...

başlıga baksan sanki motorcu suçlu :D savaş başlatmayalım diye mi yapıyorsunuz

Bence bu tip kazaları belli bir kesime mal etmek yanlış. Trafikte bana yol veren sürücüler olduğu gibi aniden şerit değiştirmeye karar veren ve sinyal kullanmayanlar da oluyor. Benim şahsi tercihim ışıklarda arabaların göreceği şekilde, en önde durmak. Bu şekilde motoru fark etmemeleri imkansız oluyor ama saygısız bir sürücü sizi biçip geçebilir, ona da yapacak bir şey yok.

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Aynisi benimde başıma geldi cbr125 motorumla geri geride kaçamadım on tekerimin üstüne çıkmıştı

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu nedir böyleya adam iyike inip kacabilmis yoksa adamida altina alacakmis heralde Allah korusun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)