Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

DİKKAT! Artık TEM Otoyolu’nda gişeler de HIZ cezası kesiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

HGS yapışıksa radar cezası gene gelir :D
    mkdogday bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkdogday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d'elight, 2014 x max
    Geçen sene 8.ayda x max aldım konyada rodajı tamamladım beyşehire gittim geldim durduran olmadı, motoru istanbula götürdüm 3 yada 4 tane radara girdim hiçbirinde durmadım kimse arkamdan gelmedi ceza filanda yemedim, ancak istanbula geldiğimde kartal kavşağına yaklaştığımda motosikletli bir polis durdurdu ;

plakamı sordu var ama takmadım daha yeni aldım dedim, o zaman motoru bağlamamız lazım dedi ve 80 tl ceza yazmam gerek dedi, niye bağlıyorsun plakam burada ruhsat bana ait benim kimliğim yanımda ne alaka dedim yok böyle yok şöyle çorba parasına getirdi mevzuyu 40tl at devam et dedi, dedim bende çorba parası yok(bir yandan da sürekli motorlar geçiyor plakasızlar raceler) illa kesicem diyorsan gideriz bağlarsın cezamı da kesersin öderim delikanlı gibi dedim düşündü düşündü düşündü
    sonra heralde dedi içinden ya bundan bana kalacak para yok hepsi devlete gidecek bide uğraşıcaz geçen çorba paraları yanacak; iyi iyi al evrakları git o zaman dedi salıverdi
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    hond cb 125e
    arkadaşlar bu hgs olayını nasıl yapıyorsunuz? hgs kullanan var mı? varsa nereye takıyor? yoksa nasıl geçiş yapıyorsunuz

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    6. sınıf hgs kullanan var mı ya. indirimli mi peki. arabayla aynı ücret ödüyorsak halen 1. sınıf kart alalım da bari yarın öbürgün arabada da işe yarar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Araba hgs'si kullanırım 130km ortalama hızı da geçmem sorun mu yani. Zaten motorum sürekli 140 falan yapamıyor. 172 lira ceza ödeyeceğime 1-2 lira fazla çekilir hgs'den tamam. Batıya doğru gazlamak isteyen de sahil yolunu kullansın. Çanakkale Eceabat'tan Büyükçekmeceye 2 saatte geldim ortalama 150, araç clio symbol dizel

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    100 km nin üstüne çıkmak mantıklı gelmiyor bana,
    belki 150-160 yapacak bir motorum olmadığındandır.

sanki yolun keyfi 80-100 arasında çıkıyor gibi.
    geçenlerde gezintiye çıktığımda ortalama 60 ile gittim.
    gayet de zevkli bir sürüş oldu.
    motosiklete bakış açısına göre değişir kullanım şekli.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Devlet bizi soymanın bir yolunu daha buldu tebrik ederim devleti

Motosikleti
    CBR 250R
    Çözümü eğer uzun yol yapacaksanız gazlayıp ortalama süreden mola verdiğinizde düşürmek. Ben eski şirketimdeki pick-up ile bu şekilde yapıyordum Eskişehir-Ankara arası EDS olan yolda hem hızlı hem de dinlenmeli gidiyorsunuz
    Yani kısa hesap şöyle;

km'yi sıfırlayın girdiğinizde dakikaya da bakın. Atıyorum 10dk'da 20km yol yaptınız. V=X/T V=HIZ X=KAT EDİLEN YOL T=ZAMAN

20KM/ 1/6SA yani 120km hızla gitmişsiniz demek. 5 dk mola verseniz, 20KM/ 15/60'dan ortalama hız 80km/sa'e düşüyor
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)