Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

DİKKAT! Artık TEM Otoyolu’nda gişeler de HIZ cezası kesiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul’da araçların iki nokta arasındaki seyahat süresinden yola çıkılarak yapılan hız ölçümleri artık TEM Otoyolu’ndaki gişelerde de yapılıyor.

TEM Otoyolu’nda otomobiller için 120 kilometre olan hız sınırını aştığı tespit edilen sürücülere trafik cezaları gönderilmeye başlandı. TEM Otoyolu’nda kontroller aracın giriş ve çıkış yaptığı gişeler arasındaki sürenin mesafeye bölünmesiyle hesaplanıyor. Hız sınırını aşan sürücülere en düşük 189 TL ceza yazılıyor.

Kaynak: Hürriyet

Motosiklet Hız Limitleri

YERLEŞİM YERİ İÇİNDE 50

ŞEHİRLERARASI ÇİFT YÖNLÜ KARAYOLLARINDA 80

BÖLÜNMÜŞ YOLLARDA 90

OTOYOLLARDA 100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Faydalı bir uygulama, fakat hiz siniri motosikletler icin yeterli degil. en azindan otomobiller ile ayni olmalı.

ben de iste tam bu yuzden plakasiz geziyorum
    Ali Özgün, kahveisteyen ve MotorKafa bunu beğendiler.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Türkiyemde hız sınırı uygulaması caydırıcı olmak için değil gelir kapısı olarak uygulanıyor. Her türlü kuralsızlığın hüküm sürdüğü yollarda bir kaç km hızlı gidildi diye yüzlerce TL ceza ödemek zorunda kalıyor memleketimin garip insanları...
    mkdogday, Ertugyigit, xawa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ee 2 saat köprüde kaldıktan sonra insanın bir müddet gazlayası geliyor.

İstanbul'da bence TEM'de gişelerden ücreti ödedikten sonra hız sınırlaması olmamalı Abi şehrin bir ucundan diğer ucuna 200 km yol var. Bir akrabamı görüp döneyim desen yol boş olsa bile min 100-200 km yapıyorsun. Biraz daha hızlı olmak iyidir, yoksa hiç çekilmiyor. Gişeler harici merkezde iken hız sınırlaması olsun elbette

Neyse toparlayalım, hız felakettir, 120 km iyidir, fazlası fazladır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydalı bir uygulama, fakat hiz siniri motosikletler icin yeterli degil. en azindan otomobiller ile ayni olmalı.

ben de iste tam bu yuzden plakasiz geziyorum
    Evet, süper moderatörümüz örnek bir davranış sergileyerek plakasız geziyor.
    krd, cbr1907, Ali Özgün ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben plakasız gezmiyorum. hafif okunabilecek şekilde görülecek şekilde sabit plakalık yaptım. ancak ne zaman hgsden geçersem geçeyim ceza gelmiyor. plaka gayette net okunuyor. herhalde hız limitindende gelmez

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Gişelerdeki okunacak değer sizin gerçek ortalama hız değeriniz olacak. Halbuki motor takometrelerinde bize gösterilen değer gerçek değerin yaklaşık %10 fazlası oluyor. Yani siz 130km/h ortalama hızla gittiğinizi düşünürken aslında gerçek hızınız 120 veya biraz daha az. Bunu da hesaba katmakta fayda var.
    Bu fark araçlarda %5'ten az iken motorlarda nedense %10 civarında. Üstelik hem araba hem de motor ECU'su gerçek değerlerin farkındayken kadranda farklı gösteriliyor.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Benim motor zaten 90 nı geçmiyor Sıkıntım yok
    Mirkuza bunu beğendi.

rockhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250
    Adam almış 600cc - 1000 cc motosiklet, otoyolda benim 150lik motosikletle yan yana mı gidecek, çok komik bir uygulama.
    Tam da İzmir Çeşme otobanında daha hızlı gitmek için Kymco 250cc'lik bir motosiklet almayı düşündüğüm bir dönemde, bu haber hiç hoş olmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    İstanbul’da araçların iki nokta arasındaki seyahat süresinden yola çıkılarak yapılan hız ölçümleri artık TEM Otoyolu’ndaki gişelerde de yapılıyor.
    TEM de böyle bir uygulama yapılabileceğini sanmıyorum. Gişeler farklı farklı yerlerde, dolayısıyla belli sabit bir hızda geçmeniz mümkün değil. neye göre hesaplayacaklar ben Çamlıca gişelerden girdim Gebzeden çıktım veya çıkmadım bastım Ankara'ya gittim o kadar uzun mesafede ortalama hız ne olacak? Bakırköy sahil yolundaki sistemin de doğru dürüst çalıştığını sanmıyorum ilk zamanlar çok kişinin ağzı yandı ama artık çalışmasa da uyarıları herkes biliyor ve orda 70i geçmiyor, kameraları geçince millet basıyor.
    cbr1100 xx bunu beğendi.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    250 cc üstü motosiklet satışlarını engelmmek istiyorlar galiba. plaka çıkarmanın da anlamı olmayacak pist için. herkes 250 ye geçsin bakıyım

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    girerken okutmazsınız, çıkarken okur. Mail atıp en uzun mesafeyi düzelttirebilirsiniz ;)
    by1302 bunu beğendi.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Hayabusa

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Tam da bir daha plakayı sökmem derken...

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadan mı cekecekmis kamera?

kittyhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Basın istediğiniz kadar gişeye 5 km kala mola verin yarım saat olsun bitsin hem dinlenirsiniz hem de cezadan kurtarırsınız

Şaka bir yana insanları hız limitlerine uymaya teşvik edici cezalar olmalı. Ancak bu cezalar malesef ülkemizde adaletsiz ve herkese eşit uygulanmıyor. Burda bizim açımızdan önemli olan şey bizim limitlerimizin çok yetersiz olduğu... Umarım en kısa zamanda en azından arabalarla aynı seviyeye getirilir.
    When the world is messed up and you can't make sense of it, Go out and ride!

Motosikleti
    jinlun 250-5
    1.si ankarada yaşıyorum, abanta gitme planım vardı, burdada girişte çıkışta hgs var, bu sistem burdada geçerli olcakmı??
    2. motorun plakayı alabiliyomu ya o, motorun hız sınırı arabadan düşük demek aralarında kal öl demek zaten, bununda farkındalar radar falan işletmiyolar bize, bu bize geçecekmi?? Başka yerlerde uygulanan ortalama hızlarda motosiklet plakasını görmüyodu, hgsde görcekmi bilgisi olan varmı??

sözün özü 'Paraya ihtiyacımız vardı da düşündük taşındık vatandaşa kilitlemeye karar verdik. ne zamandır kılıf arıyoduk onu da şimdi bulduk' olan beyanat.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, süper moderatörümüz örnek bir davranış sergileyerek plakasız geziyor.
    Pek örnek bir davranış olmasa da sık sık emniyet şeridi kullanan ve arkadan gelen araçların altında kalmamak için onlardan bir tık daha hızlı gitmenin faydalı olduğunu bilen biri olarak sürekli eds ya da radar cezası yememek için yapıyorum bu eylemi.

Katlanır plaka yapmak ya da çamurluk altına teker üstüne zor görünecek bir yere takmak yerine delikanlı gibi hiç takmıyorum

Çantamda taşıyorum ve her şeyim tam geziyorum, geçen yazdan beri iki kere çevrildim. Birinde plakayı çıkarıp göstermeme bile gerek kalmadı, ceza yemedim. İkinciside de arkadan gelen amirin anonsu ile durdurdu polis ve "herşeyin tam ama anons yapıldı ceza kesmek zorundayım" dedi ve kesti cezamı.

Hiç itiraz etmedim çünkü zaten suçu işlerken cezama razıydım

Yalnız bir not düşmem gerekli, bunu gişelerden geçmek için yapmıyorum. Zaten motorun ön camında da hgs etiketim yapışık, her geçişte ücretimi ödüyorum.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rezillikten başka bir şey değil. Memlekette hiçbir şeyi kontrol edemeyen acizler, bölünmüş yola 90 km/saat limit koyup akıllarınca trafiği kontrol edecekler. Keşke bunlara karar veren mercinin bir üst makamı olsaydım. Bunu yapanı sürüm sürüm süründürür, köpek muamelesi yapar, herkesin önünde rezil ederdim. Bunu hakediyorlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)