Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Kask ve yelek hediyeli, ücretsiz teorik motosiklet eğitimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Ankara ne durumda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Kask modeli: LS ff352-1
    Üzerinde Turing'in stickerları var sadece
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    10 mayısa kaydımı yaptırdım 2. seansa
    ehliyetim yeni geldi eve
    hazır işsizde kalmışken eğitime vereyim dedim kendimi

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitime katılmanızı tavsiye ederim arkadaşlar rahmi barutçu gayet güzel teorik bilgiler veriyor yani çoğu doğru bildiğimiz şeylerin aslında yanlış olduklarını daha iyi görebiliyoruz bende nisan ayının ilk haftasında gitmiştim son derece güzel ve keyifli bir ortam tavsiye ederim arkadaşlar

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı macremmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitime katılmanızı tavsiye ederim arkadaşlar rahmi barutçu gayet güzel teorik bilgiler veriyor yani çoğu doğru bildiğimiz şeylerin aslında yanlış olduklarını daha iyi görebiliyoruz bende nisan ayının ilk haftasında gitmiştim son derece güzel ve keyifli bir ortam tavsiye ederim arkadaşlar
    ben de 9 mayısa 13:00-16:00 için kayıt yaptırdım ama neresi olduğu yazmıyor. istanbul'dur heralde değil mi? 3. bir kask ara sıra denk gelen artçılar için iyi olacak.

sadece istanbuldami beyler

Motosikleti
    Kymco People S200
    bugün eğitime gittik ve bir şeyler öğrenelim dedik, notlar aşağıda;

-emniyet şeridinde ya da araç aralarından geçerken önümüze çıkılması ya da kapı açılması gibi durumlarda %100suçlu olduğumuzu söylediler
    -şeritte aynı anda sadece bir araç olabilir
    -arka fren 25 km den düşük hızlarda giderken kullanmak içinmiş (dengede durabilmek için)
    -motoru durduran ön frendir
    -fren yaparken debriyajın sıkılması gerektiği, kompresor yaparak durulamayacağı
    -lastik havalarının kesinlikle kitapçıkta denildiği gibi yapılması ve lastik hava kontrollerinin lastikler soğukken yapılması gerektiği,
    -motorun her zaman bakımlı olması ve tüm kontrollerinin muhakkak yapılmış olması gerektiği
    -ön fren sıkıldığında lastiğin ön tekeri ne zaman kilitleyeceğini bilmemiz gerekiyormuş
    -günlük kullanım öncesi motorda çalışmayan herhangi bir şey olup olmadığını kontrol etme (sinyal, far, stop lambası, frenler vb gibi)
    -dikkatli olup trafiği öngörmek ve hızı buna göre ayarlamak

şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka şeyler hatırlarsam tekrardan buraya yazarım. bu arada bana verilen kaskın içinde ff350 yazıyordu. haziran 2015 üretim tarihi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

- motosiklet sağ şeritte gitmeli, sollama için orta şeridi kullanmalı, sol şeriti kullanamaz dediler (doğru mu değil mi diye baktım ama düzgün bir şey bulamadım şuan)
    -araç arkasında giderken şeridi ortalamayın, sağ veya sol tekerlek hizasında gidin.
    potasyum ve trancexp bunu beğendiler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    cıks
    Eğitime katıldım bende
    Keyifliydi
    Kaskım ve yeleğimi aldım

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitime katıldım bende
    Keyifliydi
    Kaskım ve yeleğimi aldım
    eğitimle ilgili aklınızda kalan şeyleri yazar mısınız? hepsini ekleyip tek mesajda toplarız, yararlananlar olur.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğitimle ilgili aklınızda kalan şeyleri yazar mısınız? hepsini ekleyip tek mesajda toplarız, yararlananlar olur.
    siz, hemen hemen hepsini yazmışsınız
    kullanım kitapçığında yazan değerlere uymanın öneminden sıklıkla bahsetti
    cbf 150 kullanan arkadaşlara lastik basınç değerlerini sordu ve herkesten değişik cevaplar aldı bir Allahın kulu da demedi ki kitapçıkta bu yazıyodu da bunu yaptım eşten dosttan tavsiyelere itibar etmemenin öneminden bahsetti

keza kullanılacak yağ çeşitlerinin hangi durumlarda değişkenlik gösterdiğinden bahsetti(örneğin erzurumda şu an sıcaklık -30 ve 10 dereceler arasındaysa 10w30, istanbulda kullanan( 10 ve 30 dereceler arasında) 10w40 yağ kullanılması gerektiğinden bahsetti

fren hidroliği değişimlerinin yanlış hatırlamıyorsam ???1.5??? yıl olduğu, kapalı sistemde yüksek sıcaklıklarla çalıştığından,

şerit filtrelemenin tek şeridi kullanmaktan daha güvenli olduğundan(normal trafik akışından % 10 daha hızlı)

potansiyel tehlikeyi fark ettiğimiz zaman karar verme süresini hızlandırmak için kullandığımız motoru çok iyi tanımamız gerektiğinden...v.s

biraz karışık oldu ama

Motosikleti
    Kymco People S200
    eklemeler için teşekkürler.

-emniyet şeridinde ya da araç aralarından geçerken önümüze çıkılması ya da kapı açılması gibi durumlarda %100suçlu olduğumuzu söylediler
    -şeritte aynı anda sadece bir araç olabilir
    -arka fren 25 km den düşük hızlarda giderken kullanmak içinmiş (dengede durabilmek için)
    -motoru durduran ön frendir
    -fren yaparken debriyajın sıkılması gerektiği, kompresor yaparak durulamayacağı
    -lastik havalarının kesinlikle kitapçıkta denildiği gibi yapılması ve lastik hava kontrollerinin lastikler soğukken yapılması gerektiği,
    -motorun her zaman bakımlı olması ve tüm kontrollerinin muhakkak yapılmış olması gerektiği
    -ön fren sıkıldığında lastiğin ön tekeri ne zaman kilitleyeceğini bilmemiz gerekiyormuş
    -günlük kullanım öncesi motorda çalışmayan herhangi bir şey olup olmadığını kontrol etme (sinyal, far, stop lambası, frenler vb gibi)
    -dikkatli olup trafiği öngörmek ve hızı buna göre ayarlamak
    -motosiklet sağ şeritte gitmeli, sollama için orta şeridi kullanmalı, sol şeriti kullanamaz dediler (doğru mu değil mi diye baktım ama düzgün bir şey bulamadım şuan)
    -araç arkasında giderken şeridi ortalamayın, sağ veya sol tekerlek hizasında gidin.
    -kullanım kitapçığında yazan değerlere uymanın öneminden sıklıkla bahsetti
    -keza kullanılacak yağ çeşitlerinin hangi durumlarda değişkenlik gösterdiğinden bahsetti(örneğin erzurumda şu an sıcaklık -30 ve 10 dereceler arasındaysa 10w30, istanbulda kullanan( 10 ve 30 dereceler arasında) 10w40 yağ kullanılması gerektiğinden bahsetti
    -fren hidroliği değişimlerinin yanlış hatırlamıyorsam ???1.5??? yıl olduğu, kapalı sistemde yüksek sıcaklıklarla çalıştığından,
    -şerit filtrelemenin tek şeridi kullanmaktan daha güvenli olduğundan(normal trafik akışından % 10 daha hızlı)
    yukarıdakine benden ekleme, bu şerit filtreleme olayını avrupada yapmaya başladıklarından bahsetti ancak karışılacak kazalarda suçlu olacağımızı da belirtti.
    -potansiyel tehlikeyi fark ettiğimiz zaman karar verme süresini hızlandırmak için kullandığımız motoru çok iyi tanımamız gerektiğinden...v.s

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

eğitim için kayıt yaptırdım, kafa ölçüm 59 cm, kask beden olarak large, ancak LS2 kasklar için hep bir beden büyük alınması tavsiye ediliyor internette...

Eğitim sonunda kask alan ve kullanan arkadaşlar bir beden büyük mü aldılar?

tşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Son zamanlarda bu eğitime katılan oldu mu? kask yelek hediyesi devam ediyor mu acaba? yarın için kayıt yaptırdım. LS2 kaskın bir modelini denemiştim L beden sıkmıştı sanki. Nolan L beden kullanıyorum. XL mi L mi alayım orada deneme imkanımız olur mu bilmiyorum.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    evet kask ve yelek vermeye devam ediyorlar. ls2 nin yanında hjc kask ta veriyorlar. ben hjc olandan aldım.

deneme imkanın var. denetirken arkadaş genelde small yada medium vermeye çalışıyor. sen hangisinde rahat edersen onu iste, deneyerek al.

sonradan kask biraz açılma yapıyor. onu hesaba kat. kafan bir zaman sonra dönmesin kaskın içinde dikkat et

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kask ve yelek vermeye devam ediyorlar. ls2 nin yanında hjc kask ta veriyorlar. ben hjc olandan aldım.

deneme imkanın var. denetirken arkadaş genelde small yada medium vermeye çalışıyor. sen hangisinde rahat edersen onu iste, deneyerek al.

sonradan kask biraz açılma yapıyor. onu hesaba kat. kafan bir zaman sonra dönmesin kaskın içinde dikkat et
    hjc hangi modeli?

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bende şimdi gördüm konuyu ama şu anda bütün seanslar dolu!
    Az önce aradım kasım takvimi komple doluymuş beyler.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Konuyu görünce heyecanlandım ve hemen kayit yaptırmalıyım diyr düşündüm biraz okuyunca hevesim kursağımda kaldi henüz ehliyet almadim oyuzden katilamicam ama ehliyet alinca direk kaydımı yaptiricam

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Bu eğitime katılmak için gereken şartlar var mı ? mesela benim motorum yok ve kurye olma gibi hedefimde yok, yinede katılabilir miyim ?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    A2 ehliyetinizin olması yeterli sanırım.Ehliyetinin yoksa eğitime katılabiliyorsunuz ama kask ve yelek alamıyorsunuz.Ehliyetinizi aldıktan sonra hediyelerinizi alabilirsiniz demişti ben eğitim alırken Rahmi hoca.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyetinizin olması yeterli sanırım.Ehliyetinin yoksa eğitime katılabiliyorsunuz ama kask ve yelek alamıyorsunuz.Ehliyetinizi aldıktan sonra hediyelerinizi alabilirsiniz demişti ben eğitim alırken Rahmi hoca.
    Ehliyet yoksada katilabiliyomuyuz gercekten ozaman katılmalıyım hemen

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)