Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mondial RX3i Evo Hakkında Bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mondial RX3i Evo yeni enduro modeli servis toplantısında tekrar ortaya çıktı. Model hakkında kısa bilgileri ve teknik özellikleri Motoron Dergisi yazdı.

-----------------------------------------

Mondial RX3i Evo: 250 cc'lik Enduro!

Mondial, Enduro motosiklet sevenler için başlangıç motosikleti niteliği taşıyan RX3i Evo modelini görücüye çıkardı.

Enduro motosiklet hayranları için sevindirici haber sonunda Mondial’den geldi. Motosiklete yeni başlayıp gezi motoru seven kullanıcılar için piyasada büyük bir boşluk bulunuyordu; bu boşluk RX3i Evo ile kapanacak gibi görünüyor.

RX3i Evo’nun kalbini 249 cc lik tek silindir ve dört zamanlı bir blok oluşturuyor. Bu blok 9 bin devirde 18.5 kw güç üretebiliyor. Bu da 24 hp demek. Tork ise 7 bin devirde 22 nm olarak belirlenmiş. Bu 163 kg’lık net ağırlık oranıyla birleşince ortaya keyifli bir motosiklet çıkacak gibi görünüyor. Bu motosikletin 120 km hızlara çıkabildiği bilgiler arasında. Yakıt deposu 16 litre ve ortalamada 3,5 litre yaktığı düşünülürse RX3i Evo’nun menzili oldukça uzun olacak.

Ön ve arkada disk frenlerin mevcut olduğu RX3i Evo’da ön diski çift, arka diski tek piston ısırıyor. Lastik boyutları önde 100/90/18, arkada ise 130/90/15 boyutlarında.

RX3i Evo, yolda kullanıcılarını oldukça rahat ettirecek bazı özelliklerle donatılmış. Yan ve arka çantalar, geniş sürücü ve yolcu selesi, yüksek tur camı, yüksek gidon, koruma demiri, mercekli far gibi donanımlar mevcut. Sele yüksekliği bir touring motosikleti yüksekliğinde; 210 mm. RX3i Evo, donanımları ve boyutları sayesinde motor hacmini hiç belli etmiyor.

Mondial, bu modelle motosiklete yeni başlayan Touring kullanıcılarını kendine çekebilecek gibi duruyor. İlkbahar aylarında satışa sunulması planlanan RX3i Evo’nun fiyatı henüz belli değil. Oldukça merakla beklenen bu motosikletin tartışmaları şimdiden alevlenmiş durumda.

Fiyatıyla ilgili bir çoğumuzun tahmini vardır; biz sizin tahmininizi merak ediyoruz, sizce RX3i Evo hangi fiyat aralığında olacak? Tahminlerinizi ve düşüncelerinizi alt kısımdaki yorum bölümüne yazmanızı bekliyoruz.

Kaynak: Motoron Dergisi

[tbl]MONDIALRX3i EvoMotorTek Silindir 4 ZamanlıHacim249,6Silindir Çapı*Strok (mm)77*53.6Sıkıştırma Oranı(11.1-12):1Max.Tork22 Nm at 7000 r/minMax. Güç18,5 kw at 9000 r/minAteşleme TipiECUÇalıştırma DüzeniElektrikli (elden)Dingil Mesafesi1400 mmMax.Hız120Km/hFren Tipi Ön/ArkaÖn/Disk - Arka/DiskDebriyaj TipiIslak Tip / Çoklu PlakaBoyutlar(U-G-Y) (mm)2130*868*1260Yerden Yüksekliği(sele)210 mmNet Ağırlık163 KgLastik (Ön/Arka)100/90-18 - 130/90-15Yakıt Tankı Kapasitesi (LT)16 ltEkonomik Tüketim Oranı3,5[/tbl]

mehmetenis ve estelik bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

8500 TL üzerinde bir fiyat ile satışa çıkarırlarsa , bu motor hüsran olur.....
    OnurTr bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    eğer 5-6 bin lira arası olursa bu motor çok ses getirir
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    xmax250
    5-6 bin olması imkansız gibi.. benim bekledigim fiyat 11 civarı.. istedigim fiyat 8-9 max...

ayrıca gelse de su motor fiyatı belli olsa da hherkes bir rahat etse...

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Sanıyorum 8 - 9 arası olur fiyatı yanlız bu motor bence titrer gibi yav

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    aynen 8-9 arası bu motor için ideal bi fiyat tabi satmak istiyolarsa.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    6000 ile 7000 arası piyasanın kralı (belli bir kalite sahipse )olur daha yüksek bir fiyata seçiminde japon abileri döver

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    bu motorum fiyatı 7900 tl olmalı ozaman satışın babasını görürler uçuk fiyat yaparlarsa hüsrana uğrayabilirler.
    katilkoala bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    150 cc lik makineler de yapıyor 120 km hızı hemde 5 vitesli olmalarına rağmen

Ekonomik tüketim oranı 3,5 litre imiş

bu ne demek 60 km hız ile uygun yol ve iklim şartlarında gitmeyi başarabilirsen ; demek

Deposu 16 litre fakat, benzin pompası depo içinde olduğu için çeyrek deponun altında,
    veya yakıt al uyarı ışığı yandığı an yakıt almaz isen pompayı yakarsın;
    çünkü pompa kendini yakıtla soğutuyor !

Buda ne demek menzil yaklaşık 300 km..

Motor bloğu meğellinin titrek mandasıyla aynı görünüyor

Bunlara rağmen yedibinbeşyüz seviyesinde olur ise alıp dağ bayır gezmek isterim.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Bajaj o kaliteyle sattiysa yillarin en cok satan cinli turk te bi okadar bu motorla satar ,tabi asil mevzu tecrubeli adamlar alir mi :p
    han019 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Simdi teknik veriler yazilmis ama ben tam olarak enjeksiyonlu olup olmadigini bide su sogutmali degilmi anliyamadim. Aydinlatirsaniz sevinirim

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı loxorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi teknik veriler yazilmis ama ben tam olarak enjeksiyonlu olup olmadigini bide su sogutmali degilmi anliyamadim. Aydinlatirsaniz sevinirim
    su sogutmalı ve enjeksiyonlu...

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    evet arkadaşlar ufak bir araştırma yaptım bu motosikletin neredeyse aynısı kadırga KD-250GY 6.950 tl ise buda 7.000-7.500 arası çıkar piyasaya ahanda buraya yazdım
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    mondial rx3i
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su sogutmalı ve enjeksiyonlu...
    Tesekkurler

bence iyi fikir.250 lik sınıfta yarış,naked,chopper tarzı motorlar var hatta endurolarda var ama seyehat endrosu yoktu bence mondial iyi bir fiyatla bu nc700x junior'u çok satar gibi ama işte mondial sonuçta

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    8 bin den fazla zor

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar ufak bir araştırma yaptım bu motosikletin neredeyse aynısı kadırga KD-250GY 6.950 tl ise buda 7.000-7.500 arası çıkar piyasaya ahanda buraya yazdım
    Kadırganın servisi bile yok ki Tamam Mondial iyi demiyorum ama kadırgadan iyi olduğuna eminim. KD-250GY modelini çok araştırmıştım kadırganın. Motorun parçası bulunmaz hint kumaşı. Aldın, düştün, kırıldı bir yeri, bulmak çoook zor dedi binen biri. Sırf bu yüzden vazgeçmiştim. Mondialin bu modeli en az kadırga kadar kalitelidir, hatta bence daha kalitelidir, ve parça konusunda sıkıntısı yok.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    kadırgayla aynı deil arkadaşlar lütfen ii araştırın derim.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Kadırganın görseline bakıp aynı demek bu motora haksızlık. Apachi 4v cross la aynı motora sahip 4 supaplı su soğutmalı bir motor bu. Kadırga 4 liralık crossu 8 e iteklemeye çalıştı o da elinde patladı. Yani artık kimse yemiyor bu 3 liralık malı 5 e satma uyanıklığını. Bu da 8 9 bin liralık bandı aşarsa satılmaz ellerinde patlar. Crf ve klx varsın tur motoru olmasın gider alırız ne yapalım

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Motoran dergisi haberindeki son cümle fiyat hakkında okuyucu yorumunu istiyor. Bu aslında kurumun fiyat politikası belirlemek için yaptığı bir yaklaşımdır. Motora bakarak kafasında "ben bunu şu fiyattan satın alırım" diyenlerin söylediği rakam kadar fiyat belirlemek bir tür pazar araştırmasıdır. Motoran dergisi bilerek veya bilmeyerek buna yardım ediyor. Ama bu konuda haber yapan dergi keşke motor hakkında dünyada bu konuda yazılan konuları araştırıp daha fazla bilgi de verebilseydi. Bunu yapmadığı gibi, bir de mondialin verdiği yanlış bilgileri tekrar etmiş. Örneğin sele yüksekliği konusu (21 cm), motorun toplam ağırlığınız 163 kilo oluşu veya max. hızının 120 km oluşu gibi. Zongshenin bu ürün hakkında verdiği teknik bilgileri bu sitede yayınladık. Örneğin ağırlık 175 kg, sele yüksekliği 795 mm gibi. Max hız da aslında 120 kmden büyüktür olarak verilmiş. Motoran madem haber yapıyor keşke bunları tam araştırıp yazsaydı diyorum.
    maktama, efendy06, katilkoala ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)