Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Mondial RX3i Evo Hakkında Bilgiler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Çok teşekkürler daha çok bilgi paylaşır mısınız? Motorsiklet uzun yolda nasıl?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Guzel yakalamissiniz. Tebrikler

İlk bakım 500km de sonra 2000km. Daha sonra her 2000km de bir. Bakım aralığı çok sık, orjinali böyle mi, mondialin oyunu mu anlamadım. En basitinden yağ filtresinin serviste olmayışı da ilginç. Fabrikadan isteyin bakıma gelirken getirin değiştirelim diyor , film gibi. Arıza olsa diğer parçalarını siz düşünün gari.
    Mengu16, maktama, YUZUN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bu surprizmi? Mondialden 10 bin liraya motor alip servis hizmeti beklemek tuhaf..

Mondial 10 bin liralik motor satip servisini verebilecek kapasitede bir distributor degildir.Kanunide degildir, yeter artik su cok para kazanmaktan baska hicbir deger urwtmeyen distributorlerin motorunu satin almayin.
    cbf 150 ve Güzel Şale bunu beğendiler.

Kanada da 200mil, 1000mil sonra her 2000 milde bir bakım. Bu da 3200 km yapıyor.
    Motor iyi, amerika avrupa dahil bir çok ülkede satışı var, yorum ve forumlarda beğeni kazanmış, kronik sorunu yok.
    Ama keşke motora derin dondurucu muamelesi yapan mondial getirmeseydi.
    YUZUN bunu beğendi.

Öncelikle yeni bir üye olarak herkese merhaba.

Kendime küçük sınıf bir enduro ararken bu motora rastladım.Sadece yaz aylarında hobi amaçlı kullanacagım desem yeridir.

10,000 tl gibi bir bütceden fazlada ayırmam mümkün değil.

Bu motor bana göre herşeyi ideal olarak göründü.
    Ancak biraz önce birşeyi farkeeetim.

Mondial motorların sıfırları ile ikinci ellleri arasında cok cidddi değer kayıpları var.
    4100 tl sıfırı olan xtreme ikinci elde 500-1000 kmde iken 2 aydır 2500 alıcı bulamıyor.
    2900 tl sıfırı olan 125nu ikinci elde yine 1000 kmde iken 1500 tlye alıcı bulamıyor.
    Ve diğer modelleri içinde durum aynı.
    Rx3i sıfırı 10500 gibiyken pazarlıkla 9000 e bitirilecek 2 motor satışta 2 aydır bekliyor.

Hal böyle olunca sanki mondial motor sıfır satışlarını yüksek tutuyor gibi yorumlamak pek yanlış olmaz.
    Zamanla mondial motorunu sıfır alıp ikinci elde satarken cok fazla zarara ugrayan kullanıcı birdaha mondial markasını sıfır almaktan uzaklaşacaktır.

Bu sebeplerden ötürü kafamda cok fazla soru işaretleri oluştu.Her ne kadar rx3i hakkında bütün yazıları okumuş olsamda sizlerin bu konu hakkında ve 10,000 tl lik alternatif arayışlar hakkında değerli fikirlerinizi almak isterim.Tesekkurler.

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhabalar yazdıklarınızı okurken su anki derbi etxler için çin mali demişssiniz.Derbi etx 150 likler Mondial rx ile aynı marka olan Zongshen ürünüdür.Yani kısacası mondial rx için derbi etx in 250 lık versiyonu diyebiliriz.Derbi etx lerde ilk bakım 1000km de sonra 6000 km de bakım aralıkları daha az,yakıt olarak ortalama sehir dısı 2 - 2,2 lt şehir içinde 2,2-2,5 lt seviyelerinde,fiyat olarakta 5000 tl seviyelerinde elbet bir italyan ispanyon değil ancak yüksek beklentileri olmayanlar için ideal bir motordur.detaylı bilgileri facebook derbi etx stx te bulabilirsiniz

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    2 gün önce izmir-aydın otobanında gördüm. Uzaktan bmw sanmıştım . Yanına yaklaşınca farkettim mondi olduğunu, hakkaten şekil ve kalıp olarak çok güzel yapmışlar mavili mavili çok beğendim.

Bende mondi extreme 250 kullanmıştım. Onun da son surati websitesinde 80 kmh yazıyordu ama alet 120 kmh ye çıkıyordu rahat. Neden az yazıyorlar bilmiyorum. Nasıl bir motor sattıklarının farkında değiller galiba . Bu motor da tahminim 150 160 yapar, ama 120 den sonrası işkence olur.

Motor genel olarak kaliteliye benziyor. Fiyat performans olarak bence çok iyi. Ama sonuçta mondial olduğu için her an sizi motordan soğutacak bir sorunla karşılaşmanız mümkün .
    chcts1 bunu beğendi.

Yamaha xmax250 nin ilk bakımı 90tl, ben rx3i ye 200 tl bayıldım, amk
    YUZUN bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı yasin06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha xmax250 nin ilk bakımı 90tl, ben rx3i ye 200 tl bayıldım, amk
    Bakımda ne yaptılar onu da yaz bari

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    beyler dikkatinizi çekti mi bu motorun bloğu ile apachi xz250r ve megelli 250r'ın blokları tamamen aynı. tek farkı enjeksiyonlu olması. yalnız bir ayrıntı var sanıyorum karbüratörlü olduklarından dolayı 27 ve 25 beygir gibi bir değere sahipler. eğer rx3i nin map'ini düzenlemeyi becerebilen olursa 1- 2 hp rahat elde edilebilir gibi geldi. tekeriniz düz bassın, içim gidiyor şu motora be :D

Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler dikkatinizi çekti mi bu motorun bloğu ile apachi xz250r ve megelli 250r'ın blokları tamamen aynı. tek farkı enjeksiyonlu olması. yalnız bir ayrıntı var sanıyorum karbüratörlü olduklarından dolayı 27 ve 25 beygir gibi bir değere sahipler. eğer rx3i nin map'ini düzenlemeyi becerebilen olursa 1- 2 hp rahat elde edilebilir gibi geldi. tekeriniz düz bassın, içim gidiyor şu motora be :D
    Mimari silindi üst kapak yapıs olarak aynı , ancaak , apachi bloğu 2 farka sahiptir , 5 viteslidir , ve AYAK MARŞLIDIR (cross/enduro motorda olmazsa olmazdır.)

Kısaca Megelli ve Mondi RX3 birebir aynıdır , apachi ise farklıdır.

Apachi sm/cross sahibiyim , 6. vitese yükseltme aaştırmasınd iç aksam ve şanzıman yatak farkı olduğunu öğrendim, yani bu satırları yazan tecrübe konuşuyor
    cihangir151 ve YUZUN bunu beğendiler.

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 bin TL nin altinda ciksin bu motor lastiklerimi keserim Bekleyene husran olacak gibi.
    Hacı, kestinmi?
    YUZUN bunu beğendi.

Bende Mondial'den RX3i EVO almak istiyorum alayımmı ne dersin?

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok buyuk ihtimal ile bende bu motorun sifirini alicam gibi duruyor baya taktim cunku su fiyati az daha dusurseler iyi olurdu gerci ama

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    almadan once arka fren kaliperinin yolda fırlayıp birinin ölümden döndüğünü bilinde öyle alın

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu soylediginizin baska marka motorlarda olmayacaginin garantisi varmi yani ben suna katilmiyorum acikcasi biri motor aliyor bir yerinde bir sikinti cikartiyor ondan sonra dunyadaki en kotu marka model sifatina giriyor motorun nasil kullanidigi bilinmiyor kimin nasil topladigi bilinmiyor nasil bakim yapildigi bilinmiyor ama motorda sorun cikinca bu motor alinmaz oluyor ben buna katilmiyorum acikcasi 2 bucuk sene once araba alirken chevrolet markasinda kararr kildim ve internetten arastirmalarimda yazilanlari okusaniz sanki dunyanin en kotu araci buymus gibi bahsetmis insanlar ve herseye ragmen ben o araci aldim ve 2 bucuk senedir tik bile demedi ve gezdigim yerleri gorseniz siz bile sasirirsiniz ayda iki uc defa mutlaka istanbul disi yapar belirledigim rotadaki koyleri guzel yerleri gezerim bu nedenle aldiginiz araci sadece surmektwn baska bisey yapmiyorsaniz bu risk her zaman var demektir insan birazda kendisini gelistirip kullandigi aracin bazi seylerinden anlamasi gerekir cok insan taniyorum senelerdir araba kullanipda daha motorsuyunun yerini bilmeyen o yuzden yuksek kmlerde eski bi motor alacagima sifir bu tarz bi motor alip 3-4 sene binmek bana daha mantikli geliyor

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Sıfır almayın, ikinci elini en az 2bin tl aşağıya alabilirsiniz.

Şuan satamıyor hala 2015 model sıfır motorlar elde bekliyo. Fiyat çok yüksek olunca alıcı bulunamadı öyle kaliteli bir motorsiklette değil. Yamaha ve honda daha kaliteli ve parça sıkıntısı olmuyo. Mondial atılım yapmak istiyorsa önce fiyat politikasını düzenlemeli servis ağı yedek parçayla desteklenmeli. Vs vs ölme eşeğim yaz gelsin vay ki ne vay. Mondial önce motoru satmayı öğrensin müşteri güvenmediği motora para vermez

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Uzun yol için çok kötü diyemem ama iyide sayılmaz. Anahtar ve tornavida bulundur motorda diyorum başka bişey demiyorum

Fiyatlar çok uçuk rakamlar olunca yaklaşmıyorum bile. 14 bine yaklaştı fiyatı ben parayı buna biriktiriyordum fakat vazgeçiyorum. Fiyat konusunda japon markalara yaklaştı mondial almam

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)