Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rüzgarın Kızı Övgü'nün Gözü Şampiyonlukta

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çanakkale'nin tek kadın motosiklet yarışçısı 29 yaşındaki Övgü Yağız Akça, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. 'Rüzgarın kızı' lakaplı Övgü, Çanakkale Savaşları'nın da 100'ncü yıldönümü olan 2015'te şampiyonluğu istiyor.

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun Pist Şampiyonası'nda 2013 yılında açtığı bayanlar kategorisinde, Çanakkale'yi Övgü Yağız Akça, Suzuki GSX-R 600 motosikletiyle temsil ediyor. İlk yılında başarılı yarışlarıyla 3'ncülük elde eden, 2014'te ise yarışların tamamına katılamayan Akça, 2015 sezonunda gözünü şampiyonluğa dikti. İda Park Dekorasyon ve Akol Otel'in sponsorluk desteğiyle; Mart- Nisan aylarında başlayacak yeni sezona hazırlanan sporcu, antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor.

AMACI ÜLKEYİ TEMSİL ETMEK

Küçük yaştan bu yana sporun birçok dalıyla uğraştığını ve çeşitli dereceler elde ettiğini belirten Övgü Yağız Akça, motosiklet yarışlarının ise çok farklı olduğunu söyledi. Heyecanı sevdiğini ve adrenalini yüksek bu yarışlarda Çanakkale temsil etmenin gururunu yaşadığını belirten Akça, babası Ali Osman Yağız'ın kendisine küçük yaşta motosiklet kullanmayı öğrenmesinin büyük faydasını gördüğünü söyledi. 2015 yılında Türkiye Motosiklet Federasyonunu Bayanlar Pist Şampiyonası'nda şampiyonluk için mücadele edeceğini kaydeden genç sporcu, amacının Türkiye'yi yurt dışında temsil etmek olduğunu belirtti. Akça, "Türkiye'de 15'e yakın kadın motosiklet pilotu var. Bunlardan bir tanesi ben olduğum için kendimle gurur duyuyorum. 2015 Çanakkale için çok önemli bir yıl. Ben de bu yılda şampiyonluğu göğüsleyerek 100'ncü zafer yılımıza bir zafer daha eklemek istiyorum. Bunun için var gücümle çalışıyorum" dedi.

Kaynak: Haberciniz.biz
    kemboo ve haldiz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    rüzgarın oğlu toprak razgatlıoğlu, rüzgarın kızı övgü yağız akça.. kaç çocuğu var bu rüzgarın
    RAMİREZ ve OnurTr bunu beğendiler.

haldiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride 200
    başarılar dilerim.

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    keşge "Rüzgarın Kızı" demeselermiş, Ayşe Şule Bilgiç'e ayıp olcak.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Ben bir tane rüzgarın kızı tanıyorum. Pervin Özülü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)