Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli markasının motosikletlerinin lansmanı yapıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müjdeci Group tarafından her yıl düzenlenen geleneksel ege bayiler toplantısında gruba ait Kuba Motor, Arctic Cat markalarına ait modeller ve gruba yeni dahil olan Benelli markasının motosikletlerinin lansmanı yapıldı.

İzmir Özdere ilçesine bağlı Paloma Pasha Resort Hotel'de gerçekleştirilen toplantıda firmanın 2015 yılı için pazarda yer alması beklenen yeni modelleri, 2014 yılına ait veriler, yeni anlaşmalar ve 2015 yılı içerisinde hedeflenen başarılar Ege ve Marmara Bölgesi bayilerinin katıldığı toplantıyla masaya yatırıldı.

Müjdeci Group tarafından bu sene Türkiye'ye getirilecek Benelli markasının modelleri bayi toplantısında büyük ilgi gördü.

Modellere ait aşağıdaki sayfalardan teknik özelliklerini görebilirsiniz.

Benelli TNT 25 - Teknik Özellikleri

Benelli TNT 250 - Teknik Özellikleri

Benelli TNT 600 - Teknik Özellikleri

tiawern, hasansonmez, mehmetenis ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benelli TNT 600 hoş olmuş fakat Kawasaki er6n kopyası olmuş. Keşke o motor bloğunu özgün bir tasarım da kullansalarmış.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu mesajı Tnt 600 başlığına yazmıştım ama 3 motorun ismi geçtiği için buraya taşımam daha mantıklı olur diye düşündüm. Amacım markayı karalamak değil belki aklı başında biri okurda bizi anlar bu motorlara yazık etmez.

Neyse gelelim motorlara 3 tane versiyonu gelecek 600cc, 250cc (çift silindir), 250cc(tek silindir). Eğer aldığım fiyat duyumları doğru ise benelli markası başlamadan bitecek demektir bu ülkede... Zaten getirilen motorlar naked bu ülkede en az piyasası olan türlerden(ben çok severim).

Evet 600cc olan model 26.500 den satılacakmış. Eğer benelli distribütörleri sadece eğlenmek için motor getiriyorlarsa bu fiyatı anlarım ama bu modeli satacaklarını düşünüyorlarsa da hayal güçlerine hayranım gerçekten z800ün 27 küsür, z800e nin 26küsür, honda cb650f in 23.500 olduğu bi piyasadan bahsediyoruz. Ne z750ler hornetleri harcadı bu piyasa diyoruz ve diğer modele geçiyoruz.

Bu modelin aslı bn302 300cc 37bg 27nm çift silindir 14bin devir çeviren hoş bir makine13.500e geleceği söylendi piyasaya giren yeni bir motor için ilk başta fiyat fazla diye düşündüm ama sonra 300cc olması vergi diliminden dolayı anladım olayı ama buna rağmen tutunacağını çok düşünmemekteydim.(almayı ciddi olarak düşünüyordum)
    Peki noldu dersiniz? Şu anda endonezya için üretilen 250cc versiyonun geleceği söyleniyor evet güç kaybı olacak yeni versiyon 30bg 20nm tork araştırdığım kadarıyla ama olsun vergi dilimi kalktı fiyat düşecek diye seviniyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni fiyat 13.800 neden mi çünkü bizi çok seviyorlar

Bu segmentte sym var hyosung var ama piyasada motor yok wolf yine biraz tutundu ama hyo? Hyo neden patladı hatırlayan vardır belki motoru piyasaya 9.850den getireceklerini söylediler baktılar talep olacak 11.850 oldu fiyat neden yine çok sevilmemiz

Birde tnt 25 var fiyat: 8850 bu esasında uygun belki tutar diye düşünüyodum. Yani içlerinde şansı olan tek model bu belki ama karşıdında çok iyi bir piyasası olan bajaj var ve fiyatıda daha uygun.

Son olarak benelli iyi bir motor olabilir ürettiği motorlar harikadır belki ama bu piyasaya girecekseniz yer edinmek istiyorsanız ilk etapta para hırsınızı kenara bırakıp çok düşük karlarla çalışmanız gerekli sattığınız motosiklet sayısı arttıkça bu size yedek parça karı servis vs olarak zaten geri dönecek. Bakın mt07ilk geliş fiyatına birde şimdikine ki bunu yapan yamaha servisi müşterisi oturmuş bi marka. Kimse en iyi fiyata satıyoruz zaten demesin sadıldığı ülkelerde(tnt 250) hondanın (cbr250) 2000 2500 tl altı rakamlara satılıyor. Ki hondanın bu ülkede ne kadar kar koyduğunu biliyor herkes ona rağmen fiyat cbrı geçiyorsa kuşura bakmayın bu aletten 3-4 bin tl belki daha fazla kar etme amacınız var. Kısacası yine bizi seviyorsunuz

Ben motosiklet eleştirmeni yorumcu falan değilim sıradan bir kullanıcı olarak kafamdan geçenleri aktardım. Verdiğim bilgilere de azcık uğraşan herkes ulaşabilir. Demek istediğim bizler saf değiliz bizler görebiliyoruz. Artık abi en iyisi bu mükemmel italyan hepsinden hızlı vsvs esnaflığı kalktı internet var şükür hepimşz kullanabiliyoruz.

Bence olması gereken fiyatlar
    Bn600: 20bin max.
    Tnt 250: 10-11 bin arası
    Tnt 25: 7-8 bin arası

Bu fiyatlarla bu piyasayı zorlarsınız BELKİ.
    Motosikletinizi ya da markayı kötülemeden kendimce yorumlarımı aktardım saygılar...

Not: tnt250 nin verileri 300cc olan versiyonunun aynısı verilmiştir. Bu arada 160mm olan arka lastik ölçüsü verilmemiş acaba ordan da kısıp 140lık mı getireceksiniz eğer öyleyse yuh artık bu kadar sevmeyin bizi..
    chtcelik, adonis84, tubejh ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    adamlar motorları satmamak üzere getirmişler. klasik türk girişimci zihniyeti. az satayım, oturduğum yerden çok kazanayım. bir işletmede çıkmaz mı arkadaş, minimum kar ile piyasayı domine etmeye çalışsın?
    Ertugyigit, Martyn, Terapist ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    amerikanin urettigi hemen hemen hic bir sey yok su anda
    hersey cinden aliyorlar
    ancak sattiklari cok degerli seyler var;
    sirket-isletme yonetimi, marka yonetimi, musteri iliskileri yonetimi, danismanlik, girisimcilik vb.

amerikalilarin beyzbol/baseball oyunu cok ulkede bilinmez, sevilmez, anlasilmaz.
    baseball oyununun temel mantigi; base(us) ele gecrmek uzerine kuruludur.
    ele gecirdikce bir sonraki alana/base’e yayilmaya/genislemeye calisirsin,
    ilk etapta zararina/minimun kara dahi olsa oncelikli amac genislemek/buyumektir.
    baseball oyununu anlarsaniz/ilgilenirseniz amerikalilarin bir pazara nasil girdigini, nasil alip-sattiklarini,
    niye oyle davrandiklarini anlayabilirsiniz

sonuc;
    benelli gelmis… hos gelmis … bes gitmis…
    gorelim bakalim
    diger halihazirda yillardir piyasada olan, oturmus, yerlesmis, base’leri paylasmis diger markalar yaninda
    benelli’nin
    dagitim fiyatlar servis musteri iliskileri nasil olacak
    ake bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    bu sene fuarda görünecek ise ne ala haberimiz vardı deriz.
    Uzak yakın fiyat tahminleri tutmuyor bajaj pulsarda da aynı muhabbetler olmuştu motorun en yakın fiyatını anca fuarda birinci ağızdan alırsın.

Orada alıcısını da takipcisini de kendi belirler zaten
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet 600cc olan model 26.500 den satılacakmış.
    bu doğru mu acaba? o paraya Ducati Monster 696 ABS veriyorlar, üzerine de 500TL kalıyor. ya piyasadan hiç haberleri yok ya da Benelli'yi iyi bişey sanacak taşra zenginleri hedefleniyor.
    Ertugyigit ve Seko bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben bunları fuarda yakalarsam fiyat konusunda iyice bir eleştireceğim.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu doğru mu acaba? o paraya Ducati Monster 696 ABS veriyorlar, üzerine de 500TL kalıyor. ya piyasadan hiç haberleri yok ya da Benelli'yi iyi bişey sanacak taşra zenginleri hedefleniyor.
    Evet hocam fiyat bu olacak gibi.. Amaç bu kadar belli edilmez ki kardeşim. TnT600 Size Farklı Zevkler Tattıracak
    Nasıl Zevkler?

Bu da başka bir ilan

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    O paraya ne r1 ler ne 1000 rr lar ne kawasaki zx 12 ler ne hayabusalar olur.Tnt 600 de yalan olur anlıyacağınız.Bu mondialin 650 cc lik motosikleti 20000 küsüre iteleme politikası gibi olursa yolda bir tane benelli göremezsiniz.Bizim burda birisi sd 650 mondiali 24 bin küsür tl ye aldı ,daha 3 5 ay olmadan sahibinden de ilanı var 13 bin tl satamıyor , Aman dikkat !

Vallahi bu paralara yazık alanın aklına birşey demiyorum para fazla geliyor macera arıyorlar .Şu motosiklet daha 5000 de edilen zarara bir bakın yahu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81130977/detay
    Ertugyigit ve zulu bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya ne r1 ler ne 1000 rr lar ne kawasaki zx 12 ler ne hayabusalar olur.Tnt 600 de yalan olur anlıyacağınız.Bu mondialin 650 cc lik motosikleti 20000 küsüre iteleme politikası gibi olursa yolda bir tane benelli göremezsiniz.Bizim burda birisi sd 650 mondiali 24 bin küsür tl ye aldı ,daha 3 5 ay olmadan sahibinden de ilanı var 13 bin tl satamıyor , Aman dikkat !

Vallahi bu paralara yazık alanın aklına birşey demiyorum para fazla geliyor macera arıyorlar .Şu motosiklet daha 5000 de edilen zarara bir bakın yahu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81130977/detay
    Aslında bu paraya kaçmazmış bu motor. Resmen bedava, acaba bir sorunu mu var ?

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    5000 km ne sorunu olacak abi .Herhangi bir sorun olsa garantisi var zaten .Havaya atılmış bir para işte belliki beklentinin altında çıktı alet yada nakit sıkıntısı var.Motosikleti sık görüyorum yanından geçiyorum aynı cadde üstündeyiz.GEçerken bakıyorum pırıl pırıl tertemizde alet anasını satim .

Cahilliğimi mazur görün, Benelli nedir yaw ?

Megelli nin başka hali olmasın

Motosikleti
    RKS 150
    Benelli köklü bir italyan. Zamanında Motogplerdeydi. Saçma olan bu modellerin TNT olmaması. Asıl TNTlerin blokları ve şaseleri çok farklı. Bunlar BN serisi ve benim bildiğim kadarıyla BN-600 2 silindir değil, 4silindir. Zaten o motoru bu kadar çekici kılan şeyde bu.

Ben RKS 150 kullanıyorum. Bu motorda benelli'nin bn-125'i ve 150lik motorlara göre çok (iyi) seri ve güçlü. (çinli diye kaliteli demiyorum). Bu durumda RKS'ye ne olacak merak ettim. Sonuçta Keeway Bn600'ü RK6 olarak dünyaya pazarlıyordu.

Benelli italyada bile parça problemleri ve fiyat konusunda eleştirilen markalardan biri. Fiyatlara şaşmadım. İyi motor yapsalarda fiyat ve yedek parça sıkıntılarıyla bencede tutmazlar.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ntep%27te.html

2012 de paylaşılmış [QUOTE=ergün1968;2785917]http://i49.tinypic.com/inqvba.jpg

Makina Keeway RK 600 arkadaşlar.Üzerindeki motor eski Yamaha R 6 dan alınmış tabiiki china üretimi.88 ps 600 cc.

Keeway has announced a new 600 class, four-cylinder Chinese big naked bike. H Keeway is a famous brand by the Chinese group Qiangjiang Group, which begins its journey in 1999 and its European headquarters is situated in Hungary. Its aim is to keep international presence of the Chinese giant in European market. The new 4-cylinder motorcycle will be the first major street, from China, which will be introduced in European markets.

The bike has a very stylish design. The RK6 is an unfaired middleweight bike cheaper than the Yamaha XJ6. RK6 is the perfect mixture of modern and dated accessories. Engine of RK6 is based on older Yamaha R6 design. It has the output of almost 88bhp. The rear shock is mounted off center, the exhaust located under the seat and swing arm reminds SS bikes.[/QUOTE

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüfek markası Benelli'yi iyi biliriz de motosiklet markası olarak ilk kez duydum.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Terapist'i TNT25 fiyat öngörüsü için kutlamak isterim:
    2014'de TNT25 için olması gerekir dediği fiyat 7-8 bin TL, zamanın Euro kuru 2,80'den = 2857 Euro.

Günümüz kuru 3,80 x 2857 = 10857 TL.

Benelli de zaten fiyatlardaki yeni indirim açıklamasıyla TNT25'i 10.858 TL'den satıyor (web sitesindeki rakam.)

Dediğinize geldiler, anlaşılan .

Öngörünüzü kutlarım!
    Capitao_3 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)