Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Demir atların prensesi"nin hedefi şampiyonluk

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motokros ve süpermotoda elde ettiği başarılarla "demir atların prensesi" olarak tanınan kız sporcu Efnan Valimaki (14), bir yandan zorlu pistlerde erkeklerle yarışarak derece elde etmeye çalışırken diğer taraftan yurt içi ve dışında şampiyonluk hedefliyor.

Valimaki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının Finlandiyalı, annesinin ise Türk olduğunu belirterek, Türkiye’de doğup büyüdüğünü söyledi.

Motor sporlarıyla 10 yaşından bu yana uğraştığını ifade eden Valimaki, toprak ve engelli pistlerde motokros, asfaltta ise süpermoto yarışlarına katıldığını anlattı.

Geçen yıl motokros ve süpermotoda erkeklerle yarışıp üçüncü olduğunu vurgulayan Valimaki, şunları kaydetti:
    "Toprakta da asfaltta da rakiplerim hep erkek. Motosiklet yarışlarının tek bayanıyım. 85 cc’de mücadele ediyorum. Bir bayan olarak erkeklerle yarışmak hem sevindirici hem de üzücü. Bu sporda daha fazla bayanı görmek daha iyi olurdu. Bu sporu bir erkek kadar bayanın da yapabileceğini göstermek güzel bir duygu. Motor sporlarını, yarışlarını seviyorum. Heyecanı ve adrenalini yüksek çok özel bir sporun içindeyim. Büyük keyif alarak yapıyorum."

100 kilometre hızla metrelerce havaya yükseliyor

Valimaki, motokros yarışlarında zorlu pistlerde saatte 100 kilometre hıza kadar ulaştığını ve bazı durumlarda motosikletiyle metrelerce havalandığını dile getirdi.

Sıçrarken büyük heyecan duyduğunu aktaran Valimaki, "İlk senemde İstanbul’da süpermoto yarışında kaza geçirdim ve bacağım kırıldı. Zor toparladım ama kendime güvenim geldi. Şimdi korkmadan yarışabiliyorum" dedi.

Bulgaristan ve Yunanistan’da Avrupa şampiyonalarında yarıştığı bilgisini veren Valimaki, "Ayak yarışlarında derecelerim oldu. Hedefim; bir bayan olarak Türkiye ve yurt dışında erkekleri geçerek şampiyon olmak. Ayrıca yarışlarda bir bayan kategorisi açılmasını ve onlarla yarışmayı çok istiyorum. Artık pistlerde tek bayan olarak kalmayayım" diye konuştu.

Kaynak: AA - Posta Gazetesi
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ya bu motosikletler kadınlara ne kadar da yakışıyor...yolu hep açık olsun...

Motosikleti
    CRF 250 L
    Para çok ne yapsam acaba hikayesi.
    oluroyle ve Shamy bunu beğendiler.

duygusen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r125
    parasıyla ne alakası var pardon ?

rebitek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 200 r
    Ben 14 yaşına takıldım, 14 yaşında bunları yapıyorsa 20 li yaşlarda dünya şampiyonu olur. bravo diyorum.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Emin olun, kadınlar her şeyi erkeklerden daha iyi yapabilirler. Bir de kendi aralarında güzellik yarışları olmasa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)