Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-09 modelleri far bağlantı sorunu nedeniyle geri çağırılıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yamaha Amerika tarafından yapılan açıklamada 2014 model FZ-09 (MT-09'un Amerikadaki adı) 5300 motorun far bağlantısında oluşabilecek sorun için geri çağırdığını duyurdu. 1 Ağustos 2013 ile 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında üretilen modellerde far bağlantı kablolarının olması gerekenden daha kısa üretildiği ve bu sorunun motorun sağ sol gidon dönüş açılarını kısıtladığı, gerilen kabloların kopup farın kapanmasına neden olabileceği söyleniyor. Yamaha Avrupa'dan bu konu hakkında henüz bir duyuru yapılmadı.

Yamaha Motor Corporation, USA

SUMMARY:
    Yamaha Motor Corporation, USA (Yamaha) is recalling certain model year 2014 Yamaha FZ09 motorcycles manufactured August 1, 2013, to August 29, 2014. The affected motorcycles may have a headlight harness that is too short and when the handlebars are turned fully to the left or right the harness may break near the coupler or coupler may disconnect from the headlight bulb.

CONSEQUENCE:
    If the harness breaks or the coupler detaches from the headlight, the headlight will go out, reducing the rider's visibility and increasing the risk of a crash.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Nasil ya, yaw anlarim uretim hatasi falan olur, ilk etapta farkedemeyecegin seyler olur daha sonra cagirabilirsin duzeltmek amaciyla ama bu kadar bariz birsey nasil farkedilmemis, bu adamlar bu motoru hic mi test etmemis, gidonunu saga sola cevirmemis arkadas. Ulen bak alasim vardi yavas yavas soguyorum mt den
    motorcu adam bunu beğendi.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen akşamki canlı yayında barkın dedi ya hani.

Yamaha denemeyi sever, dener ama sende bizde dener
    burakragaa bunu beğendi.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Barkın abi tanıtımında, gidondaki sağa ve sola dönüş açılarında farklılık var demişti belki bununla alakalıdır.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Bu tür teknik düzeltmeler, bence üreticinin kendi hatası üzerinden sorumluluğunu kanıtladığı durumlar halini alıyor.

Motorsiklet gibi direkt hayatı etkilemeyen bir durum olsa da aldığım bilgisayarla ilgili bir hikaye anlatayım:
    2010 yılında Hollanda'daki bir Apple Store'dan MacbookPro almıştım. Uzunca yıllar kullandım, hatta birkaç işletim sistemi değiştirdim aynı bilgisayarda. 2014 yılının başında bilgisayarda kernel hataları almaya başladım (ne olduğunu bilmiyorsanız önemi yok). Her neyse, o dönem Avusturya'da yaşadığımdan, oradaki Apple'lardan birine götürdüm bilgisayarı. Bana dediler ki, 2010 yılında ürettiğimiz bilgisayardaki anakartın bir özelliği, 2014'te çıkarttığımız işletim sistemindeki bir özellikle çakışıyor. Durumu çözmek için de, fişi faturası hatta garantisi bile olmayan Macbook'umu alıp, yeni bir anakart takarak geri verdiler. -ki bilgisayarın en pahalı parçasıdır bilirsiniz, fiyatı neredeyse bilgisayar kadardır ayrı alındığında hele Apple'sa. Tüm bu değişimler için de teknik servis de dahil tek bir euro almadılar.

Demek istediğim kaliteli üretici, teknik hataları düzeltmekten ne gocunur ne korkar. Muhtemelen bu kablo hatasından reel olarak sorun yaşayan ufak bir yüzde üzerinden yola çıkarak, insan hayatını etkilediğini düşünerek genel bir revizyon yayımlanmış. Konu hakkında susup, sorun yaşayan motorları sadece düzeltmekle yetinebilirlerdi (ki zaten bu ve başka sektörlerdeki şirketlerin %99'u böyle yapmıyor mu), onun yerine aksiyona girmişler. Japon işte.
    oluroyle ve mehmetenis bunu beğendiler.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Adamlarin islerinin arkasinda durmasina ya da sorumluluk sahibi olmalarina birsey dedigim yok, dediginiz gibi keske herkes boyle olsa ama geri cagirdiklari mevzu o kadar basit bir mevzu ki, insan sasirmadan edemiyor. Yani arkadas hic mi test etmiyosunuz, bu gidon donerken zorlaniyor, bak dondururken ses geliyor, birseyler geriliyor sanki falan da mi dememis kimse ona sasirdim ben, yoksa abs beyni arizalaniyodur ya da ne bileyim gaz kolu icin yeni yazilim yapip hassasiyet problemini cozmuslerdir falan bunlar icin cagirsinlar canimi yesinler Bana cok basit geldi bu hata.
    oluroyle bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    japon iş ahlakını takdir etmemek mümkün değil.bravo adamlara.marka olabilmek ne kadar zor ise,orada kalabilmek de o kadar zordur.boşuna marka olunmuyor.
    burakragaa ve mehmetenis bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    altın elbiseli adamın incelemesinde bahsediliyordu. sağ sol farklı diye, belki bize öyle gelmiş olabilir hatta diyordu, demek ki doğruymuş, iki tarafa aynı açıda dönmüyor makine

sadece 1 ağustos ve 29 ağustos arası üretilen modellerde diyor. acaba o tarih aralığında üretilen modeller türkiyede varmı? daha çok yeni ağustos ayı.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    01.08.2013 ile 29.08.2014 arası modellerde far bağlantı kablolarının kısa olması yüzünden Yamaha Motorları Geri çağırmış.
    Çok yakışır bir hareket aynısı hatırlarsanız BMW motorlarında (K1600 GT' lerde)veya Toyota Corolla Modellerinde geri çağırma gibi daha anımsayamadığım bir çok araç üretici tarafından geri çağırılmıştır.
    BU KESİNLİKLE UTANILACAK AYIPLANACAK BİR DURUM DEĞİLDİR.
    Firma hatasını anlamış hatta öyle tahmin ediyorum ki Motorları alan kişilere bile ulaşılmıştır.

Arkadaşın örnek verdiği apple macbook pro örneği gibi insanlar boşu boşuna büyük markaların mallarını almıyorlar,
    Bugün benim kullandığım iphone 5s telefonu doğu banktan almama rağmen zorlu center da ki apple store garantiye alıyorsa bu iş te yanlışlık yok demektir.

Motosikleti
    MT-09
    merhaba arkadaslar,
    yamaha motosikletinizin sasi no'sunu girerek geri cagirma var mi yok mu diye sorgulatabilirsiniz
    buyrun link :
    http://www.yamaha-motor.eu/uk/services/modification-checker/index.aspx

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)