Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Easy Rider filminde Peter Fonda’nın kullandığı efsane motosiklet satılıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1969 yapımı sinema tarihinin en ünlü filmlerinden sayılan Easy Rider'da kullanılan motosikletler satışa çıkıyor.

Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en kült filmlerinden biri olarak gösterilen, 1969 yapımı Easy Rider filminde kullanılan motosikletin önümüzdeki ay, açık arttırmayla satılacağı açıklandı. Filmde, usta aktör Peter Fonda’nın kullandığı efsane motosiklet için bir milyon dolar fiyat biçildi.

Guardian’ın haberine göre; 12 yıl boyunca Ulusal Motosiklet Müzesinde sergilenen Harley Davidson marka motosiklet, Californialı iş adamı Michael Eisenberg tarafından satın alınmıştı. 60’lı yılların kültürel bir ikonu olarak gösterilen motosiklet, dönemin gençlerinin isyankar tavırlarının ve sistem karşıtı görüşlerinin bir simgesiydi. Eisenberg, motosikletin satılışından kalan paranın büyük bir kısmını, Peter Fonda’nın da katkı sağladığı Amerikan Yardım Derneği’ne bağışlayacağını belirtti.

Kaynak: Sözcü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Adama elindeki motoru sattirip chopper aldirir bu film, kesinlikle izleyin. Özellikle final sahnesi dumur..

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama elindeki motoru sattirip chopper aldirir bu film, kesinlikle izleyin. Özellikle final sahnesi dumur..
    Doğu gezileri sırasında hayatını kaybeden motosiklet sürücülerinin haberini okuduğumda aklıma o final sahnesi gelmişti
    tanertc ve asot bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    konuyla alakasız , mıllete apacı apacı dıyoruz ama bu choppercıların neredeyse hepsı apacı maalesef koruma 0
    07mehmet07 bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakasız , mıllete apacı apacı dıyoruz ama bu choppercıların neredeyse hepsı apacı maalesef koruma 0
    İşte böyle bir de anlayış var, koruma olmazsa apaçi şu bu, bir de cruiser kullananların çoğu apaçiymiş . Peki sana ne desin insanlar bilader? Sadece koruma ile mi apaçilik? Bana göre de zırt pırt 300 basmak apaçilik. Koruma olmazsa sadece kullanmayana zarar. Race makinaya binip insanların sağından solundan 300 le geçenler ne oluyor? Dikkat ediyorum koruma dalgasına millete apaçi diyenler, polisten kaçma, otoyolda tekere kaldırma gibi başlıklarda hep bir hevesli, teknik yorumlar falan yapıyor. Koruma kullanmayınca apaçi çünkü kendi hayatını tehlikeye atıyor. Ama herkesin hayatını tehlikeye atınca sorun yok Güzel valla, devam böyle.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    saygı duyarım. senın dusuncen de boyledır
    lakın farkındaysan serzenısım korunmanız yonunde. yanı sız dıslamak,sızden kurtulmaktan zıyade sızı kazanmak amacım.
    +mıllete apacı dıyoruz dedım yanı racıngcılerı de elestırenlerdenım.

ben çapırcıyımdır...sattım ama hala içimde çapır ukdedir...tekrar alacam inş...türkiyede çapır kültürü biraz farklıdır ben ne kadar çapırcı gördüysem...hep eğitimli ve kültürlü insanlar...serseri ruhu taşıyor gibi görünürler ama inanın harbi motorcu kardeşliği vardır...zaten başka türlüsü çapıra binmez...apaçiynin kralı ybr cbf tayfası maalesef...çapırcılar değil...
    not:başka tip motorcu kardeşlerim alınmasın bende şu anda küçük ve basit bir motora biniyorum...sadece serseri ve apaçi suçlamasını kabul etmiyorum...bunu belirtmek istedim...sağlıcakla kalın...

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Motorun marka modeli farketmez adam gibi sürmeyen benim gözümde apaçiden de ötedir. Bilmem anlatabildimmi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    boş bunlar arkadaşlar kışı kendınden meshuldur... adamına gore muamele ,oto yolda 300 le gıderler ama ,otomobıller de 80 le gıden scooterın kıcına yanaşıp sellektor cakar,ustelık sag serıtteyken, demı arkadaşlar? hem ss kullanaıyoru ,hem de scooter.bıktım araçların benı sıkıştırmasından.bıgun rr la cıkacam sag serıtte 80 90 k,m ıle sıkıştırana çekecem sılahı yada alacam aynasını asagı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)