Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Alkollü... Öldürdü... Serbest!

Motovento
    REKLAM ALANI

alkole karşıyım,
    alkollü olarak trafiğe çıkanlara karşıyım,
    kendisinin ve çevresindekilerin yaşamını hiçe sayıp araç kullananlara karşıyım,
    kullandığı araç ile kendini özdeşleştirip diğer araç sürücüleri ile empati kuramayanlara karşıyım,

kazanın sebebinin alkollü sürüş olup olmaması kesinleşmeden otomobil sürücüsü hakkında yargı verilmesine karşıyım.
    merhum dünyada yaşadığı iyinin de kötünün de hesabını mahşerde verecektir inancıma göre. onun arkasından onun yaşama biçimini yargılamak bize düşmez, ötesi gıybete girer ki gıybete de karşıyım.

Farklılıklarımız elbet olacak ancak önce tartışmayı öğrenmemiz gerekir. Tartışma sonunda hemfikir olmak zorunda de değiliz.
    birbirimizi kırmadan incitmeden derdimizi anlatabilmemiz lazım.

konu adalet sistemi ve kendimizi koruma/kollama olmalıyken gitmiş hayat tarzlarının çatışmasına yaslanmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı RoMeO&JuLieT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakın arkadaş saçma sapan yorumları. Vefat eden kişi kuzenim halamınoğlu idi. Olayda ne ters yön var ne kasksızlık var hiç birisi yok. vatandaşın aşırı sürati ve sokak başından çıkışı bile drift yaparakmış. Görgü tanıkları beyanına göre ortaya çıktı. Kasksız olduğu polis tutanaklarında işli. Ancak görgü tanığı olan kişiler kaskını polise teslim etmişler. Vuran vatandaş denen mahlukat alkolün vermiş olduğu etkidenmi artık altındaki arabanın bir can alabileceğini (KendiveyaBaşkasının) düşünmediğindenmi bilemiyeceğim kendini bilmezce aracını kullanarak ölüme sebebiyet vermiş oğlunu yetim eşini dul bırakmıştır kuzenimin. polislerde artık bu adam ne tür bir besleme yaptıysa onlara tutanağı adamın işine gelir şekilde tutmuş ve hiç bir görgü tanığını veya kamerayı incelemeden tutanağı tutup işlemleri ertesi sabah bitirmiş adamı nöbetçi mahkemeye çıkarıp adamın ters yön, kask ve hız beyanını dikkate alarak evrakları hazırlayıp adamın serbest bırakılmasına sebep olmuştur. Ancak yapılan baskılar ve araya giren kişiler sayesinde kaskın karakoldan çıktığı kamera kayıtlarında seyirinde kaskının olduğu ortaya çıkmış olup kuzenimin şeridinde kuzenime vurduktan sonra 7 metre fren izi olup ancak elektrik diğerine vurduktan sonra durabilmiştir.(Düşün sen hızını) Hem polisler hemde o mahlukat hakkında tüm davalar açılmıştır. gelişmeler hakkında boş konuşanlara gerekli cevaplar inşallah dava sonucunda verilmiş olacaktır. o sattığı alkol yorumunu yapan vatandaşa sesleniyorum inşallah sende böyle bir kazaya kurban gidersin veya bir yakının böyle bir kazaya kurban gider ki ozaman durumu anlarsın belki.
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27249362.asp
    başınız sağolsun arkadaşım, Allah sabır versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam basit ama sosyal mesaj veren bir yorum attı, nedense herkese battı, saçmalamayın arkadaşlar, adam bar işletmecisi, ölmüş allah rahmet eylesin, arkadaş sattığı alkol canından etti lafının neresi yanlış, belkide o adam onun barından çıkıp eve gidiyordu, olabilide olmayabilirde sonuçta alkol kötü bişey demek istemiş, adamı mı suçlamış, hayretsiniz ya, adam alkol iyi bişey değil dedi diye bir sürü saçma yorum atmışsınız.
    Olay bukadar basit anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az

Motosikleti
    Emekli oldu
    dostlar sağolsun green

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı RoMeO&JuLieT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakın arkadaş saçma sapan yorumları. Vefat eden kişi kuzenim halamınoğlu idi. Olayda ne ters yön var ne kasksızlık var hiç birisi yok. vatandaşın aşırı sürati ve sokak başından çıkışı bile drift yaparakmış. Görgü tanıkları beyanına göre ortaya çıktı. Kasksız olduğu polis tutanaklarında işli. Ancak görgü tanığı olan kişiler kaskını polise teslim etmişler. Vuran vatandaş denen mahlukat alkolün vermiş olduğu etkidenmi artık altındaki arabanın bir can alabileceğini (KendiveyaBaşkasının) düşünmediğindenmi bilemiyeceğim kendini bilmezce aracını kullanarak ölüme sebebiyet vermiş oğlunu yetim eşini dul bırakmıştır kuzenimin. polislerde artık bu adam ne tür bir besleme yaptıysa onlara tutanağı adamın işine gelir şekilde tutmuş ve hiç bir görgü tanığını veya kamerayı incelemeden tutanağı tutup işlemleri ertesi sabah bitirmiş adamı nöbetçi mahkemeye çıkarıp adamın ters yön, kask ve hız beyanını dikkate alarak evrakları hazırlayıp adamın serbest bırakılmasına sebep olmuştur. Ancak yapılan baskılar ve araya giren kişiler sayesinde kaskın karakoldan çıktığı kamera kayıtlarında seyirinde kaskının olduğu ortaya çıkmış olup kuzenimin şeridinde kuzenime vurduktan sonra 7 metre fren izi olup ancak elektrik diğerine vurduktan sonra durabilmiştir.(Düşün sen hızını) Hem polisler hemde o mahlukat hakkında tüm davalar açılmıştır. gelişmeler hakkında boş konuşanlara gerekli cevaplar inşallah dava sonucunda verilmiş olacaktır. o sattığı alkol yorumunu yapan vatandaşa sesleniyorum inşallah sende böyle bir kazaya kurban gidersin veya bir yakının böyle bir kazaya kurban gider ki ozaman durumu anlarsın belki.
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27249362.asp
    Öncelikle Allah rahmet eylesin acınızi anlaıyorum benim yazdığımı yanlış anlayacak bişey yok. Eğer ben veya ailemden biri herhangi bir insanın ölümüne sebeb olacaksa en kötü şekilde can versin Inşallah

Motosikleti
    Emekli oldu
    Yanlış anlamadım zaten. Bugün 7'si hürmetine sadece duamı dile getirdim ve olayın asıl yüzünü paylaştım...

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Başınız sağolsun. Tüm aileye Allah sabır versin.
    Umarım sorumlusu en ağır şekilde cezasını çeker.

Alkol vs diye tartışan arkadaşlar, lütfen başka bir başlık açıp orada tartışın. Ayıp oluyor.
    İsteyen içer, isteyen içmez, isteyen satar, istemeyen satın almaz. Bu kadar basit. Kimse bir diğeri gibi yaşamak, onun değer yargılarını benimsemek değil.
    Tartışacaksanız tartışın ama burada değil.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    başınız sağolsun benim anlatmak istediğim buydu adam alkollü kafası yerinde değil yani sarhoş bir adamı karşısına alıp birde tutanakmı tutmuş bir insanı harcamak bukadar kolaymı...

Motosikleti
    Emekli oldu
    Başsağlığı dileyen arkadaşlar hepiniz sağolun dostlar sağolsun mekanı cennet olsun inşallah

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)