Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali Yapıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

5. Manavgat Uluslararası Motosiklet Festival kapsamında yaklaşık bin motosikletin katılımıyla kortej düzenlendi.

Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen festival kapsamında, Boğaz Otel alanında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Otelin önünden başlayan korteje, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, dünyaca ünlü motor yarışçısı Kenan Sofuoğlu ve Macar motosiklet akrobatı Troger Mokus da katıldı. Yaklaşık bin motosikletin katıldığı kortejde renkli görüntüler oluştu.

Macar Troger Mokus güzergah boyunca ve tarihi köprü üzerinde motosiklet üzerinde akrobasi hareketleri yaptı. Yol kenarlarını dolduran Manavgat halkı, Mokus'un gösterilerini heyecanla izledi. Mokus, zaman zaman motosikletinden ayağa kalkarak vatandaşları selamladı. Dünya şampiyonu yarışçı Kenan Sofuoğlu ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kortejin önünde el ele tutuşarak Manavgat halkını selamladı. Kortej şehir içindeki gösterilerinin ardından Boğaz Otel'de sona erdi.

Macar Mokus: Can güvenliğiniz için motor üzerinde yaptığım hareketleri denemeyin

Bu sene 5'incisi yapılan Manavgat Uluslararası Motosiklet Festivali'nin ana teması kask kullanımı oldu. Dünyaca ünlü Macar motosiklet akrobatı Troger Mokus, motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve festivale katılan 2 bin motosikletçi, trafikte can ve mal güvenliği için kask kullanımını önemli olduğunu belirtti.05.08.2014 12:20

Festivale katılan Macar motosiklet akrobatı Mokus, Manavgatlı motosiklet sever gençleri, motosikleti üzerinde yaptığı hareketleri kendi can güvenlikleri için yapmamaları tavsiyesinde bulundu. Akrobat gösterisinde kullandığı motorların özel tasarımlı olduğunu belirten Mokus, özentiye bağlı denemelerin kötü sonuç doğuracağından, gösteri yapmaya gittiği ülkelerde her zaman gençleri, kask kullanımı ve motor üzerinde yaptığı gösterilerin yapılmaması için uyardığını kaydetti. Mokus, "Motorum üzerinde yaptığım akrobasi şovları, özentiye bağlı genç motorcu arkadaşlarımın can güvenliği için tehlikeli buluyorum. Onun için deneme yapmasınlar. Can güvenliklerine zarar verebilirler." diye konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen de festivalde Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ve dünyaca ünlü Macar motosiklet cambazı Mokus'u Manavgat'ta ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi.

Motosiklet kazalarında hayat kayıplarının genelde kask takmamaktan kaynaklandığını belirten Sözen, "Kask hayat kurtarır. Trafikte can güvenliğimiz için kasksız trafiğe çıkmayalım. Kask hayat kurtarır." ifadesini kullandı.

jackie chun, deep_far, mhmtesk ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resimde kimse kask takmamış diyecektimki videoda özellikle açıklamışlar, güzel festival, güzel insanlar kazasız,dikkatli sürüşler diliyorum...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En çok 5 nci resimde gözüme çarpsa da en önde giden adam bir akrobasi uzmanı. Kullandığı motosiklette buna uygun bir motosiklet olmasına rağmen tam korumalı olarak motora binmişken arkadan gelen ağır abi motorlarının tamamı sadece güneş gözlükleriyle sırıtarak ilerliyorlar.

Riskiniz kendinize aittir amenna lafımız yok ancak bu tip toplu sürüşlerde ve şenliklerde muhtemel kullanıcı ve onların etrafında hayır yapma diyen bir güruha böylemi özendireceksiniz motora binmeyi?

Çok sıcak,
    yavaş sürüyorduk,
    benim kaskım vardı,
    o zaman beni kimse tanımaz.

Bahanelerimizden bazıları, sıcak rahatsız ediyorsa sonbaharda bin kardeşim motora, yavaş sürüş daha zor değil midir? Hatta bunun yarışları yapılmaz mı? Motordan sadece kafa üstü düşebilenlere lafım yok kask size yeter. Seni bu şekilde kaza yaptığında (İNŞALLAH hiç olmaz) annen bile tanıyamaz.

Trollük yapmak istemesem de bu konudaki hassasiyetim hep devam edecek. Tekrar söylüyorum, herkes kendi riskinden sorumludur. Ama genele hitap eden noktalarda bu özgürlükleri yoktur.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    CEM., mustbe, efizikci ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    "Trafiğe kapalı alan" gerekçesi ile kask kullanılmamamış olması kabul edilemez. Bu komik açıklamanın üzerine 1000 laf söylenir ama buna zaman yok.
    Eğitim, Eğitim, Eğitim, ......
    Lev3562, Sadık1453 ve shooter1 bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güvenli alan diyorlar fakat 1 tane motosiklet dengesini kaybetti yere düştü olmayacak bir şey değil tansiyonu düşer gözleri kararabilir
    Sadık1453 ve Lev3562 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Orada bazı arkadaşları uyardık.Emin olun söz geçmiyor maalesef.Allahtan yavaş bir kortej oldu.Tam koruma giyen bizler sıcaktan piştik)
    Sadık1453 ve Lev3562 bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ben sorgulamak sitem etmek yerine şu dikkatimi cekti.

Kask hayat kurtarır başlıgı altında yüzlerce kasksız gözlüklü motorcu ?

Motosiklet kazalarında hayat kayıplarının genelde kask takmamaktan kaynaklandığını belirten Sözen, "Kask hayat kurtarır. Trafikte can güvenliğimiz için kasksız trafiğe çıkmayalım. Kask hayat kurtarır." ifadesini kullandı.
    İşte bu sözlerinden sonra yaptıkları konvoy komik olmuş.

Trafige kapalı alan olması birşey farketmez 200 motor zaten trafik oluşturuyor.
    Lev3562, forewer, Sadık1453 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    sadık ın dedigi gibi adamlar tanınmak için (belediye başkanı motora biniyor ya sonra o kortej görüntülerini sağa sola koyarlar sonra ) resmen kask takmamışlar ister trafige kapalı alan olsun ister yavaş sürüş olsun bende onaylamıyorum +1 görüşüm bulunsun
    Lev3562 ve Sadık1453 bunu beğendiler.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Kasksız gezmeleri olmamış bunun bahanesi olamaz.
    Lev3562 ve Sadık1453 bunu beğendiler.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Örnek olunması gerekirken, kötü örnek olmuş!Kapalı alan vs diye kask takmamak ne demek, kapalı alanda düşülmüyor mu, hem de bu kadar motor iç içe giderken...Kask takarsam beni kim görecek durumu var, havan batsın...
    Lev3562 bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Kasksız kullanmayı çok eleştirmemek lazım adam diyor sonuçta reklam olan bir organizasyon. Gerçi en azından çene açılır yada nazi kaskı gibi bir şeyler kullansalar iyi olurdu

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Bayram süresi bir hafta Antalya merkezdeydim çok sayıda motor ve scuter kullanan gördür 1/1000 i kask lı idi o kasklılarında çoğunluğu sadece kask takmıştı duru bu kadar vahim...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    valla kask işini bilmemde isteyen takar istemeyen takmaz. Ama güzel festival olmuş belli seneye mutlaka katılmak lazım

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    tek tekere kalkılmış, neredeyse kimsede kask yok ama bahane çok, hala sitemizde bu tip paylaşımlar pervasızca paylaşılıyor (kasksız fotolar, bira şişeli fotolar vs) sonra da motosiklet kültüründen bahsediliyor. bu kafayla ne kültür olur ne de iyi örnek olunur.
    Lev3562 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler