Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayallerinin peşinde dünya turuna çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tolga Başol uzun yıllardır hayali olan ve planladığı dünya turu için işini bıraktım ve yola koyuldu.

Dünya turuna çıkana kadar motosikletiyle; Afganistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan, İran, Suriye, Lübnan, Ürdün, Moldova, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Arnavutluk, Makedonya, Slovenya, Avusturya, İtalya ve İsviçre’ye giden Tolga Başol dünya turu boyunca yaklaşık 1.5 sene yolda olmayı planlıyor.

Tolga Başol'un inanılmaz gezi rotası

1 Haziran tarihinde yolculuğuna başlayan Tolga Başol'un dünya turunu www.facebook.com/ridemust/ - twitter.com/ridemust - www.ridemustgoon.com adreslerinden takip edebilirsiniz.
    tayfungun45 ve sabiht bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler, bu güzel yolculugun sorunsuz ve kazasız geçmesini temenni ediyorum.. İyi seyahatler , merakla paylasımları bekliyor olacağız...

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    https://www.facebook.com/ridemust

Adamlar Rusyaya var mış.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Alican1998 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    resmen bir motorcunun hayallerini resmetmişler harika gerçekten

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    tek değilde 2 motorcu çıkılsa çok daha eğlenceli olurdu :D

ilerde bir gün nasip olurda çıkarsam tura kesinlikle bnw 1150 gs adventure ile çıkardım.

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    sağlam sponsorlara sahip sanırsam

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz komşu ülkeye bile geçerken bi kucak evrakla uğraşıyoruz, 30 tane ülkeye gir-çık yapmak sıkıntı olmuyor mu ki bu adam için?

Türkiyeden örnek versek, 1 jandarma söktürür tüm yükleri daha sonra birde gümrük muhafaza söktürür. Tam yola çıkarsın habur kapısını geçersin bu sefer ırak peşmergesi söktürür. Ben yarım saatte 3 kere söküp taksam bunları vazgeçer, eve döner çay demlerim.
    doğa, Maslak, tifosired ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

doğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz komşu ülkeye bile geçerken bi kucak evrakla uğraşıyoruz, 30 tane ülkeye gir-çık yapmak sıkıntı olmuyor mu ki bu adam için?

Türkiyeden örnek versek, 1 jandarma söktürür tüm yükleri daha sonra birde gümrük muhafaza söktürür. Tam yola çıkarsın habur kapısını geçersin bu sefer ırak peşmergesi söktürür. Ben yarım saatte 3 kere söküp taksam bunları vazgeçer, eve döner çay demlerim.

Gerçekten duşununce o sınır eziyetlerini,bu geziyi bitirdiğinde şehrin anahtarını bile hakedecek bir başarı gösterdiğini söyleye biliriz.. Ben bir sure sınırda askerdim , orda askerlerin dahi vatandaşa yaptığı eziyeti görseniz; neyse takdire şayan bir gezi olduğu aşikar.. Umarım başarıyla bu geziyi tamamlar ve anılarını bizimle paylaşır...
    Hayatta zenginlik nekadar çok şeyin olduğuyla ölçülmez , nekadar az şeye ihtiyaç duyduğunla ölçülür... Yani ben varlıklı bir adamım..

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    40'a Kadar Ayıptır Söylemesi '' Köpek '' Gibi Çalışacaksın Atacaksın Kenara 50 - 60 Bin Dolar Birde Altında Sağlam Bir Motor Olacak Sonra Ver Elini Dünya...

Hayat Bu Be

Onun keyfi baskadirda, zengin isi bunlar. Bizde 60 bin dolar olsa ya is kurariz ya ev aliriz ya araba. Bu geziyi yapacak insan icin para hayatta en son gelen şeydir.
    fz6_fazer ve shooter1 bunu beğendiler.

Benimde hayalim ya inşl. bi gün banada nasip olur.
    ben mekkeye bile gitmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    F650 GS
    dünya turu çok iddialı. benim hayalim eşimle beraber avrupa turu yapmak. ancak artçı için konforlu motosiklet cüzdana konfor vermediği için erteleyip duruyorum. umarım bir gün herkesin hayali gerçek olur.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim kıt kanaat orta direğe bile yaklaşamayan taife için fantazi bunlar fantaazi.

Wildling - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tolga Başol 17 Aralık'ta Ankara Bilkent Üniversitesi'ne video konferans ile konuk oluyor

https://www.facebook.com/events/384296001737711/

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Sırf bu hayal için yaşıyorum gerçekleştirmeden ölemem. Bir gün bu yolculuk gerçekleşecek bundan eminim. Çocukluğumda ne zaman motosikletli bi gezgin görsem içim içime sığmazdı tabi ozaman işin parası maliyetinden haberimde yoktu. Ozamanlardan itibaren içimi kemiren bu hayal gerçekleşecek öyle yada böyle.

efesyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC 200

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Trt, haftalik olarak program seklinde yayinliyordu ama artik yayinlanmiyor. Yaklasik 8-10 bolum yayinladi ama daha sonra Tolga Başol videolari youtubeden kendi kanalinda yayinlamaya basladi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler