Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hidrojenle çalışan motosiklet...

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hidrojenli motosiklet fazla mı sessiz?
    Çevreci İngiliz mühendisler sıfır emisyonlu motosiklet geliştirdi. Dünyanın hidrojenle çalışan ilk motosikleti o kadar sessiz ki, aracı üretenler yapay motor sesi eklemeyi planlıyor. Prototip motosiklet geçen hafta dünyaya tanıtıldı. Sıfır emisyon üreten yakıt hücreli motosikletin tek problemi aşırı sessiz olması. Emissions Neutral Vehicle (ENV) olarak bilinen ve saatte 80 kilometre maksimum hıza sahip olan motosikletin menzili ise 160 kilometre. Şarjı 4 saat gidiyor. Tasarımcılarına göre aracın su buharı emisyonu içilebilecek kadar temiz.

Her ne var ki, aracın çıkardığı gürültünün evimizdeki bilgisayardan fazla olmaması motosiklet sesini keyif faktörü olarak gören bazılarının hoşuna gitmedi. İngiliz Motosiklet Federasyonu Sözcüsü Jeff Stone, "Yeni araç motosiklet tanıtıma uyuyor ama bizim bildiğimiz şekliyle değil. Motosiklet ilkel bir şey ve insanların ruhuna hitap ediyor" dedi. Öte yandan İngiltere'de bile bu motosbiklete istediği türde hidrojen verecek tek bir istasyon bulunuyor.
    Yazı alıntıdır...

Benim kendi fikrim sessiz bir motosiklet motosiklet değildir tam anlamıyla hilkat garibesi gibi gözüküyor bisikletten hiç bir farkı yok...

http://www.intelligent-energy.com/in...796&artID=3709

http://www.dexigner.com/urun/haberler-g4168.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yav aslında tıpıde guzel gıbı ama uzaylı aracına benzıyor(Abi sen uzaydanmı geldın dıye sorabılırler ) ama cok sessızmıs ıse yaramz o zman at cope :D:D

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Hidrojen nerden bulcas? Eger Verdigim nefesse ok ana uyar beleş beleş gezerim.
    Soda Ayran Cool

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    ulan adamalr hidrojenle çalışan motor yaptıalr.benim motorun zincir sesini kesemedim.çıldırıcam ya

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    bisilect iste su sarzli bisiklet lerden bizim arkadas almis bayagi guzel tabii benim bunun sessiz oldugunu unutup lan olm calistirsana sunu nerden calisiyor bu dememe kadardi hersey
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    yatar hojam bu iş...belki scootercıların hoşuna gider bitek..benzinden şaşmam ben
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    dünya benzin stoğu bitmeden bu tür araçlar ancak konsept kalır. başta amerika izin vermez üretilmesine. daha önce suyla çalışan arabalar da yapılmıştı. hani nerdeler??? kaybettiler bi şekilde
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    bu gelişmeler sanırım motosiklet kullanıcılarında bölünmelere yol açacak

"....Benim kendi fikrim sessiz bir motosiklet motosiklet değildir tam anlamıyla hilkat garibesi gibi gözüküyor bisikletten hiç bir farkı yok..."

bu bir işaret mesela. İnsanlar motosikletten farklı şeyler anlıyor ve bekliyor aslında; attığı duman, yaydığı gürültü bu araçta amaçlanmayan ikincil sonuçlar olmaktan çıkıyor, çeşitleri bulunan ek paralar ödenerek değiştirilen modifiye uğraşları olarak ortaya çıkıyor.
    Aslında emisyon ve gürültü olarak çevre kirliliği yaratan bu unsurları vazgeçilmez gören büyükçe bir topluluk olacaktır sanırım. Bunun karşısında da yapacağımız işin sonucunda istemeden elde ettimiz böyle kirlilik kaynaklarının ortadan kaldırılmasına sevinenler bulunacaktır.

örneğin ben dişli lastiklerini görünce bu aracın;
    ormana daldığımızda doğayı kirletmeden ve gürültü patırtı çıkarmadan uçarcasına dolaşma fikrinden pek hoşlandım

motosiklette;
    İri cüssesi,100dB'li aşan gürültüsü, kocaman motor bloğu ve bitmek tükenmek bilmeyen girinti çıkıntılarıyla klasik motorları terçih eden, 'ben burdayım' demeyi seven kullanıcılar olduğu gibi,
    iki tekerlekli bir aracın plotaj keyfini(ivme keyfi, firen keyfi, viraj keyfi...vs) ve yarattığı uçarak dolaşma hissini seven, ben ayrı durmak istemiyorum doğaya zararım dokunmadan onunla bir olayım diyen kullanıcılarda olacaktır sanırım.

şimdiden safları belirlemek ve meseleyi tartışmak lazım belkide...
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    locco, akü zincire sürtüyor olmasın sakın! Benim öyle olmuş, Altan motor da görmemiş, 1000 km gezdim, öldüreceklerdi beni...
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    düzlüklerde benzinli motorun asılmasının tadını ancak başka bir benzinli motor verir ama adamlar çalışmış yapmışlar ellerine sağlık tabi

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    locco, akü zincire sürtüyor olmasın sakın! Benim öyle olmuş, Altan motor da görmemiş, 1000 km gezdim, öldüreceklerdi beni...
    yok benim motorda aküye değmesine imkan yok.metalik bir ses cıakrıyor.aslında sebebini buldum saseye sürtüyor ve vuruyor.fakat araya kjoyucak br takoz bulamadım

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    bedavaya werseler binmem çünkü tip yok bişi yok

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw kaç para olur bu alet acıba ucuza vererlermi

yav aslında bunu sekıl olsun dıye yapmamamıslar cevre bılıncı olan bı alet yapmıslar.Benzınlı araclar dogaya cok zarar verıyor ayrıca dunyada benzın bıtınce ne kullancaz mecburen bunları.Zaten ylmzzz ın dedıgı gıbı amerıka sıler yakında bunu

gumusarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    valla bunların metanla çalışanları çıkarsa ben alırım.. bedavadan yol yaparız...

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünya benzin stoğu bitmeden bu tür araçlar ancak konsept kalır. başta amerika izin vermez üretilmesine. daha önce suyla çalışan arabalar da yapılmıştı. hani nerdeler??? kaybettiler bi şekilde
    EN GÜZEL YORUMU YLMZZZ ARKADAŞ YAPMIŞ...
    DÜŞÜNCENE SAĞLIK...
    OLAYA GENEL BAKMAK LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

DAHA %100 TÜRK MALI İĞNEMİZ BİLE YOKKEN, BU GİBİ HABERLERE FAZLA SEVİNMEMEK LAZIM...

BENİM İÇİN TEK ÖNEMLİ KONU: FİYAT...

BENZİNE VERMEK İSTEMEDİĞİMİZ PARAYI ZATEN, DEVLETE ÖTV, KDV, KÖPRÜ VS GEÇİŞ PARASI OLARAK MOTORSİKLET KULLANANDAN FAZLASIYLA ÇIKARAN BİR HÜKÜMET VE MEMLEKETİN ÇOCUĞU OLARAK... BIRAKIN BU KOFTİDEN HABERLERİ DERİM...

BEN BÖYLE MOTORA BİNECEKSEM, ÜTÜ YAPARIM DAHA İYİ
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde AR GE çalışmaları yeterli düzeye ulaşamadığı için yeterli seviyede kaliteli bir ürünü tam olarak ortaya koyma şansımız olmuyor malesef hala bilinen teknoloji ve makineleri yada cihazları parça olarak dışardan getirtip ülkemizde toplayan montaj sanayi denilen dışa bağımlı bir oluşumdan kurtulabilmiş değiliz bu kısaca teknolojik bağımsızlığımız olmadığı anlamına geliyor...Ben bir elektronik kart büyük bir rulman yada basit bir röle yüzünden daha verimli iş yapan taklidini bile üretemediğimiz için haftalarca yatan makinelere şahit oluyorum çalıştığım yerde...buda ülkemizde üretiğimiz mamülün o süre içinde dışardan satın alınmasına ve büyük maddi kayıplara yol açıyor ondan sonra dış ticaret açığı işsizlik dışarıya döviz çıkışı gibi çok farklı zeminlerde geniş açılımlarda büyük kayıplarla karşılaşıyoruz bunları ben bizzat yaşıyorum bu arada makineyi üreten firmanın keyfine kalmış size o parçayı yollayıp yollamamak elin Amerikalısının Fransızının ağız kokusu kaprisleri cabası...Petrol kaynakları belirli bir zaman sonra tükenecek bu malum bir gerçeklik olayın farkında olanlar şimdiden alternatif enerji kaynaklarına yönelmeye başladılar (güneş enerjisi bataryalı elektrikli motorlar hybrıd teknolojileri gibi)hatta petrol türevi maddelerden daha ekonomik bir ürün bulsalar yada daha kullanışlı ona geçecekler Toyota hybrıd(benzin ve elektrik motorlu)bir arabayı seri üretime çoktan koydu.Peki bizler ne yapıyoruz arkadaşların bu teknolojileri oluşturup bize satmalarını bekliyoruz...Üretmeye çalışan insanlarında ya yolunu tıkıyor yada beyin göçü denen faciayı yaşayıp dış ülkelere kaptırıyoruz sonuçta ortada dışa bağımlı montaja dayalı bir sanayi...

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde AR GE çalışmaları yeterli düzeye ulaşamadığı için yeterli seviyede kaliteli bir ürünü tam olarak ortaya koyma şansımız olmuyor malesef hala bilinen teknoloji ve makineleri yada cihazları parça olarak dışardan getirtip ülkemizde toplayan montaj sanayi denilen dışa bağımlı bir oluşumdan kurtulabilmiş değiliz bu kısaca teknolojik bağımsızlığımız olmadığı anlamına geliyor...Ben bir elektronik kart büyük bir rulman yada basit bir röle yüzünden daha verimli iş yapan taklidini bile üretemediğimiz için haftalarca yatan makinelere şahit oluyorum çalıştığım yerde...buda ülkemizde üretiğimiz mamülün o süre içinde dışardan satın alınmasına ve büyük maddi kayıplara yol açıyor ondan sonra dış ticaret açığı işsizlik dışarıya döviz çıkışı gibi çok farklı zeminlerde geniş açılımlarda büyük kayıplarla karşılaşıyoruz bunları ben bizzat yaşıyorum bu arada makineyi üreten firmanın keyfine kalmış size o parçayı yollayıp yollamamak elin Amerikalısının Fransızının ağız kokusu kaprisleri cabası...Petrol kaynakları belirli bir zaman sonra tükenecek bu malum bir gerçeklik olayın farkında olanlar şimdiden alternatif enerji kaynaklarına yönelmeye başladılar (güneş enerjisi bataryalı elektrikli motorlar hybrıd teknolojileri gibi)hatta petrol türevi maddelerden daha ekonomik bir ürün bulsalar yada daha kullanışlı ona geçecekler Toyota hybrıd(benzin ve elektrik motorlu)bir arabayı seri üretime çoktan koydu.Peki bizler ne yapıyoruz arkadaşların bu teknolojileri oluşturup bize satmalarını bekliyoruz...Üretmeye çalışan insanlarında ya yolunu tıkıyor yada beyin göçü denen faciayı yaşayıp dış ülkelere kaptırıyoruz sonuçta ortada dışa bağımlı montaja dayalı bir sanayi...
    Aynen katılıyorum

Bide bu motorların mutlaka hilkat garibesine benzemesimi lazım?Normal bir motosikletde olmuyomu hidrojen?Yeni bişey yaratıcam derken frankenştayn çıkarmışlar ortaya.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Forumdan Uzaklaştırıldı eRRsin-45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana göre adamların yaptıkları icât çok mantıklı, neden diye soracak olursanız; Amerika teknoloji ülkesi, Japonya veya diğer ülkeler kadar olmasa da Amerika'da çok büyük bir petrol sıkıntısı var, tabii ki düşün düşün akıllı adamlar böyle bir icât geliştirmişler, eminim ki Amerika'dan dışarı çıkmaz..
    daha önce suyla çalışan arabalar da yapılmıştı. hani nerdeler??? kaybettiler bi şekilde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çok beğendim şiddetle destekliyorum.kahrolsun gürültülü motorların beyin tecavüzcüsü faşizmi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler