Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Annem motorcu olduğumu biliyor. Ama babama hiç söyleyemedik / Alpaslan Apak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2005 yılında motosiklet hevesimin içimi gıcıkladığı ilk zamanlarda, o dönemde sayıları çok az olan motosiklet forum sitelerinden birine üye olmuştum. Motosiklet mağazalarının önünde marka ve model gözetmeksizin, uzun uzun motosikletlere bakıyordum.

Akşamları da; gündüz dolaştığım motosiklet bayilerindeki göz ucu kayıtlarımla internette araştırma yapıyordum. O güne kadar çevremde hiçbir yakınım veya arkadaşım hakkında motosikletle bağlantısı olduğuna dair en ufak bir bilgim yoktu. Zaten sohbet konusu bile hiç olmamıştı.

Yıl sonuna doğru babamı kaybetmenin acısı, bu kısa süreli hevesimi de ileri tarihlere öteledi. Zaman geçti ve yeni bir yılın yeni umutları önümüze sermesiyle tekrar motosiklet merakımın ardına düştüm. 2006 senesinde A2 ehliyetimi, Honda GS1 eğitimimi alıp yaza doğru da; şu anda bile hâlâ kullanmakta olduğum sevgili yoldaşımı aldım.

46 yaşına kadar böyle bir konunun sözünü dahi etmeyen biri olarak, rahmetli anneciğimin şaşkın bakışları arasında motosikletle sağa sola gezip, akşam da o keyfi aile sohbetine taşıyordum. Pek çok motosiklet sevdalısı arkadaşım, aile tepkileri yüzünden bu işe uzaktan bakmakla yetinmek zorunda kalıyorlar. Belki de yaşımın kemale ermesinin de ötesinde yılları devirdiğim için ben bu konuda şanslıydım. Olumsuz örnek olmadığım için ailemden tepki de almadım. Önce kardeşime, sonra yengeme destek olup, onların da A2 ehliyet sahibi olmalarını sağladım.
    Aradan çok uzun yıllar geçmedi ama bana bir ömrü motosiklet üzerinde yaşamışım gibi anılar bıraktı motosikletli hayat… Motor sahibi olduktan bir yıl sonra annemi de kaybettim. Şimdi düşündüğüm zaman, onun beni motosiklet kullanırken görmesinden çok keyif aldığımı hatırlıyorum. Çünkü bana güveniyordu. Doğduğum günden, onun son nefesinde birlikte olduğumuz ana kadar bu güven hiç yıpranmadı.

Neden böyle bir yazıyı burada paylaştım diye sorarsanız; 2 Şubat annemin doğum günü ve aynı şekilde öldüğü gündü. 82 yıllık dolu dolu yaşadığı hayatının, ona göre en önemli eserleriydik kardeşimle beraber. Ben motorcu oldum, kardeşime de yansıttım. Annem bunu biliyor, ama babama hiç söyleyemedik.

Ailelerimize kısacık bir tavsiyem var. Eğer eşimize, oğlumuza, kızımıza güveniyorsak, bırakın; kişisel tercihlerinde kendi doğrularını yapsınlar. Ben motorcu olduğum için asla pişman olmadım. Sadece sevgili babamın da beni iki tekerin üzerinde görmesini arzu ederdim. Eminim o da benimle gurur duyardı.

Ailenizle motosiklet hakkındaki olumsuz tartışmaların arasına, çevrenizde görüp bildiğiniz olumlu motosiklet örneklerinden bahsedin. Hayatın daha güzel olduğunu göreceksiniz. Yasaklar ve tepkiler kaçak güreşmeye iter insanları, doğru gidilecek yoldan sapmalarına neden olur. Motosiklete karşı çıkmadan önce o kültürü tanımaya çalışın.

Bütün anne babalara ve motosiklete yan bakanlara saygılarımla!

Motosikletli Yaşam - Alpaslan Apak - Motorcuların HULK abisi..
    Kaynak: Milliyet Akdeniz
    fusuy364, yürekçe, halilom ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper bi yazı, hulk abinin annesine ve babasına Allah rahmet eylesin
    paylaşım için teşekkürler
    halilom bunu beğendi.

Calavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 1000
    elinize sağlık.
    Allah rahmet eylesin.Nur içinde yatsın büyüklerimiz.
    yürekçe ve halilom bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeri gelmişken tüm Annelerimizin de Anneler günü kutlu olsun.
    halilom bunu beğendi.

doktor_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    çok güzel bir yazı ölmüşlerinizede allahtan rahmet diliyorum

tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun
    nothingelse bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    dün okulda oğluna motor alması için izin vermeyen mesi abimize hayatının yanlışını yapıyor çocuğuna çin işkencesi çektiriyorsun dedim..
    bu yazı tam üstüne geldi ... bu kafayı değiştirmek çok zor.. galiba..

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Allah rahmet eylesin. mükemmel bi yazı olmuş gerçekten. benim babamda inanılmaz karşı. konusu açıldığı gibi bağırıp çağırıp küfür edip konuyu kapatır. elime geçen ilk fırsatta motorumu yinede alıcam kimse engel olamaz buna. gönül isterdi ki arada kırgınlık olmasın. babamın rızası olsun babam arkamda olsun. böylesini yaşayıp görmek varmış kaderde. herkesin hakkında hayırlısı olsun
    sardokar bunu beğendi.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

Berke90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Allah mekanlarini cennet etsin. Cok guzel ve anlamli bir yazi. Tesekkurler.
    Mesh bunu beğendi.

Allah rahmet eylesin. Güzel yazınız için teşekkürler.
    Ehliyeti aldım benim de eşimi ikna etmem gerekiyor, hem de biran önce...
    (bu arada forumu takip ediyorum ama bu ilk mesajım.)
    nothingelse bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Allah rahmet eylesin. tüylerim diken diken oldu.

msconfig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende annemi ve babamı kaybettim ve onlarda beni göremediler motora binerken. içimde çok kalan ve birdaha yapamayacağımı bildiğim şeylerin olması üzücü. yazınız için teşekkürederim. duygularımı yoğunlaştırdınız. sizi çok iyi anladığımı bilin. allah rahmet eylesin. geride kalanlara uzun ve sağlıklı ömürler versin. saygılar

JAWA 15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1968 JAWA 250 Classic - 2014 MONDİAL 180 Z ONE
    güzel yazı Allah ölenlere rahmet etsin

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende 1,5 senedir motora biniyorum yaz kis. Benim ailemde bilmiyor. Evden normal kiyafetle clark kent olarak cikip, disari cikinca tanidik dukkanlara emaneten verdiim kiyafetleri giyip supermen oluyorum.
    alikiyakk ve wampaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    allah rahmet eylesin abi. güzel ve duygulu bir yazı olmuş

apophis2026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette51/cbf150/ınazuma
    Yaş 50 gençliğimizde ailemiz izin vermedi , evlendik hanım; baktım yaş gitti gidiyor (reklam değil), okulda iki arkadaş var motoru olan, hastalık depreşti,mobylette binmişliğimiz var sadece, eve de yiter bee havası yapamadım diye pişman olacağıma dedim 2011 cbf 150 ile başladık; oğlanlara araba sizin ama motora dokunmak yok dedim ama, bu zevki nasıl yasaklayıp mahrum bırakayım,büyük ehliyet alırken A2 de olsun dedim , ............ ee ehliyette var o başladı motora ortak olmaya, bu arada cbf yetmiyor, yolda hep sıkıştırıyorlar 2013 nisan bi yetti gari de trafiktekilere (anladınız siz onu) nasipmiş aldık inazumayı,şimdi küçük te ehliyete yazıldı tabiki A2 li.Demem o ki geç kalmışız geç...Ama zararın neresinden dönersek kardır...Bi de son adım 650 GS yapabilirsek değmeyin keyfime... Bol bol 'ko' lamak (bkz.bulutlarla ko)dileğiyle tekeriniz düz bassın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler