Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bir TAKSİ, seyir halindeki motorize Yunus ekiplerini sıkıştırdı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bende ayni konudan bahsettim zaten,plaka sahibinin dunya seyinde degil adam kazanacagi paraya bakiyor. Eger taksicilik yapmak istiyorsan kocaeliye gel ben sana belgesiz is ayarlarim. Cafede garsonluk yapan cocuk bile rahat is diye taksiye basladi hic bi belgesi olmadan ;) sen yeter ki ucuza calis is veren cok
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yaptigim bir genelleme ayni genellemeyi minibusculere de yaparlar. Motosiklet kullanmak meslek degildir taksicilik meslektir. Plaka sahipleri zaten zengin cebini doldurmaya bakar bu yuzden de soforu secerken dusundug sey daha cok para kazanmaktir ve gasp edilmeyecek kadar yirtici bi sofor bulmaktir.
    iç mimarlar icin gay genellemesi yaparlar,avukatlar,emlakcilar ve galericiler icin vampir derler,taksiciler icin de katil,haydut derler.. bu genellemeyi ne sen ne ben nede baskasi degistirebilir. 10 taksiciden 4 ü melek te olsa diger 6 si yuzunden onlar da itham edilir. Ne demis atalarimiz? Kurunun yaninda yaş ta yanar.
    desene o zaman sende apaçi motocuların yanında yanıyorsun ? yav kardesım cok dar dusunuyorsun. benım babamında tıcarı taksısı var dıyorum ya keske butun yazdıklarımı okusaydın daha bugune kadar kazası yok denılecek kadar az. bız sofor secerken cok para getırsın dıye secmıyoruz tam tersıne duragın adını kırletmesın saygılı ve durust olsun ıstıyoruz. duragımız ıse ankaranın en nezıh semtının bırısınde. o acıdan herkezın bakıs acısı bır degıl. sırf bu sebepden senınde bakıs acına sadece mecburen saygı duyuyorum. en azından bazı arkadaslar gıbı hakaret etmıyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:52 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ayni konudan bahsettim zaten,plaka sahibinin dunya seyinde degil adam kazanacagi paraya bakiyor. Eger taksicilik yapmak istiyorsan kocaeliye gel ben sana belgesiz is ayarlarim. Cafede garsonluk yapan cocuk bile rahat is diye taksiye basladi hic bi belgesi olmadan ;) sen yeter ki ucuza calis is veren cok
    kardesım taksıde calısan adam ucuz - pahalı dıye calısmaz . ben senı o konuda bıraz aydınlatayım. mesela bızım soforumuz sabah 6-7 de baslar aksam 4-5e kadar calısır. ısın durumuna gore 60- 70 tl gıbı ucret oder ( full depo alır full depo bırakır ) yanı sen adama gel yanımda calıs kazandıgın benım aylık 1500 para verırım sana dıyemezsın. adam gazını full depo alır full depo teslım eder. ıs az olduysa getırır 60 tl atar ıs normal olduysa 70 verır ıs cok cok ıyı olduysa al abı su 80-90 ( kafasına gore ) verır. ha bu arada 40tl de verdıgı gunler olmustur. bız paraya degıl davranısa bakarız. ( bu arada hasarsızlık ındırımımızde en ust sevıyede cok sukur kazamız hıc olmadı denecek kadar az son 1-2 yılda ufak tefek hıc kazamız olmadı ALLAH'a cok sukur ) Bu arada babam emeklı memur kendısının tıcarısı var ( plaka sahıbı ) aynı zamanda yıllardırda motosıklet surucusu.
    crxforever bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acayüp noktayı koymuş.

Ticari olarak(profösyönel) trafikte bulunanlaa en az 5 misli para ve ceza puanı vermek gerekir.

Bizim insanımızın(bu tip olanlarının)canını ancak böyle yakarsın, 5-10 günlük kazancını keserek adam edersin.

Benim de açtığım bi konu vardı yakınlarda. Ölüm tehlikesi atlatmama ragmen olayı bilmeden gelip çağalıp dövmeye niyetlendiler.

İstanbulda bu taksiciler bildiğin şehir eşkiyası, it sürüsü mantığında yaşıyorlar, yüzde 90'ı bu malesef.

Bu arada aralarında çok beyefendi,kültürlü ve saygıdeğer olanlarıda var.

Bir tanesi için İnstagramda : Ramazanahmetdeniz nickli abimiz.

Bi göz atın derim
    _pLay_06 bunu beğendi.

simbion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6n
    "Esrar çekerek araç kullanan taksiciler var bu memlekette. Herşeyi yaparlar.
    Polis arkadaşlara geçmiş olsun.
    Taksi , minibüs , otobüs şöförleri en az yüksek okul mezunu olmalı yada en az 1 yıllık adam akıllı eğitimden geçirilmeli.
    Hayata küsmüş ve içinde bulundukları memnuniyetsiz durumun sebebi olarak diğer insanları gören acayip yaratıklar bu gibi araçları kullanamamalı.
    Ayrıcada cezalar bunlar için normal vatandaşa uygulananın en az 5 katı olmalı. Kurallara en çok uyması gerekenler onlar olduğu halde bırakın kuralı , kendi kuralları ile yollarda terör estiriyorlar. "

aynen katılıyorum

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Taksi, dolmuş gördün mü bunlardan kaçacaksın adamlar araba kullanmasını bilmiyor!
    Adamdaki cesarete bak yunus ekibini sıkıştırmış valla pes doğrusu

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    yunuslara geçmiş olsun da taksinin sıkıştırdığına dair ne bir video ne bir şahit hiç bir şey yok.
    yani o anda orada ne olduğunu bilmiyoruz. yolun ileri kısmı kameralarla dolu mutlaka tespit edilir.

şu ticari araç sürücülerine de potansiyel müptezel muamelesi yapmaktan da vazgeçmeli. bu kötü trafik ülkenin genel hali. tek bir gruba ait değil.
    günde 400 km yapan bir sürücü haliyle günde 20 km yol yapan bir sürücüden daha fazla hata yapma ihtimaline sahip.
    istanbulda artan rekabetten dolayı arabası kirli, vuruk ya da tipi bozuk taksiye zaten mecbur kalmadıkça kimse binmez.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Potansiyel Müptezel" bu tabiri sevdim
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu haber dün tv dede gösterildi ve taksicinin polisi sıkıştırdığına dair bir sürü şahit var. Yakında yakalanır ve cezasını çeker.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    desene o zaman sende apaçi motocuların yanında yanıyorsun ? yav kardesım cok dar dusunuyorsun. benım babamında tıcarı taksısı var dıyorum ya keske butun yazdıklarımı okusaydın daha bugune kadar kazası yok denılecek kadar az. bız sofor secerken cok para getırsın dıye secmıyoruz tam tersıne duragın adını kırletmesın saygılı ve durust olsun ıstıyoruz. duragımız ıse ankaranın en nezıh semtının bırısınde. o acıdan herkezın bakıs acısı bır degıl. sırf bu sebepden senınde bakıs acına sadece mecburen saygı duyuyorum. en azından bazı arkadaslar gıbı hakaret etmıyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:52 ----------

kardesım taksıde calısan adam ucuz - pahalı dıye calısmaz . ben senı o konuda bıraz aydınlatayım. mesela bızım soforumuz sabah 6-7 de baslar aksam 4-5e kadar calısır. ısın durumuna gore 60- 70 tl gıbı ucret oder ( full depo alır full depo bırakır ) yanı sen adama gel yanımda calıs kazandıgın benım aylık 1500 para verırım sana dıyemezsın. adam gazını full depo alır full depo teslım eder. ıs az olduysa getırır 60 tl atar ıs normal olduysa 70 verır ıs cok cok ıyı olduysa al abı su 80-90 ( kafasına gore ) verır. ha bu arada 40tl de verdıgı gunler olmustur. bız paraya degıl davranısa bakarız. ( bu arada hasarsızlık ındırımımızde en ust sevıyede cok sukur kazamız hıc olmadı denecek kadar az son 1-2 yılda ufak tefek hıc kazamız olmadı ALLAH'a cok sukur ) Bu arada babam emeklı memur kendısının tıcarısı var ( plaka sahıbı ) aynı zamanda yıllardırda motosıklet surucusu.
    Enistemin babasi plaka sahibi, yasli adam. 2 oglu soforluk yapiyor ve 3 haneye bakiyor 1 plaka. Sofor sistemide dedigin gibi yapan da var yovmiye usulu para verende var. Takside calisan arkadasim da var,taksici olupta iş bulunca 1500 tl te ozel soforluk yapanda var. Kocaelide araba ehliyetiyle minibus hattinda soforluk yapanda var ustelik minibusun muayenesi dahi yok.. yani yer yer degisiyor

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    motoru şehir içinde kullanmaya başladığımda öğretilen "boş taksinin arkasından, dolu taksinin önünden gitme, sağdaki taksinin sağ ve solundan geçerken kapısının açılma alanından geçme"
    bunları duyunca zaten trafikte taksiciler ve taksiler potansiyel olarak seni öldürmeye çalışan olgular olarak kafana yerleşiyor.
    pratiğe geçtiğinde maalesef hepsi doğru çıkıyor. köprü trafiğinde aralardan ilerlerken arkadaşım geçmesin diye kapısını açan taksici gördüm, benim için dönüm noktasıydı. o taksicinin kemiklerini kırsan ne fayda, taksicilikten ekmek yememesi lazım.

Motosikleti
    daha once uc kere polısı aradım otobus dolmus vs yolda gıderken sıkıstırdı dıye adamlar kaza varmı dıye sordular yok dedım o zaman yapılacak bırsey yok dedıler. bır kerede arkadasımı sıkıstırmıslar arkadasım dusmus. aradık sıkayet ettık polıs geldı. otobuscu nerde dedı . kaza yapmadık otobus sıkıstırdı arkadasda yere dusmus dıyınce ıkı arac bırbırıne carpmadıysa ortada suc yokdur dıyıp gerı gıttıler.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    daha once uc kere polısı aradım otobus dolmus vs yolda gıderken sıkıstırdı dıye adamlar kaza varmı dıye sordular yok dedım o zaman yapılacak bırsey yok dedıler. bır kerede arkadasımı sıkıstırmıslar arkadasım dusmus. aradık sıkayet ettık polıs geldı. otobuscu nerde dedı . kaza yapmadık otobus sıkıstırdı arkadasda yere dusmus dıyınce ıkı arac bırbırıne carpmadıysa ortada suc yokdur dıyıp gerı gıttıler.

bu polislere de iyi olmuş o zaman...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu olunca yine de diyemiyor insan.

Motosikleti
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu olunca yine de diyemiyor insan.
    şimdi bir taksıcı polısı sıkıstırdı dıye olay yerındekı kameraların hepsı ıncelenmeye baslanmıs. bu bızım basımıza gelse kımse kılını kıpırdatmazdı.
    ferhatkars, crxforever ve mterayes26 bunu beğendiler.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    şimdi bir taksıcı polısı sıkıstırdı dıye olay yerındekı kameraların hepsı ıncelenmeye baslanmıs. bu bızım basımıza gelse kımse kılını kıpırdatmazdı.
    bu yüzden iyi olmuş diyorum abicim...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Öncelikle kaza yapan gence (mesleği yada kim olduğu önemli değil) büyük geçmiş olsun dileklerimle beraber, konuyu taksici mi daha kötü polisler mi trafikte daha serseri kullanıyor diye bir tartışmaya çeviren tüm forum kullanıcılarını kınıyorum. Evet üç beş kişi hariç hepimiz bu trafikte çeşitli şehirlerde motosiklet kullanıcısıyız ve bu kaza hepimizin başına gelebilirdi. Fotoğrafta yerde yatan gencin de sizin gibi bir annesi babası ve sevdikleri olduğunu daha da önemlisi bir "insan" olduğunu unutmadan yorum yazmanızı beklerdim.

Yerde yatan gence tekrar geçmiş olsun diler, tüm kullanıcıları sağduyulu olmaya davet ederim.

.
    _pLay_06 bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Taksici kesin gezi' cidir. Gaz ve su ile hizaya getirilmelidir.
    _pLay_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    [QUOTE=_pLay_06;3342923]taksıcıler tam .... demıssın o boslugu bı doldursana ? kafanız guzelse foruma gelmeyın arkadaslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen motora binen kral'da olsa farketmiyor görünmez oluyoruz trafikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

cehaletin simgesi burda kendini göstermiş

kardeşim şimdi senin o taksıcıden assa kalır yanın neresı ? baksana sıddet dıyorsun ıskence dıyorsun. gercı cok gormuyorum baksana ruh saglıgın yerınde degıl. saglıklı bır ınsan olmus olsan sonucunda her ne olursa olsun ıskence ve sıddetten bahsetmezsın. sen elmanın sapıyla armutun copunu bence ayıramıyorsun. elını klavyenın ustune koy 5 parmagın var 5ıde bırbırıyle aynımı bır bak . eger aynıysa ondan sonra her ınsanı aynı kefeye koy. eger aynı degılse ınsanlara bakarken bırısı ıcın hepsını aynı kefeye koyma.
    amma yağlamıssın polısleri , yunuslarında kım ne oldugunu bılıyor . Kask yok bırsey yok hükümet yüz verdi diye jöleli kafalarla karı kız kesmekten baska ıslerı ne artıslerın
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)