Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir TAKSİ, seyir halindeki motorize Yunus ekiplerini sıkıştırdı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Sehir ici ulasiminda otobus minibus olayi bitirilmeden taksi suruculeride yurt disindan ithal edilmeden )bu kaza oranlari dusmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    taksici olmakda belli bir eğitim ve lisans süreci gerektirmeli (kurs olarak) , dolmuş söförü servis şöförü olmak belli bir kurstan geçirilmeli. İşsiz kalan adam taksici, kamyon şöförü olursa olacağı bu. Arkadaşa geçmiş olsun diğer polislerde biraz halimizden anlarlar inşallah bundan sonra
    Motork08, yavuzk2004 ve abeciMotoru bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Taksici kacmis ama suclu olmayabilir.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Yunusa bunu yapan bize ne yapmaz.
    EnesBeyter bunu beğendi.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ben zaten arabayla olsun motosikletle olsun trafik kazasına karışıp da suçlu olan polise hiç rastlamadım.
    Motosikletli polislerin, motorlarını gereksiz derecede agresif kullandığına şahit oluyorum hep.
    Boğaz köprüsü yolunda ya da köprü üzerinde, bir scooter'a arkadan çarparak vefat eden polis haberi de çok eski bi haber değil 5-6 ay ya oldu ya olmadı.
    yavuzk2004, kemboo, _pLay_06 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    play06, yakınların istanbulda mı ankarada mı taksicilik yapıyor?
    eğer istanbul değilse boşuna alınganlık yapma istersen.
    burada eleştirilen kesim genel olarak istanbuldaki taksi ve taksiciler.

son 10 yıldır her gün sabah ve akşam taksi kullanıyorum. bindiğim taksilerin sürücülerinin %90ı it, ancak %10u düzgün adamdır.
    yukarıda yazıldığı gibi esrar çeken (hatta müşterinin yanında içen ve ister misin abi, vereyim mi bir fırt diyenine de rastladım), sarhoş olan, zorla radyo dinleten (dini vaaz dinletmeye çalıştı), bir şeyler satmaya çalışan, dilenen, yolun ortasında indirip elindeki yırtık parayı para üstü olarak kakalayan, sahte para şebekesiyle çalışıp verdiği tüm para üstü sahte olan, genel hal tavır davranış olarak itlik yapan her türlüsüne rast geldim sanıyorum.
    yakınım taksici yok, ama taksiciler hakkında genelleme yapacak kadar müşteri oldum.
    bence hemen alınganlık yapma istersen.
    ama bak sen yazarken genelleme yapmıyorsun arkadas genelleme yapıyor. ben kendım 16 yıldır motosıklet kullanıyorum ona bakarsan mahallede herkezın motorculara bakıs acısıda yalnısken ben bu bakıs acısını degıstırmeye calısdım. sımdı butun motosıklet surucuulerı apaçimi ? içlerinde duzgunlerı yokmu ? bızım burdakı ybr'cılerın cogu apaçi gibi dolastıgından oturu herkez butun motorcuları serserı sanıyordu. ama bana bakıyorlar kafamda kask sırtımda mont elımde eldıven bu sefer on yargıları degısıyor. benım demem o kı butun herkezı bır tutmamak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada taksicilerin çoğunluğunun iyi ve düzgün insanlar olduğunu iddia edecek birisi olduğunu sanmıyorum. Hepsi kötüdür denilemez ama kötü olanların oranı % 50'den kesin fazladır. Şöförlüğü iyi olan zaten yoktur, onu net söylerim.
    ne taksıcılerın ne dolmuscuların ne otobusculerın neden MOTOSIKLET suruculerının cogu ıyı dıyemeyız zaten. cunkı her mensupdan ıyı ınsanda kotu ınsanda cıkması cok normal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksici olmakda belli bir eğitim ve lisans süreci gerektirmeli (kurs olarak) , dolmuş söförü servis şöförü olmak belli bir kurstan geçirilmeli. İşsiz kalan adam taksici, kamyon şöförü olursa olacağı bu. Arkadaşa geçmiş olsun diğer polislerde biraz halimizden anlarlar inşallah bundan sonra
    cok haklısın .

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksici kacmis ama suclu olmayabilir.
    +1

Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunusa bunu yapan bize ne yapmaz.
    ben sana katılmıyorum. polıslere neden aynasız denıldıgını bılıyormusun ? ben bılmeyen arkadaslar ıcın soyleyeyım. ( genelleme yapmıyorum yanlıs anlasılmasın ) polıs arkadasların bır cogu nede olsa bız polıs aracındayız ınsanlar bızden cekınıyor dusuncesıyle aynaya bıle bakmadan saga sola atılan ınsanlardır. ankarada hemen hemen hergun yunuslara denk gelıyorum. bır cogu kımseyı umursamıyor bıle ama ıclerındede bazıları varkı cıddı cıddı tum kurallara uyuyor. ben bır polısı keyfı kırmızı ısıkdan gectıgı ıcın resmını cekıp egm ye remını gondermıstım. yanı demın taksıcı muhabbetınde oldugu gıbı polısınde ıyı var polısın kotusu kural tanımazıda var. ama bu butun polıslerın kotu acımasız veya kuralsız oldugu anlamına gelmez.
    Motork08, crxforever ve Yin bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    taksicinin tipine bakıp yemin edebilirim bu adamın taksiyi gasp ettiğine dair, öyle adamlar, öyle tipler, bir haftalık sakalla saç baş dağınık, üzerinde garip kıyafetler ağzında sigara ne halt ettiği belli değil, adamın psikolojisi ne belli değil taksiciler, biniyosun götür diyosun al işte, it oğlu it adama çarpmış bide kaçmış aşşalık herif.
    yavuzk2004 bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Eğitim Meğitim Hikaye, Asmak Lazım Bunları.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Polis en fazla adam yol vermeyince korna çalmıştır ne bilim siren çalmıştır el kol yaptı belki bilmiyorum ama polisin canına kastetmiş taksici açıklaması olmaz bunun
    taksiciler kötü polisler kötü motorcular kötü diye de genelleme yapmak hoş değil ama biz motorcuları sıkıntıya sokan çok taksici var o kesin
    _pLay_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksicinin tipine bakıp yemin edebilirim bu adamın taksiyi gasp ettiğine dair, öyle adamlar, öyle tipler, bir haftalık sakalla saç baş dağınık, üzerinde garip kıyafetler ağzında sigara ne halt ettiği belli değil, adamın psikolojisi ne belli değil taksiciler, biniyosun götür diyosun al işte, it oğlu it adama çarpmış bide kaçmış aşşalık herif.
    dostum adama carpmamıs =) sadece sıkıştırmış =))

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada taksicilerin çoğunluğunun iyi ve düzgün insanlar olduğunu iddia edecek birisi olduğunu sanmıyorum. Hepsi kötüdür denilemez ama kötü olanların oranı % 50'den kesin fazladır. Şöförlüğü iyi olan zaten yoktur, onu net söylerim.
    taksicilerin çoğunluğu son derece eğitimsiz saygısız pervasız ve kompleksli insanlardır ve bu oran %100 e yakındır. aralarında iyi olanlar vardır fakat istisnalar kaideyi bozmaz.
    yavuzk2004 ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Ulaşım veya Taşıma" sektöründe bir çok kullanıcı o direksyona aklı selim binmiyor, hafriyatcısı bira içe içe gider serviscisi minibüscüsü bişeyler koklar taksici zaten yolun tapu sahibi ambulans bile hak getire geçiş üstünlüğü bakımından...eser miktarda aklı başında olanları tenzih ediyorum ama gerçek bu malesef..ne kadar eğitirsen eğit "o" ruh değişmez "bunu yapanlarda"...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bu katiller ambulans ikaz alarmı çalınca yol vermiyor diye milleti döver birde işin acı yanı

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    [QUOTE=_pLay_06;3342923]taksıcıler tam .... demıssın o boslugu bı doldursana ? kafanız guzelse foruma gelmeyın arkadaslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen motora binen kral'da olsa farketmiyor görünmez oluyoruz trafikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

cehaletin simgesi burda kendini göstermiş

kardeşim şimdi senin o taksıcıden assa kalır yanın neresı ? baksana sıddet dıyorsun ıskence dıyorsun. gercı cok gormuyorum baksana ruh saglıgın yerınde degıl. saglıklı bır ınsan olmus olsan sonucunda her ne olursa olsun ıskence ve sıddetten bahsetmezsın. sen elmanın sapıyla armutun copunu bence ayıramıyorsun. elını klavyenın ustune koy 5 parmagın var 5ıde bırbırıyle aynımı bır bak . eger aynıysa ondan sonra her ınsanı aynı kefeye koy. eger aynı degılse ınsanlara bakarken bırısı ıcın hepsını aynı kefeye koyma.
    Yoksa sen Taksi'ci misin?
    The Power of The Dreams.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    [QUOTE=_pLay_06;3342923]taksıcıler tam .... demıssın o boslugu bı doldursana ? kafanız guzelse foruma gelmeyın arkadaslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen motora binen kral'da olsa farketmiyor görünmez oluyoruz trafikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

cehaletin simgesi burda kendini göstermiş

kardeşim şimdi senin o taksıcıden assa kalır yanın neresı ? baksana sıddet dıyorsun ıskence dıyorsun. gercı cok gormuyorum baksana ruh saglıgın yerınde degıl. saglıklı bır ınsan olmus olsan sonucunda her ne olursa olsun ıskence ve sıddetten bahsetmezsın. sen elmanın sapıyla armutun copunu bence ayıramıyorsun. elını klavyenın ustune koy 5 parmagın var 5ıde bırbırıyle aynımı bır bak . eger aynıysa ondan sonra her ınsanı aynı kefeye koy. eger aynı degılse ınsanlara bakarken bırısı ıcın hepsını aynı kefeye koyma.
    Sen okudugunu anlayamiyosun galiba? Bi yunus yada trafik polisi taksiciye nasil iskence yapabilir? Yol kontrolunde arabasindan cikarip yatirip opecek hali yok herhalde? Anlatmak istedigim evraklarini kontrol etsin,eksik evrakina ceza yazsin,belgelerine baksin, ters yone girdiginde,kirmizida gectiginde,sinyal vermeden serit degistirdiginde ceza yazsin yani NEFES aldirmasin! He sen simdi "nefes aldirmasin" yazdigimi yanlis anlayip "yahu polis taksicinin burun deliklerini neden tikasin!olur mu oyle sey!" Yazarsin diye korkmuyor degilim

Taksicilerin %50 sinden daha fazlasi hayvan,bunu inkar edemezsin,ediyorsan senin ruhsal problemlerin var demektir,ben kac kere denk geldim zaten neredeyse hepsi sabikali,hapçi,s

Motosikleti
    [QUOTE=Serk21;3343692]
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksıcıler tam .... demıssın o boslugu bı doldursana ? kafanız guzelse foruma gelmeyın arkadaslar

Sen okudugunu anlayamiyosun galiba? Bi yunus yada trafik polisi taksiciye nasil iskence yapabilir? Yol kontrolunde arabasindan cikarip yatirip opecek hali yok herhalde? Anlatmak istedigim evraklarini kontrol etsin,eksik evrakina ceza yazsin,belgelerine baksin, ters yone girdiginde,kirmizida gectiginde,sinyal vermeden serit degistirdiginde ceza yazsin yani NEFES aldirmasin! He sen simdi "nefes aldirmasin" yazdigimi yanlis anlayip "yahu polis taksicinin burun deliklerini neden tikasin!olur mu oyle sey!" Yazarsin diye korkmuyor degilim

Taksicilerin %50 sinden daha fazlasi hayvan,bunu inkar edemezsin,ediyorsan senin ruhsal problemlerin var demektir,ben kac kere denk geldim zaten neredeyse hepsi sabikali,hapçi,s
    taksıcılerın hepsı % 100 cok ıyı adamlar aralarında hıc kotu yok yazdıgımı hatırlamıyorum. varsa oyle bır yazım benıde etıketle bende goreyım.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kardeşim şimdi senin o taksıcıden assa kalır yanın neresı ? baksana sıddet dıyorsun ıskence dıyorsun. gercı cok gormuyorum baksana ruh saglıgın yerınde degıl. saglıklı bır ınsan olmus olsan sonucunda her ne olursa olsun ıskence ve sıddetten bahsetmezsın. sen elmanın sapıyla armutun copunu bence ayıramıyorsun. elını klavyenın ustune koy 5 parmagın var 5ıde bırbırıyle aynımı bır bak . eger aynıysa ondan sonra her ınsanı aynı kefeye koy. eger aynı degılse ınsanlara bakarken bırısı ıcın hepsını aynı kefeye koyma.[/QUOTE]

sen konuşuyorsun birisi mi yazıyor? işkence yapsın dediysek arabadan indirsin yatırıp sevsin demedik herhalde. ceza yazsın, sinyal vermediğinde,kırmızıda geçtiğinde,evrakı eksikse,belgesi yoksa,hız yaparsa vs.. yani nefes aldırmasın! hee nefes aldırmasın dedim ama sen şimdi dersin ki ''yahu polis taksicinin burun deliklerini nasıl tıkar!'' sen önce okudugunu anla..
    taksicilerin neredeyse %60 ı hayvandır aksini idda ediyorsan senin ruh sağlıgından şüphe ederim. nerede sabıkalı,hırsız,hapçı,esrarkeş,jiletçi varsa hepsi direksiyon başında.. tabiki düzgünü de var biri de benim eniştem adam dünyalar iyisi ama o bile diyor bunların arabasına insan biniyor yazık diye.

ben çok gördüm 20 yaşında çocuga 50 yaşında anne babasının yanında sopayla saldıran taksici üstelik taksici hatalı iken! çocuk korna çaldı diye! gölcükte gözümün önünde taksici kırmızıda geçti arbaya çarptı 10 dakika içinde 20 tane yalancı şahit geldi hemde polisten önce.. adamı suçlu çıkarıyorlardı biz olmasak bide dogruyu söyledik diye bizi tehdit ettiler. sen burda maval okuma, konuşma tarzına bakılacak olursa sende bir motorun üzerine kırıp o motorcu korkup kaza yaptığı zaman ''ben çarpmadım ki salak kendi korktu düştü'' diye kahkaha atacak ve bunu arkadaşlarına matah birşey yapmış gibi anlatacak birine benziyosun.
    tr_select bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim şimdi senin o taksıcıden assa kalır yanın neresı ? baksana sıddet dıyorsun ıskence dıyorsun. gercı cok gormuyorum baksana ruh saglıgın yerınde degıl. saglıklı bır ınsan olmus olsan sonucunda her ne olursa olsun ıskence ve sıddetten bahsetmezsın. sen elmanın sapıyla armutun copunu bence ayıramıyorsun. elını klavyenın ustune koy 5 parmagın var 5ıde bırbırıyle aynımı bır bak . eger aynıysa ondan sonra her ınsanı aynı kefeye koy. eger aynı degılse ınsanlara bakarken bırısı ıcın hepsını aynı kefeye koyma

sen konuşuyorsun birisi mi yazıyor? işkence yapsın dediysek arabadan indirsin yatırıp sevsin demek herhalde. ceza yazsın, sinyal vermediğinde,kırmızıda geçtiğinde,evrakı eksikse,belgesi yoksa,hız yaparsa vs.. yani nefes aldırmasın! hee nefes aldırmasın dedim ama sen şimdi dersin ki ''yahu polis taksicinin burun deliklerini nasıl tıkar!'' sen önce okudugunu anla..
    taksicilerin %60 ından fazlası hayvandır aksini idda ediyorsaan senin ruh sağlıgından şüphe ederim. nerede sabıkalı,hırsız,hapçı,esrarkeş,jiletçi varsa hepsi direksiyon başında.. tabiki düzgünü de var biri de benim eniştem adam dünyalar iyisi ama o bile diyor bunların arabasına insan biniyor yazık diye.

ben çok gördüm 20 yaşında çocuga 50 yaşında anne babasının yanında sopayla saldıran taksici üstelik taksici hatalı iken! çocuk korna çaldı diye! ar namus ara ki bulasın! gölcükte gözümün önünde taksici kırmızıda geçti arbaya çarptı 10 dakika içinde 20 tane yalancı şahit geldi hemde polisten önce adamı suçlu çıkarıyorlardı biz olmasak bide dogruyu söyledik diye bizi tehdit ettiler. sen burda maval okuma, konuşma tarzına bakılacak olursa sende bir motorun üzerine kırıp o motorcu korkup kaza yaptığı zaman ''ben çarpmadım ki salak kendi korktu düştü'' diye kahkaha atacak ve bunu arkadaşlarına matah birşey yapmış gibi anlatacak birine benziyosun.
    vay be adama bak benı gormeden nasıl bırı oldugumuda cozebıldı. ya kardesım gece gece sadece guluyorum hanı sen sımdı kurallardan bahsedıyorsun ben senı cok merak edıyorum acaba gercekden kurallara bu kadar kendınde uyuyormusun ? sımdı taksıcılerın bır cogu serserı , cahıl , madde bagımlısı , ayyas , kufurbaz olabılır ama bu hepsının aynı oldugu anlamına gelmez.
    .[/QUOTE]

bak sımdı hanı sen on yargılı bır arkadassın ya

ben bu uc mtooru gorunce aklıma ılk gelen sey cakal motoru oldukları. eee sımdı bende sende motosıklet kullanıyorsun o zaman sende bende cakalız ? ne dersın dogrumu bu ? sımdı ben senı bu motorun sahıplerı ıle bırmı tutmalıyım ? umarım artık demek ıstedıgımı daha ıyı anlamıssındır. anlamadıysanda kusura bakma bu saatten sonra yapabılecegım cok fazla bırsey kalmadı ne yazıkkı.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Benim yaptigim bir genelleme ayni genellemeyi minibusculere de yaparlar. Motosiklet kullanmak meslek degildir taksicilik meslektir. Plaka sahipleri zaten zengin cebini doldurmaya bakar bu yuzden de soforu secerken dusundug sey daha cok para kazanmaktir ve gasp edilmeyecek kadar yirtici bi sofor bulmaktir.
    iç mimarlar icin gay genellemesi yaparlar,avukatlar,emlakcilar ve galericiler icin vampir derler,taksiciler icin de katil,haydut derler.. bu genellemeyi ne sen ne ben nede baskasi degistirebilir. 10 taksiciden 4 ü melek te olsa diger 6 si yuzunden onlar da itham edilir. Ne demis atalarimiz? Kurunun yaninda yaş ta yanar.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    taksi işi aradım ancak 14 yıllık ehliyetim olmasına beri ehliyetim olmasına, src psikoteknik herşeyim tam olmasına rağmen bulamadım çalışacak bir taksi.araç sahipleri genellikle akraba veya güvendikleri kişileri alıyorlar.
    yani hiç iş bulamayıp bir baltaya sap olamayıp hop bir taksi hemen bunda çalışayım diye bir şey yok .
    taksisini veren patron da kefil sabıka kaydı senet vs her şeyi istiyor.it kopuk sapık birisi zaten girse de muvaffak olamaz bırakır. taksicilerin dikkatsiz kullanmasındaki en büyük neden 1.2 trilyona dayanan plaka fiyatları ve yüksek plaka kiralarıdır.bu birilerinin hiç çalışmadan para kazanması, sürücünün ise 12 saat 24 saat araba kullanmasına sebep oluyor.
    ayrıca bu durum araç bakımlarının aksamasına ve kalitesiz yedek parça kullanımını da beraberinde getirmekte.

bir durumu bir sektörü eleştirirken sadece en alttakine oynamak kolaydır. bu kuryeler taksiler ve tekerlek üstü her iş için geçerlidir. bu saçma planlanmış 15 milyonluk şehirde tekerlek üstü hayat sürdüren insanlara laf söylemek hıncal uluçluktan öteye gidemez.

trafik kurallarına uymamak tüm bunların dışında denetimden ziyade genel bir eğitim ve görgü sorunu. bu taksici için de geçerli mühendis için de doktor için de.
    hayat2teker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)