Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

TT Custom Gebze’de motosiklet fabrikası kurdu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi bisiklet te sen yap görelim
    bütün mt seni tebrik etsin
    bi işi bilen yapar
    az bilen eleştirir
    yapamayan bok atar
    demişler
    bisikletini değilde motor aksamını yapsaydı o zaman tebrik ederdim , bana bir faydası olmadığı sürece al kardeşim bu motorun pistonunu krankını sen ostimde üret sende kazan bende kazanayım milletçe kazanalım diyemediği sürece pek bir değeri yok benim için, kendi zengin tayfasına bisiklet üretip cebini doldurmaktan öteye gittiği yok o anca benim 100 tl ye üretebileceğim parçayı 750$ satıyor durum bundan ibaret ben düşüncemi yazdım sende onun avukatlığını yaptın tt customun sana bir getirisi var mı ben şu parçayı şu aksesuarı tt den aldım diyebiliyormusun
    cece89 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisikletini değilde motor aksamını yapsaydı o zaman tebrik ederdim , bana bir faydası olmadığı sürece al kardeşim bu motorun pistonunu krankını sen ostimde üret sende kazan bende kazanayım milletçe kazanalım diyemediği sürece pek bir değeri yok benim için, kendi zengin tayfasına bisiklet üretip cebini doldurmaktan öteye gittiği yok o anca benim 100 tl ye üretebileceğim parçayı 750$ satıyor durum bundan ibaret ben düşüncemi yazdım sende onun avukatlığını yaptın tt customun sana bir getirisi var mı ben şu parçayı şu aksesuarı tt den aldım diyebiliyormusun
    ben kimsenin avukatı değilim sadece gördüğümü söylerim..sende öyle yapsan iyi olur
    türkiye de değil bisiklet 1 iğne üretilse ben gurur duyuyorum...
    birşeyler üreten bu ülkeye bi katma değer katan elbet te para kazanacak helalinden hemde...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    kymco venox
    ben kimsenin avukatı değilim sadece gördüğümü söylerim..sende öyle yapsan iyi olur
    türkiye de değil bisiklet 1 iğne üretilse ben gurur duyuyorum...
    birşeyler üreten bu ülkeye bi katma değer katan elbet te para kazanacak helalinden hemde...
    nasıl ki 50 tane yarım adam 1 tane tam adam etmiyorsa
    % 100 Türk malı olmadığı sürece bir anlam ifade etmiyor
    Türkiye de MAN kamyonları otobüsleri de üretiliyor ama motor yurt dışı , makinası yurt dışından gelmeyince ne olacak öküz mü koşacaklar önüne
    TÜRK MALI demek benim için her kesime hitap etmek demek ,bak seninde artık motorun yok muş Tarhan abine söyle sana bitane yapsın yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı, 100 bin liraya 8 ayda bir motor üretecek te hey yavrum hey

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Fiyat konusunda açıkcası çok umutsuzum..
    İnşallah bajaj gibi Hero gibi cirolara ulaşır bizde gurur duyarız.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    bence makinasını üretmediği sürece yaptığı bisiklet imalatına giriyor
    O dediğin 30 sene öncesinin düşüncesi. Artık herkes maliyetini düşürmek için ortak motor kullanıyor. Ford ve Peejo-citroen 10 yıl önce ortak motor fabrtikası kurdular adı PSA . Şu anda ford, pejo, bazı volvo modelleri aynı fabrikadan çıkan motoru kullanıyor. Nissan - reno- dacia ve mercedes citan aynı motoru kulanıyor. VW , skoda aynı motoru kullanıyor. Ve daha bilmediğim birçoğu. Sence bunlar bisiklet üreticisi mi ? Geçerli kural şu " ucuza üretemiyorsan hayatta kalamazsın". TT yılda 100 tane motor üretecek diye kendi motor fabrikasını kurmayacak herhalde. Kaldı ki yüzbinler üreten otomotiv devleri bile motoru dışarıdan alıyor.

Motosikleti
    kymco venox
    Yani ortak motor kullanıyor da malîyet niye düşmüyor
    Ürettiğini 2 tane harley fiyatına satıyor
    Biz de yurt dışına imalat yapıyoruz kullanacağımız standart parçaları Türk malı kullanıyoruz
    İlla kendi motorunu üretecek diye bir kaide yok bu işi yapan başka Türk firmalarıyla ortaklık kursun

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    üretseler ne olur ki ucuz olmadıkça :D

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    arkadaşlar konu başında bahsettiği filmin starları rocky de bu motor yok emin olabilirsiniz.

Fabrika açmışlar ama benim bildiğim tek yaptıkları şey şase ve montaj kendilerine ait.
    Tabikide %100 Türk malı değil yine de iş yapıyorlar Allah utandırmasın
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    kymco venox
    arkadaşlar Türkiye de çoğu şey üretiliyor zaten, Ostim (orta doğu sanayi ve ticaret merkezi) ortadoğunun en büyük sanayii, bir firmada torna freze operatörüyüm, ürettiğimiz parçalar hep yurt dışı parçaların kopyası, ama biz gidip te üstüne made in Turkey yazmıyoruz çünkü tasarımı ,ar ge si vs.. vs.. bize ait değil, kopya, ha şöyle olduğu oluyor gavur makina parçasını üretirken malzemeyi öyle bir hesaplıyor ki bir gram fazlası yok
    biz makinanın kapasitesi dışına çıktığımız zaman kırılma kopma oluyor adam bize getiriyor biz güçlendiriyoruz ve övünerek diyoruz ki gavurun yaptığı kırılıyor biz daha sağlamını yapıyoruz, ostim de tank parçası da helikopter parçası da üretiliyor ama proje bizim değil ...
    tt nin modellerine baktığın zaman yüzde 99 amerikan chopper ı andırıyor , bir bmw gödüğün zaman boxer motorundan bu bmw dersin
    harleyi v twin motorundan harley dersin moto guzzi ters v twin yani bir yerlerinden anlarsın tt yi gördüğün zaman türk malı olduğunu nerden anlayacaksın taklitler asıllarını yaşatır
    neyse arkası yarın

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediğin 30 sene öncesinin düşüncesi. Artık herkes maliyetini düşürmek için ortak motor kullanıyor. Ford ve Peejo-citroen 10 yıl önce ortak motor fabrtikası kurdular adı PSA . Şu anda ford, pejo, bazı volvo modelleri aynı fabrikadan çıkan motoru kullanıyor. Nissan - reno- dacia ve mercedes citan aynı motoru kulanıyor. VW , skoda aynı motoru kullanıyor. Ve daha bilmediğim birçoğu. Sence bunlar bisiklet üreticisi mi ? Geçerli kural şu " ucuza üretemiyorsan hayatta kalamazsın". TT yılda 100 tane motor üretecek diye kendi motor fabrikasını kurmayacak herhalde. Kaldı ki yüzbinler üreten otomotiv devleri bile motoru dışarıdan alıyor.
    Simdi konu motosiklet olunca verdigin örnekler pek olmamis.
    Yani otomobil dünyasindan örnek vermek pek mevzuya oturmuyor.
    Motosiklet aleminden ver mi böyle örnekler?
    Mesela Honda ve Yamaha ürettikleri motosikletlerin motorlarini ayni fabrikadan mi aliyorlar?
    Ya da Kawasaki ve Ducati!
    BMW mondialle ayni motoru mu kullaniyor?
    Yani konu motosiklet olunca isler biraz degisiyor.
    Dikkat çekmek isterim.
    mekan67 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi konu motosiklet olunca verdigin örnekler pek olmamis.
    Yani otomobil dünyasindan örnek vermek pek mevzuya oturmuyor.
    Motosiklet aleminden ver mi böyle örnekler?
    Mesela Honda ve Yamaha ürettikleri motosikletlerin motorlarini ayni fabrikadan mi aliyorlar?
    Ya da Kawasaki ve Ducati!
    BMW mondialle ayni motoru mu kullaniyor?
    Yani konu motosiklet olunca isler biraz degisiyor.
    Dikkat çekmek isterim.
    BMW ile MONDİAL

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nasıl ki 50 tane yarım adam 1 tane tam adam etmiyorsa
    % 100 Türk malı olmadığı sürece bir anlam ifade etmiyor
    Türkiye de MAN kamyonları otobüsleri de üretiliyor ama motor yurt dışı , makinası yurt dışından gelmeyince ne olacak öküz mü koşacaklar önüne
    TÜRK MALI demek benim için her kesime hitap etmek demek ,bak seninde artık motorun yok muş Tarhan abine söyle sana bitane yapsın yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı, 100 bin liraya 8 ayda bir motor üretecek te hey yavrum hey
    tarhan abime söyledim bana motor yollayacak elinde kalanlardan stoktan yani beklemek istemiyorum dedim tmm genç dedi işte resmi de bu =D

hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    kymco venox
    tarhan abime söyledim bana motor yollayacak elinde kalanlardan stoktan yani beklemek istemiyorum dedim tmm genç dedi işte resmi de bu =D

http://i.hizliresim.com/RyOGdj.jpg
    sana bunu vermesi için avukatlıktan çok dalkavukluk yapman lazım,şu koyduğun resimle tarhan abini ne duruma sokmuşsun ayıp sana
    tarhan abin demek ki motoru satamıyor, üstüne reklam koymuş
    er odur ki dünyada koya bir eser,
    esersiz kişinin yerinde yeller eser

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Güzl haber...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    OSTIM lı ler yazmasn la buraya yaptıkları ısler tükürük islerı kaynakcılarından tut tornacılarına kadar 2 kısı 1 olmus tornacı acmıslar ) araba dıskı tornalamaya devam edin sız ......Ostımde bı ısın duser öğrenciyim dediğin an dunyann parasını ısterler ( en az 100 tlden kapı acan ınsanlardan bahsedıyoruz ) fırsat duskunu adı ınsanlar topluluğundan baska bırsey yok sanayı dıyorsanız GEBZE BURSA ISTANBUL ankarada bır halt yok bunu bır otomotıvcı olarak soyluyrm ......Ankara da sadece ve sadece öğrenciler üzerinden para kazanılıo bıde devlet memurları üzerinden ....

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saçmalık. tasarım falan kendilerine ait ama, küba motordan, mondialden az farkları var. teknik parçaları olduğu gibi ithal edersen... ithal edilen motorlar da öyle harley motoru falan değil. bizim cg'lerden hallice teknolojiye sahip yemişim öyle yerli malını

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler