Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bajaj Motorları İlk Defa görücüye çıktı. Marka lansmanı yapıldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    bajaj discover 100

bajajauto.com/dis_features_technology.asp#topLook
    Enjoy unmatched mileage of up to 91kmpl* with the Bajaj Discover 100. Its DTS-I engine provides a class apart experience for an average commuter motorcycle. It’s Molycote piston lowers friction and increases engine life & efficiency. The low maintenance battery reduces the hassles of frequently checking the water levels. The ExhausTec technology also provides excellent pulling power even at a low speed in a high gear, thus reducing the need to constantly shift gears.

*CMVR

anladığım kadarıyla
    1 litreye
    91 km diyor

neden 100 lük getirmezler anlamiyorum
    belki de bunlar tutarsa onlar da gelebilir
    altınkartal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    BAJAJ markasını biraz kurcalarsanız, KAWAZAKİ ninja 350-650 ve KTM DUKE 200-390 serilerini ürettiğini göreceksiniz. Çok geniş ar-ge'si olna bajaj kendi bünyesinde 1200 mühendis çalıştırıyor. Türkiye üzerinden avrupa'ya açılmayı planlıyorlar. Parça fiyatları çok ucuz satış lansman fiyatıda çok uygun. Geçmişe bakarsak türkiyede eskiler bilir Bajaj- vespa ortaklığı ile motorları vardı. Türkiye'de satışa çıkması beni çok sevindirdi. Daha uygun fiyata kaliteli yedek parçası bol bir motosiklete bineceğiz. (Yedek parça neden bol derseniz, montajı Türkiyede olacağından)

Motosikleti
    stmax viva 80
    pulsar 200ns 1 litreye ortalama 57km arası gidiyomus

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Hadi hayirlisi yakinda HINDISTAN DAN BAYAN DA GETIRTIRLER ZATEN HINTDISTANGIBI ULKE OLDUK

BU MOTORU DA ALANA AKIL VERSIN

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj discover 100

bajajauto.com/dis_features_technology.asp#topLook
    Enjoy unmatched mileage of up to 91kmpl* with the Bajaj Discover 100. Its DTS-I engine provides a class apart experience for an average commuter motorcycle. It’s Molycote piston lowers friction and increases engine life & efficiency. The low maintenance battery reduces the hassles of frequently checking the water levels. The ExhausTec technology also provides excellent pulling power even at a low speed in a high gear, thus reducing the need to constantly shift gears.

*CMVR

anladığım kadarıyla
    1 litreye
    91 km diyor

neden 100 lük getirmezler anlamiyorum
    belki de bunlar tutarsa onlar da gelebilir
    Aynen ya bende 100lük bekliyordum. Hayallerim suya düştü benim motoru satıp ondan almayı düşünüyordum. O kadar ekonomik bir araç ki anlatamam vergi yok yakıt desen koklama bile koklamıyor. Şehir içi, ilçe şehir arası biçilmiş kaftan yani.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayirlisi yakinda HINDISTAN DAN BAYAN DA GETIRTIRLER ZATEN HINTDISTANGIBI ULKE OLDUK

BU MOTORU DA ALANA AKIL VERSIN
    Bu kadar apache sahibi akılsız fikirsiz mi yanii
    stalnoy kon bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar apache sahibi akılsız fikirsiz mi yanii
    Sorarim sana ey mubarek varadero 125in kiymetini bilen varmi TR de yok cunku olsada almazlar gider ler ama bu gibi acayipmotorlara 7 8 bin verirler ama

Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorarim sana ey mubarek varadero 125in kiymetini bilen varmi TR de yok cunku olsada almazlar gider ler ama bu gibi acayipmotorlara 7 8 bin verirler ama
    Varadero 125 diye motor mu var türkiye de ki değerini bilsinler??

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varadero 125 diye motor mu var türkiye de ki değerini bilsinler??
    http://www.motosiklet.net/forum/yeni...ero-125-a.html

Geldi diye hatırlıyorum sanki... Gerçi baktımda ikinci el filan bulamadım hiç
    Kaynakları biraz kurcaladığımda sayılı kişilerde bulunduğuna dair bir kaç yazı takıldı gözüme...

Ama dikkatimi çeken, yurt dışında kullanıcısı bir hayli fazla...
    altınkartal bunu beğendi.

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/yeni...ero-125-a.html

Geldi diye hatırlıyorum sanki... Gerçi baktımda ikinci el filan bulamadım hiç
    Kaynakları biraz kurcaladığımda sayılı kişilerde bulunduğuna dair bir kaç yazı takıldı gözüme...

Ama dikkatimi çeken, yurt dışında kullanıcısı bir hayli fazla...
    Bende googleda bakındım biraz alıntıladığın mesajımı yazarken. Biri bu motorun ilanını gördüğünü yazmış yani dediğin gibi sayılı kişilerde bulunuyor olabilir. Birde sağ aynasının ilanını gördüm 35euro, çok uygun gerçekten (!) . Motorun değeri bilinirliğine gelecek olursakta değeri bilinilmesi gereken bir motorda değilmiş bence. Ufak bir hesap yapan arkadaşlar gelseydi 10k lira civarı gelir yazmış. Kısacası benim görüşüm gereksiz bir motor olurmuş. 62,5cc silindir mi olur yaw
    tr_select bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Herkesin motoru kendine güzel,zevki güzel kardeşlerim kırmayın birbirinizi :D.Ortada mal yok gelsin tartışırız şimdiden kaka sürme operasyonuna başlamayalım daha vakit var :D

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Fiyatları da belli olsaydı iyiydi.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    paranızı çarçur etmeyin bunlara, japondan şaşmayın
    şemsi tebriz ve dyavol-77 bunu beğendiler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paranızı çarçur etmeyin bunlara, japondan şaşmayın
    Bunlar çinden gelen japon diye satilan cbf, cb, ace ve digerlerinden hem kaliteli hem güçlü,hemde ekonomik. Honda ve yamahanın çinlilerine her yönden 1 adım önde olacak. Japona bisey demem ama bunlar çinli joponların devrini bitirecek. Honda nın çinlileri satılamayacak. Dahada ucuz satacam diye honda dahada adisini getirecek degilya. Japonmuş. Japon ney yahu? Artık zaman hero ve bajaj zamanı. Sözüm çinde üretilip getirilen sözüm ona japon diye satılan modellerdir.
    şemsi tebriz ve motobug bunu beğendiler.

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    ben bir cbr 250r kullanıcısı olarak şöyle bir yorum yapabilirim.

bu pılsar 200 ns dünyada tutulan bir model. meraklısı çok. Aslında 24 beygir güçde hiç fena değil, cbr ın 27 beygir olduğunu düşünürsek. Ama çoğu çinli, hintli ve koreli üreticiler gibi, verileri yanlış olma ihtimali çok yüksek. Ayrıca bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum. 18,3 Nm / 8000 dev dk.. Bu çok çok düşük bir değer. Bu şu demektir, motor güç üretiyor, fakat onu aktarmda çok başarısız. Hele model bir naked olunca tork'un daha yüksek olması lazımdı. Nakedlar düşük hızlarda, yüksek devir, agresif ve torklu sürüş için tercih edilen makinalardır...sürmeden görmeden keskin konuşmamak lazım, ama 6900 tl az para değil....
    Mesela o bütçe aralığında ikinci el bir 2011 model cbr 250r yada 2010 model bir hyosung comet tercih edilebilir..
    şemsi tebriz ve Adem Balkan bunu beğendiler.

ulasturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Taze bitti :(

Motor sağlam bunun gibi bir çok video var 0-100 7 saniyeden az daha ne olsun bilemedim bu hintliler ufak tefekler diye kalmış aklımda. biz gibilerse motorda baya kalıplıymış. honda cbr 250 açık ara önde olduğu bir vs videosuda var... honda kalitesi beklemek doğrumu o konuda yeterli bilgi sahibi değilim zaten ama görüntü güzel kalıplı dayanıklıda duruyor bu video çakma değilse tabi...
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    http://www.youtube.com/watch?v=IzqVsFtoc2Q

Bajaj fabrikası beyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı stalnoy kon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir cbr 250r kullanıcısı olarak şöyle bir yorum yapabilirim.

bu pılsar 200 ns dünyada tutulan bir model. meraklısı çok. Aslında 24 beygir güçde hiç fena değil, cbr ın 27 beygir olduğunu düşünürsek. Ama çoğu çinli, hintli ve koreli üreticiler gibi, verileri yanlış olma ihtimali çok yüksek. Ayrıca bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum. 18,3 Nm / 8000 dev dk.. Bu çok çok düşük bir değer. Bu şu demektir, motor güç üretiyor, fakat onu aktarmda çok başarısız. Hele model bir naked olunca tork'un daha yüksek olması lazımdı. Nakedlar düşük hızlarda, yüksek devir, agresif ve torklu sürüş için tercih edilen makinalardır...sürmeden görmeden keskin konuşmamak lazım, ama 6900 tl az para değil....
    Mesela o bütçe aralığında ikinci el bir 2011 model cbr 250r yada 2010 model bir hyosung comet tercih edilebilir..
    Tork doğrudan hacimle ilgilidir, aktarmayla falan alakası yok. 200 cc için 18.2 Nm gayet iyi bir tork. Duke 200'ün torku bile 19.2 Nm.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Biraz hint forumlarına baktım. Discover hakkında yorumların yarısı olumlu yarısı olumsuz. Olumsuz yorum yapanlar titreşim ve yakıttan şikayetçi. 1 lt. ile 60-65 km gider denilen alet 35-40 km gidiyormuş. 60 km'den sonra da titreşim varmış. Ayrıca 13 bg denilen motor 100'ü geçmiyormuş.

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    18,2 nm tork iyi bir değer fakat 8000 devirde max torkunu vermesi,9500 de max güç vermesi sportif karakterli yüksek devirde performans verebilen bir motor olduğunu gösterir. Düşük devirlerde bayılacağından vites oranları kısa ve yakın olduğunu tahmin ediyorum, buda yakıtı biraz yükseltecektir.
    Seko ve ferdinandd bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)