Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Daelim Daystar ile Dünya Turu - Kore - Moğolistan - Rusya - Türkiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Güney Koreli tarih öğrencisi Jh Lee, Daelim sponsorluğunda 11 mayıs 2013'de Kore'den çıktığı dünya turunda Moğolistan ve Rusya'dan sonra Türkiye'ye geldi.

Lee dünya turuna Daelim tarafından hediye edilen DAYSTAR ile çıktı.

Dünya turuna Daelim Daystar modeli ile yapan Lee, Gürcistan'dan giriş yaparak Artvin, Trabzon, Samsun, Kayseri, Ankara illeri üzerinden İstanbul'a ulaştı. Lee, 31 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasındaki Kore kültür festivali etkinlikleri sebebi ile Türkiye'ye gelen 10.000 Koreli ile aynı tarihlerde İstanbul'da misafir oldu. Lee, Kore festivali sonrası Bulgaristan üzerinden Avrupa ve Amerika'ta devam ederek dünya turunu yıl sonunda tekrar Kore'de tamamlayacak.

Kore festivalinde gösteriler İstanbul'luları büyüledi.

Güney Kore tarihi boyunca Türk halkına ve Türkiye'ye her zaman yakın dost bir ülke olarak bilinir. Türk askerinin unutulmaz yardımseverliği ve hatıraları hala Kore okullarında kitaplarda yeni nesillere öğretilir. Bu tarihi dostluk Türk halkının da elektronikten otomotive ve motosiklete kadar Kore mallarını tercihi ile pekişti. Ülkemiz en az Japon markaları kadar Kore markaları da sever oldu.

Kore-Türkiye ortak kültür festivali programı ile 10.000 Koreli'yi ağırlayan İstanbul ilginç bir motorcu misafir ağırladı.

Rusya etabın en zor yerlerinden biriydi.

Kore'den motosikleti ile gelen Lee, zorlu Moğolistan ve Rusya turundan sonra Türkiye'de Asya Motor'un misafiri oldu. İstanbul'daki Kore festivaline katılan Lee, motosikleti ile dünya turuna devam ederek yıl sonunda tamamlamayı planlıyor.

Güney Kore'nin en büyük motosiklet üreticisi Daelim sponsorluğunda gerçekleşen motosikletle dünya turunda durak noktalarından biri Türkiye güzel bir zamanlamayla evsahipliği yapmış oldu. Aynı tarihlerdeki Kore kültür festivali ile İstanbullular Kore kültürünün ilginç gösteri ve showlarını izledi. 31 Ağustos-22 Eylül arasındaki programda dans, geleneksel kıyafet defileleri, yer çekimime direnen taekwondo-jimnastik karışımı Flying gösterisi, Kore ürünleri sergisi ve İstiklal caddesindeki geçit töreni etkinliklerden bazıları idi.

Türk dostu Koreliler

*Türkiye'ye gelmek için her yıl en az 50.000 Koreli banka hesaplarında para biriktiriyor.

* Geleneksel Kore kıyafetleri Türk kıyafet dizaynı ile aynı karakterde.

* Türklerde olduğu gibi büyüklere adı ile değil, özel saygı ifadeleri ile hitap ediliyor.

* Türkiye ve Türkler dünyada en çok sevdikleri millet.

* Okullarda kahraman ve merhametli bir millet olarak ders kitaplarında çocuklarına anlatılıyor.

* Türkiye'de an çok Kapadokya ve İstanbul'u seviyorlar.

* 2002 Dünya Fotbol Şampiyonasında tüm Koreliler stadlarda Türk bayrakları ile Türkiye'yi destekledi.

JH Lee kimdir ?

Güney Koreli 26 yaşında bir tarih öğrencisi. Motosiklet ile Dünya turu kararını Daelim frması yönetimine sunduktan sonra firma sponsor oluyor. Lee, turunu Daelim'in en yeni modeli Daystar 250 modeli ile yapmak istemesi ile birlikte üretim bandından çıkan ilk motosikletlerden biri kendisine hediye ediliyor. Lee, uluslarası bir plaka alarak dünya turuna 11 Mayıs'ta Kore'den başlıyor.

Lee'nin Dünya Turu Programı

Kore
    Moğolistan
    Rusya
    Türkiye
    Sırbistan
    Macaristan
    Avusturya
    Çek Cum.
    Almanya
    İsviçre
    İtalya
    Fransa
    İngiltere
    Amerika
    Kore

Roportajımızda Lee dünya turuna anne ve babasından neden gizleyerek çıktığını açıklayarak başladı.

''Seyahate çıkmadan önce anne ve babamdan izin alamayacağımı biliyordum ve onların endişelenmemesi için dua ettim. Rusya'da iken onları aradım ve tek başıma dünya truna çıktığımı telefonda açıkladım, babam annemi teskin etmek için çok uğraştığını ve ikna ettiğini sonradan öğrendim.

Neden motosikletle yola çıktım ? Motosikletle seyahat zor ve riskli olduğunu biliyorum. Bir Roadwin kullanıcı olarak bulunduğunuz ülke veya şehir içinde seyahat güzel ancak bir motosikletle dünya turu elbette kolay değil. Kültürlerini merak ettiğim insanlarla otobüs veya uçakla gideceğim bir turda tanışmam veya diyaloğa girmem çok zor. Ben de bu yolu tercih ettim.

Bu seyahatte 2 amacım var, birincisi insanları tanımak, ikincisi sponsorum olan Daelim'in ilk yeni geliştirdiği Daystar modelinin dayanıklılığını tüm dünyaya gösterebilmek.

Seyahatimin fiziksel olarak en zor kısmı Moğalistan'dı. Neredeyse yol ve tabela hiç yoktu. Sanki pusulasız bir denizdeki tekne gibiydim. Nehirlerden sallarla geçtim, çünkü köprü çoğu zaman yoktu ve motorumun tekerleri çoğu zaman kuma gömüldü. Bu fiziksel zorluklardan daha zoru ise Rusya idi. Rusya'da malesef bir çok noktada güvenlik ve insanların davranış sorunu yaşadım. Moğolistan'daki zorluklar bile beni bu kadar zorlamamıştı.

Türkiye'ye vardığımda ise neşeli insanlarla karşılaştım. Keyfim yerine gelmişti. Özellikle Trabzon ve Karadeniz yöresindeki insanlar çok yardımseverdi. İstanbul ise son derece etkileyici bir şehir. Kore halkı için İstanbul bir en çok gidilmek istenen şehirlerden biri. Bir çok arkadaşım İstanbul'a geldiğim için beni tebrik etti.

İstanbul'daki Kore etkinliklerine denk getirdiğim seyahatimde en çok burada kaldım ve Daelim distribütörü olan Asya Motor'un misafiri olarak ağırlandım. Motorum Rusya ve Moğolistan'da yollardan dolayı çok zorlandı, tüm bakım ve değişimleri Samandra merkez servisindeki İbrahim ve Ahmet Usta tam istediğim gibi yaptı. İçim rahat yola çıkacağım ve muhtemelen İngiltere'ye kadar bakıma girmeyeceğim. Motorumşu ana kadar bir sorun çıkarmadı, uzun yolda beni yormuyor. Seyahat için doğru bir model bence."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    motor beleş,masraf yok,böyle bende gezerim dünyayı...
    yolu açık olsun...
    htmetin, ozgurakman, DALGIC_800 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Takdir etmek lazım kişiyi de Daelimi de çocugun çok fazla parasının oldugunuda sanmıyorum motoru onlar hediye etmiş ve daelim olan ülkelerin distribütörleri ağırlıyordur muhtemelen yeni motor içinde dünya turu attı oldukça güzel bir imaj bence.
    lubof ve crxforever bunu beğendiler.

Torukojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS - 2000
    Buradan Honda yetkililerine sesleniyorum 1200 VFR ile Vencouver a kadar giderim sponsor olun bana.

Öptüm
    KeaSH-07 ve kralaslan_21 bunu beğendiler.
    "You Got a Dream.. You Gotta Keep It.."

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    50cc motor versinler benzini yemeği versinler giderim her firmaya duyurulur seviyemi altta tutuyorum

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    gezene görene helal olsun.

keşke ülkemizde de yerli üretim olsa ve sponsor olsalar bu şekilde.
    kralaslan_21 bunu beğendi.

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili kardesim(ozrace) adama havadan mi geldi saniyorsun bu sponsor ? E madem o kadar kolay sende bul bi sponsor .
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Bende Transalp ile istedikleri yere kadar giderim. Yamahadan da Fazer ile...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler