Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Durdurmak istediği aracın önüne geçti ve frenlere asıldı!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Olay öncesinde hiç bir şey yok. Motosikletli, araç sürücüsünü sağlayıp önüne geçiyor ve anlamsız ya gaz kesiyor yada fren yapıyor. Araç sürücüsü de anladığım kadarıyla sağlandığı için ufaktan sinirlenip biraz motosikletliyi sıkıştırıyor yada gayri ihtiyari ne olduğuna anlam veremeyip sola yanaşıyor. Motosikletli sağa çekilir gibi bir düşüncesi olabilir bu durumda. Araç sürücüsünün fren yapmamasına sinirlenen motosikletli, araç sürücüsüne dönüyor gaz kesiyor. Haliyle daha da yanaşıyorlar. Motosikletli "çok haklı" ya, adamın bu hareketine sinirleniyor ve frene asılıyor. Stop lambası bile doğru düzgün görünmüyor üstelik. Burada araç sürücüsünün tek bir hatası var, ilk başta motosikletliyi sıkıştırmak. Sonrasında yapacak bir şeyi zaten yok. Ancak kazadan sonra ilk olarak arabasını kontrol etmesi insanlığa sığmaz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    sol şeritte ve oldukça hızlı giden bi araca yapılacak en salakça hareket,nesine güvenmiş diyecem ,neye güvendigi ortada,bizim formumuzda bile,kardeşim ben bilmem kaç lira sayıp ss aldım 90 lamı gideyim diyem kafalar var,adamda bilmem kaç para sayıp hıphızlı giden motor almış soldaki adama hereket çekmiyecekse neden vermiş o kadar parayı

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    bence yol vermeyip hızını kestiği için sağlayıp aynını ona yapmak istemiş becerememiş
    Drayke bunu beğendi.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    valla öncesini sonrasını bilmem ama arkadan vuran herzaman hatalı arkadaş ben bunu bilir bunu söylerim. Evet motorcu ani fren yapmış olabılir ama sen trafikte herzaman önündeki araçla mesafeni korucaksın ne giriyosun dibine kadar motorun... Motorcunun yaptığı büyük mallık ama arabanında ondan kalır yanı yok...

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Arkadaşlar neyini anlayamadınız ki? Bazı bu araba şoförü gibi gerzek tipler vardır. Sağ şerit boşken soldan gider, çünkü sol lerit babasından mirastır kendisine. Ne kadar uzun süre sol şeridi kullandığına bakın. O esnada arkasındaki motor yol istiyor ve bu gerzek inatla gaza basıyor. Sonra motorlu bunu sağdan geçip önüne geliyor ve bakarak neden yol vermiyorsun diye söyleniyor ve ben de senin önünde yapayımmı aynı şeyi diyor ama herif dediğim gibi gerzek. Motorluya gıcık olmuş belliki, arkadan kasten vuruyor. Burda motorlunun suçu hemen hemen yok çünkü arabanın takip mesafesi çok az. Motorlu aniden frene de bassa araba takip mesafesinde olsaydı dururdu.

Bunun benzerini bazen ben de yaparım. Arabayla giderken arkamdan geldi dananın biri, yakmış uzun farları.. Geçmeye de niyeti yok. Ben gidiyorum o gidiyor arkamdan. 3 aynadan birden gözümü aşırı rahatsız etti. İyice yavaşladım geçirttim kendimi, arkasına geldim yaktım uzun farları Yemin ediyorum görmeliydiniz nasıl paniklediğini 4lü sinyalleri yaktı ya herif
    Normal değil, evet ama valla nasıl hafiflediğimi anlatamam.
    gitaryolcusu bunu beğendi.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    ben boyle bir durumda hep şunu hayal ediyorum: önce dururum sağlam bir taşı kucağıma alırım nasılsa o motorla çok kısa sürede yetişirim sonra aracın önüne geçer ön cama taşı bırakıveririm sonrada çeker giderim tabi %100 haklı olduğum noktada
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben boyle bir durumda hep şunu hayal ediyorum: önce dururum sağlam bir taşı kucağıma alırım nasılsa o motorla çok kısa sürede yetişirim sonra aracın önüne geçer ön cama taşı bırakıveririm sonrada çeker giderim tabi %100 haklı olduğum noktada
    katılıyorum ama taş biraz sert olur...

benim cebimde küçük olmayan orta ağırlıkta somunlar var ön cama attığın an gerisini o düşünsün...hadi olmadı bozuk demir para da olur...atar roketlersin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum ama taş biraz sert olur...

benim cebimde küçük olmayan orta ağırlıkta somunlar var ön cama attığın an gerisini o düşünsün...hadi olmadı bozuk demir para da olur...atar roketlersin...
    somunlar daha mantıklıymış en azından bikaç tane bulundurabilirsin şansın çok olur ama paraya katılmıyorum parana yazık

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ders1: motosiklet cart diye el frenini çekip dövüşe girebileceğin bir araç değil.
    ders2: ruslarla inatlaşılmaz.

Motosikleti
    Alıntı pitoresk35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    somunlar daha mantıklıymış en azından bikaç tane bulundurabilirsin şansın çok olur ama paraya katılmıyorum parana yazık
    en dandik ve hafif 10 kuruşu hareket halinde arabanın ön camına fırlat bakalım camı çatlatıyormu çatlatmıyormu... hatta öndeyken sen havaya at(zamanlamayı ayarlıycan tabi önce) sonra bak aynadan neler oluyor...ama sonra kaçıcan...bak hani yazı tura atarken baş parmağınla havaya fırlatırsın ya o şekil yap senin yaptığını bile anlamaz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Olmaz. Fizik kuralları var. Sen motorla giderken o somunu havaya bıraksan bile o andaki hızın kadar ileri gidiyor olacak o somun. Arkadan gelen araba da yaklaşık aynı hızda gittiğine göre sandığınız etki olmaz. ;)
    audioslave ve hayat2teker bunu beğendiler.

Motosikleti
    peki somunu biraz (yaklaşık 1..1.5 metre) havaya fırlatırsan aynı hızdaki arkadaki aracın ön camında patlama olsaığı kaç...cam ölçüsü malumun...hadi ön kaputa düştü...sekip yeniden ön cama değmez mi...karayollarında bilirsin kamyonlardan fırlayan minicik bir taş parçası bile camı lokal olarak çatlatıyor...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Komünizm yıkıldıktan beri, şu ruslar iyice magandalığa sardı. Görgüsüzlük diz boyu... Ama kızları güzel aga
    mete_han bunu beğendi.

YASİN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    ve beyin koşarak uzaklaşır...
    oyunageldim, wolrath ve muhittinKaplan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki somunu biraz (yaklaşık 1..1.5 metre) havaya fırlatırsan aynı hızdaki arkadaki aracın ön camında patlama olsaığı kaç...cam ölçüsü malumun...hadi ön kaputa düştü...sekip yeniden ön cama değmez mi...karayollarında bilirsin kamyonlardan fırlayan minicik bir taş parçası bile camı lokal olarak çatlatıyor...
    İşte o kamyondan sıçrayan taş aşağı bırakılıp cama çarpmıyor. Arkaya doğru fırladığı için hızı sıfırlanıyor hatta geriye doğru bile gidiyor senin momentumun da ileri doğru olduğundan etkisi büyük oluyor.

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    arkadaş motoru arabaya dayayıp kendi freniyle arabayı durdurmaya çalışıyor da olabilir..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Salak.... Söyleyecek başka söz bulamıyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bunu yapan kamyonete kafa da atar

Motosikleti
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte o kamyondan sıçrayan taş aşağı bırakılıp cama çarpmıyor. Arkaya doğru fırladığı için hızı sıfırlanıyor hatta geriye doğru bile gidiyor senin momentumun da ileri doğru olduğundan etkisi büyük oluyor.

cismin cama uyguladığı basınc farklılığı olabilir ama camın yapısı gereği çatlaması mümkün değil mi yani ... sinekten bahsetmiyoruz bak...o kamyondan fırlayan taş parçasından daha güçlü madeni para ve somundan bahsediyoruz...

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinirim iyice tepeme çıktı ya gece gece. Motorcu kardeşim adam zaten kıla benziyor belli ki bir şeyler yaptı sen neden önüne geçersin ki baksana adam zaten kıl git aynasını kırmaya çalış o da olmadı mı aracı takip et plakasını al ilk durduğu yerde adamı hastanelik edip gazla git yazık senin canına kırılmadık kemiğin kalmamıştır şimdi. Şimdi bir de kıl ş. araba sürücüsü senden arabana verdiğin hasarı isteyecektir bundan adım gibi eminim.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler