Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

101 liralık ehliyet yenileme ücretinde büyük indirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Yatacak yerleri yok bunların.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Sağlık belgesi 10 senede bir yada 45 yaşın üzerinde ki ehliyet sahipleri için isteniyor normal şartlar ve yürürlükteki kanunlara göre... Yeni ehliyet sahipleri için tekrar sağlık raporu isteneceğini sanmıyorum. 2 sene önce sınıf yükseltmek için ehliyetimi değiştirdim aynı durumda olan yüz binlerce sürücü vardır...
    5 yıldan eski sürücü belgeleri için sağlık raporu istenir belki diye düşünüyorum yada eski uygulama üzerinden devam edilir...

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Seçimler yaklaşıyor. Kömür,makarna vb. ihtiyaçlar lazım.
    Shrieker ve cool113 bunu beğendiler.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Madem 15 Lira kurtarıyor ne diye 101 Lira dersin ki tepki geleceğini bilmiyor musun. Gerçi gezi parkı olaylarından önce olsa benim koyun milletim ses çıkarmazdı paşa paşa öderlerdi 101 lirayı.
    cool113 bunu beğendi.

Yoshimitsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125 R
    Bu fiyata düşürülmesi mantıklı olmuş. Diğeri bildiğin vatandaşın cebinden ne koparsak kardır mantığıyla hazırlanmış gereksiz bir paraydı.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ülkenin resmen "lan bunnara ne tuttursak kardır" mantığıyla yönetildiğinin birebir kanıtı. Tabii ki onu da vermeyeceğim. 15 liraya indi diye sevinenler varsa kusura bakmasınlar ama onlarda birşeylere sürülecek akıl yok demektir.
    xawa ve cool113 bunu beğendiler.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    101 gösterip 15 e razı etmek, benim gözümde 5 lt den fazla değeri yok, hayatımız vergi zaten, bunu da alıvermeyin
    Shrieker bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İşte ben bundan bahsediyordum:

EHLİYETTE 101 TL’den 15 TL’ye iniş PSİKOLOJİK HAREKETTİR. Gelmeyin bu oyuna.
    Gazeteler, başta Vatan olmak üzere aynen şöyle diyor;
    “Önce Twitter'da, ardından da Facebook'ta 101 TL'lik ehliyete tepki kampanyaları başlatıldı. Twitter'daki kampanya çok büyük ilgi gördü. Ehliyet konusunda sosyal medyada başlayan kampanyalar sonuç verdi….”
    Gelmeyin bu oyuna.
    Sosyal Medya kampanyasına boğun eğildiği falan yok…
    Sadece bir senaryoyu çok güzel oynadılar…
    Nasıl mı?
    101 TL’den 15 TL’ye iniş PSİKOLOJİK HAREKETTİR.
    Sürücü Belgeleri değişecek, 101 TL Değerli Kâğıt parası alınacak haberi çıkarıldı.
    Kamuoyunun tepkisi beklendi.
    Ustaca bir zamanlamanın ardından müjde verildi;
    “Vatandaş 101 TL yerine 15 TL ödeyecek….”
    Şimdi kamuoyu mutlu.
    “Yaşasın, 86 TL birden düştüler. Milletini düşünen hükümet budur işte” diyenlerin mutluluk çığlıkları dalga dalga Türkiye’ye yayıldı.
    “Sosyal Medyadan kampanya yaptık, Hükümete geri adım attırdık” diyenlerin zafer çığlıkları da aynı şekilde yayılıyor…
    Konu 24 Milyon sürücüyü ilgilendiriyor.
    Bunların içinde Hükümet yanlısı olan da var muhalif de.
    Ama bu 24 milyon arasında gelişmelere göre saf ve görüş değiştirenler ise çoğunlukta.
    101 TL’den 15 TL’ye iniş PSİKOLOJİK HAREKETTİR.
    Anlatalım. Amerikan Merkezi Haber Alma Servisi CİA’nın, çalışanlarına dağıttığı kitapçıkta geri kalmış ülkelerde PSİKOLOJİK HAREKETLER anlatılır.
    Orada şöyle der, “Protesto, gösteri ve eylemler Hükümetin itibarını etkilemeye, toplumda kafa karışıklıklarını ve kutuplaşmaları hızlandırdığında, bu olumsuzluklar Hükümetin gidişatına zarar vermeye başladığına, halkı etkilemek, gazını almak, itibarı yeniden kazanmak için önemli tüketim maddelerinde indirimlere gidilir. Bazı ücretli alanlar bedava yapılır. Kimi alanlarda hiç gereği yokken, bu kadar da olur mu dedirtecek türden vergiler getirilir. Şaşkınlık tepkiye dönüşmeden ustaca bir zamanlama ile yine bu kadar da olmaz dedirten indirim yapılır. Söz konusu indirimin büyüklüğü bu tür ülkelerde, toplumunun önemli bir bölümünde mutluluk, heyecan yaratır. Tepki vermeye başlayan ya da düşünenlerde de, zafer kazandık duygusuna yol açar…”
    Sürücü belgelerinin değiştirilmesi gündemde yoktu. Türkiye’de birçok dengeyi değiştiren protesto eylemlerinden sonra geldi. Zafer çığlıkları atarken, Psikolojik Harekât ışığında düşünülmesini istedim.
    Çünkü bundan sonra indirimler, bedavalar, göze görünecek yatırımlar, fiyat artırıp, ardından baş döndürecek indirimleri daha çok göreceksiniz.
    Protesto eylemlerinin yarattığı havayı dağıtmanın, toplumun gazını almanın yöntemlerini uygulamada görüp hak vereceksiniz…
    Ama burada sorulması gereken soru; "101 TL'den 15 TL'ye inildi de, neden bedava olmadı?"
    Onu da yazacağım...
    Gürbüz Evren / Siyaset Bilimci
    Shrieker, xawa, PIERzig ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Ey #Geziparkı,sen nelere kadirsin

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yoshimitsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyata düşürülmesi mantıklı olmuş. Diğeri bildiğin vatandaşın cebinden ne koparsak kardır mantığıyla hazırlanmış gereksiz bir paraydı.
    O zaman evimde yer alan 2 ehliyetin parası olacak 30 TL yi rica edeyim sizden. Madem 15 TL gerekli bir para!

Hakkaten koyun yapmış bu hükümet milletimizi. Yazık ... ÇOK YAZIK!!!

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Adamlar imana gelmiş; benzin pompasında vatandaşa zaten hardcore yapıyoruz İndirime gidelim demişler. Ekleme bu para bir hırsızlıktır 1 lira dahi olsa
    TIGERSHARK bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    okan4037, ero__ ve necatik35 bunu beğendiler.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ilk önce ehliyet değişimi için 300tl isteyip, daha sonra bu fiyatı 101 tl ye düşürseler. yine sesimiz çıkmayacaktı. hatta sevinenler bile olacaktı.. şimdiki durumunda bundan pek bir farkı yok.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    tezgah bu, vatandaş sevinsin razı olsun diye bindirimden indirim

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Süresi nezaman bu işin belirli bir tarih koymuşlarmı !! Bukadar işin gücün içinde birde bu teferruatlarla uğraşşş

keşke tepkimizi daha önceden ötv ye geçirirlerkende gösterebilseydik. ötvnin yanında 15 TL nedirki

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belliki hazine büyük açık vermiş millete geçirmeye çalıştılar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler