Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(EDS) Hız Koridoru Radar Sistemi genişletiliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

İstanbul'da sürücüleri ve hız limitlerini denetleyen Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) Hız Koridoru Radar Sistemi genişletiliyor.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün 2013 yılının başında E-5 Karayolu'nda Bahçelievler ve İncirli Mevkileri başta olmak üzere ana arterlere de yerleştirmeye başladığı sistem, 2013 yılının ilk beş ayında 200 bin 227 sürücüyü yollarda aşırı süratli seyrederken yakalayarak ceza kesilmesini sağladı.

Ataköy Sahil Yolu, Bağdat Caddesi, Sarıyer, Kağıthane ve Dolmabahçe Tünelleri, D-100 Karayolu ile Vatan Caddesi'nde de uygulanan Elektronik Denetleme Sistemi Hız Koridoru Radar Sistemi, İstanbul genelinde yaygınlaştırılacak.

116 noktaya yeni EDS'ler kurulacak ve farklı kuralları ihlal eden sürücülere ceza kesecek olan kameralar yıl sonuna kadar aktif hale getirilecek. EDS Sistemi içerisinde yer alan Hız Koridorları ise 2013 yılı içerisinde sekiz farklı noktaya daha yerleştirilecek. Sistem içerisindeki sekiz kamera, sadece hız denetimi yapacak. 2012'de EDS Sistemleri'ne 522 bin 624 sürücünün yakalandığı ve sürücülere 76 milyar 611 milyon 316 bin lira ceza kesildiği ifade edildi.

2013 yılının sonunda İstanbul genelinde toplam 310 EDS Sistemi ve sistem içerisindeki 21 adet Hız Koridoru aktif hale getirilecek ve belirlenen noktalarda sürücüler denetlenecek. Hız Koridoru Radar Sistemi'nin uygulanmaya başlaması ile birlikte son iki yılda hız ihlallerinden kaynaklanan ölümlü kazaların yüzde 9 oranda azaldığı, yaralanmalı kazaların ise yüzde 21'lik oranda düşüş gösterdiği ifade edildi.

Kaynak: Milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    522 bin 624 sürücünün yakalandığı ve sürücülere 76 milyar 611 milyon 316 bin lira ceza kesildiği.....

amacın ne olduğu ne kadar ortada değilmi????
    gebze çıkışına kadar 70 km ile gitmek zorunda olduğunuz ama kamyonların tırların billur geçercesine arkanızdan sellektör yaparak sıkıştırdığı bir e-5 imiz var...
    haa sahil yolumuzda da 70 km var...
    seckin_, darpgen, Syanur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    geçen hafta bir arkadaşıma tebligat geldi, mayıs ayı içinde sahilyolu maltepe mevkinde 70 km ile ceza yemiş. 343 tl. motosikletler için sahilyolunda hız sınırı 50, arabalar için 70. şimdiye kadar heralde 70 uygulanıyordu motorlar için. ama artık bence 55 i geçmeyin. 343 tl can yakar

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Zorla plaka söktürecekler adama. 55-70 km nedir yaa...
    xawa, Thracian ve darpgen bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu koridor kameraları önden çekim yapıyor. Bizi çekemezler, uyandırmayalım yetkilileri. Sonra arkadan çeken kamera koyarlar ve biz plakaları iptal ederiz. Vallahi ben 70 le falan gitmem e-5 te. Gideni de görmedim. Ondandır ki 200 küsur bin kişiye ilk 5 ayda ceza kesilmiş. Ulen trafik madem 90 la akıyor, neden 70 e indirmeye çalışıyorsun. Bırak aksın ki arka taraflar sıkışmasın. Bir makalede okumuştum akan yolda herhangi bir aracın 1 sn fren yapması arkada 15 dakika trafiğe yol açıyor. Şimdi adam 90 la giderken 70 e düşmek istese ve bu adam bostancı tarafındaysa, vay kartaldaki adamın haline
    yusufozugenc ve darpgen bunu beğendiler.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Bu haberde bir saçmalık var. 522624 sürücüye 76milyar küsur ceza kesilmiş diyor. Bu da kişi başı 146bin590 lira ceza yapar. Büyük ihtimalle 76milyon küsürü 76 milyar gibi okuyan cahil bir gazetecinin haberi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kaleminizin ayarını... Tövbe Tövbe 76 milyar la 76 milyonu okuyamayacak niteliksizlikteki gazeteceilerden medet umanlara gelsin.

Memleketi karıştırabilmek için her türlü yalana başvuruyorlar.

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    benim plaka katlanır kusura bakmasınlar öyle g t böyle yol =)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu işin sonu nereye varacak söyleyeyim ; 'Motosikletlerin önüne de plaka takma zorunluluğu yasa tasarısı bugün mecliste....'
    .

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    522 bin 624 sürücünün yakalandığı ve sürücülere 76 milyar 611 milyon 316 bin lira ceza kesildiği.....

amacın ne olduğu ne kadar ortada değilmi????
    gebze çıkışına kadar 70 km ile gitmek zorunda olduğunuz ama kamyonların tırların billur geçercesine arkanızdan sellektör yaparak sıkıştırdığı bir e-5 imiz var...
    haa sahil yolumuzda da 70 km var...
    "Bugune kadar tam 4510349 gun, 96740654436 saat yasadim, bunca vaktimin %50.2 si aldigim egitimle gecti.
    Su ana kadar tam 98273492 kitap okudum, ortalama 6712 sayfadan 4357263874623942 sayfa eder.
    Spora harcadigim zamanlarda tam 5398743 gol, 213481238761236 basket attim.
    Disimle tirnagimla kazandigim 45764385349 turk lirasıyla (3123659834 amerikan dolar eder) 67 bankaya olan toplam 65 lira olan borcumu kapatip, onlara borc verecek duruma geldim.
    Son 10 yılda 5438723 agac diktim, bunlardan 12317354235 elma cikti, tam 76 milyon tanidigima dagittim, cunku hepsini cok seviyorum.

Inandiriciyim degil mi? Cunku sayilarla konusuyorum.

Beraaaber yuruduk biz bu yolllardaaaaaa, bana her seyy siziii hatirlatiiiyooooorrrrr...
    "

#sürenadam

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Yakında bunlar yolda hızlı yürüyen adamada ceza keserler...
    Syanur ve McBay bunu beğendiler.

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    güzelim yollara komik hız sınırları koyarak ceza yazmaya tutamak yapıyorlar resmen soygunculuk bu. eşkiyalıktan başka bişey değil.okadar komik şeylerden insanlara cezalar kesiliyor birde evlere postalanıyor.adeta ceza yazmak için bahane aranıyor sanki pusuya yatıyorlar.

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    İyi de bilerek yapılıyor.

Biliyor senin öyle veya böyle basacağını.

Haliyle düşük sınırda bekletiyor.
    76 milyon lira hiçte az değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler