Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Sektörünü Öldürecek ÖTV Artış Kararı Onaylandı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Bizden daha çok firmların sesini çıkartması lazım ama tıs yok. Nedir bu anlamadım. Motor satışları bi düşsün görürler günlerini.

Patlacaksın ambülünü fgörücekler hanyayı konyayı ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inCeBy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as150 t1
    İNSAFF abi başka birşey diyemiyorum.
    İ¢tïğïm Sïgàràm Gïßï¥dïñ. YàLñız Aràñızdà Tèk Bïr Fàrk Vàrdı. Sïgàràmî ßèñ ßèñïdè Sèñ ßïtïrdïñ...!!

bizim makina yalan oldu.sabır.....

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında bunun bir çözüm yolu var.
    VI. VERGİ ÖDEVİ

MADDE 73 - Herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere, malî gücüne göre, vergi ödemekle yükümlüdür.

Vergi yükünün adaletli ve dengeli dağılımı, maliye politikasının sosyal amacıdır.

Vergi, resim, harç ve benzeri malî yükümlülükler kanunla konulur, değiştirilir veya kaldırılır.

Vergi, resim, harç ve benzeri malî yükümlülüklerin muaflık, istisnalar ve indirimleriyle oranlarına ilişkin hükümlerinde kanunun belirttiği yukarı ve aşağı sınırlar içinde değişiklik yapmak yetkisi Bakanlar Kuruluna verilebilir.
    İlgili maddede ki mali gücüne göre ilkesini konu alarak Vergi Mahkemeler'ine başvurabiliriz.Vergi mahkemelerine bu konuyla ilgili kişisel başvuru yapılabildigini biliyorum ama sonrası yani Danıştay'a kaar geçen süre zarfında nasıl bir yol zlenmesi gerektigi konusunda fikrim yok.Ben bunları araştırıp,Vergi Mahkemesi'ne başvuracam.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    önüne gelen her kararnameyi veto etmesiyle ünlenen kişi, bu sefer imzalamaktan imtina etmedi.
    seçmene bile dil uzatmaya kadar götürdüğünüz "sevgi-saygı" larınızı esirgiyormusunuz yoksa?
    bunu görmezdenmi geliyorsunuz?
    ne o? yemedimi yoksa?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    hükümetin olumlu olumsuz tüm yasalarına veto (!!!!!) hakkını kullanan C.başkanı böyle bir kararı nasıl onar nasıl veto etmez hayret. güya kendisi laik demokratik ve eşitliklerden yana olan (!!!!) birisi. hükümet bi hata yaptı böyle bir karar aldı bari sen onaylama... herzamanki gibi veto et
    Hayat, hâyâl..

rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    asıl can sıkıcı olan ötv zammı değil, bu zammı bir gecede genel kuruldan geçiren meclisin, motorsikletlerin trafikteki durumunu düzeltecek (hız sınırı v.s.) yeni ve çağdaş bir trafik yasasını çıkarmak için kılını bile kıpırdatmaması..

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın Cumhurbaşkanımızı olaylara karıştırmayın.Ben size yol gösteriyorum,siz hala Cumhurbaşkanı'mızdan kişi diye bahsetme cüretini gösterip,Sayın Cumhurbaşkanı'mızı suçluyorsunuz.

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    okadar militan affedildi sen gelmiş ne diyosun. madem doğru olmayan kararları c.başkanının veto etme hakkı varsa neden kullanmadı ? sonuçta yanlışları düzeltecek en son merci o değilmi. siz siyaset yapiyosunuz. gerçekleri konuşmuyosunuz...
    Hayat, hâyâl..

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    18kdv+37 ötv=55 geçmiş olsun patladı
    Sevdim seni birkere başkasını sewemem...

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    allahıııımmmm

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    bunlar 4 tekerlekli kartellerinin ve onların beslediği yöneticilerin işi. bizim ülkemiz kadar otomobile özendirilen vede otomobil kullanılan ülke varmı avrupada.??? Tamam amerika kullanıyor ancak orada 2000 dolara normal bi araç bulmak mümkün ve bizim gibi gelişmiş şehir içi her yöne ve yere otobüs hatları yok. ilçelerine hiç yok. mecburlar yani. hem arabaya benzin ucuz fıstık yani onlar için..
    öte yandan hiçbirşeyi üreetmeyen sadece ithal eden bi ülke olduk (abarttım) bizi dışa bağımlı yapan teşvik etmeyen,ürettirmeyenler bu ülkenin başını yiyecek. ve bizde dış borçla dha çok köle gibi dışarıya çalışacak ve 3.sınıf hayat süreceğiz. DUYUN ARTIK SESİMİZİ DUYUN
    bunlar bilinçli işler arkadaşlar.. kimbilir kimlerin cebi doluyor bu işlerden.otomobil ülkesine döndük. millet çay içmeye otomobille çıkıp yolları kilitiliyor haftasonları. hem trafik hem çevre kirliliği. Allah bin belalarını versin,eğzos solumaktan kurşun solumaktan, poseptik koklamaktan bıktım beee.dellendim ulan,insaf edin be. ne hale getirdiniz ülkeyi bişey üretemeyen dışa bağımlı bir hale. yeter artık şu otomobil kartellerinden ve onların yardakçı dalkavuklarındna çektiğimiz. arkadaşlar bu ülke vakti zamanında devrim adında (1952) esk tülomsaş entegre fabrikalarında 2 adet cillop gibi araba yaptı, motorda yapardı elbet .ama ürettirmediler. yapılan araçlar müzede süs duruyor. allah belalarını versin çıkarları uğruna ülkeyi satanların!!!!
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden*** şam piiii yonnn ***

Fuente - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Hepimize geçmiş olsun.. o kadar insanın hayallerini kıranların kafaları kırılsın..
    And remember! Respect is everythink!

carlos67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regalraptor 250E9B-2006
    arkadaslar hepınıze hak verıyorum ama yapacak bırsey yok sanırım.bız kuzu oldukca daha cok kurt cullanır tepemıze.hakkımızı aramıyoruz,bende daha dun ıstedıgım motoru ıstedıgım kredıyle ancak bukdum ama madur oldum gıbı pazartesı bellı olucak,yazık bızlereeeee ılgılılere duyrulur.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı
    yeni alacak arkadaslar 2. el dusunun bırakın bayılerın elınde kalsın ınanın onlar bızden daha guzel tepkı vereceklerdır

+100.000.000
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

puma007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 250R,Kawa er6F
    Şaka Gİbİ...
    motor-suzluk su-suzluktur. harley davidson..

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı transalp650 adlı üyeden alıntı
    Valla fazla sesimizi duyurursak adamlar eksoz emisyon ölçümü ister az yakıyo diyede ek vergi alırlar haberiniz ola
    O zaman hiç ses çıkarmayalım ve kazık daima vatandaşa kuralına uyalım ve hiç bir şey asla düzelmesin. Olur mu ya. Bakın Avrupa ülkelerinde millet hakları için nasıl sokaklara dökülüyo ya.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    bunlar 4 tekerlekli kartellerinin ve onların beslediği yöneticilerin işi. bizim ülkemiz kadar otomobile özendirilen vede otomobil kullanılan ülke varmı avrupada.??? Tamam amerika kullanıyor ancak orada 2000 dolara normal bi araç bulmak mümkün ve bizim gibi gelişmiş şehir içi her yöne ve yere otobüs hatları yok. ilçelerine hiç yok. mecburlar yani. hem arabaya benzin ucuz fıstık yani onlar için..
    öte yandan hiçbirşeyi üreetmeyen sadece ithal eden bi ülke olduk (abarttım) bizi dışa bağımlı yapan teşvik etmeyen,ürettirmeyenler bu ülkenin başını yiyecek. ve bizde dış borçla dha çok köle gibi dışarıya çalışacak ve 3.sınıf hayat süreceğiz. DUYUN ARTIK SESİMİZİ DUYUN
    bunlar bilinçli işler arkadaşlar.. kimbilir kimlerin cebi doluyor bu işlerden.otomobil ülkesine döndük. millet çay içmeye otomobille çıkıp yolları kilitiliyor haftasonları. hem trafik hem çevre kirliliği. Allah bin belalarını versin,eğzos solumaktan kurşun solumaktan, poseptik koklamaktan bıktım beee.dellendim ulan,insaf edin be. ne hale getirdiniz ülkeyi bişey üretemeyen dışa bağımlı bir hale. yeter artık şu otomobil kartellerinden ve onların yardakçı dalkavuklarındna çektiğimiz. arkadaşlar bu ülke vakti zamanında devrim adında (1952) esk tülomsaş entegre fabrikalarında 2 adet cillop gibi araba yaptı, motorda yapardı elbet .ama ürettirmediler. yapılan araçlar müzede süs duruyor. allah belalarını versin çıkarları uğruna ülkeyi satanların!!!!

Bravo arkadaşım, işte budur. Hepimizin bunu savunması gerek. Çok haklısın valla.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı

Katılıyorum Biz bu zaafiyeti Osmanlı İmp.'dan beri gösteriyoruz.O dönemde sanayimizin gelişmemesi için göbekten bağlayıp üretim yaptırmayan sadrazamlarımız vardı. Şimdide bunlar çıkıyor.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Yaa yuh yani En fazla bu kadar kısa vadeli düşünülebilir Tam bir komedi Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle birşey yoktur Ohaaa diyorum başka da bişey demiyorum
    Millet gider mersine bizimkiler gider tersine hesabı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler