Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dünyanın en pahalı motosikleti Türkiye'de üretildi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Motosiklet tasarımcısı Tarhan Telli, boya yerine 24 ayar beyaz ve sarı altın varak kullanılarak yaptıkları motosikletin Guinnes Rekorlar Kitabı'na alınması için başvuru yaptıklarını söyledi.

Telli, yaptığı açıklamada, mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın özel tasarım bir motosiklet yaptırabilmek için başvurduğunu ve hayalindeki motosikleti anlattığını söyledi.

Bıçak'nın istediği özel tasarım motosikleti yapmak için başladıkları çalışmaların bir yılı aşkın sürdüğünü ve el yapımı motosiklette boya yerine altın varak kullandıklarını ifade eden Telli, şunları söyledi: “Motosiklet 315 kilogram ağırlığında, 1801 cc motor hacmi ve 125 hp beygir gücüne sahip. Altı ileri şanzımanı bulunan motosikletin bütün şasi ve kaportasında beyaz ve sarı altın varaklar yer alıyor. Yakıt tankı üstünde ise mitolojik kahraman Medusa'nın kabartması var. Çamurluğun ve şasinin üzerinde ise yılan figürleri bulunuyor.”

“Guinness'e başvurduk”

Yaptıkları motosikletin Guinness Rekorlar Kitabı'na “dünyanın en pahalı motosikleti” olarak alınması için başvuru yaptıklarını anlatan Telli, “Guinness'e dünyanın en pahalı motosikleti olması, ilk defa altın kullanılması ve yapımı için emek işçiliğinde harcanan süre açısından da ilk olması nedeniyle başvurduk. Motosikletin, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Telli, motor ekibiyle ilklere devam edeceklerini ve çok yakın bir zamanda da yine bir ilke imza atacaklarına kaydederek, “Türkiye genel havacılık için Bell marka eski bir helikopteri A'den Z'ye yeniden yaptık. Eski model ve işlev görmeyen helikopterde, farklı bir tasarım uyguladık. Yakın zamanda helikopter ile ilgili bilgileri de paylaşacağız” diye konuştu.

“Gururla kullanacağım”

Motosikletin sahibi Sevan Bıçakçı ise hayalindeki motosikleti Tarhan Telli'ye anlattığını vurgulayarak, “Geçmiş ile bugün arasında köprüyü temsil eden ve ilklerin birleştiği güç sembolü bir motosiklet istemiştim. Farklı uygulama teknikleri kullanarak dünyanın ilk beyaz ve sarı altın kaplama tasarımı ve en pahalı motosikletini bana yaptılar” dedi.

Bıçakçı, Telli'nin hayalini gerçekleştirdiğini ve Türk eseri bu motosiklete sahip olmakla büyük bir gurur duyduğunu da dile getirdi.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Bizdeki benzin fiyatlarına da ancak bu gider zaten
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    TT costum araplara satıldı yaa artık altın da motor yaparlar pırlanta da
    kel yağı bol bulunca nereye süreceğini şaşırırmış
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TT costum araplara satıldı yaa artık altın da motor yaparlar pırlanta da
    kel yağı bol bulunca nereye süreceğini şaşırırmış
    Yanlışınız var, sanayi bakanlığından gerekli teşvikler alındığı için araplarla olan anlaşma iptal edildi.. TT şimdi türk malı olarak türkiyede fabrika çalışmalarına başladı diye biliyorum... Tweeter saolsun
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Ne kadar boş işlerle uğraşıyorlar ya pes. Bunlara harcıycamız kafayı biraz ilime bilime harcasak fezada tur atıyorduk şimdi
    seckin_ bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Motorun neyini yapmışlar?
    Yanlış anlamayın, kendimizi asla küçümsemem, yapabileceklerimizin sınırı yok ama..
    En süratli değil.., En az yakıt yakan değil, en hafif değil.... Üretim bandından en çabuk çıkan değil...
    Ne?
    En pahalı...
    Niye?
    Sokağa çıkınca multimilyarderlere çarpmadan yürüyemiyoruz.. Ondan..

Alanın adını da ilk defa duyuyorum.. Vergi rekortmeni falan olduğunu da hiç sanmam!
    Hiç bir iş yapmadan; terlemeden para kazanınca insan.. savurması da böyle kolay oluyor..

Benim ağırıma giden, sefaletin de diz boyu olduğu yerde taharet musluğunun altın olmasından övünen kafalar...
    M.balibey, banno1957, seckin_ ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışınız var, sanayi bakanlığından gerekli teşvikler alındığı için araplarla olan anlaşma iptal edildi.. TT şimdi türk malı olarak türkiyede fabrika çalışmalarına başladı diye biliyorum... Tweeter saolsun
    adam haklı
    dreamkiller bunu beğendi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    En pahalı benzinin satıldığı ülkede en pahalı motor üretilmiş yakışırrrrrr
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dünyanın en pahalı motosikletini yapmak yerine dünyanın en ekonomik motosiklet motorunu yapmaya çalışsalar, başarısız olsalar bile ayakta alkışlardım emek verdikleri için. Buna bi yorum yapamıyorum.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elestirin siz anca elestirirsiniz zaten. Hanginiz Tarhan Telli kadar bu ulkeye katki saglamis da bu adama laf atiyosunuz

DumanR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt09
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elestirin siz anca elestirirsiniz zaten. Hanginiz Tarhan Telli kadar bu ulkeye katki saglamis da bu adama laf atiyosunuz
    Tarhan telliyi tebrik ediyoruz katkilarindan dolayi, kendi gibi parasi bol huzurlu abiler bizim gibi normal motorlarami bineceklerdi Allah korusun.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motosikleti noooormalinden yapıp,onu pahalılaştıran şeyleri benzine ayırsaydı iyiydi...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Çirkinlik abidesi

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Pahali olmasina neden sasirmadim acaba deposu doluysa dahada pahalidir
    www.erkakurye.com

deadendst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu firmanın ismi ne, TT CUSTOM CHOPPERS
    Nedemek bu- müşteriye özel üretim demek
    Yani firmanın formatı bu
    Adamlar ne az yakıt tüketen, ne en hafif, ne en hızlı vs. gibi iddiaları var.
    Firma en baştan zaten pahalı motorsiklet ureteceğini söylüyor.
    Alan memnun satan memnun.

Yorum yapma ihtiyacı gelenler gitsin bu ülkedeki yalancılardan başlasınlar.
    Öyle aklına gelen herşeyi bilip bilmeden söylemekte ne düşünce ne de fikrini özgürce söyleme özgürlüğüdür ne de hakkıdır.
    Doğruyu, gerçeği söylemek özgürlüktür, haktır. Doğruyu ve gerçeği söylemiyorsan, söyleyemiyorsan özgür değilsindir, ancak bir kölesindir, belki farkındasındır belki değilsindir.
    Son paragraf biraz felsefi oldu ama bu saçma yorumları görünce yazmadan edemedim.
    seckin_ ve erimozel bunu beğendiler.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Neden bu kadar dar görüşlüsünüz anlamıyorum.Bu çalışmalar insanların dikkatini çeker,gazetelerde televizyonlarda yer bulur.her şey benzin değil,benzine zam yapan da turhan telli değil.72 milyonluk ülkede ben motosiklet üreticem diye çıkan bir adama yaptığınız bence çok büyük haksızlık.belki de adi çin mallarına mahkumiyetimizin en büyük sebebide böylesi kendi değerlerimize sahip çıkmayıp dalga geçmemizdir.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tırışkadan nameler.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    O kadar SS çalındı gitti milletin. Bu makine ile Sevan Bıçakçı turlasın bakalım, valla adam üstündeyken ikisini birden çalarlar...
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bu kadar dar görüşlüsünüz anlamıyorum.Bu çalışmalar insanların dikkatini çeker,gazetelerde televizyonlarda yer bulur.her şey benzin değil,benzine zam yapan da turhan telli değil.72 milyonluk ülkede ben motosiklet üreticem diye çıkan bir adama yaptığınız bence çok büyük haksızlık.belki de adi çin mallarına mahkumiyetimizin en büyük sebebide böylesi kendi değerlerimize sahip çıkmayıp dalga geçmemizdir.
    Sanki adam sıradan vatandaş kullansın diye motor üretiyor da biz iki laf ettik diye herkes çin mallarına mahkum oldu. Çin mallarını da küçümsemeyin iş görüyo mu görüyo, şu memlekette kim 3-5 sene sonrasını düşünerek yaşıyo düşünseler böyle batmazdık günden güne.

Paul.Sr'nin donalt trump için yaptığı altın kaplama motosiklet pahalı'mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler