Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radar uygulamasında şok değişiklik! Artık 24 saat hız kontrolleri yapacak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarının neden olduğu kayıpların istenilen oranda azaltılamaması üzerine trafik denetimlerinde ezber bozan yeni yöntemler uygulayacak.

İçişleri Bakanı Güler'in onayladığı yeni genelgeye göre, radarla hız denetimlerinde artık seyyar radar ikaz levhası kullanılmayacak.

Mevcut sisteme göre, günlük her bir radar aracıyla gündüz 5 saat, gece ise 3 saat olmak üzere toplam 8 saat hız denetimi yapan trafik birimleri, bundan sonra 24 saat hız kontrolleri yapacak.

Hız denetiminde görev alan radar ekiplerinde akaryakıt kısıtlamasına ise gidilmeyecek.

Kaynak: hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    ülkede zaten hız yapacak yol pek yok olanıda kapatsınlar hepten kurtulalım bari.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkede zaten hız yapacak yol pek yok olanıda kapatsınlar hepten kurtulalım bari.
    Bence sende hız yapacak motosiklet yok

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    tabi yakıt kısıtlamasına gitmezler paraya para demeyecekler.
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    olayın türkçesi şu;

memelekette herşeye zam geldi arkadaşlar
    ee haliyle çorbaya da zam geldi....

ne yani, millet noellerde hindi yerken biz hep çorba mı içelim?
    hem, gündüz ceza yiyen suçlu da gece hız sınırlamasını aşan suçsuz mu?
    hem zaten bu hız sınırlamaları 1950 lerden kalma, atayadigarı yani, darılmak-gücenmek yok.

haaa, şişşt lan petrol istasyonları,
    bizim ekipler size uğradığında cimrilik yapmayın, fulleyin leyyn! demektir.

benim ise merak ettiğim tek konu şudur;
    her bir polis aracının belli bir yakıt istikakı vardır ve bunu da bir makbuz/fatura karşılığında alıp kullandığını ibraz edip bakiyeden düşer ve masraf görünür ( yani mantıken )
    ama ben bir kaç kez duyup/tanık oldum ki; karakola işimiz düşünce veya düşenler olunca, sapolsun oradaki görevliler arabulup olayın uzamasını engelliyorlar. ama sonra "hadi alın şu araçları da bir petrole uğrayın da gelin - ya da karşıda kırtasiye var, biraz malzeme alın da gelin de biz de bu arada yazışmaları sonlandıralım" deniyor.
    bu gerekten devletin direk cebine gidiyorsa, ve gerçekten bir eksik kapanıyorsa helalı hoş olsun. zaten dosyamız açık kalsa belki yüzlerce katını ödeyeceğiz ama yok, bizim petrole uğradığımız bedelin karşılığı kişisel depolara aktarılıyorsa hakkım helal olmasın...

yani acaba hangisi oluyor?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şehiriçinde magandalara yönelik radar uygulaması yapsınlar eyvallah.
    www.motorumla.net

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    her yer satıldı özelleşti, devletin gelir kapısı olarak birtek halk kaldı. gelsin zamlar, vergiler, cezalar

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    İşin yine kolayına kaçıyorlar, kemer cezası, hız cezası, park cezası başka bildikleri yok. En kolayı bunlar.

Kırmızı ışıkta geçeni, susturucusu çıkarılmış araçla gezeni, öküz gibi araç kullanan dolmuş, ticari taksi, panelvan araçları vs., far ayarları bozuk araçları, plakasız motosikletleri ve araçları kontrol etmek daha zor olduğundan en kolayı olan yukarıdaki 3 maddeyi sıkı tut ceza uygula ne oldu, sözüm ona trafiği düzenliyorlar.
    Özellikle saat akşam 7 den sonra İzmir teksas gibi oluyor, ne kadar susturucusuz araba ve motor varsa izmir'in bazı semtlerinden merkezlere geliyorlar, ne ehliyet, ne kask ne plaka hak getire. Eksoz gürültüleri ile halkı rahatsız ediyorlar bu apaçi kılıklılara da polis maalesef bir şey demiyor.
    inzell, hayat2teker ve semihss bunu beğendiler.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Fatih SAĞLAM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sende hız yapacak motosiklet yok
    parayla imanın kimde olduğu belli olmaz.
    hız yapacağız dediysek aklına motor gelmesin radar sadece mottorlara geçerli değil sonuçta.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Yanlış hatırlamıyorsam sene 2011 ve Kayseri Ankara arası yol trafige kapatıldı. Şubat yada mart gibiydi ayda galiba.Muhim birisi kayseriden bilmem ne bakanının dugunune yetisecekmis diye yol kapatılıp ankaraya saatte 270km/h hızla gidebiliyor ise ben buna At beylik ot beylik yada tabiri caiz ise horoz ve çoplugunden başka birsey demem... Saygılar...
    Şimdi bizemi bu kurallar!!!
    Aykut009 bunu beğendi.
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Hız sınırı 100 olsa içim gam yemeyecek.80 km hız sınırı motosikletliler için ciddi ölüm tehlikesi.Bazen radara yaklaşırken bize uygun görülen 80 km hıza düşüyorum aynada koca koca kamyonlar beliriyor.Onu da geçtim Diğer taşı sürücüleri motosiklet nasıl sollanır onu bile bilmiyor.Bacağınızın dibinde tamponlar belirebiliyor.Bu yüzden radara yakalanıp ödeyeceğim cezaları yaşamaya devam edebilmenin diyeti olarak görüyorum.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    kasada para kalmadı sanırım...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı hocaseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasada para kalmadı sanırım...
    Herşey özgür suriye ordusu için, esad gidene kadar biz gitmeyiz umarım

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olayın türkçesi şu;

memelekette herşeye zam geldi arkadaşlar
    ee haliyle çorbaya da zam geldi....

ne yani, millet noellerde hindi yerken biz hep çorba mı içelim?
    hem, gündüz ceza yiyen suçlu da gece hız sınırlamasını aşan suçsuz mu?
    hem zaten bu hız sınırlamaları 1950 lerden kalma, atayadigarı yani, darılmak-gücenmek yok.

haaa, şişşt lan petrol istasyonları,
    bizim ekipler size uğradığında cimrilik yapmayın, fulleyin leyyn! demektir.

benim ise merak ettiğim tek konu şudur;
    her bir polis aracının belli bir yakıt istikakı vardır ve bunu da bir makbuz/fatura karşılığında alıp kullandığını ibraz edip bakiyeden düşer ve masraf görünür ( yani mantıken )
    ama ben bir kaç kez duyup/tanık oldum ki; karakola işimiz düşünce veya düşenler olunca, sapolsun oradaki görevliler arabulup olayın uzamasını engelliyorlar. ama sonra "hadi alın şu araçları da bir petrole uğrayın da gelin - ya da karşıda kırtasiye var, biraz malzeme alın da gelin de biz de bu arada yazışmaları sonlandıralım" deniyor.
    bu gerekten devletin direk cebine gidiyorsa, ve gerçekten bir eksik kapanıyorsa helalı hoş olsun. zaten dosyamız açık kalsa belki yüzlerce katını ödeyeceğiz ama yok, bizim petrole uğradığımız bedelin karşılığı kişisel depolara aktarılıyorsa hakkım helal olmasın...

yani acaba hangisi oluyor?
    ödenek vermediği için memurda cebinden verecek hali yok işi düşenlere kağıt al kalem al deyip yolluyor.

birgün karakoldayım vatandaş geldi birşey yaptırması gerekiyordu git kağıt ve şu kalemden al gel dedi neyse adam gitti ne yapıyon dedim ne yapayım ödenek az veriyorlar bu işinde yapılması lazım cebimden versem nereye kadar verebilirim aldığım maaş belli dedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)