Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

OGS gişeleri tamamen kaldırılıyor - Cihaz parası yanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    81 Supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Iron 883
    Neremize yapıştırıcaz arkadaş bu şeyi durup kartı gösterdikten sonra ne anlamı var? gişe girişleri zaten bozuk eli kolu kaldırıp kartı göstericez diye toslamayalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250
    Ben 15 lira kaçak geçiş ücretini bağıra bağıra verdim. Köprüden geçtiğimi okumuş, çamlıca gişelerden geçtiğimi okumadığı için en uzak yerden vermiş. Saygısız ptt memuruda; 'okumadıysa ben napıyım' diyor.
    -'beyfendi bakın köprüden geçtiğim belli ne ara edirneye gidip tekrar giricem' dediysemde olmuyor. Lanet olsun! en iyisi plakayı kapatıp 50 metre sonra açmak. 50 metre içerisinde hayamızda belki arkamızda bir kere polis biter, plaka kapalı diye 70 tl ceza yazar.
    BGS kullanalım arkadaşlar. BEDAVA GEÇİŞ SİSTEMİ ni duyuralım. 1 tl lik Elektrik bantıyla 1 yıl sorunsuz geçeriz.

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Bu inanılmaz ya bu halka bu devlet ne yapsa yaranamaz size ve yorumlarınıza yazıklar olsun.Haberi nerenizle okudunuz bilmiyorum ama ogs sahiplerine bedelsiz hgs verilecek ve ogs deki kredi kartı veya hesap zorunluluğu kaldırılacak.Belirli şeritlerdeki yoğunluk azalacak.Ben köprüden ayda 1 2 kere geçiyorum ogs niye aliyim kardeşim artı ogs almıyorum diye neden trafikte işkence çekeyim.

Yanlı yorumlarınızı alın kahvelerde yapın artık bu halk elini vicdanına koysun kabak tadı vermeye başladı herşeye ahlaksız eleştiri.

Bu yorumumdan banlanacaksamda helal olsun banlayın ama bu yorumu silmeyinde millet bi utansın kendinden.

Saygılar...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Von_Pasther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu inanılmaz ya bu halka bu devlet ne yapsa yaranamaz size ve yorumlarınıza yazıklar olsun.Haberi nerenizle okudunuz bilmiyorum ama ogs sahiplerine bedelsiz hgs verilecek ve ogs deki kredi kartı veya hesap zorunluluğu kaldırılacak.Belirli şeritlerdeki yoğunluk azalacak.Ben köprüden ayda 1 2 kere geçiyorum ogs niye aliyim kardeşim artı ogs almıyorum diye neden trafikte işkence çekeyim.

Yanlı yorumlarınızı alın kahvelerde yapın artık bu halk elini vicdanına koysun kabak tadı vermeye başladı herşeye ahlaksız eleştiri.

Bu yorumumdan banlanacaksamda helal olsun banlayın ama bu yorumu silmeyinde millet bi utansın kendinden.

Saygılar...
    Sorun hgs başlarken ogs devam edecek demeleri, hgs ile uğraşmak istemeyenler ogs aldı çünkü hala sorunlu, etiketi okumuyor doğru düzgün. Şimdi ogs kaldırılacakmış ve ogs cihazlarına verilen parayı iade etmeyeceklermiş. Bedelsiz hgs verseler ne olacak hgs en fazla 15 lira ogs en az 60 lira.
    Raphae1 bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hgs guzel sistem otomobiller icin, Ptt destek hatti da guzel calisiyor. Hata eksik bakiye konusunda hemen islemi yapip islem gerceklesince mesaj atiyorlar. Ogs ciler kurdan boyunda bir kazik yiyecek, o da vatandaslik odevimiz
    Ama ya motosiklet?
    Bir arkadasim Hgs etiketini, aydinger (seffaf tabaka yani) kagidina yapistirmis, ingiliz futbolcuya kirmizi kart gosteren hakem Cuneyt Cakir edasiyla kartini gosteriyor gisede
    Tabi bu surus riski olusturuyor. Metreler once montun cebinden karti cikar. Tek el ile bir sure motor sur. Karti goster, sonra montun cebine karti sokustur. Akrobasi yani bildigin... O yuzden motosiklet bedava olmali.

kanbayrak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    geçenlerde birisi söyledi.yol kenarlarında kamyonetiyle bekleyen kişiler oluyormuş. 3-4 motosiklet olunca kamyonete atıp geçiriyormuş ucuza bu sistemlemi geçsek ne yapsak.hiç bişey almaya gerek yok. :D

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013

Saygılar...
    Bu halka bu devlet ne yapsa yaramaz derken bir kaç güzel örnek verde biz de bilelim nankörlükmü yapıyoruz.
    Kardeş sen ya partilisin, Ya aşırı safsın,Yada Stockholm sendromu'na yakalanmışsın.
    Adam bana kuzu kuzu ogs yi satıyor 60 kağıt bayılıyorum neden? Hgs sorunlu diye bi okuyor bi okumuyor.
    Bu ülkede insan parası olsada olmasada insan yerine konmuyor.
    Senin gibiler yüzündende başımızdakiler azdıkça azıyor.
    Kusura bakma.
    Saygılar...

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    AKP'DEN 180 MİLYON TL'LİK OGS SOYGUNU !!

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kartını iptal edecek olan yeni düzenlemenin sonrasında artık Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) geçilecek. OGS kartı için vatandaştan alınan 120-180 milyon TL’lik para ise yurttaşa iade edilmeyecek.

Köprü ve otoyollarda Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) geçilecek olması nedeniyle 3 milyon adet Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kartı için yurttaşın ödediği 120-180 milyon TL bedelin ödenmeyecek olması TBMM gündemine taşındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a, “3 milyon yurttaşımız, OGS için cihaz başına ödediği 40-60 TL arasındaki meblağı nasıl geri alabilecek? Bu para nakit olarak ödenmeyecekse, kartta kalan miktar geçişlerde kullanılması amacıyla HGS’ye otomatik olarak aktarılması sağlanamaz mı?” diye sordu.

Oran, Bakan Yıldırım’a şu soruları yöneltti:

- 3 milyon OGS kullanıcısı yurttaşımızın HGS’ye dönüşümde maddi kayba uğramaması için hangi önlemleri aldınız?
    - HGS’ler 5-15 TL arasında bir bedelde kolayca alınabilmesine karşın OGS için yurttaşımızın cihaz başına ödediği 40-60 TL arasındaki meblağı nasıl geri alabilecek? Bu para nakit olarak ödenmeyecekse, kartta kalan miktar geçişlerde kullanılması amacıyla HGS’ye otomatik olarak aktarılması sağlanamaz mı?
    - Bazı bankaların OGS için depozito bedellerini ödediği diğerlerinin ödemediği belirtilmektedir, burada yurttaşın lehine niçin bir uygulama birliği yaratmadınız?
    - Yurttaşımızın OGS’yi satın alırken cihaz bedeli için ödediği ve toplamda 120– 180 milyon TL’ye ulaşan bu para niçin kendisine geri iade edilmiyor? HGS’ye geçilmesiyle ortada kalan bu toplam 120-180 milyon TL arasındaki meblağı, kim hangi bankada tutmaktadır? Bunun getirisi hangi kişi kurum/kuruluşa aktarılmaktadır?”
    Mengu16, scooboy ve Raphae1 bunu beğendiler.
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

Motosikleti
    Asya Elegant 150

Saygılar...
    Öncelikle hayırlı akşamlar.

Bu devletin bizi soymaktan başka birşey yapmadığı için ne yapsa yaranamaz.

Neden ben OGS için 60 lira ödedim zamanında hadi onu geçelim.

Neden OGS'den HGS'ye geçişte arada en az 30 40 liralık farkı alamıyorum veya kartıma yüklenmiyor?

Unuttuysan hatırlatayım.

HGS'yi alacak kişiler HGS için 5 ila 15 lira arasında para ödüyor.

Üstüne 1 kereye mahsus olmak üzere hemen arkasından 30 lirayı yükletmesi gerekiyor.

Şahsen OGS daha yerinde bir teknoloji.

Hiç olmazsa onda acaba içinde ne kadar kaldı geçermiyim geçmez miyim diye düşünmeyecektim.

Otomatik olarak hesaptan çekecekti ve oturmuş bir sistemdi bu.

HGS de bir sürü şikayet var.

Okudu okumadı diye.

Okumadı mı kaçak geçtin al cezanı.

Ne anladım ben bu işten.

Bence siz çok iyi niyetle yaklaşıyorsunuz olaylara.
    Raphae1 ve scooboy bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400

Saygılar...
    Seni ayakta ....lar sevgili pollyanna. Buna rağmen yaklaşımından ötürü sana da saygılar...
    #sürenadam

Arkadaşlar maalesef boşuna çenemizi yoruyoruz çünkü şu an başımızdaki arkadaşlar (ki ben de sevinerek kendilerine oy vermiştim) resmen diktatörlüğe soyundular, devlet politikası olarak ellerini cebimizden çekmediler ve görünen o ki diğer cebimize de girecek o eller. Allah ıslah etsin diyorum, madem ki hakkı hukuku en iyi savunanlar onlar, hakkımı helal etmiyorum.
    Mengu16 ve scooboy bunu beğendiler.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    onu bunu bilmem de hgs etiketim motorun arka çantasında ve ordda yine başka çantanın içinde olmasına rağmen hgs gişesinden geçerken okuyor.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bir hikaye vardır bilirsiniz,
    Birgün köyün çobanı koyun ve keçileri otlatmaya götürüyormuş. Köyün deresinde köprü yokmuş o sebeple HGS OGS sorunu da yokmuş.
    Bu dereden geçerlerken zıplayan koyunun kuyruğu havaya kalkmış, totosu görülen koyuna keçi aaaa ne ayıp totonu gördüm demiş.
    Koyun bakmış keçiye, be ahlaksız hayvan dön de kendi totona bak seninki hepten açık ya demiş.
    merlin34 bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

imza biraderim, peki o kadar gizli saklı hgs etiketini gişe nasıl olkuyor biliyor musun bu etiket ufacık, içinde pili yok, dışarıdan enerji veriliyor, güçlü bir manyetik enerji vasıtasıyla etiketteki bobin enerji yüklenip sinyal okuyor. Velhasılı, her hgs gişesi geçişinde yoğun bir manyetik alana maruz kalıyorsun, o sebeple biraz acele geçmeni tavsiye ederim.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Ara sıra ptt ye kargo işim için gidiyorum ve her gidişimde felaket bi kuyruk. Kuyruktakilerin %80 i hgs doldurmak için bekliyor ve her bekleyenin işlemi de en az 10 dk sürüyor. Bunu ptt çalışanları dahi biliyor ve söylüyorlar. Kısacası insanlara eziyet. Ayrıca okudu mu okumadı mı? Bakiyem yeter mi yetmez mi? ise ayrı bir mesele. Halbuki ogs öyle mi? Misal kendi ogs em 10 tl altına düşünce otomatik 10 tl daha yukluyor. Ne kuyruga giriyorum nede başka bir eziyet çekiyorum. okur mu okamaz mı kaygısıda yok. cebimde sırt cantamda bile okuyor. Okumasa da bir mail ile düzeltme yapılıyor. ayrıca bankanın internet sitesinden geçiş hareketlerinizi kolayca izleyebiliyorsunuz.

Ogs nin bir diğer avantajı daha ise internetten ogsnın kayıtlı oldugu plakada değişiklik yapabiliyorsunuz. Benim şuan kayıtta ybr nın plakası gorunuyor ama cbf binecegim zaman bankanın sitesinden cbf nın plakasını değiştirip rahatca yoluma bakıyorum. Hgs ise bildiğim kadarıyla bir nushası ruhsata yapıstırıyor. yani başka bir aracınız daha varsa onun içinde ayrı bir etiket vs almak gerekebilir.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Tek bir çözüm , En hızlısından bir race (NOT: plakasız olacaktır) YAPIŞTIIIIIRRRR... :(
    Kartallar yalnız uçar...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara sıra ptt ye kargo işim için gidiyorum ve her gidişimde felaket bi kuyruk. Kuyruktakilerin %80 i hgs doldurmak için bekliyor ve her bekleyenin işlemi de en az 10 dk sürüyor. Bunu ptt çalışanları dahi biliyor ve söylüyorlar. Kısacası insanlara eziyet. Ayrıca okudu mu okumadı mı? Bakiyem yeter mi yetmez mi? ise ayrı bir mesele. Halbuki ogs öyle mi? Misal kendi ogs em 10 tl altına düşünce otomatik 10 tl daha yukluyor. Ne kuyruga giriyorum nede başka bir eziyet çekiyorum. okur mu okamaz mı kaygısıda yok. cebimde sırt cantamda bile okuyor. Okumasa da bir mail ile düzeltme yapılıyor. ayrıca bankanın internet sitesinden geçiş hareketlerinizi kolayca izleyebiliyorsunuz.

Ogs nin bir diğer avantajı daha ise internetten ogsnın kayıtlı oldugu plakada değişiklik yapabiliyorsunuz. Benim şuan kayıtta ybr nın plakası gorunuyor ama cbf binecegim zaman bankanın sitesinden cbf nın plakasını değiştirip rahatca yoluma bakıyorum. Hgs ise bildiğim kadarıyla bir nushası ruhsata yapıstırıyor. yani başka bir aracınız daha varsa onun içinde ayrı bir etiket vs almak gerekebilir.
    Okadar yazıyorsun ya, hala adamın biri çıkıp "OGS ve HGS var, şimdi tek olacak, kimse şerit değiştirmek için trafiği sıkıştırmayacak" diyor ya,,,, işte en güzeli en müstehakı bu bize...
    cousinecruis bunu beğendi.
    #sürenadam

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bakan OGS parası alan Bankalara müracaat edin diyor, ama kendi sattıkları KGS cihaz bedellerine su için diyorlar... Ne yaman çelişki!!!

Karayolları KGS Kartı Kullananların Dikkatine !

Bilindiği üzere otoyollarda ve özellikle İstanbul Boğaz Köprülerinde ücret toplama gişelerinde meydana gelen trafik yoğunluğu ve sıkışıklığının önlenmesi amacıyla 31 Ocak 2013 tarihinden itibaren KGS Gişeleri kapatılacaktır.

Karayolları Nakit KGS Kartı bulunan vatandaşlarımız, KGS Kartlarının iade işlemleri için 31 Aralık 2013 tarihine kadar bütün Karayolları Bölge Müdürlüklerine, Şube Şefliklerine, Bakım ve İşletme Şeflikleri ile bu işle görevlendirilecek ücret toplama gişelerine başvurmaları durumunda Karayolları Nakit KGS Kartlarını iade ederek ve kartın içinde yüklü bulunan paralarını açtırdıkları HGS veya OGS hesabına aktarılmasını veya Banka Hesaplarına gönderilmesini talep edebileceklerdir.

Bu durumda, otoyol kullanıcılarından teslim alınan kartlar, üzerindeki numaralar okunacak şekilde sağ tarafından kesilerek kullanılamaz duruma getirilecektir.

Toplanan bu kartlardaki paralar gerekli incelemelerin ve kontrollerin yapılmasını müteakip ilgilinin talebi doğrultusunda iade edilecektir. KGS Kartı satın alım bedeli ise iade edilmeyecektir.

01 Ocak 2014 tarihinden itibaren bu başvurular, sadece 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul, 2. Bölge Müdürlüğü İzmir, 4. Bölge Müdürlüğü Ankara, 5. Bölge Müdürlüğü Mersin, 6. Bölge Müdürlüğü Kayseri ve 9. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır ile bu bölgelerimizdeki Bakım ve İşletme Şeflikleri ve bu işle görevlendirilecek ücret toplama gişelerine yapılabilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Bankalarda 1 milyar dolar zorunlu bütçe vergisi kestiler üstüne de bu, deli dumrul siyasetine döndü her şey.. Sigara içersin efkardan günde 2 paket ayda 450 TL yi zorunlu vergi olarak ödersin, su elektrik, doğalgaz ayda 400 TL gelir gider diğer asgari ücretin yarısı...

Hani çok büyük paraydı, hani kirası yiyeceği, içeceği, barınması, giyinmesi..

Bu millet Bulgarlar kadar olamıyor, adamlar protesto ile Başbakanı istifaya zorluyorlar (elektrik zammı yüzünden), bizde köprünün ortasına 2-3 zenci daha koyun kuyruk olmasın diyoruz...

YAzık bu ülkeye çok yazık..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    amaç trafiği rahatlatmak mı yoksa her sistem değişikliğinde parsayı toplamak mı? hgs yapacaklarına ogs cihazlarını 5-10 tl ye satsalar bankada para bulundurma zorunluluğu olmasa ve iett kartı gibi kuruyemişcilerde bile doldurulsa daha akılcı olurdu. fakat amaç başka tabi.
    Her Geçeni Si.... mantığı

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)