Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

OGS gişeleri tamamen kaldırılıyor - Cihaz parası yanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samet abi 2 hafta önce ciddi bir operasyon geçirdim. Kısmetse 4 ay sonra aranızdayım. Zaten balık sezonu da başlıyor. Tabii ki katılacağım. Ama bu aralar iptalim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Bana da yılan hikayesi gibi geliyor.
    hocam hayırdır? bir iki yerde daha okudum böyle bişi
    ne ameliyatı oldun geçmiş olsun..
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alet için aldıkları parayıda bari hgs içine yükleseler yap boz gibi oyun oynuyorlar

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    haklısınız.. basılmamıs kitapların toplatılıp yazarlarının içeri alındığı bir ülkede, ileri görüşlü medya mensuplarının bile balyoz davasına tabii tutulup (bknz. ugur dündar canlı yayında istifa , levent kırca vs. ) sindirildiği bir ülkede. tabiki basın yine yanlıs anlayıp abarttı. yoksa herşey olması gerektiği gibi. olması gerektiği şekilde oluyor.. Yandaş medya her zamanki gibi abartıyor..

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs ile ogs bilestirilecek dedi bugün ulaştırma bakanı. Yani sürücüler şerit değiştirip trafik sıkışıklığı oluşturmayacak. Standart bir uygulama olarak, hgs de ogs de aynı gişeden geçebilecek. Tabiki medya yine bir yerlerinden anlamış ;)
    Yazdığınız da aklıma geldi. Aynen ulaştırma bakanımızın dediği gibi durum şu anda. İzmir Çeşme otoban girişin de, ogs ve hgs aynı gişeler de yer alıyor. Tahmin ettiğimiz gibi bu haber yalan hikayesi çıktı.

Tamam artık, ogs'li arkadaşlar sakinleşebilirler .
    cousinecruis bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    3gün önce 2 tane ogs aldım
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Hgs ile ogs bilestirilecek dedi bugün ulaştırma bakanı. Yani sürücüler şerit değiştirip trafik sıkışıklığı oluşturmayacak. Standart bir uygulama olarak, hgs de ogs de aynı gişeden geçebilecek. Tabiki medya yine bir yerlerinden anlamış ;)
    İnşallah öyledir. Yoksa ogs nin kalması çok saçma olur. Gerçi son dönemlerde ne mantıklı oluyor ki?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sevgili cousinecruis,

Ortadaki sorun medyanın ya da bizim yanlış anlamamız değil, asıl sorun sistemin bizi bir şekilde sıraya dizip düzmek istemesinde.

Yani sorun sistemin bizi OGS veya HGS den geçirmesinde değil her halükarda bize geçirmesidir.

Ben böyle anlıyorum konuyu, siz nasıl algılıyorsanız sizin tercihinizdir saygı duyarım.

Sağlıcakla kalınız iyi hafta sonları dilerim.
    merlin34 bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    arkadaşlar tam sırası bakan binali yıldırıma ve başbakanlıga mailler gönderin yeni düzenlemde motorsiklerin bedava geçisşini veya adil olarak arabanın yarı fiatına geçmesini talep edinlütfenn ihmal etmeyin çok önemli
    İHTİYAR ve merlin34 bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne olursa olsun tüm paralı yollarda ve köprülerde en az bir nakit gişesi bulunmalı. tüketici haklarına göre kimse ihtiyacından fazla bir hizmeti veya ürünü almaya zorlanamaz. belki araç sürücüsü o köprüden veya yoldan bir kere geçecek. ne için geçmediği yolun parasını peşin ödemek zorunda ?
    sana 3 ayrı kelime söylersem ve sen bunu düzgün bir sıraya sokarsan anlarsın sanırım...

türkiye
    çünkü
    burası

KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaş bu işi niye taksit taksit yaparsın anlamadım...şerit değiştirilince ortaya çıkan trafik yeni mi anlaşıldı anasını satayım...hgs ye geçiyoken hepsini standardize et öyle geç işte...
    cousinecruis bunu beğendi.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    aslında pratik ve sorunsuz bir sistem oturtmaya çalışıyorlar ama beceremediler bir türlü.
    madem ille de alınacak bu para burdan yetkililere bir önerim olacak. gişeler falan da kalkıyor zaten. en iyisi plakayı tanıyan bir sistem olsun, geçiş ücreti de yıllık vergiye yansıtılsın

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    2 aracımda ogs birinde hgs var, ogs lerin kalkıp hgs ye geçilmesi aslında mantıklı.

Çünkü ogs cihazı pille çalışan elektronik bir alet. Belli bir süre sonra pil bitme sorunu yaşatıyor, pili değişmeye çalışıyosun kafası karışıyo etiket bilgileri siliniyor bakiyen yanıyor vs.

Sanırım hgs daha mantıklı daha sağlıklı bir sistem olacak.

MOtosiklete indirim işini de özelleştirme sonrası düşünelim.

Çünkü şu an devlet kurumu olan karayoluna karşı bir yaptırım maalesef yapılamıyor, git dava aç kime anlatacaksın ki?

Ama özelleşince medya ve sosyal medya baskısıyla dava mava bile gerekmeden motosikletlerin hakkı alınabilir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Kullanan arkadaşlardan bir rica:
    Yapışkanlı olan HGS kartının boyutlarını söyleyebilir misiniz?
    Elimde, spor yaparken içine ipod gibi bir mp3 çalar vs. koymak için üretilmiş bir kol bandı var cırtlı filan.
    İçine 5x5cm boyutlarında bir kartı alabilir ancak.
    Eğer HGS bu boyutlarda küçük bir şeyse bu bandı kullanarak montumun üstünden koluma takacağım.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili cousinecruis,

Ortadaki sorun medyanın ya da bizim yanlış anlamamız değil, asıl sorun sistemin bizi bir şekilde sıraya dizip düzmek istemesinde.

Yani sorun sistemin bizi OGS veya HGS den geçirmesinde değil her halükarda bize geçirmesidir.

Ben böyle anlıyorum konuyu, siz nasıl algılıyorsanız sizin tercihinizdir saygı duyarım.

Sağlıcakla kalınız iyi hafta sonları dilerim.
    Sayın İHTİYAR abim

Madalyonun diğer bir yüzünde mutabıkız. Biz burada onlar ne yaparsa yapsın hazırız

İyi hafta sonları dilerim sizede
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Ama özelleşince medya ve sosyal medya baskısıyla dava mava bile gerekmeden motosikletlerin hakkı alınabilir.

Ah be güzel kardeşim verir tam sayfa bi ilan(Binlerce dolarlık) gazete senin benim derdimi görmezden gelir.
    Ayrıca özel şirket bu bi ayağıda medya bunun.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bakın ne diyor bugünkü haberde.

Köprü ve otoyollardaki trafiği azaltmak için şubat ayında KGS gişelerini HGS’ye (Hızlı Geçiş Sistemi) çeviren Ulaştırma Bakanlığı, şimdi de OGS gişelerini 6 ay içerisinde HGS’ye çevirerek tüm gişeleri kaldıracak. Tüketiciler ise tek hakim olacak HGS’ye geçişte OGS için ödedikleri depozitoyu alabilecek ancak cihaz bedellerini geri alamayacak.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Muhtemelen HGS ye geçişte OGS nin kaldırılacağını biliyorlardı.
    Neden ben dahil binlerce kişiye OGS aldırdınız soyguncular.
    Bunun adı yönetim filan değildir. Bal gibi Ali kıran baş kesenliktir.
    Yazıklar olsun bide bunlara ve sosyal devlet olduk diyenlere inananlar var hala.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 aracımda ogs birinde hgs var, ogs lerin kalkıp hgs ye geçilmesi aslında mantıklı.

Çünkü ogs cihazı pille çalışan elektronik bir alet. Belli bir süre sonra pil bitme sorunu yaşatıyor, pili değişmeye çalışıyosun kafası karışıyo etiket bilgileri siliniyor bakiyen yanıyor vs.

Sanırım hgs daha mantıklı daha sağlıklı bir sistem olacak.

MOtosiklete indirim işini de özelleştirme sonrası düşünelim.
    3 yıldır ogs kullanıyorum. Cihaz cebimde de olsa , sırt çandamın dibinde de olsa okuyor.Peki hgs öyle mi? arkadaşlarında belirttiği gibi aynanın bilmem kaç cm aşağısına, atıyorum 75 derecelik açıyla olmazsa okumaz vs vs... Şimdi soruyorum sizce hangisi daha teknolojik? Nizami yapıştırılmayınca okumayan hgs mi? yoksa hertürlü okuyan ogs mi?
    Zaten devletimiz bi kerede halkı mağdur etmeden birşey yapmaz. Gişeyi kaldıracağına sistemi standart yapim demez. HalkaGeçirmeSistemi
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    şöyle bir soru sorayım. otobana girerken hgs okudu fakat çıkarken okumadı. ücretlendirme nasıl olacak??
    TRANSALP XL700

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Yalan ya, sanmam. NEden yapsınlar ki böyle bir şeyi?
    aa Türkiye di mi, mallık var. Evet olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bir soru sorayım. otobana girerken hgs okudu fakat çıkarken okumadı. ücretlendirme nasıl olacak??
    karayollarını arıyosun, giriş gözüktüğü tarih zaman belli çıkışını bildiriyosun. aynı işlem tersi için de geçerli. nereden girdiğin belli değildir, çıkışta yine bildiriyosun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)